Septembar 17, 2024, 05:09:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa kosim benchom..  (Pročitano 6059 puta)

Van mreže coxbg

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
    • www.myspace.com/coxbg
Problem sa kosim benchom..
« poslato: April 04, 2008, 02:16:37 posle podne »
Kada radim kosi na mashini radim serije sa 80 kg,medjutim chim predjem na pravi (klupa-ne mashina) bench ne mogu da izvuchem ni pola od toga?
O chemu se radi?Da li je moguce da su te dve vezbe toliko razlichite ili pravim greshku negde drugde?

Hvala vam puno na odgovorima!

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #1 poslato: April 04, 2008, 02:20:00 posle podne »
Pa radi koliko mozes , ja mislim da ti to zavisi od toga koliko su ti razvijeni misici . Kosi je za gornji deo grudi a ravni za srednji .... 

Van mreže coxbg

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
    • www.myspace.com/coxbg
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #2 poslato: April 04, 2008, 02:33:13 posle podne »
Oba su kosa i mashina i klupa tj oba su za gornji : )

Van mreže Shvaba

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 558
  • Samo rokaj....
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #3 poslato: April 04, 2008, 02:44:13 posle podne »
Oba su kosa i mashina i klupa tj oba su za gornji : )
Ah, lol ... Izvini nisam procitao poruku lepo... pa to ti je sigurno zato sto se na masini lakse radi , a obican teg ti moras sam da balansiras  , I  na masini non - stop pravo radis , dok na klupi nije isto !

Van mreže cartell

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 387
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #4 poslato: April 04, 2008, 02:50:15 posle podne »
pa poznato je da na masini uglavnom vise izvuces nego kad radis sa zivim tegom,tako da nema brige :wink:  i drugo, na masini kad rade, uglavnom ljudi natovare kilazu jer se osecaju sigurnije nego sa zivim tegom i onda u 90% slucajeva rade ne pravilno ,nisam rekao da si ti jedan od tih naravno :wink: ali samo sam hteo da ti skrenem paznju.
Jedi Master

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #5 poslato: April 04, 2008, 02:51:57 posle podne »
Kosi na masini je za nijansu laksi radi stabilnosti sipke pri dizanju, tj. sva snaga potiska se usmerava samo u jednom smeru. Dok kod klupe se ukljucuju i drugii misici (stabilizatori) koji moraju stabilizovati tezinu pre i tokom pokreta. Moguce je da ovde lezi zec. Mozda gubis energiju u odrzavanju pravilne forme tokom samog pokreta, te ne mozes dati sve od sebe na odredjenim tezinama. A mozda samo ne izvodis dobro vezbu.

Kazes da ne mozes da izvuces ni pola od toga, to je velika razlika. Ne verujem da stabilizatori mogu toliko da te poremete. Ne znam koliko dugo treniras, ali ne bi bilo lose da ako imas nekog iskusnijeg u teretani zamolis da te otprati prilikom jedne serije kosog, pa da ti ukaze na greske-ako ih imas.

Proveri da li menjas sirinu hvata prilikom rada kosog i proveri da li ti na istim mestima teg dodiruje grudi u obe vezbe ? Proveri, pa javi...

Van mreže TheNatural

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
  • Randy Couture 4 life
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2008, 08:21:03 posle podne »
^slazem se sa Bulldogom.
“If he kept standing in front of me like that, I knew that sooner or later I'd catch him. The first jab I hit him with, it wasn't much, but it started to swell his eye.”

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #7 poslato: April 05, 2008, 04:44:52 posle podne »
upravo kako je buldog napisao, ovo je cest problem vecine vezbaca koji kombinuju masinu i klupu..
Uvek se izgubi nesto dodatne snage na balansiranju tega , ali upola ? To je stvarno puno....

Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže donbn

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 167
  • No weights - No dates
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #8 poslato: April 05, 2008, 04:47:23 posle podne »
Pa vjerovatno ako ih radi oba u isti trening, kad se preforsira na prvu vjezbu da ce na drugu da se gusi. Da mu je prva vjezba na trening kosi benc, sigurno ce dic' preko 40kg ako moze na masinu 80kg. Ja vratilo kad radim kao prvu vjezbu, smijesan je bez majke... Ostavim li ga za kraj, ne mogu seriju da zavrsim.
Samo skola i teretana...

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #9 poslato: April 05, 2008, 10:37:24 posle podne »
Buldog je lepo obrazlozio a ja bih jos dodao posto je razlika koju si naveo prevelika da nije slucajno do psihe posto to igra veliku ulogu,jedno je masina gde se osecas zasticen a drugo je kad ti ta tezina visi slobodno iznad glave i grudi

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #10 poslato: April 05, 2008, 11:13:48 posle podne »
Ako mi verujes, ja se ni na masini ne osecam zasticen. Malo li mi je puta pukla sajla, pa da ti ne pominjem koje sam "povrede" imao...Pa, na Smitu kad nije podmazan sta moze da se desi....A rucku koju sam polomio na Military press-u

Kazem vam ja...ovo je OPASAN SPORT   :wink:

Van mreže big v

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #11 poslato: April 06, 2008, 12:11:17 pre podne »
Svaki sport ima opasnosti slazem se ali neretko vidim vezbace (neki su pocetnici)koji se na spravama osecaju mnogo sigurnije pa onda i zapinju,o pravilnosti izvodjenja necu govoriti

Spartak

  • Gost
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #12 poslato: April 06, 2008, 05:27:02 pre podne »
Ako mi verujes, ja se ni na masini ne osecam zasticen. Malo li mi je puta pukla sajla, pa da ti ne pominjem koje sam "povrede" imao...Pa, na Smitu kad nije podmazan sta moze da se desi....A rucku koju sam polomio na Military press-u

Kazem vam ja...ovo je OPASAN SPORT   :wink:
ti si neki baksuz brale

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.348
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #13 poslato: April 06, 2008, 11:33:01 pre podne »
Pre ce biti da su ovi koji su drzali teretanu  :wink:

Van mreže Shuka91

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Problem sa kosim benchom..
« Odgovor #14 poslato: April 06, 2008, 02:03:27 posle podne »