Septembar 29, 2024, 01:14:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...  (Pročitano 12142 puta)

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« poslato: Februar 05, 2008, 09:38:02 posle podne »
Evo nakon dosta vremena nekih 10 dana, imao sam neku prehladicu, stalno mi se vrti (ne mislim u glavi vec ciklus prehlada i zdravlje i tako u krug...)i dogodi ili da izadjem iz vani mokar topao ili zaspim uz zatvoreni prozor ili znojan stanem pod klimu u gym itd itd...ali mozda nije to razlog problemu tko će ga znati više...

Dešava mi se da osjećam u glavi, u dio desno od potiljka tj. vrata (desna strana kad me gledaš od pozadi) neugodna pulsirajuća bol, u početku je ta bol na svakom treningu bila ponekad čak nepodnošljiva da bi morao da se skoro uhvatim za glavu i pritisnem "žilu" dok ne mine barem malo...pa bi me držalo nekih minutu do dvije i bol bi se normalizirala tj, imam osjecaj da je povezano sa tlakom, jer nakon  prve radne serije (pod opterecenjem) krene lagano da pulsira i nastavi u tu neugodu. Doduše sa vremenom intervali boli su sve kraći i kraći evo konkretno radio sam militari press bol je bila prvu radnu i na kraju druge vec 3 i ostalo sasvim normalno....
Treniram laganim intezitetom i cim me smeta smanjim i pokusam koliko toliko odradit da smanjim patnju, a napravio sam i pauzu od 5-6 dana misleci da je to prolazna stvar...

Sljedeće:

- od prije sam to znao pokupit, sjećam se kad sam trenirao sa frendom da sam imao potpunu istu stvar i da me uzasno iritiralo i bolilo, ali je nestalo sad se nesjacam kako ali znam da me mucilo isto dugo...

- posavjetovao sam se sa ljudima iz medicine, savjeti i razmišljanja su:

- mogućnost da je suzenje neke žile/vene u glavi koja onemogućuje puni protok krvi, što nije sprdnja...
- najgori ishod nije u planu ali nikad se danas ne zna :(
- možda je prehlada uzrok tome makar me cudi jer me drzi vec 10 dana, ali opet me buni jer sam to vec prije imao
- najgora opcija po meni moram ic vaditi papire za neurogola specijalistu te uzeti neku "OBOJANU" TEKUĆINU ležati u bolnici da mi se napravi neki CT/magnetska rezonaca, koji su bolni i dosta skupi itd...itd...

Ima li netko iskustvo sa ovim, neki savjet, sugestiju...

Znam da ćete mi napisat da idem lagano ili skoro da ne treniram, doduse vec sam spomenuo da me to muci recimo nekih 10 dana, ne pratim jer nekad osjetim bas, a nekad puno laganiji intezitet...

Hvala
« Poslednja izmena: Februar 05, 2008, 09:45:12 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2008, 10:02:37 posle podne »
Evo da nadopunim, navodno se stručno zove:

Extertional headache ili Effort headache

Simptomi su pulsirajuca bol iznad potiljka, potpuno isto sto ja imam...

Van mreže Ajs_Krejatin

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 463
  • GRUDI+BICEPS
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #2 poslato: Februar 05, 2008, 11:46:17 posle podne »
Evo da nadopunim, navodno se stručno zove:

Extertional headache ili Effort headache

Simptomi su pulsirajuca bol iznad potiljka, potpuno isto sto ja imam...

Meni se to desilo jednom, na treningu. Pocelo je da me boli i da pulsira bas kako ti opisujes, ali se ne secam sa koje strane. Pri svakom naporu je pocinjalo da me boli.
Nisam trenirao mesec dana, i onda kad je prestalo nastavio sam sa treninzima. Pojma nemam zasto se to desavalo.
CHUCK NORRIS MOZE DA IZD*** NA MARIJU SERIFOVIC!!!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #3 poslato: Februar 05, 2008, 11:47:27 posle podne »
@Ajs_Krejatin

Hvala stari, ma citam po netu da nisam jedini jebi ga, samo me strah da me ne sahrane u Dijan GYM tko ce da nosi 130kg

Spdam se ali me isto trta!!!
« Poslednja izmena: Februar 05, 2008, 11:50:11 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2008, 11:58:30 posle podne »
EXERTIONAL HEADACHES

Exertional headaches are a group of headache syndromes, which are associated with some physical activity. These headaches typically become severe very quickly after a strenuous activity such as weight lifting or sexual intercourse. Exertional headaches can, in some instances, be a sign of abnormalities in the brain or other diseases. Activities that can precipitate these headaches include running, coughing, sneezing, sexual intercourse, and straining with bowel movements. Anyone who develops a severe headache following these types of exertion should certainly be checked to rule out any underlying organic cause. Tests may include a MRI of the brain and MRA of the blood vessels in the brain.



Most exertional headaches are benign. Although these may occur in isolation, they are most commonly associated with patients who have inherited susceptibility to migraine.



Benign exertional headaches respond to usual headache therapy. Some are particularly responsive to indomethacin, an anti-inflammatory agent taken before the exertional activity or to others such as Rofecoxib and even aspirin.

Još na BB.com
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=4893543

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2008, 12:00:14 pre podne »
Meni se ista stvar desila prosle nedelje na treningu,ali to je bio samo taj jedan trening,dok tebi traje 10-ak dana...

Mozda je doslo do pritiska na neki krvni sud,nekako si ga prikljestio ili sta ti ja znam...

Ajde,ajde covjeka od 130kg da bude strah :wink: Proci ce to brzo :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2008, 12:02:16 pre podne »
Meni se ista stvar desila prosle nedelje na treningu,ali to je bio samo taj jedan trening,dok tebi traje 10-ak dana...

Mozda je doslo do pritiska na neki krvni sud,nekako si ga prikljestio ili sta ti ja znam...

Ajde,ajde covjeka od 130kg da bude strah :wink: Proci ce to brzo :wink:
Ma je pazi ne bih ja kenjao da stvarno nije jebena bol, pulsira i u pola vjezbe se skidam sa sprave i pritiskam to kao da me netko udario necim...a vidi gore članak, očito nisam jedini, majka mi već digla paniku da idem na preglede, jesam ga zasrao sto sam isao da to govorim...a jos kad zna da sam lud....

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2008, 12:16:28 pre podne »
Nemoj da pritiskas,time samo prekidas dotok krvi!!!

Idi na pregled,sto je sigurno,sigurno je...ali ne brini,kazem ti da ce biti OK,nije to nista :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2008, 12:18:09 pre podne »
Nadam se da si u pravu, ma necu da forsiram, nego me bas dopalo 15 dana sam mislio krkat pa na defku sad ocito moram usporit, jebemu nikad da ide mi sve po planu, zasto me ne boli guzica barem nego glava, da je guzica mogla bi da se raspukne ima je Bogu hvala, ali sa glavom mi se ne da igrati...

Hvala Sale!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2008, 01:39:40 pre podne »
evo i ja da se pohvalim da sam imao slicne simptome. jedino sto se ja tacno secam trenutka od kad je pocelo da me boli. tacno znam da sam jednom radio ravni bench press na smith-u i da sam nekako iskrivio glavu i pokusao njome da se odgurnem posto nisam vise imao snage da izbacim teg. posle toga, sledecu seriju kad sam poceo, sve je islo normalno, ali onda posle 6, 7 rep nisam mogao uopste da dizem nista od pulsirajuceg bola u delu potilljka. imao sam osecaj kao da bi mi glava zaista pukla da sam nastavio da vezbam. i sledeceg dana na kardiu, posle jednog minuta ista stvar, i bogami je trajalo jedno nedelju dana, da zaista nista nisam mogao da uradim, iako sam svaki od tih dana otisao u teretanu kao da cu da odradim trening, jer sam se bio nadao da je proslo.
ja se iskreno nadam Neznalice, da ce i ovaj tvoj problem brzo da se resi

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2008, 01:49:56 pre podne »
Hvala NICO! I ja se nadam!!! Ma nisam jedini, sad citam na netu, da je ovo dosta često kod ljudi koji rade sa utezima, samo me hebe trajanje ocu da zavrsi...navodno pomaže "indomethacin" moram da ispitam sto je to i da li je opasno, ja sam krknuo 500mg paracetamola ili tzv Lekadol...pa cu sutra u apoteku pitat...


Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2008, 09:05:08 pre podne »
Moj ortak je imao slicne simptome tvojim..Pre nikih 2 meseca mi se zalio na bol u potiljku i pulsiranje kao sto si ti oposao,bol mu je trajao nekih 15-ak dana i posle ga je proslo.Sad mu je sve ok kao da nista nije ni bilo..Ja sam mu bio rekao da ide kod lekara da preoveri a njega mrzelo..

Van mreže DIJAN JAHJEFENDIC

  • VIP
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 656
  • Osobni Fitness Trener
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2008, 12:47:24 pre podne »
Sutra cu ti dovesti jednu malu, cim te se dohvati odmah ces ozdraviti.  :icon_biggrin:

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2008, 02:22:46 posle podne »
Prijatelju imam isti problem , vec godinama. Slikao, pregledi , ovo/ono nisu nista nasli. Ispostavilo se da je to do cirkulacije u tom dijelu (losija cirkulacija). Kad te zaboli izmasiraj tigrovom masti ili slicno, da se upali,i da krv malo prostruji. Uglavnom pocne da boli od nahlade, ili propuha. Mada to je moguce i od pritiska, ali mislim da nije to u tvom slucaju. Znalo me je boliti danima ako se necuvam. Ako je hladnije u teretani probaj da nosis kapu. Meni je pomoglo . Poz

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Imam jedan neugodan problem...može li savjet...
« Odgovor #14 poslato: Februar 07, 2008, 03:19:57 posle podne »
Prijatelju imam isti problem , vec godinama. Slikao, pregledi , ovo/ono nisu nista nasli. Ispostavilo se da je to do cirkulacije u tom dijelu (losija cirkulacija). Kad te zaboli izmasiraj tigrovom masti ili slicno, da se upali,i da krv malo prostruji. Uglavnom pocne da boli od nahlade, ili propuha. Mada to je moguce i od pritiska, ali mislim da nije to u tvom slucaju. Znalo me je boliti danima ako se necuvam. Ako je hladnije u teretani probaj da nosis kapu. Meni je pomoglo . Poz
Puno hvala...probat ću sa tigrovom masti, da upravo kad mi predje sa prehlade grla u nos, čim dodje "kao do kraja" prehlade krene sa tim, morat cu kapu nosit ili reć onom seronji od gazde da ne škrtari na klimama :) :) :) :)

P.S. Tigrova mast ne šteti kosi tj. gornjem dijelu vrata? Kako se to nanosi??? Nisam nikad koristio...
« Poslednja izmena: Februar 07, 2008, 03:21:55 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »