Jun 27, 2024, 08:19:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.241 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED  (Pročitano 34742 puta)

Van mreže Taurus

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #45 poslato: Februar 10, 2008, 07:02:23 posle podne »
Meni u svakom slucaju nije tesko,imam mnogo jake trbusne misice,a trbusnjaci su pored vezba za triceps nesto sto najvishe volim da radim,samo me to buni da li je to sto radim 5 puta produktivno ili kontra produktivno.. Negde sam cuo da se trbusni misice najbrze odmore i da mogu da se vezbaju svaki dan,dok je za ove vece grupe obavezan odmor od minimum 48 sati.. hotkithcen

Van mreže t1000

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.932
  • Srdjan Dmitrovic - licni trener
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #46 poslato: Februar 10, 2008, 09:16:58 posle podne »
Citat
LISTOVI 1
-na list masinu staviti tezinu koji max. mozes da uradis 30x sa tim da svaki put kada uradis 30 smanjis tezinu za toliko da u sledecem setu uradis 30.Sve se radi redom,bez pauza dok ne dodjes do toga da uradis 30x bez i jednog kg na nosacu.
~kraj vezbi za listove

Ja samo da kazem da sam ovaj trening listova prvi put uradio u zivotu (za sledeci cu dobro razmisliti).
Cetri je dana kako hodam kao zombi,cak dva dana nakon nisam bio u stanju da odem na posao!To je jedino dobro. :)
Sve u svemu,uzivam u upali i svima toplo preporucujem ovaj trening sto je Pedja napisao.
"Šampioni su oni koji ustanu svaki put kada su bačeni na pod."

Van mreže Taurus

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #47 poslato: Februar 12, 2008, 11:01:03 pre podne »
Izgleda da niko nema odgovor na moje pitanje  [glupkol  ;pisss;  'horse' blow

Van mreže R.Igor86

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 416
  • U PEĆ!!! U PEĆ!!!
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #48 poslato: Februar 12, 2008, 11:36:44 pre podne »
Meni u svakom slucaju nije tesko,imam mnogo jake trbusne misice,a trbusnjaci su pored vezba za triceps nesto sto najvishe volim da radim,samo me to buni da li je to sto radim 5 puta produktivno ili kontra produktivno.. Negde sam cuo da se trbusni misice najbrze odmore i da mogu da se vezbaju svaki dan,dok je za ove vece grupe obavezan odmor od minimum 48 sati..


Ne vidim razlog zasto bi morao raditi trbusne misice bas svaki dan,ja ih recimo radim svaki drugi dan...jedan dan listove i jedan trbusnjake i tako stalno rotiram...moras im dozvoliti bar jedan dan da se odmore.
Dead Body Disposal
For those that don't know what to do after ya foes are killed
Shit could get messy when the blood flow spills
You never know when you might need to know skills
In body disposal it's no frills...

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #49 poslato: Februar 12, 2008, 01:47:03 posle podne »
Trbusnjake je sasvim dovoljno raditi 2-3 puta nedeljno, ostale grupe radi jednom nedeljno.

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #50 poslato: Februar 14, 2008, 02:55:14 posle podne »
Moj trening trenutno

Dan 1 - Grudi + biceps
Dan 2 - Noge + listovi
Dan 3 - Odmor
Dan 4 - Ramena + triceps
Dan 5 - Ledja + trapez
Dan 6 - Odmor
Dan 7 - Odmor


Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #51 poslato: Februar 14, 2008, 03:04:58 posle podne »
I moj je identican!
Za mene provereno najbolji za masu!
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #52 poslato: Februar 14, 2008, 06:03:28 posle podne »
noge i listovi..nikada....to nije trneing za masu.to je zajebvanje i izbegavanje treninga...

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #53 poslato: Februar 14, 2008, 07:36:38 posle podne »
Meni sljaka ok,kad stane menjacu!
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #54 poslato: Februar 14, 2008, 07:40:03 posle podne »
pa ako ti tako kazes..onda je valjda tako..ja to neznam..

ali jedno znam..da ja poslet reinga nogu nisam u stanju da sedim a ne da radim listove...a hval bogu...noge mi bas ne zaostaju

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #55 poslato: Februar 14, 2008, 07:48:07 posle podne »
Ti si manijak za noge...Batalite njega,ko sa njim uradi trening nona,vise mu se ne mili zivot (cuo sam iz poznatih izvora) :lol: :lol: :lol:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #56 poslato: Februar 14, 2008, 07:49:37 posle podne »
ma jok.. \MLAT\

Van mreže Sasa Ilic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.182
  • No fate but what we make!!
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #57 poslato: Februar 14, 2008, 08:27:48 posle podne »
noge i listovi..nikada....


a gde da ubacim listove? kako je najbolje po tebi? ;think;

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.584
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #58 poslato: Februar 14, 2008, 09:53:09 posle podne »
Moj trening trenutno

Dan 1 - Grudi + biceps
Dan 2 - Noge + listovi
Dan 3 - Odmor
Dan 4 - Ramena + triceps
Dan 5 - Ledja + trapez
Dan 6 - Odmor
Dan 7 - Odmor


ne znam za tebe ali meni kombincija ramena+ triceps uopste ne prija, jer ti triceps vec radi dosta na potisku iza glave kada radiss ramena- sto ti je najosnovnija vezba za masu ramena !
znaci triceps biceps -odnosno ruke , ako se pravilno rade na jednom treningu mogu da ti bass napreduju (iz licnog iskustva) znaci po meni ne treba razdvajati biceps i triceps ...mozda moze da se ubaci jednu nedelju razdvojeno , drugu spojeno -odnosno ruke, eto listove npr mozess raditi kada i ramena...a tridzu raspali kada i ledja - tako jednu nedelju a sledecu radi bic i tric zajedno- ruke...
i u pravu je pedja, again makes a point .. nozni misici jednostavno ne mogu da se odrade u jednom danu... moglo je na pocetku kada si joss pocetnik... ali svremenom kako povecavass serije i ponavjanja, itd... jednostavno sve ide u pravcu sto visse odvajanja misicnih partija po treningu...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: PROGRAM TRENINGA ZA 5 PUTA NED
« Odgovor #59 poslato: Februar 15, 2008, 02:06:49 pre podne »
ne znam za tebe ali meni kombincija ramena+ triceps uopste ne prija, jer ti triceps vec radi dosta na potisku iza glave kada radiss ramena- sto ti je najosnovnija vezba za masu ramena !

Potisak iza glave je odlicna vjezba da se zaobidje u treningu za ramena.

A ako je vec iz nekog razloga implementirate u svom treningu preporucio bih da je radite sa vrlo ogranicenom tezinom, da je forma savrsena, da vam uvijek neko pomogne u uzimanju tega sa stalka, prati vas u toku pokreta i pomogne vam da vratite teg na stalak.

Veliki broj ljudi se povrijedio radeci ovu vjezbu i po meni to sto donosi nije vrijedno rizika.

Klasicni potisak ispred glave dvorucnim tegom ili potisak bucicama su po meni mnogo bolji izbor.

Sto se tice treninga noge - listovi, vise puta sam ponovio sta mislim o tome, i potpuno se slazem sa Pedjom, i ne samo sa Pedjom, vec sa velikim brojem bodybuildera koji tako rade, a to je da listove odvajaju od butina... Po meni ukoliko nekom zaostaju listovi, sto je slucaj kod vecine, 2 treninga nedjeljno na pocetku nekog od treninga kada se ne rade noge je dobar izbor.

Takodje necu se sloziti sa Piratom da je bolje raditi u nekom cetvorodnevnom splitu tricepse sa ledjima, a ne sa ramenima - naravno ako su to opcije koje su na raspolaganju. Razlog je vrlo ocit... ukoliko tricepse odradimo sa ledjima, oni ce biti (snazno) indirektno pogodjeni i na treningu za grudi i na treningu za ramena, sto je znaci na 3 treninga od ukupno 4 nedjeljno, takodje po meni je jos evidentnija cinjenica da su ledja neuporedivo veca i slozenija misicna partija koja oduzima mnogo vise energije nego li sto su to ramena, pa stoga u tom splitu ce se i tricepsi sa manje energije pogoditi nakon ledja, nego sto bi to bilo nakon ramena...

Postoje bolji splitovi od gore navedenih, ali ako se vec ogranicavamo na ta 4 treninga nedjeljno i zelimo da cijelo tijelo pogodimo tacno jednom, ovo bi bile moje ideje na tu temu.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me