Septembar 23, 2024, 06:19:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.971 članova - Poslednji član: JeremyTIX
X3MShop banner

Autor Tema: UFC 81: Breaking Point  (Pročitano 6685 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
UFC 81: Breaking Point
« poslato: Februar 01, 2008, 08:48:12 pre podne »
UFC 81 "Breaking Point" održava se sutra u Las Vegasu.

Za privremeni neslov u teškoj kategoriji borit će se bivši prvak Tim Sylvia (30) i slavni Brazilac Antonio Rodrigo Nogueira "Minotauro" (31).
Zašto privremeni? Zato jer je aktualni prvak još uvijek Randy Couture, iako je samovoljno napustio UFC i više nema namjeru nastupati na njihovim turnirima. No u UFC-u tvrde da je Couture još uvijek pod ugovorom, tako da je teškaški pojas službeno još u njegovim rukama.

Prvi teškaški naslov Sylvia je osvojio 2003. godine nakon pobjede nad Riccom Rodriguezom. Iste godine uspješno je obranio naslov protiv Gana McGeeja, no zbog korištenja steroida UFC ga kažnjava oduzimanjem titule i 6-mjesečnom suspenzijom.

2004. godine u borbi za upražnjeni naslov gubi od Franka Mira, koji mu polugom lomi ruku. 2005. ponovno se bori za naslov i gubi od Andreja Arlovskog, no godinu kasnije vraća mu istom mjerom i ponovno postaje prvak. Naslov je držao do 2007. kada je poražen od Couturea.

Prošlog srpnja Nogueira je u svom prvom i zasad jedinom UFC nastupu na bodove svladao Heatha Herringa. Ukoliko pobijedi Sylviu Minotauro će postati drugi borac (uz Dana Hendersona) koji je u karijeri bio prvak i u PRIDE-u i UFC-u.

Osim te borbe valja spomenuti i sraz bivšeg prvaka Franka Mira (28) i nekadašnje pro-wrestling superzvijezde Brocka Lesnara (30). Mir je u zadnjem nastupu prošlog kolovoza kimurom svladao Nizozemca Hardonka. Lesnar iza sebe ima jednu MMA borbu, u lipnju prošle godine na K-1 Dynamite USA turniru pobijedio je Korejanca Kim Min Sooa.

Ovu priredbu obilježit će i povratak Ricarda Almeide (31). Nekoć ponajbolji borac svijeta u srednjoj kategoriji 2004. je objesio rukavice o klin i posvetio se vođenju svog BJJ gyma u New Jerseyu. Danas, četiri godine kasnije, vraća se u UFC za koji je potpisao ugovor na 6 borbi.

Jedan od najiskusnijih američkih MMA boraca Jeremy Horn (preko 100 profi MMA mečeva) također se nakon skoro dvije godine vraća u UFC. Sutra će u oktogon s bivšim Pancrase prvakom Nateom Marquardtom.

Raspored borbi:

Tim Sylvia - Antonio Rodrigo Nogueira
Brock Lesnar - Frank Mir
Ricardo Almeida - Rob Yundt
Jeremy Horn - Nate Marquardt
Tyson Griffin - Gleison Tibau
Chris Lytle - Kyle Bradley
Marvin Eastman - Terry Martin
Rob Emerson - Keita Nakamura
David Heath - Tim Boetsch

Izvor: www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #1 poslato: Februar 01, 2008, 10:29:25 pre podne »
bit ce zanimljivo gledat minotaura u ufc... cak mislim da se bolje snalazi u oktagonu nego u ringu...
Lesnar ejl ovaj tip s nasih prostora???

Spartak

  • Gost
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #2 poslato: Februar 01, 2008, 11:02:09 pre podne »
ovaj ljesnik je gorila.
Dje je Mirko kad ce on da se bori...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #3 poslato: Februar 01, 2008, 01:19:40 posle podne »
Lesnar je bivsa velika rvacka zvijezda i u svom prvom mecu je vrlo brzo oborio Korejanca i zavrsio mec za nesto preko jedne minute -  vrlo lako i bez problema. Njega je ipak ta pro-wrestling karijera tj popularnost dovela u UFC, a ne neki ne znam kako dobri rezultati u okviru MMA, jer za ovaj 1 minut koji je proveo u MMA ringu samo je pokazao da ovom Korejancu tamo nije mjesto.

Vjerujem da ce odmah probati da obori Mira, i da tako pokusa dominirati snagom jer je sigurno u tome superiorniji... Stari Mir je s druge strane bio vrlo opasan na ledja - tu gdje ga Lesnar zeli... ali nazalost nakon teske povrede koju je imao i duge rehabilitacija Mir ne pruza neke odusevljavajuce predstave.

Big Nog je takodje neko ko po meni vec neko vrijeme nije na najboljem nivou. Nadam se da ce biti maksimalno spreman i da ce dobro odskolovati Sylviu, koji mi je apsolutno najdosadniji borac iz vrha u ovom trenutku. Nog ima cvrstu bradu, dobro boksuje, tako da se nadam da The Maine-iac  nece imati sta da nametne Nogu - ukoliko se ne odluci da ga gura o kavez pet rundi i tako osvoji pojas... Vjerujem da je Nog i na nogama, a da ne govorimo o parteru jaci igrac od Tima - koji vazi za udaraca i nekog ko rijesava sve sa jednim udarcem, ali valjda su svi gledali sto mu je uradio Randy, i koliko mu Tim nista nije mogao i na nogama, pa su valjda i izvukli pouke iz toga.

