Jun 21, 2024, 09:53:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Odmor izmedju serija  (Pročitano 26093 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #15 poslato: Decembar 14, 2005, 10:49:29 pre podne »
Citat: drafter
40 god. je li puno?
drafter
.......ma gde bre puno :!:  :!:  :!: ....najbolje godine :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

a nisam ni ja daleko :wink:  :wink:  :wink:  :wink:

Vojislav

  • Gost
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #16 poslato: Decembar 14, 2005, 03:04:15 posle podne »
Pozdrav drafter!
Ja sad ima manje godina nego ti kada si pocinjao, a u teretanu idem vec 7 godina, pa ti racunaj jel puno  :D
Salim se naravno, sto bi Pedja rekao, najbolje godine, mada bih to rekao i za svoje i za tvoje i za godine svih onih koji treniraju  8)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #17 poslato: Decembar 14, 2005, 03:06:55 posle podne »
e sada da ja malo pojasnim  stanoviste koje ja zastupam.
kada vezbamo ako nam je cilj povecanje misicne mase to cemo ostvariti ostvarivanjem dve svari povecanjem sinteze proteina i smanjenjem degradacije proteina a tu sada dolazimo da pitanja cime ostvarujemo jedno a cime drugo.
povecanje sinteze  proteina (povecanje misicne mase) se ostvaruje angazovanjem misicnih vlakana koja imaju najveci potencijal za rast a to su IIb i IIa(njihov potencijal je nesto manji). kako angazovati ova vlakna , ona se angazuju podizanjem vecih tezina sa manje ponavljanja i to brzim concetric (podizanjem) pokretom cime angazujemo pre svega IIb misicna vlakna kao vlakna sa najvecim potencijalom za rast i to sa malim brojem ponavljanja jer se ova vlakna brzo zamaraju odnosno gube svoju sposobnost da proizvode silu u vremenskom periodu od  jednog minuta i zato se drzimo veceg broja serija i manjeg broja ponavljanja (radimo kratke serije od svega par sekundi) . najbolji nacin  angazovanja IIb vlakana je 10x3 metod sa 80% od maks.  i odmorom od 60-90s jer je to period koji im omogucje dovoljan oporavak.

sada dolazimo do drugog cilja smanjenja degradacije proteina .
misicna vlakna I a delom i IIa imju mali potencijal za rast , nemaju potencijal kao IIb, e sada se pitamo sto bi ih onda treningom angazovali zato sto  I i IIa misicna vlakna(to su misicna vlakna koja nam omogucuju vecu izdrzljivost) imaju ulogu smanjenja degradacije proteina u misicu . sada kao angazovati ova vlakna , ona se angazuju manjim bojem serija i vecim brojem ponavljanja (3x20 , 2x30 , 1x50) ali i samim tim suzim vremenskim periodom za odmor 120-180s . postoji jos jedna korist od high rep treninga a to je tkzv. sarkoplazmicna hipertofija poznatija kao "pump" .

nadam se da sam sada objasnio stanoviste koje ja zastupam.

drafteru  sto se tice superserija princip 10x3 ne odnosi se samo na superserije on se moze raditi i na tvoj nacin ali ne suvise cesto u toku nedelje , otprilike svaki drugi trening . ja ti savetujem ako hoces da ispobas 10x3 odredi jednu misicnu grupu i jednu vezbu (compound vezbu) i radi samo nju za tu misicnu grupu par treninga da vidis kako je . ako budes hteo da provas pitaj me pa cu ti detaljnije objasniti kako da radis .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #18 poslato: Decembar 14, 2005, 05:27:37 posle podne »
gle markoni....

mis mo starre kajle..kako sam ti i naveo u jedniom od postova...

ja licno stvarno nemam nista protiv tih modernih sistema,ali voelo bih da vidim-iskreno....rezultate od takih treninga...znaci....kada se neko pojavi na takmicenju i kaze vezbao sam tako i tako....meni ce onda sve da bude jasno..

ovako....postivam svaki oblik treninga koji je u svakom slucaju bolji od nikakvog...ali cini mi se mnogo matematike i filozofije je tu

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #19 poslato: Decembar 14, 2005, 05:44:04 posle podne »
Citat: pedjos
gle markoni....

mis mo starre kajle..kako sam ti i naveo u jedniom od postova...

ja licno stvarno nemam nista protiv tih modernih sistema,ali voelo bih da vidim-iskreno....rezultate od takih treninga...znaci....kada se neko pojavi na takmicenju i kaze vezbao sam tako i tako....meni ce onda sve da bude jasno..

ovako....postivam svaki oblik treninga koji je u svakom slucaju bolji od nikakvog...ali cini mi se mnogo matematike i filozofije je tu


ovi treninzi koje sam postovao moglo bi se reci da su tkzv. funkcionalni treninzi odnosno trenizi za povecanje snage i mase nisu oni klasicni  "all show no go " treninzi , vise su za nas obicne ljude(rekreativce) i sportiste  . a ovo je samo delimicno naucno objasnjenje stanovista koje ja zastupam , na mene oni deluju a ne oduzimaju ni mnogo vremena  .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #20 poslato: Decembar 14, 2005, 07:19:01 posle podne »
Citat: Markoni
Citat: pedjos
gle markoni....

mis mo starre kajle..kako sam ti i naveo u jedniom od postova...

ja licno stvarno nemam nista protiv tih modernih sistema,ali voelo bih da vidim-iskreno....rezultate od takih treninga...znaci....kada se neko pojavi na takmicenju i kaze vezbao sam tako i tako....meni ce onda sve da bude jasno..

ovako....postivam svaki oblik treninga koji je u svakom slucaju bolji od nikakvog...ali cini mi se mnogo matematike i filozofije je tu


ovi treninzi koje sam postovao moglo bi se reci da su tkzv. funkcionalni treninzi odnosno trenizi za povecanje snage i mase nisu oni klasicni  "all show no go " treninzi , vise su za nas obicne ljude(rekreativce) i sportiste  . a ovo je samo delimicno naucno objasnjenje stanovista koje ja zastupam , na mene oni deluju a ne oduzimaju ni mnogo vremena  .
:wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :!:

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #21 poslato: Decembar 14, 2005, 10:46:08 posle podne »
i niko vise nema nikakav komentar a ja bas mislio da tema ima potencijala za vecu diskusiju .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #22 poslato: Decembar 15, 2005, 05:53:45 pre podne »
Citat: Markoni
i niko vise nema nikakav komentar a ja bas mislio da tema ima potencijala za vecu diskusiju .
...pa mislim da bi se samo pnavljali...

svi su izneli svoja misljenja..

mi starre kajle izneli smo svoj nacin razmiljsanja,

ti kao predstavnik new age generation..si izneo svoj...szlzili smo se oko nekih stvari....

ali ako neko misli da ima da se nesto dodaje....just shoot

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #23 poslato: Decembar 15, 2005, 09:34:01 pre podne »
Citat: Markoni
i niko vise nema nikakav komentar a ja bas mislio da tema ima potencijala za vecu diskusiju .

Da Pedja mislim da smo rekli sve sto smo imali o pauzama izmedju serija.
Ja bih nastavio raspravu malo ju sire postavio jel sve je vezano jedno za drugo.
Pa ako se slazete ne bih otvarao novu temu nego nastavaljam ?
Markoni ako imas volju mozes mi poslati neke predloge na privatne poruke da nezamaramo ostale.Volim da ucim !
Pedja neki dan je dosao momak kod mene u teretanu vezba pa recimo koliko ga ja znam par godina.Nije na aas sigurno tu je vjerovatno kreatin,protein i vjerovatno glutamin.
Slucajno sam bio tu (jer sam i ja radio zgibove) ,tip je uradio 10x10 zgibova ko od sale u pravilnoj formi a pauza mu je bila oko 2min .Za mene su zgibovi uvjek podvig jer sam tezak i 8 ili 10 serija zgibova bi me pretreniralo(ako nisam na "necemu")
Zainteresovalo me je kako trenira.Vjerovali ili ne nesta sam probao ali samo jedan segment njegovog pristupa zgibovima i malo sam se pomerio unapred.Hocu da kazem da gledam kako neko radi i ono sto mi se cini interesantnim prilagodim nekoj svojoj filozofiji i probam (kad za to po meni dodje vreme)
Hocu da kazem da nekad naucim samo gledajuci posmatrajuci ,razgovarajuci sa ostalima bez obzira na njihov staz.
Sustina je da bi napredovali stalno ucite.Da bi naucili probajte ali neodstupajte od svojih osnovnih principa ,filozofije a pogotovo ako su vas izdvojile od ostalih(za Pedju).
Ono sto ja nisam hteo da dodam u prvom delu  je to da pauza i intenzitet ovisi naravno o mogucnosti  oporavka misica izmedju serija sto je u direktnoj vezi sa "sta uzimas".
Surova istina.
Postoje prirodne granice a naravno onda i "neprirodne| granice pa ako dodajes jos prirodnog samo bacas pare a naravno da nepricam za "neprirodno" samo preljevas casu i imas sve veci rizik.
Ovdje je bitno voditi racuna da se nepretrenirate ako pojacavate intenzitet  .A ZA TO TREBA STECI OSJECAJ.
I ovo je istina Markoni .Pozdravljam ono sta radis a to je vidim ucis i istrazujes vidi ,neko  je nekom napiso program i taj se program pokazao dobrim za vecu ili manju grupu vezbaca ali nije za sve isti.
Najboje je da ti vezbaci dok to rade steknu osecaj i taj trening prilagodjavaju sebi.
Onda da kazem trening se menja i sa godinama starosti.Ja nebi mogao da treniram kao prije neznam koliko godina .Zbog vise faktora...
Veslanje u pretklonu je odlicna vezba za ledja ali mene boli donji dio ledja i imam problem sa prsljenom...
P.S> ako neko ima pitanje za mene rado cu pomoci koliko je u mojoj moci    .Drafter
Drafter

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #24 poslato: Decembar 15, 2005, 09:56:09 pre podne »
drafter bas imam trening za tebe pravljen je za ljude preko 35 godina i na principima je koje ti zastupas postovacu ga uvece sada spremam ispit imam ga poslepodne .

a taj tip sto je radio 10x10 zgibova najverovatnije je radio GVT(ili GVT 2000) koji sam postovao , i nije toliko tesko uraditi 100 zgibova(bar za mene) ali da bi ih uradili trebate raditi tkzv. funkcionalne treninge , treninge koji su za masu i snagu , kao neke od treninga koje sam ja postovao .

ovi treninzi imaju parametre bas zbog toga da ne bi doveli do pretreniranosti i zato je vecina u superserijama i ima odredjene pauze koje takodje zavise od vrste treninga(complete rest , incomplete rest ) . gore sam naucno pokazao koje tezine serije i ponavljanja aktiviraju koja vlakna tako da bi ovi treninzi trebali odgovarati svima ako postuju parametre , nekima moze biti u pocetku teze zbog sastava njihovih misica , neki imaju vise brzih a neki vise sporih, ali to tek treba da bude podsticaj .
 sve je to u glavi i ja sam na pocetku mislio da nikada necu uraditi 10 zgibova pa sam za 6 meseci radio superserije(ja ih zovem supermen serije jer se rade samo sa pauzom izmedju ciklusa) i to 18zgibova 23propadanja i 28 sklekova i tako 8 serija(da napomenem da sam bio lagan 72kg) a da ne pricam za trbusnjake koje sam radio po 1000 dnevno i sve to pre nego sto sam krenuo u teretanu i sto mi je predstavljalo dobru bazu da brze napredujem od ostalih (sada nemogu toliko jer nisam nista radio 7 meseci zbog povrede zgloba rucnog). tako da su granice izdrzljivosti dosta visoke samo je psiha u pitanju . :D  :D

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #25 poslato: Decembar 17, 2005, 10:21:44 pre podne »
Citat: Markoni
drafter bas imam trening za tebe pravljen je za ljude preko 35 godina i na principima je koje ti zastupas postovacu ga uvece sada spremam ispit imam ga poslepodne .

a taj tip sto je radio 10x10 zgibova najverovatnije je radio GVT(ili GVT 2000) koji sam postovao , i nije toliko tesko uraditi 100 zgibova(bar za mene) ali da bi ih uradili trebate raditi tkzv. funkcionalne treninge , treninge koji su za masu i snagu , kao neke od treninga koje sam ja postovao .

ovi treninzi imaju parametre bas zbog toga da ne bi doveli do pretreniranosti i zato je vecina u superserijama i ima odredjene pauze koje takodje zavise od vrste treninga(complete rest , incomplete rest ) . gore sam naucno pokazao koje tezine serije i ponavljanja aktiviraju koja vlakna tako da bi ovi treninzi trebali odgovarati svima ako postuju parametre , nekima moze biti u pocetku teze zbog sastava njihovih misica , neki imaju vise brzih a neki vise sporih, ali to tek treba da bude podsticaj .
 sve je to u glavi i ja sam na pocetku mislio da nikada necu uraditi 10 zgibova pa sam za 6 meseci radio superserije(ja ih zovem supermen serije jer se rade samo sa pauzom izmedju ciklusa) i to 18zgibova 23propadanja i 28 sklekova i tako 8 serija(da napomenem da sam bio lagan 72kg) a da ne pricam za trbusnjake koje sam radio po 1000 dnevno i sve to pre nego sto sam krenuo u teretanu i sto mi je predstavljalo dobru bazu da brze napredujem od ostalih (sada nemogu toliko jer nisam nista radio 7 meseci zbog povrede zgloba rucnog). tako da su granice izdrzljivosti dosta visoke samo je psiha u pitanju . :D  :D

Markoni ocekujem tvoj predlog treninga... :roll:  :roll:
Moze i na privatne poruke ako je drugima smaranje...
Podrav
Drafter
Drafter

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #26 poslato: Decembar 17, 2005, 10:22:40 pre podne »
Citat: drafter
Citat: Markoni
drafter bas imam trening za tebe pravljen je za ljude preko 35 godina i na principima je koje ti zastupas postovacu ga uvece sada spremam ispit imam ga poslepodne .

a taj tip sto je radio 10x10 zgibova najverovatnije je radio GVT(ili GVT 2000) koji sam postovao , i nije toliko tesko uraditi 100 zgibova(bar za mene) ali da bi ih uradili trebate raditi tkzv. funkcionalne treninge , treninge koji su za masu i snagu , kao neke od treninga koje sam ja postovao .

ovi treninzi imaju parametre bas zbog toga da ne bi doveli do pretreniranosti i zato je vecina u superserijama i ima odredjene pauze koje takodje zavise od vrste treninga(complete rest , incomplete rest ) . gore sam naucno pokazao koje tezine serije i ponavljanja aktiviraju koja vlakna tako da bi ovi treninzi trebali odgovarati svima ako postuju parametre , nekima moze biti u pocetku teze zbog sastava njihovih misica , neki imaju vise brzih a neki vise sporih, ali to tek treba da bude podsticaj .
 sve je to u glavi i ja sam na pocetku mislio da nikada necu uraditi 10 zgibova pa sam za 6 meseci radio superserije(ja ih zovem supermen serije jer se rade samo sa pauzom izmedju ciklusa) i to 18zgibova 23propadanja i 28 sklekova i tako 8 serija(da napomenem da sam bio lagan 72kg) a da ne pricam za trbusnjake koje sam radio po 1000 dnevno i sve to pre nego sto sam krenuo u teretanu i sto mi je predstavljalo dobru bazu da brze napredujem od ostalih (sada nemogu toliko jer nisam nista radio 7 meseci zbog povrede zgloba rucnog). tako da su granice izdrzljivosti dosta visoke samo je psiha u pitanju . :D  :D

Markoni ocekujem tvoj predlog treninga... :roll:  :roll:
Moze i na privatne poruke ako je drugima smaranje...
Podrav
Drafter

onaj za tebe , je li na njega mislis ?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #27 poslato: Decembar 17, 2005, 10:57:13 pre podne »
nije smaranje,napisi taj trening za draftera ovde da bi i ostali zainteresovani mogli da razmisle o njemu i ako im odgovara ukljuce ga u svog program rada.a mi cemo dati kritike(markoni za dobru kritiku oekujem bar 100evrica :D :D)
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #28 poslato: Decembar 19, 2005, 11:56:17 pre podne »
naravno da nikome nije nikakvo smaranje bilo kakav info o bilo cemu..

onaj ko misli tako neka ode na neki drugi forum...

samo objktivne kritike moraju postojati :wink:

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Odmor izmedju serija
« Odgovor #29 poslato: Decembar 19, 2005, 02:25:04 posle podne »
Citat: pedjos
naravno da nikome nije nikakvo smaranje bilo kakav info o bilo cemu..

onaj ko misli tako neka ode na neki drugi forum...

samo objktivne kritike moraju postojati :wink:


svaka kritika je dobrodosla   :D  :wink: