Jun 21, 2024, 07:45:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.205 poruka u 18.757 tema - 20.950 članova - Poslednji član: ptmetSaund
X3MShop banner

Autor Tema: trening u teretani za tkd(pomoc)  (Pročitano 6513 puta)

Van mreže dulche

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: trening u teretani za tkd(pomoc)
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 09, 2007, 04:36:54 pre podne »
znam ih,ja trenutno treniram u C.zvezdi,inace sam trenirala u aziji,glabu i kod vanje babica u stutgartu...napisacu ti naravno,samo da uzmem svesku od trenera pisao mi je nesto....
Jer poznajes Alexandra iz panceva???

Reci mi ko vodi treninge u Zvezdi sad, znao sam vecinu momaka koji su tamo trenirali, a li nisam bio sigurno 3 godine na stadionu pa nisam u toku.

Pozdrav

Van mreže Mala...

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 366
  • play it smart....
Odg: trening u teretani za tkd(pomoc)
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 15, 2007, 02:21:17 posle podne »
evo kao sto sam obecala prikazacu moj trening u teretani za tkd...

Pre svega ide zagrejavanje,razgibavanje i trcanje..vezbe za razgibavanje u poznate naravno,posle toga istrcim nekih 5-6 krugova oko stadiona (terena) a to iznosi nekih 400m..skacem vijacu oko 20 min

Trening u teretani pocinjem od jednog oblika brzine ako to mogu tako nazvati...
uzimam bucice oko nekih 5kg u jednoj ruci i 5kg u drugoj ...drzim ih pored sebe (kao sto stojim u stavu bez garda) i radim promene stavova sa njima....pun okret
to radim nekih 5 serija po minut i po (za pocetak)...posle nekog vremena treniranja (npr 2 treninga)povecavam vreme na dva (pa posle npr 5 treninga) pokusam 3 min....
Jer je to potrebno za brzinu a pritom sticemo specificnu kondiciju za nas sport i dobijamo na brzini....
nakon toga,uzimam sipku i klupu..
na sipku stavim nekih 22-23kg (ne znam tacno koliko je sipka 12 ili 13 kg)
sipku drzim u visini ramena,radim cucanj toliko da dotaknem zadnjicom klupu...nije ceo nego polu cucanj
kada se ispravim sa sipkom radim izbacaj pa je vratim u prvobitni polozaj u visinu grudi..
tu vezbu izvodim u 4 serije 12-15 ponavljanja...
nakon toga radim istu tu vezbu sa sipkom samo bez izbacaja..takodje 4 serije 12-15 ponavljanja
treca vezba takodje sa sipkom ali iskorak ...5 serija po 2 minuta.....
Zadnja loza,pa kvadricepsi jako sporo ali 3 serije po 10.. pa .trbusnjaci...
Sklopke,zadrzavanje nogu,kratki trbusnjaci,uvijanje sa sipkom....sta smislim ali uglavnom razni nikako jedna vrsta


bolje od teretane za nas sport je bolje  staviti tegice od nekih 2-3kg na noge i ruke pa raditi explozivno..tribine trcanje sprinteve,promene stavova,ispucavanje udaraca...sto vise sparinga kombinacija....raditi zgibove propadanje,trbusnjake skelkove...jer nas tegovi usporavaju.....



"It doesn't matter how hard u can hit, what really matter's how hard u can get hit and keep moving forward" :):)

Van mreže dulche

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: trening u teretani za tkd(pomoc)
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 15, 2007, 08:07:13 posle podne »
to nije tacno da tre tegovi usporavaju, ako se radi pravi trening, moze samo da ti pomogne da pokreti budu jaci i brzi.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening u teretani za tkd(pomoc)
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 16, 2007, 05:49:19 pre podne »
to nije tacno da tre tegovi usporavaju, ako se radi pravi trening, moze samo da ti pomogne da pokreti budu jaci i brzi.
..tacno tako

Van mreže Mala...

