Jul 07, 2024, 10:26:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Gubljenje daha  (Pročitano 25861 puta)

Van mreže dragas

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #15 poslato: Septembar 16, 2008, 10:15:17 posle podne »
ok nismo se dobro razumeli samo napred.poz

Van mreže vlada-nutrition

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
  • www.mojnutricionista.com
    • Moj nutricionista
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #16 poslato: Decembar 04, 2008, 12:05:10 posle podne »
Pre par godina imao sam bas ozbiljnih problema na tu temu , nedostatka vazduha i to bas kad kad sam krenuo sa kardiom .

   Interesantno je da si izneo jednu jako bitnu cinjenicu a to je dug  staz sa tegovima  bez kardia , e sad sta se tu desava.

Ovo jednog objasnjenja :  Razvijanje misicne mase bez i razvijanja plucnog kapaciteta dolazi do toga da srce mora da mnogo brze pumpa krv do misica koji su se uvecali a to uvecanje misicne mase nije isparaceno razvojem plucnog kapaciteta te organizam ne moze da snabde uvecanu misicnu masu ciji su zahtevi za kiseonikom povecani!

 Poenta jeste lagano uvocenje kardio vezbi i eventualno ubacivanje suplemenata Co Q10  do 100 mg + magnezijum + selen + vit E moze i C vitamin !!!

 


Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #17 poslato: Decembar 04, 2008, 09:53:11 posle podne »
ako je do kondicije jel te zaboli u slezenima???

moze malo vise o ovome... znaci ja kad sam mogao da trcim 7-8 km, nekad pocnem, i sve je super, umor je tu ali ok, a nekad poslije 500 metara osjetim ovo o cemu se prica, i tu je kraj, jednostavno mora da se staje. Ovoga nema kad je biciklo u pitanju, ili vijaca. Sta su razlozi ovoga ?



Često se događa da odmah na početku trčana počnete raditi prevelikim intenzitetom bez
prethodnog zagrijavanja uzrokujuci bol u lijevom dijelu trbušne
šupljine. To je bol u slezeni, koja uslijed iznenadnih napora svojim kontrakcijama
opskrbljuje krvni optok dodatnom količinom krvi što se često osjeti kao bol. Intenzivna bol
često dovodi do prekida aktivnosti.
Najučinkovitije ćete suzbiti bol nastavite li lagano hodati i pritom duboko dišete. Možete pokušati i sljedeće: dok hodate, ruke podignite visoko i pritom udahnite, a prilikom izdisaja ruke spustite i gornji dio trupa nagnite prema naprijed. Nekima pomaže i pritiskanje bolnog mjesta prstima. Pritom se lagano nagnite prema naprijed i kad izdišete, smanjite pritisak prstima.

druze koliko ja znam bolovi koji nastaju tokom trcanja su porijeklom od dijafragme, tj. nastaju nedovoljnim snadbjevanjem dijafragme kiseonikom usled nepravilnog disanja jer se dijafragma snadbjeva kiseonikom samo prilikom izdisaja. zbog ovoga je veoma vazno  pravilno disanje (udisaj kroz nos izdisaj kroz usta)... ;)

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #18 poslato: Decembar 04, 2008, 11:03:38 posle podne »
pravo da vam kazem ja ne osecam nikakvu bol, ni u slezini ni u dijafragmi ali nakon trcanja sam obicno samo zadihan, i najbolji lek za to je da legnes na zelenu travicu kako bi se ohladio, to mi je cak i vaznije od istezanja.

 :)
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #19 poslato: Decembar 05, 2008, 10:29:42 pre podne »
gubljenje daha ukoliko se nastavi nakon trcanja i nakon nekog duzeg vremena kad biste vec trebali da ste u kondiciji ... moze da bude pokazatelj raznis srcanih problema... u svakom sucaju treba kontrolisati puls i otkucaje srca a to se moze vrlo lako raditi uz pomoc stoperice...

Van mreže vlada-nutrition

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
  • www.mojnutricionista.com
    • Moj nutricionista
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #20 poslato: Decembar 05, 2008, 12:12:03 posle podne »
Ne bi bilo lose prekontrolisati na viruse ( koksaki ) ako postoje neka preskakanja srca i malo slabiji imunitet

Van mreže Selim_Black

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 184
  • Daamn
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #21 poslato: Decembar 05, 2008, 12:52:32 posle podne »
ako je do kondicije jel te zaboli u slezenima???

