Jun 30, 2024, 08:28:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.952 članova - Poslednji član: admindebug
X3MShop banner

Autor Tema: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED  (Pročitano 34755 puta)

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #75 poslato: Februar 15, 2008, 08:56:37 posle podne »
ja za ramena radim obicno na smitu iza glave,military press, letenje u predklonu uglavnom gledam da pogodim sve tri glave ramena...sad prvi put cujem da potisak iza glave nije ok vezba.

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #76 poslato: Februar 15, 2008, 09:08:53 posle podne »
ja za ramena radim obicno na smitu iza glave,military press, letenje u predklonu uglavnom gledam da pogodim sve tri glave ramena...sad prvi put cujem da potisak iza glave nije ok vezba.

Radi se o tome da kada radimo potisak sa sipkom iza glave i ispred glave pogadjamo jedan isti misic...a to je prednje rame,i zato je mnogo bolje koristiti vezbu ispred glave jer se mogu koristiti veca opterecenja a pri tome izbeci povreda...
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Spartak

  • Gost
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #77 poslato: Februar 16, 2008, 12:38:58 pre podne »
ja potisak iza glave ubacim jedanput u 2mjeseca,mada sa malim kilazama

Van mreže Taurus

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #78 poslato: Februar 16, 2008, 10:51:17 posle podne »
ja radim ovako :
Ponedeljak: Grudi
Utorak: Ledja
Sreda:Odmor
Cevtrtak:Triceps + Biceps = ruke  :mrgreen:
Petak: Noge
Subota: Ramena
Nedelja: Odmor
sa tim sto svih pet dana vezbanja na kraju treninga uradim barem 100-150 trbusnjaka na kosoj klupi najveci nagib naravno,sto sa uvijanjem sto bez :) i pored toga josh jedno 50 dizanja nogu naravno tu je jos neko da ih baca zbog boljeg ucinka :) eee sad ja opet da pitam da li je ovakav program za trbusnjake produktivan ili kontra produktivan? Ako mozhe Pedja Petrovic da mi odgovori poshto je ocigledno da covek zna znanje,a pocetnici bolje da ne komentarisu nista.. Hvala unapred

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #79 poslato: Februar 16, 2008, 11:32:19 posle podne »
ja radim ovako :
Ponedeljak: Grudi
Utorak: Ledja
Sreda:Odmor
Cevtrtak:Triceps + Biceps = ruke  :mrgreen:
Petak: Noge
Subota: Ramena
Nedelja: Odmor
sa tim sto svih pet dana vezbanja na kraju treninga uradim barem 100-150 trbusnjaka na kosoj klupi najveci nagib naravno,sto sa uvijanjem sto bez :) i pored toga josh jedno 50 dizanja nogu naravno tu je jos neko da ih baca zbog boljeg ucinka :) eee sad ja opet da pitam da li je ovakav program za trbusnjake produktivan ili kontra produktivan? Ako mozhe Pedja Petrovic da mi odgovori poshto je ocigledno da covek zna znanje,a pocetnici bolje da ne komentarisu nista.. Hvala unapred

Nisam Pedja, al sam pocetnik!  :twisted:

Svakoj grupi treba odmor, a trbusnjaci su misici, jel da? Mogu i oni malo da odmore,valjda...   \KOFETIME'
Cepaj svaki drugi--treci dan i to je to...

Van mreže Taurus

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #80 poslato: Februar 17, 2008, 12:31:28 pre podne »
da ali ja koliko sam shvatio trbusnjaci i listovi mogu po pravilu da se treniraju svaki dan jer se oni ubedljivo najbrze odmore.. Ja trbusnjake radim 5 puta nedeljno,dakle imaju 2 dana odmora :) dovoljno im je  ;bravi; a to valjda.. e moji pochetnici.. josh cu i ja da krenem da dajem savete a ne znam ni nos da obrisem..

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #81 poslato: Februar 18, 2008, 03:15:43 posle podne »
da ali ja koliko sam shvatio trbusnjaci i listovi mogu po pravilu da se treniraju svaki dan jer se oni ubedljivo najbrze odmore.. Ja trbusnjake radim 5 puta nedeljno,dakle imaju 2 dana odmora :) dovoljno im je  ;bravi; a to valjda.. e moji pochetnici.. josh cu i ja da krenem da dajem savete a ne znam ni nos da obrisem..

Rekao bih da si lose shvatio. Ne vjerujem da iko iskusan preporucuje da se listovi treniraju na svakom treningu, a ni trbusni zid, makar ne direktno, jer se stomak izmedju ostalog, vrlo cesto i snazno stimulise prilikom izvodjenja bazicnih pokreta...

Ako hoces da imas savrsen trbusni zid, osim po meni max dva treninga za stomak nedjeljno, MNOGO ti je potrebniji dobar program prehrane.

I da, nemam nista protiv da ubacis na forum svoje ideje vezane za trening, ali moraces da ocekujes da i drugi reaguju i prokomentarisu tvoje ideje kada si vec odlucio da ih podijelis sa nama - naravno na jedan kulturan i sportski nacin.

Pozdrav
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #82 poslato: Februar 18, 2008, 06:42:08 posle podne »
bravo vlad

Van mreže Taurus

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #83 poslato: Februar 18, 2008, 08:42:27 posle podne »
Ja listove radim direktno samo jednom nedeljno i to dve vezbe,nego su mene trbusnjaci zanimali.. Do sada sam ih radio 5 puta nedeljno,a od sada cu da smanjim na 4,manje od toga ne mogu,sta cu kad uzivam u tome :)  A sto se tice ishrane,ja imam problem neki za zelucem necu da gnjavim koji,ali sustina je da sam na hd rezimu ishrane sto znachi: ne smem da jedem masno,przheno,kiselo,ljuto,zacinjeno,slatkishe,grickalice,belo testo,junk food,jela sa roshtilja,od mlechnih proizvoda smem samo jogurt od 0.5% masti,nikakvi sokovi kafe alkohol znaci smem da pijem samo vodu i taj jogurt.. U principu moja ishrana se sastoji od: ovsenih pahuljica sa jogurtom,crveno pecheno meso,ribe (najcesce tunjevine),praska sunka i pecenica od suhomesnatog,samo integralni hleb jedem ponekad tostirani,integralne testenine,kuvana jaja,i naravno boranija,pirinac,kukuruz & grasak,krompiri,krompir pire.. E moj problem je sto mi je ostao iz nezdravih dana stomacic a ironija je u tome sto imam 8-10 kg manjka naime visok sam 185 a imam 77 kg,e sad jedam deo tog stomaka sam skinuo,ali ima josh dosta da se radi na tome,a iscrpne kardio treninge ne zelim da radim jer hocu da nabacim kilazu a ne da je skinem.. Sto se suplimentacije tice koristim protein izolat,jednu mericu izmedju obroka i dve direktno posle treninga.. Recite mi da li je ovakvom ishranom moguce da nabacim toliko zeljenu kilazhu a da pri tom ''osusim'' to nezeljeno salo sa stomaka? Hvala unapred

Spartak

  • Gost
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #84 poslato: Februar 18, 2008, 09:03:46 posle podne »
sva ta hrana koju si nabrojao da smijes da konzumiras (lishe te pechenice i salame) je dobra za bodybuiding.Znaci trebas samo da potrazis po forumu primjere nekih jelovnika i sam napravis svoj,ukratko minimum 5 obroka,svaki da sadrzi bjelancevine,ugljene hidrate variras kad si na fazi skdianja sala.kardio radi ujutru na prazan stomak.

Van mreže Taurus

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #85 poslato: Februar 18, 2008, 09:56:54 posle podne »
Ma imam ja plan ishrane :) Bavim se body bildingom citavih mesec dana   :mrgreen:  a rekao sam da cardio necu da radim jer zelim da nabacim kilazu  a ne da je izgubim,jedino radim biciklu nekih 2 do 3 km pre treninga sa tegovima ne bi li mi krv projurila niz vene,da budem zagrejan..

Van mreže nellle

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.172
  • Just duet!!!
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #86 poslato: Februar 18, 2008, 09:59:23 posle podne »
pazi....ti da skines stomak a da ti kilaza ostane ista ili da je povecas nema teoretske sanse...moras nesto da izgubis da bi nesto dobio...

Van mreže markoni87

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 753
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #87 poslato: Februar 18, 2008, 10:37:00 posle podne »
Ma imam ja plan ishrane :) Bavim se body bildingom citavih mesec dana   :mrgreen:  a rekao sam da cardio necu da radim jer zelim da nabacim kilazu  a ne da je izgubim,jedino radim biciklu nekih 2 do 3 km pre treninga sa tegovima ne bi li mi krv projurila niz vene,da budem zagrejan..

A da probas sa nekim manjim unosom UH? Da unosis UH samo obrok pre treninga i posle treninga? Nadji neki balans da uneses dovoljno ugljenih h. pre treninga da bi imao energije da odradis trening kako valja, i naravno unos posle treninga. Imao bi tri obroka koja sadrze ugljene hidrate ujutru kroz ovsenea,pre i posle treninga, ostalo bi ti bili cisti proteinski obroci, ne racunajucu UH iz salata.

Van mreže Taurus

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #88 poslato: Februar 19, 2008, 08:40:25 pre podne »
A recite mi ovako: Znate kakvu ishranu imam dakle krajnje disciplinovanu,i sad recimo danas radim ledja: Prvo vozim bicikl 2.5 km,pa zagrevanje,pa onda radim sa tegovima nekih 1:15,1:30 sati,i posle toga u 3 serije odradim 150 trbusnjaka i 60 dizanja nogu,i po zavrsetku treninga naravno popijem moje proteine  :mrgreen: kuci dodjem posle 20 minuta i pojedem 4 sendvica sa crnim hlebom i preko tunjevina pa tek onda tusiranje.. Da li ovako mogu da izgorim taj vishak sala koji imam na stomaku? Zapamtite da ne unosim NI MALO MASNOCA jer i ne smem

Van mreže Taurus

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #89 poslato: Februar 19, 2008, 09:02:56 pre podne »
Opet da naglasim ja nemam STOMACINU,dakle kada stegnem stomak on je EXTRA RAVAN,gornje plochice se vetj solidno vide,a ove ostale se naslucuju,ali kada se opustim skroz taj donji deo stomaka iskoci.. Da li se to salo skida tj topi dok radim tegove i trbusnjake? Da li te kontrakcije koje se izvode trbusnjacima povecavaju topljenje tog sala na stomaku?  A da naponemem da sam IMAO STOMACINU,tj mnogo je stanje bilo drugacije,a toliko patim za tom kilazom znaci samo hocu kada se probudim ujutru i stanem na vagu da pise 85 kg,a sada jedva imam 77  blow