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 366
  • play it smart....
Odg: trening u teretani za tkd(pomoc)
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 16, 2007, 06:45:44 pre podne »
to nije tacno da tre tegovi usporavaju, ako se radi pravi trening, moze samo da ti pomogne da pokreti budu jaci i brzi.

to da,ali trening u teretani sa vecim tezinama?! ....preko ni jedan trener ne da preko 30kg da rade takmicari....
Koji imaju vecu kilazu od mene....razumete??Skoro i da ne ulaze u teretanu,ja takodje mislim je za snagu potrebna teretana i pravi trenig cini svoje..zato i treniram u teretani,samo sam napisala kako su meni pisali trening....

ako mene lazu treneri,lazem i ja vas ....;)


Respect
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2007, 07:02:23 pre podne Mala... »
"It doesn't matter how hard u can hit, what really matter's how hard u can get hit and keep moving forward" :):)

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: trening u teretani za tkd(pomoc)
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 16, 2007, 07:28:57 pre podne »
to nije tacno da tre tegovi usporavaju, ako se radi pravi trening, moze samo da ti pomogne da pokreti budu jaci i brzi.

to da,ali trening u teretani sa vecim tezinama?! ....preko ni jedan trener ne da preko 30kg da rade takmicari....
Koji imaju vecu kilazu od mene....razumete??Skoro i da ne ulaze u teretanu,ja takodje mislim je za snagu potrebna teretana i pravi trenig cini svoje..zato i treniram u teretani,samo sam napisala kako su meni pisali trening....

ako mene lazu treneri,lazem i ja vas ....;)


Respect
ne lazu tebe treneri,nego nemju pojma o radu sa tegovim...pa da li mislis da vrhunski sprinteri izgledaju onako od rada sa malim tezinama,a sta je velika tezina je vrlo relativna stvar


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Mala...

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 366
  • play it smart....
Odg: trening u teretani za tkd(pomoc)
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 16, 2007, 07:32:37 pre podne »
Ej da se razumemo taekwondo nije isto kao trcanje.....
Ni jedan sprinter nije razgiban niti bi mogao brzo da ispucava udarce....a nijedan taekwonddista nije gradjen kao sprinter...suludo je uporedjivati ta dva sporta...


Npr polazim od sebe mogu da trcim koliko pozelim...a da ispucavam udarce na fokusarima mogu samo deset minuta .....
"It doesn't matter how hard u can hit, what really matter's how hard u can get hit and keep moving forward" :):)

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: trening u teretani za tkd(pomoc)
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 16, 2007, 08:05:27 pre podne »
ja ti ne pricam napamet,posto sam dobar deo svog zivota proveo u kickboxu,sto kao takmicar sto kao trener i pricam ti iz svog,a i iz tudjeg iskustva...ja znam sta prica vecina trenera u borilackim sportovima(i ne samo borilackim) o radu sa tegovima,ali veruj mi da je njihovo znanje o toj oblasti nikakvo. Svugde u svetu sportisti imaju posebne trenere za kondicione treninge i treninge snage,samo kod nas su treneri sveznalice i znaju sve o svim segmentima pripreme sportista
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2007, 08:08:48 pre podne Ted Arcidi »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže Mala...

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 366
  • play it smart....
Odg: trening u teretani za tkd(pomoc)
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 16, 2007, 08:07:04 pre podne »
ja ti ne pricam napamet,posto sam dobar deo svog zivota proveo u kickboxu,sto kao takmicar sto kao trener i pricam ti iz svog,a i iz tudjeg iskustva...ja znam sta prica vecina trenera u borilackim sportovima(i ne samo borilackim) o radu sa tegovima,ali veruj mi da je njihovo znanje o toj oblasti nikakvo. Svugde u sve tu sportisti imaju posebne trenere za kondicione treninge i treninge snage,samo kad nas su treneri sveznalice i znaju sve o svim segmentima pripreme sportista

Respect ;):):)
"It doesn't matter how hard u can hit, what really matter's how hard u can get hit and keep moving forward" :):)