Jun 26, 2024, 06:29:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Sedeci rameni potisak  (Pročitano 10005 puta)

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Sedeci rameni potisak
« Odgovor #30 poslato: Mart 19, 2006, 10:48:39 posle podne »
Citat: LDusan
Ovo je jedna od mojih omiljenih vezbi, pa me zanima ako neko moze da mi odgovori jedno pitanje u vezi nje. Naime, kada radim iza, a pogotovo ispred glave, osecam veliki pritisak na donji deo ledja. Iako stavim dupe skroz do naslona, opet ima prostora izmedju donjeg dela ledja i naslona. Sta vi kazete na ovo?



Vidis, kao prvo donji dio ledja su ti slaba tacka, sta dalje, moras da ih ojacas, kako, mrtvo dizanje. Radi mrtvo dizanje i nakon nekoliko godina treninga imat ces jak donji dio ledja pa neces imati toliko problema kada radis tu vjezbu. Samo budi pazljiv kako radis mrtvo dizanje, pravilna forma je vrlo vazna da ne sjebes ledja.

To ti je isto kada klinci u teretani kazu, jebem ti, ja nikako da dignem vise u benchu od te i te kilaze. Pogledas tamo, nigdje tricepsa, nigdje ramena, pa im Manimal kaze, decki morate malo da vjezbate i ramena i triceps pa ce vam se i bench malo pomaknuti sa mjesta.
Najvaznije da u BB ne zapostavite ni jednu misicnu partiju, sve su jednako vazne, to je savjet za mlade vjezbace koji su ozbiljni u vezi bavljenja BB.

Izvini ako sam ti malo skrenuo sa teme.

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Sedeci rameni potisak
« Odgovor #31 poslato: Mart 20, 2006, 11:59:50 posle podne »
Hvala Manimal na detaljnom postu. Nije da mene bole ledja dok radim tu vezbu, vec samo osecam pritisak. Izbegavam da radim mrtvo dizanje, ne vladam bas tim pokretom, ali cu mozda za neko vreme poceti i tu vezbu. Trenutno za donja ledja radim samo hiperekstenziju.

Btw, povredio sam vrat na potisku iza glave, nista strasno, samo sam malo istegao vratne misice jer ih nisam dobro zagrejao, pa su mi stavili onu sanc kragnu da nosim 7 dana i naravno za to vreme nema treninga.

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Re: Sedeci rameni potisak
« Odgovor #32 poslato: Mart 21, 2006, 01:20:41 pre podne »
Citat: LDusan
Hvala Manimal na detaljnom postu. Nije da mene bole ledja dok radim tu vezbu, vec samo osecam pritisak. Izbegavam da radim mrtvo dizanje, ne vladam bas tim pokretom, ali cu mozda za neko vreme poceti i tu vezbu. Trenutno za donja ledja radim samo hiperekstenziju.

Btw, povredio sam vrat na potisku iza glave, nista strasno, samo sam malo istegao vratne misice jer ih nisam dobro zagrejao, pa su mi stavili onu sanc kragnu da nosim 7 dana i naravno za to vreme nema treninga.


Nema na cemu.