Septembar 20, 2024, 12:01:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: vijaca i vreca  (Pročitano 9248 puta)

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
vijaca i vreca
« poslato: Februar 19, 2008, 06:20:16 posle podne »
zanima me samo kako da kombinujem vijacu i udaranje u dzak, posto i to zna da bude dobar kardio.... ja bih prvo preskakao konopac, pa onda udarci..e sada me zanima po koliko minuta sta da radim i jel dobra ova kombinacija sa vijacom prvo?? hvala unapred....pozz

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2008, 07:54:02 posle podne »
Sto ne bi skakao i udarao u isto vreme...
To the LIMIT!

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2008, 08:24:21 posle podne »
ne kapiram na koju foru..??? ;think;

Van mreže graysky

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 286
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2008, 08:52:52 posle podne »
Zajebavao sam se bre :)
 Anyway, ne vidim zasto bi kombinovao udaranje u vrecu i preskakanje. Mada ako radis 2x dnevno, mozes recimo vijacu ujutru a vrecu uvece ili obrnuto... Ali svakako dva u toku jednog kardio treninga, nema potrebe... bar tako ja mislim.
To the LIMIT!

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2008, 07:25:42 posle podne »
jel ima neko jos neki savet??? sve je dobrodoslo.......

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2008, 02:26:34 pre podne »
Runde sa vijacom u trajanju od 2-3 minuta, pauza minut u toku koje hodas, u zavisnosti od tvoje vjestine sa vijacom i fizicke spremnosti odradis takvih 5-10-12 rundi.

Slicno, ukoliko si savladao tehniku, mozes raditi na dzaku.

Eto neke moje ideje, a vjerujem da neko od forumasa koji se bave borilackim sportovima ti mogu dati kvalitetniji odgovor.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2008, 06:40:21 posle podne »
hvala puno vladar...dobar savet.. ali mene zanima najvise da li mogu da kombinujem i jedno i drugo? recimo da ukupan kardio traje 35-40 min i da recimo radim po 20 min i jedno i drugo? tako recimo 4 puta nedeljno.... to OK? hvala unapred..pozz

Van mreže kiza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2008, 03:28:36 posle podne »
vezbe zagrevanja za celo telo ,pa onda 15 min srednji tempo trcanja,pa onda ide dzak u zavisnosti od kondicije  par rundi  dzaka 3 min udaranje/ min pauza ,pa posle toga jedno par rundi  vijace u zavisnosti kolko  si spreman,isto 3 min preskaces min pauza!ima da se cedi iz tebe sva slaninica i cvarci:)

Van mreže kiza

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2008, 03:30:01 posle podne »
da narvano da mozes i trebas,na boksu se vijaca i dzak rade svaki trening  sve po par rundi!!!

Van mreže kasad

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 83
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2008, 07:09:26 posle podne »
da, da....znam to za box, zato sam i pitao....

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #10 poslato: Mart 20, 2008, 05:40:28 posle podne »
Ja vijace preskacem obicno posle dizanja tegova, vezbi za grudi i ruke, mada mislim da sam procitao u nekom casopisu (mozda X-fitnesu) da je dobro udarati u dzak posle vezbi za grudi sto je i logicno.
« Poslednja izmena: Mart 20, 2008, 06:24:28 posle podne duh »
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže markosmarko

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: vijaca i vreca
« Odgovor #11 poslato: Januar 23, 2010, 09:16:52 posle podne »
Иако је ова тема већ 120 дана неактивна,желим да поделим знање из области у коју се најбоље разумем(најбоље не у односу на остале чланове форума,дужно поштовање,него у односу на остале области тренирања).
Пријатељски савет,вијачу користи само кад ниси у ситуацији да трчиш,ако ти нпр. временски услови то не дозвољавају...Или ти је монотоно да трчиш. . .Трчање је много "напреднија" вежба у односу на вијачу из више разлога,мање оптерећујеш скочни зглоб,уз листове радиш комплетне ноге,ритам је углавном јачи тако да потрошиш и више калорија. . .Ако ти је то кардио уз класичну теретану,довољно је. . .Ако си баш решио да сагориш,ради и врећу,али ти је то комплекснији вид тренинга. . .
Ja vijace preskacem obicno posle dizanja tegova, vezbi za grudi i ruke, mada mislim da sam procitao u nekom casopisu (mozda X-fitnesu) da je dobro udarati u dzak posle vezbi za grudi sto je i logicno.
Логично је ако на врећи радиш само Бокс.Ако радиш на врећи за Таи бокс,правилно изведени директни ударци коленом и стопалом "стоп"-ударац су одлична вежба за трбушљаке и листове.После макар 20 минута упражљавања ових техника осетићеш ефекат. . .
Али ни вијача ни врећа не могу заменити трчање,али ако је неком ово занимљивије...Препоручио би вијачу мало за загревање,рецимо 5 минута,а тренинг на врећи онда да буде 20 минута,15 минута средњи темпо,последњих 5 минута-ултра турбо кидање од темпа.После паузе (око 3 мин.) 3 до 5 минута вијаче,чисто да се расхладиш,после вежбе истезања и то је то.