moze malo vise o ovome... znaci ja kad sam mogao da trcim 7-8 km, nekad pocnem, i sve je super, umor je tu ali ok, a nekad poslije 500 metara osjetim ovo o cemu se prica, i tu je kraj, jednostavno mora da se staje. Ovoga nema kad je biciklo u pitanju, ili vijaca. Sta su razlozi ovoga ?
nauci da dises dok trcis..samo je u tome fora, da vise praznis pluca, tj izdises
bravo! ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #22 poslato: Decembar 05, 2008, 01:53:24 posle podne »
Ne bi bilo lose prekontrolisati na viruse ( koksaki ) ako postoje neka preskakanja srca i malo slabiji imunitet
heh ne bih nikog da plasim , ali na to sam mislio kad sam rekao u prethodnom postu... ja sam pre par dana szanao da imam koksaki odnsno da je kroz mene prohujao taj virus... imao sam simptome gubljenje daha , lupanje srca i zamaranje iako sam bio u kondiciji, ali sam  to ignorisao i nisam obracao paznju ... i slucajno mi se ukazala prilika da posetim kardiologa i n a testu ekg i na opetrecenju srce mi radilo ko u starca ... po recima lekara... tako da sad moram godinu dana da mirujem i pijem vitamine i beta blokatore ... jos mi nije doslo u glavu kako cu bez teretane i fizicke aktivnosti ali sto se mora nije tesko... nadam se samo da na ultrazvuku nece biti nikakvih pokaztelja ostecenja....tako da nije bas sve tako za zajebanciju

Van mreže vlada-nutrition

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
  • www.mojnutricionista.com
    • Moj nutricionista
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #23 poslato: Decembar 05, 2008, 02:12:21 posle podne »
Ja tri godine pauzirao( pad misicne mase za 8 kg cistih misica) Zbog virusa i hronicne pretreniranosti ( to je bilo pre vise godina) ne znanje tada i neiskustvo ne poznavanje ishrane  sve to je uticalo da se pretreniram i da premotivisanost ..

Sada se vracam u trening i sve je u redu nemam bas nikakve simptome , ali zato sada ishrana u prste je poznajem ( struka) i trening uskladjujem sa zivotnim aktivnostima svaki drugi dana , dajem organizmu da se oporavi nakon svakog treninga.

Trebao si da uzmes cink  , Selen, magnezijum , Co Q10 , glutamin .

Pazite se pretreniranosti

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #24 poslato: Decembar 05, 2008, 02:15:01 posle podne »
ma veruj mi uzimao sam ja sve to... ali jbg kad te zakaci zakaci te... dovoljno je mao da ti padne imunitet i da se nadjes na pogresnom mestu u pogresno vreme...

Van mreže nokidude

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #25 poslato: Decembar 05, 2008, 02:24:46 posle podne »
Auu. Kako se dobija taj virus?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #26 poslato: Decembar 05, 2008, 02:29:10 posle podne »
Auu. Kako se dobija taj virus?
to se zakaci u vazduhu ... bilo gde... gde je slabo odrzavana ventilacija ... u zatvorenim prostorima... kafanama ;D
pij sam ti vitamine i nemoj da brines...

Van mreže vlada-nutrition

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
  • www.mojnutricionista.com
    • Moj nutricionista
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #27 poslato: Decembar 05, 2008, 02:44:56 posle podne »
I pravilan oporavak nakon treninga a ne izlasci i zezanje do kasno ujutru pa onda kad ustanes na trening .
I izbegavajte da trenirate kad se osecate malaksalo i blago bolesno !!! samo mali broj ljudi ima najozbiljnije probleme a to su srcane smetnje !!!

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #28 poslato: Decembar 05, 2008, 06:28:04 posle podne »
Ja tri godine pauzirao( pad misicne mase za 8 kg cistih misica) Zbog virusa i hronicne pretreniranosti ( to je bilo pre vise godina) ne znanje tada i neiskustvo ne poznavanje ishrane  sve to je uticalo da se pretreniram i da premotivisanost ..

Sada se vracam u trening i sve je u redu nemam bas nikakve simptome , ali zato sada ishrana u prste je poznajem ( struka) i trening uskladjujem sa zivotnim aktivnostima svaki drugi dana , dajem organizmu da se oporavi nakon svakog treninga.

Trebao si da uzmes cink  , Selen, magnezijum , Co Q10 , glutamin .

Pazite se pretreniranosti


kada si bio pretreniran jesi li imao nekih problema sa snom.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže vlada-nutrition

  • Član
  • *
  • Poruke: 19
  • www.mojnutricionista.com
    • Moj nutricionista
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #29 poslato: Decembar 05, 2008, 10:18:44 posle podne »
hahaha , nocne more , nesanica do bola neispavanost , razdrazljivost ... uf tezak je to period bio i ne daj boze da to osetis!!

Ne moze se opisati sad sam u fazonu kardio  i tegovi  3 do 4 puta nedeljno  a ranije 6 puta pa po nekad pre i posle podne trening , bio sam dosta bolji nego sada ali to je trejalo 2 godine i jednog dana bum nije mogao organizam vise da izdrzi !

Od tada nisam u fazonu sto veci misici !