Generalno vjerujem da ce biti boljih i atraktivnijih meceva u nekom od ovih drugih nego li u ova dva najzvucnija, ali ok vidjecemo.

Sto se tice Mirka volio bih da ga vidim protiv Arlovskog kojeg takodje dugo nema.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Nemac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 591
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2008, 10:26:39 pre podne »
Tim Sylvia - Antonio Rodrigo Nogueira
ovo ce biti extra borba,koju ce verovatno Brazilac pobediti.Meni je Tim sav nekako smotan,takav gard ima,tako se krece...

Van mreže ATJ LUCKO™

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.267
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2008, 12:41:02 posle podne »
Tim Sylvia - Antonio Rodrigo Nogueira
ovo ce biti extra borba,koju ce verovatno Brazilac pobediti.Meni je Tim sav nekako smotan,takav gard ima,tako se krece...


nisi jedini s tim misljenjem ;smoke;

Van mreže Nemac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 591
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2008, 12:42:37 posle podne »
On je samo jak,nesvidja mi se kao borac uopste.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2008, 01:28:25 posle podne »
Brock Lesnar & Frank Mir na mjerenju.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Nemac

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 591
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2008, 02:47:17 posle podne »
Navijamo za Frenka ;bravi;

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #9 poslato: Februar 02, 2008, 03:17:36 posle podne »
Au ovo bi moglo da bude krvoločno hihihi...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #10 poslato: Februar 03, 2008, 01:22:48 posle podne »
Minotauro ugušio Sylviu
 
U središnjoj borbi večeri u Las Vegasu sastali su se američki teškaš i bivši UFC-prvak Tim Sylvia i brazilski teškaš i bivši Pride-prvak Rodrigo Minotauro Nogueira.

Prvu rundu obilježilo Sylvino dosljedno provođenje taktike borbe u stojci gdje je dužim rukama i snažnijim udarcima potpuno kontrolirao Minotaura, tijekom runde Sylvia uspio plasirati nekoliko teških udaraca.
Usput Sylvia se nakon odlazaka u parter s Minoutaurom odmah vraćao iz gornje pozicije polugarda ili garda u stojeći položaj, znajući da je Minotauro najopasniji u parteru.

Druga runda prošla je u istom ritmu kao i prva, uz laganu dominaciju Sylvie, no bez odlazaka u parter.

U trećoj rundi Minotauro se pretvara u starog dobrog submission mastera, spušta borbu u parter, gdje mu Sylvia pada u gard. Minotauro sweepa Sylviu, prolazi mu gard, i hvata giljotinu koju čvrsto zatvara i završava borbu.

Ovom je pobjedom Minotauro osvojio privremeni (interim) naslov UFC prvaka u teškoj kategoriji, te je dokazao da bivši Prideovi borci ipak nisu bivši borci, već da se najbolji među njima uspješno mogu nositi s borcima iz vrha UFC-a.

Velika su očekivanja bila od borbe Mir-Lesnar, i sve je prošlo prema predviđanjima. Lesnarova taktika bazirala se na iznimnoj snazi i snažnim gnp udarcima, dok je Mir svu svoju energiju usmjerio na preživljavanje od udaraca i pokušaje da svojom bjj-tehnikom pronađe rupu u Lesnarovoj obrani od poluga.

Mir je sredinom 1. runde uspio iz partera uhvatiti Lesnarovu nogu, i prisiliti diva iz Minnesote na tapkanje.

Lesnar je pokazao da posjeduje enormnu snagu i sjajnu hrvačku bazu, ali mu za borbu s top-borcima ipak još nedostaje tehnike, i u stand-upu i u bjj-u.

UFC 81 Rezultati:

Tim Sylvia - Antonio Rodrigo Nogueira
(Nogueira, 3. runda, gušenje/giljotina)

Brock Lesnar - Frank Mir
(Mir, 1. runda, poluga na nozi)

Ricardo Almeida - Rob Yundt
(Almeida, 1. runda, gušenje/giljotina)

Jeremy Horn - Nate Marquardt
(Marquardt, 2. runda, gušenje/giljotina)

Tyson Griffin - Gleison Tibau
(Griffin, jednoglasna odluka sudaca)

Chris Lytle - Kyle Bradley
(Lytle, 1. runda, KO)

Marvin Eastman - Terry Martin
(Eastman, jednoglasna odluka sudaca)

Rob Emerson - Keita Nakamura
(Emerson, podijeljena odluka sudaca)

David Heath - Tim Boetsch
(Boetsch, 1. runda, TKO)

Izvor: www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže reninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2008, 01:59:40 posle podne »
jos jednom se pokazalo da je Minotaura nemoguće nokautirati,
opet je bio dobro uzdrman i onda majstorstvo u parteru  sherif
očekivao sam ovakav ishod, Sylvia ima gadne šake, ali to
očito nije dovoljno

Van mreže reninjo

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2008, 02:03:01 posle podne »
Lesnar moze na borca poput Sapa, ostalo moze nazad u WWE

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2008, 02:59:03 posle podne »
nisam za minotaura htio nista govrit da ne bi bilo ala deja vu cro cop!brock lesnar je jak ali nem

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: UFC 81: Breaking Point
« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2008, 03:00:09 posle podne »
ali nema skill protiv svakog boljeg borca iz mma