Septembar 21, 2024, 10:19:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Problem sa grudima  (Pročitano 5670 puta)

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Problem sa grudima
« poslato: Mart 02, 2006, 07:35:39 posle podne »
Vec nekoliko godina treniram, nisam jos uzimao nikakvu jacu hemiju, od suplemenata samo kreatin. Imam solidnu snagu na svim vezbama osim na treningu grudi. Radim vec pola godine kosi potisak 6x100kg u zadnjoj seriji i nikako da pomaknem granicu unapred, cak neki trening pobacim neko ponavljanje. Mislim da je to ipak malo s obzirom da sam imam 110kg, a npr. potisak za ramena radim sa 90kg tri serije po sest ponavljanja . Unapred hvala na korisnim savetima.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2006, 07:55:37 posle podne »

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2006, 09:22:18 pre podne »
Ja mislim da je ok da na raminima dizes 10kg vise nego na kosom, a na kosom 10kg vise nego na ravnom. Mozda ne bi bilo lose da uzmes nekoliko dana odmora, meni je to pomagalo.

Zoka

  • Gost
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2006, 09:27:37 pre podne »
Citat: LDusan
Ja mislim da je ok da na raminima dizes 10kg vise nego na kosom, a na kosom 10kg vise nego na ravnom. Mozda ne bi bilo lose da uzmes nekoliko dana odmora, meni je to pomagalo.


??? Ne razumijem
rame vise od kosog a kosi vise od ravnog?

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2006, 11:01:00 pre podne »
jesi probaro ...onaj sistem stavish vise nego sto mozesh da gurnesh i samo spustash polako a neko ti pomogne da popodignesh...mislim da neko ko se bolje razume da ti moze objasniti na sta mislim  ima to specifican nacin kako se zove...ja ti imam 77-78 kg na kosom radim isto sa 100 kg ali 4 x zadnja serija ....mada meni vise nije cilj snaga i to sam skontao skoro da ne zelim da budem dizac tegova.....
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže HiLife

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
  • sin kontraverznog automehanicara
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2006, 11:19:59 pre podne »
Citat: LDusan
Ja mislim da je ok da na raminima dizes 10kg vise nego na kosom, a na kosom 10kg vise nego na ravnom. Mozda ne bi bilo lose da uzmes nekoliko dana odmora, meni je to pomagalo.


Ja, iskreno,  ne poznajem nikoga ko moze vise na kosoj nego na ravnoj klupi... a ne vjerujem ni ovo za potisak iznad glave, jednostavno NO WAY...

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #6 poslato: Mart 03, 2006, 11:32:03 pre podne »
sa ovaj i ja neznam nikoga ko gura vise na kosoj nego na ravnoj a tek az ramena...mada mozda se neko specijalizovao samo z akosi......
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Zoka

  • Gost
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2006, 11:32:54 pre podne »
Citat: Dionis
jesi probaro ...onaj sistem stavish vise nego sto mozesh da gurnesh i samo spustash polako a neko ti pomogne da popodignesh...mislim da neko ko se bolje razume da ti moze objasniti na sta mislim  ima to specifican nacin kako se zove...ja ti imam 77-78 kg na kosom radim isto sa 100 kg ali 4 x zadnja serija ....mada meni vise nije cilj snaga i to sam skontao skoro da ne zelim da budem dizac tegova.....


Opet ne razumijem kako moze rame biti jace od kosog a kosi od ravnog?
Sto se tice serija takve vrste... pa ne radim to, jer sam prihvatio nacin treniranja da radim samo sa tezinama koje mogu dignuti/gurnuti/povuci najmanje 8 x i prija mi tako :)

Zoka

  • Gost
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2006, 11:36:44 pre podne »
Ja se na ovom forumu stalno iznova razocaram :)
Bio sam ponosam sto military press radim 3 serije 72.5 kg 10 x a momak gore dere sa 90 :)
Majke mi cu se odreci tegova :)

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2006, 11:38:33 pre podne »
ma ni meni to nije jasno kako rame moze biti jace od grudi ...a ovo si u pravu papageno za broj ponavljanja))))))))))))))))))  to sam i napisao, da nisam dizac tegova )))) tj nije mi cilj sto veca tezina nego sa odgovarajucom tezinom sto bolje pogoditi misic)))
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2006, 11:40:07 pre podne »
Nije uobicajeno da se na kosom dize vise nego na ravnom, niti da se na potisak za ramena radi sa vecom tezinom od kosog potiska, to i ja mislim. Inace, ravni radim neznatno vise od kosog, znaci da su mi te tri vezbe "blizu" po tezinama ( ravni, kosi, potisak za ramena). Vezbe vucenja mi mnogo bolje idu sa tezinama od vezbi potisaka, valjda zbog dugih ruku ( visok 193cm ).

Van mreže BIG1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 288
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2006, 11:43:22 pre podne »
Citat: Papageno
Ja se na ovom forumu stalno iznova razocaram :)
Bio sam ponosam sto military press radim 3 serije 72.5 kg 10 x a momak gore dere sa 90 :)
Majke mi cu se odreci tegova :)

Nemoj me pogresno shvatiti, ali ja cu biti ponosan ako u tvojim godinama budem izgledao kao ti. Ima da muvam duplo mladje ribe  :D  :wink:

Zoka

  • Gost
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2006, 11:43:50 pre podne »
Meni je recimo jako blizu uski i ravni...
Zadnji trening ravni benc 105 10x, 105 10x, 105 8x a
uski 3 serije 100 10x... samo 5 kg razlike...
Kosi mi je 87.5 kg 10x, znaci ni blizu ravnog :)

Zoka

  • Gost
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2006, 11:44:55 pre podne »
Citat: BIG1
Citat: Papageno
Ja se na ovom forumu stalno iznova razocaram :)
Bio sam ponosam sto military press radim 3 serije 72.5 kg 10 x a momak gore dere sa 90 :)
Majke mi cu se odreci tegova :)

Nemoj me pogresno shvatiti, ali ja cu biti ponosan ako u tvojim godinama budem izgledao kao ti. Ima da muvam duplo mladje ribe  :D  :wink:


heheeh sad mi zena ovo cita i bit ce batina kad dodjem kuci :)

Van mreže LDusan

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 181
Re: Problem sa grudima
« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2006, 04:56:53 posle podne »
Izvinite ljudi pogresio sam, mislio sam da je na ravnom 10 kg vise nego na kosom a na kosom 10kg vise nego na ramenima.