Jun 26, 2024, 06:25:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Overtraining/Pretreniravanje  (Pročitano 6594 puta)

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Overtraining/Pretreniravanje
« poslato: Mart 19, 2006, 04:14:59 posle podne »
Jeste li nekad osetili overtraining NA SVOJOJ KOZI? Ja licno mislim da je veci problem svih nas sto treniramo manje i slabije nego sto treba... i da je overtraining samo izgovor. Sta vi mislite?
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #1 poslato: Mart 19, 2006, 04:33:29 posle podne »
Nije izgovor vec realnost
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #2 poslato: Mart 19, 2006, 04:38:16 posle podne »
Overtraining moize biti i rezultat umora,nedostatka sna,slabije ishrane....
Ne samo jakog,zestokog treninga.
Mislim da se svako suocio sa pretreniranoscu i da nije nikakav izgovor.
Jako je bitno osetiti svoje mogucnosti u datom trenutku i ne skoditi sebi nerazumnim teningom.
To je,inace,jako cesta greska neiskusnih vezbaca.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #3 poslato: Mart 19, 2006, 05:11:04 posle podne »
Citat: sasacg
Nije izgovor vec realnost
:twisted:  :twisted:

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #4 poslato: Mart 19, 2006, 05:12:08 posle podne »

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #5 poslato: Mart 19, 2006, 05:25:23 posle podne »
"Overtraining moize biti i rezultat umora,nedostatka sna,slabije ishrane...."
Pa to onda nije overtraining, zar ne?
Overtraining kao pojam je uveden skoro. Nerazumna ishrana, nedostatak sna, i nerazuman trening su postojali i ranije. Nisam na to mislio kad sam postavio pitanje. Nije svaka greska u treningu overtraining.
Da malo preformulisem pitanje: Da li overtraining uopste predstavlja nesto novo? Ili je to samo drugi naziv za pridrzavanje nekih drugih pravila u bb? Sada neki ljudi pocinju da se boje da povecaju volume bas zbog tog overtraining-a. Ja bas i ne mislim da je to razumno. A toga se ljudi pre nisu bojali. Pa ako je to samo drugi termin za dobro znane stvari, kako to moze ista da promeni? Nadam se da sam bio jasan.
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #6 poslato: Mart 19, 2006, 05:27:58 posle podne »
Citat: bush
"Overtraining moize biti i rezultat umora,nedostatka sna,slabije ishrane...."
Pa to onda nije overtraining, zar ne?
Overtraining kao pojam je uveden skoro. Nerazumna ishrana, nedostatak sna, i nerazuman trening su postojali i ranije. Nisam na to mislio kad sam postavio pitanje. Nije svaka greska u treningu overtraining.
Da malo preformulisem pitanje: Da li overtraining uopste predstavlja nesto novo? Ili je to samo drugi naziv za pridrzavanje nekih drugih pravila u bb? Sada neki ljudi pocinju da se boje da povecaju volume bas zbog tog overtraining-a. Ja bas i ne mislim da je to razumno. A toga se ljudi pre nisu bojali. Pa ako je to samo drugi termin za dobro znane stvari, kako to moze ista da promeni? Nadam se da sam bio jasan.
..pa zbog toga su i mnogi sproije napredovali a vrhunski treninzi su bili cuvana tajna..\

dakle..i svka greska u treningu CE TE ODVESTI U ILI POVREDU ILI OVERTRENING....GRESKE TI SIGURNO NECE DOBRO DOCI

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #7 poslato: Mart 19, 2006, 06:03:51 posle podne »
Razumeli smo se.  :)
The only place success comes before work is in dictionary

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #8 poslato: Mart 19, 2006, 06:10:25 posle podne »
Citat: bush
Razumeli smo se.  :)
:wink:  :wink:  :wink:

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2006, 01:55:30 posle podne »
Kako je zejn radio po principu prezasicenosti pred takmicenje, gde covek svali da mu neki deo slabiji, pa radi svaki dan kao manijak?!!!
OK raditi partiju na 5-6dana, a koliko je stetno cisto pumpanje misica kad ti padne na pamet, bez jakih tezina?
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #10 poslato: Mart 21, 2006, 04:57:11 posle podne »
OK raditi partiju na 5-6dana, a koliko je stetno cisto pumpanje misica kad ti padne na pamet, bez jakih tezina?[/quote]


Pumpanje kao pumpanje nije stetno, pod uslovom da ti misici nisu pod upalom od zadnjeg treninga a mislim da si na to mislio.
Najvaznije da misicima das odmor dok se potpuno ne oporave od treninga jer misici ne rastu dok treniras nego ih samo upotrjebit cu rijec paras dok treniras. Misici rastu kada odmaras i kada jedes a ne da ih pumpas dok su jos pod upalom.

Toliko za sada, odoh da treniram.

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #11 poslato: Mart 21, 2006, 07:13:05 posle podne »
:D kako se to pumpa

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #12 poslato: Mart 23, 2006, 03:02:56 pre podne »
PRETRENIRANOST
Pretreniranost je stanje premorenosti, koje nastaje uslijed nemogućnosti organizma da se adaptira na stres.Trening je podražaj koji dijeluje stresno na organizam.Adaptacijom se otklanja posljedica stresa I povećavaju funkcionalne sposobnosti.Da bi se povećala mišićna masa I snaga nužno je intezivno vježbanje jer viježbanje malim intezitetom sprijećava probijanje fizioloških platoa I sprijećava napredak
Sveukupna kolićina ili volumen viježbanja je umnožak učestalosti I vremenske dužine pojedinačnih treninga.Moguće je da prevelik volumen viježbanja uzrokuje pretreniranost ali potrebno je razlućiti gdje je glavni uzrok nemogućnosti oporavka.Trajanje teško da može biti uzrok jer nakon sat I pol vježbanja rezerve glikogena su iscrpljene u toj mijeri da intezivan trening nemoguće nastaviti .Prevelika ućestalost treninga bitno umanjuje mogućnost oporavka jer organizam nema dovoljno vremena za popunu energetskih rezervi I reparacijom oštećenih mišićnih vlakana.Nakon određenog vremena gubi se u potpunosti sposobnost oporavka.
SIMPTONI SU:
-iscrpljenost
-pad imuniteta
-gubitak apetita
-teškoće s spavanjem
-nedostatak želje za viježbanjem
Kako izbijeći pretreniranost?
Koliko I kako trenirati da maksimalno iskoristimo svoj potencijal a da izbijegnemo pretreniranost.Trajanje viježbanja nije problematićno,intezitet je važan radi snage podražaja mišića,preostalo je jedino ućestalost treninga.
Pravilnom regulacijom učestalosti treninga moguće je izbijeći pretreniranost.Mišići se u potpunosti oporavlja u sljedeća tri dana.Mogućih kombinacija podijele tijela je mnogo ali svakako treba proći najmanje sedamdesetdva sata prije ponavljanja treninga iste mišićne grupe ,treba poštovati pravilo da jedan od dva dana u tijednu bude rezerviran za potpuni odmor.Ako trening planiram u skladu s fiziološkim zakonitostima a istovremeno pravilnom prehranom unosimo dovoljno bijelanćevina,ugljikohidrata,esencijalnih masnoća,minerala,vitamina I vode ne trebamo se bojati pretreniranosti.

Van mreže boza

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #13 poslato: Mart 23, 2006, 07:45:13 pre podne »
Zanimljiva su nasa stanovista o tome sta je "jak" trening tj. da je dobar trening samo onaj posle kog nismo u stanju da mrdamo.Jedan od najvecih bodibildera svih vremena Dorian Yates je svaku vezbu radio u 1 ili 2 radne serije pa mu nista nije falilio,naprotiv.Znaci nije toliko bitno koliko serija uradimo vec kako pogodimo misic.Forma vezbe je mnogo bitnija nego besmisleno jurenje za tezinama.

Van mreže bush

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 145
Re: Overtraining/Pretreniravanje
« Odgovor #14 poslato: Mart 23, 2006, 08:41:43 posle podne »
MIslim da svi mi ovde znamo sta je overtraining... samo zelim da znam da li ste se vi susreli sa njim i kako se to desilo (ako). BTW, meni je licno najbolje da radim misic 1x u 72h, ali mislim da frekvencija nije kljucna po tom pitanju.
The only place success comes before work is in dictionary