Jul 07, 2024, 10:41:30 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.953 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Gubljenje daha  (Pročitano 25863 puta)

Van mreže Krom

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Gubljenje daha
« poslato: Februar 02, 2008, 10:19:51 pre podne »
Pozdrav,
posle decenijskog vežbanja u teretani i rada sa tegovima pre izvesnog vremena mi je to verovali ili ne dosadilo i rešio sam da krenem sa kardio i fitnes treningom. Uskladio sam ritam života, ishranu sa  ovakvom vrstom vežbanja. Međutim primetio sam da veoma često u toku treina a i posle u stanju mirovanja gubim dah i to tako kao da me neko udari u grudi. Nisam zabrinut jer mi je celokupno zdravstveno stanje uredu, osim ne tako velikog viška kilograma. Stvarno me zanima razlog ove pojave koju dok sam vežbao sa tegovima nisam osećao, pa ako bi neko bio ljubazan da mi objasni
 ;think;
« Poslednja izmena: Februar 02, 2008, 10:21:40 pre podne Krom »

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2008, 10:27:39 pre podne »
nisi u kondiciji, smanji gas
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2008, 12:37:19 posle podne »
jeis pusač??? mozda ti je i od toga... ako je do kondicije jel te zaboli u slezenima???

Van mreže Krom

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2008, 01:56:06 posle podne »
Nisam pusac a i kad povecam intenzitet osetim bol u predelu slezine. Znaci sve je ok samo moram malo da povucem rucnu.
Hvala

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2008, 06:48:28 posle podne »
Samo lagano dok ne steknes kondiciju ponovo...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2008, 07:51:02 posle podne »
ma to ti je do kondicije kao sto su ti rekli....samo polako i sve ce doci na mesto...


Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2008, 01:40:55 pre podne »
ako je do kondicije jel te zaboli u slezenima???

moze malo vise o ovome... znaci ja kad sam mogao da trcim 7-8 km, nekad pocnem, i sve je super, umor je tu ali ok, a nekad poslije 500 metara osjetim ovo o cemu se prica, i tu je kraj, jednostavno mora da se staje. Ovoga nema kad je biciklo u pitanju, ili vijaca. Sta su razlozi ovoga ?
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2008, 01:20:21 posle podne »
ako je do kondicije jel te zaboli u slezenima???

moze malo vise o ovome... znaci ja kad sam mogao da trcim 7-8 km, nekad pocnem, i sve je super, umor je tu ali ok, a nekad poslije 500 metara osjetim ovo o cemu se prica, i tu je kraj, jednostavno mora da se staje. Ovoga nema kad je biciklo u pitanju, ili vijaca. Sta su razlozi ovoga ?



Često se događa da odmah na početku trčana počnete raditi prevelikim intenzitetom bez
prethodnog zagrijavanja uzrokujuci bol u lijevom dijelu trbušne
šupljine. To je bol u slezeni, koja uslijed iznenadnih napora svojim kontrakcijama
opskrbljuje krvni optok dodatnom količinom krvi što se često osjeti kao bol. Intenzivna bol
često dovodi do prekida aktivnosti.
Najučinkovitije ćete suzbiti bol nastavite li lagano hodati i pritom duboko dišete. Možete pokušati i sljedeće: dok hodate, ruke podignite visoko i pritom udahnite, a prilikom izdisaja ruke spustite i gornji dio trupa nagnite prema naprijed. Nekima pomaže i pritiskanje bolnog mjesta prstima. Pritom se lagano nagnite prema naprijed i kad izdišete, smanjite pritisak prstima.

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2008, 09:31:47 posle podne »
hvala na informacijama. probacu, pa valjda bude rezultata..
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže LazicExyu

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 746
    • ExYu-fitness
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2008, 09:51:07 posle podne »
ako je do kondicije jel te zaboli u slezenima???

moze malo vise o ovome... znaci ja kad sam mogao da trcim 7-8 km, nekad pocnem, i sve je super, umor je tu ali ok, a nekad poslije 500 metara osjetim ovo o cemu se prica, i tu je kraj, jednostavno mora da se staje. Ovoga nema kad je biciklo u pitanju, ili vijaca. Sta su razlozi ovoga ?
nauci da dises dok trcis..samo je u tome fora, da vise praznis pluca, tj izdises

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2008, 03:24:29 pre podne »
ako je do kondicije jel te zaboli u slezenima???

moze malo vise o ovome... znaci ja kad sam mogao da trcim 7-8 km, nekad pocnem, i sve je super, umor je tu ali ok, a nekad poslije 500 metara osjetim ovo o cemu se prica, i tu je kraj, jednostavno mora da se staje. Ovoga nema kad je biciklo u pitanju, ili vijaca. Sta su razlozi ovoga ?
nauci da dises dok trcis..samo je u tome fora, da vise praznis pluca, tj izdises

Hvala Lazicu, od sjutra pocinjem sa trcanjem ponovopa cu se malo koncentrisati. Kad razmislim dobro, pluca rijetko praznim, vecinom samo dopunjujem dok trcim....
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže speedy27

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
  • samo radim...
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #11 poslato: Avgust 05, 2008, 01:41:08 pre podne »
mislim da bi trebalo da se posavetujete sa nekim pravim atleticarem sa tim u vezi,hehe
evo ja sam se bavio trcanjem,profi,oko 6godina i jedino sto mozete je da ne jedete jedno 4 sata pre treninga,sva hrana mora biti svarena kad podjete na trcanje jer varenje hrane,tj jetra,trosi mnogo kiseonika koji je vama bas tada jako potreban jer trcite,a tada jetra pocne da se buni,uvrce se i imate osecaj kao da vam neko zabada noz u stomak,to se u atletici popularno zove "bodac",a ona vezba sa savijanjem prema kolenima i izdisanjem koliko je mozete,pa zatim uspravljanjem i podizanjem ruku iznad glave i dubokim  udahom kroz dva tri ponavljanja mora da vam pomogne...

Van mreže silwer67

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
  • ...samo napred!!!
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #12 poslato: Septembar 15, 2008, 07:45:10 posle podne »
mislim da bi trebalo da se posavetujete sa nekim pravim atleticarem sa tim u vezi,hehe
evo ja sam se bavio trcanjem,profi,oko 6godina i jedino sto mozete je da ne jedete jedno 4 sata pre treninga,sva hrana mora biti svarena kad podjete na trcanje jer varenje hrane,tj jetra,trosi mnogo kiseonika koji je vama bas tada jako potreban jer trcite,a tada jetra pocne da se buni,uvrce se i imate osecaj kao da vam neko zabada noz u stomak,to se u atletici popularno zove "bodac",a ona vezba sa savijanjem prema kolenima i izdisanjem koliko je mozete,pa zatim uspravljanjem i podizanjem ruku iznad glave i dubokim  udahom kroz dva tri ponavljanja mora da vam pomogne...
Kako se pravilno dise?Primetio sam da kako se prelazi kolometraza,disanje postaje neujednacenije,tj.noge bi mogle,ali disanje ne prati.Razgovarao sam sa jednim bivsim atleticarem i on kaze da cim se zadises odmah se staje i to zbog srca.To mi je nekako neubedljiva informacija.Daj molim te objasni to ako mozes.Hvala unapred!
Neistrazeni zivot nije vredan zivljenja.
                                     Sokrat

Van mreže dragas

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #13 poslato: Septembar 15, 2008, 08:01:48 posle podne »
e nemoj da mislis da te nesto lozim.drug je poceo da vezba isto tako posle treninga ga steze i ne moze da dise.ode decko kod lekara  da krv i sve te gluposti kad su stigli rezultati lekar mu kaze da nema dovoljnio gvozdja u organizmu i prepisao mu neke lekove.

Van mreže silwer67

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
  • ...samo napred!!!
Odg: Gubljenje daha
« Odgovor #14 poslato: Septembar 16, 2008, 06:31:11 posle podne »
e nemoj da mislis da te nesto lozim.drug je poceo da vezba isto tako posle treninga ga steze i ne moze da dise.ode decko kod lekara  da krv i sve te gluposti kad su stigli rezultati lekar mu kaze da nema dovoljnio gvozdja u organizmu i prepisao mu neke lekove.

Nismo se razumeli.Nemam nikakvih problema posle treninga,nego mislim da ne znam pravilno da disem,pa se zadisem,a noge bi jos mogle.Ovde na forumu ima dosta strucnih lica,pa se nadam pravilnom savetu.
Neistrazeni zivot nije vredan zivljenja.
                                     Sokrat