Septembar 23, 2024, 08:24:35 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Četrdeseti rođendan Sibirskog diva!  (Pročitano 4415 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Četrdeseti rođendan Sibirskog diva!
« poslato: Septembar 19, 2007, 08:47:44 posle podne »
Aleksandar Karelin je u sovjetski nacionalni tim izabran 1987. godine.
Rvački podijum kao da je na njega čekao. Postao je najbolji rvač XX vijeka


Danas je rvač Aleksandar Karelin, trostruki olimpijski šampion, devetostruki prvak svijeta i dvanaestostruki prvak Evrope, vlasnik dva doktorata iz sportskih nauka, nosilac nezvanične titule najboljeg rvača XX vijeka, napunio 40 godina.
Njegova sportska dostignuća skoro su mitska. Za njega, rvanje je kao poezija, duboko obilježeno ličnim stilom. Snažno tijelo i čvrsto držanje bili su odlika njegove potpune dominacije svjetskim rvanjem punih 13 godina. 

Kao što svaki izuzetan čovjek ima neku izuzetnu životnu priču, tako je i Karelinova počela od njegovog rođenja. Kao novorođenče, bio je težak sedam kila! Sa rvanjem se sreo kada je imao 14 godina. Malo po malo, vrijedno trenirajući, doveo je svoje tijelo u solidnu formu. U sovjetski nacionalni tim izabran je 1987. godine. Rvački podijum kao da je na njega čekao. Naredne godine, na Olimpijskim igrama u Seulu, osvojio je zlatnu medalju. U finalu, činilo se da će izgubiti. Ali, jednim snažnim potezom okrenuo je situaciju u svoju korist. Isto se dogodilo i 1992. godine, na Igrama u Barseloni, kada ga je još jednom njegova snaga dovela do konačne pobjede, kao i 1996. godine u Atlanti 1996. U Sidneju  2000. godine, upravo član sovjetskog tima Rulon Gardner konačno je uspio da porazi "sibirskog diva" u olimpijskom finalu.

Tokom svoje impresivne olimpijske karijere, Aleksandar Karelin je osvojio devet zlatnih medalja na svjetskim rvačkim šampionatima između 1989. i 1999. Njegova srebrna olimpijska medalja iz Sidneja bila je prva a da nije zlatna u neprekidnom nizu pobjeda na međunarodnim takmičenjma od 1987. do tada. 

Visok 1,90 m, i težak oko 130 kg, Karelin se takmičio u superteškoj kategoriji grčko-rimskim stilom. Ovaj stil, za razliku od rvanja slobodnim stilom, podrazumijeva napad samo rukama i gornjim dijelom tijela, uz zabranu zahvata ispod pojasa. Sposobnost da se protivnik zahvati rukama i baci na pod veoma je značajna. Karelinova impresivna snaga mu je to omogućavala.

Snaga "stepskog diva" nije mu bila prednost samo na rvačkom podijumu, već i u ličnom životu, kao kada je nosio frižider do svog stana na osmom spratu. Karelin je u rvanju našao način da se potpuno izrazi. S druge strane, i on je rvanju dao mnogo. Bio je pravi šampion u svakom pogledu. Godine 2001. Huan Antonio Samaran, ondašnji predsjednik Međunarodnog olimpijskog komiteta  uručio mu je Olimpijski orden.
Bavio se i politikom kao zamjenik predsjednika Komiteta za međunarodne odnose Rusije, poslanik Ruske Dume i gubernator Sibira.

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Četrdeseti rođendan Sibirskog diva!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 19, 2007, 08:50:34 posle podne »
Da, Aleksandar je bio nevjerovatno snazan, prava zvijer!

Neka mu je srecan rodjendan i da dugo pozivi! :D
« Poslednja izmena: Septembar 19, 2007, 08:53:01 posle podne Manimal »

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Četrdeseti rođendan Sibirskog diva!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 19, 2007, 09:49:39 posle podne »
vladar svaka cast...prijatno si me iznenadio ! aj malo da se pohvalim da sam imao cast da budem u kuci velikog asa i da ga licno upoznam...

sercan mu rodjendan
al se nekad dobro jelo

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Četrdeseti rođendan Sibirskog diva!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 19, 2007, 11:02:08 posle podne »
Drugari su mi pricali neke priceo o njemu... Kao bilo je da je ruski tim rvaca isao na neki turnir. Spazilu su gorostastog momka kako vuce zapregu za oranje (ono sto vuku volovi), stali su da se upoznaju sa njim... Posle se oprobao u rvanju i bacao ih je na sve strane ali bez imalo stila, znaci onako divlje...

Drugo sto sam isto cuo od njih jeste kada je njegov otac davao interviju, pa su ga pitali oko Aleksandrovog bavljenja rvanja kakvo misljenje ima o njemu i tome slicno... Pa je onako u sali rekao da je on los sa obzirom da je TRECI u selu. hahahahaha

Istinito ili ne ali ovakve price uvek mogu za ruse da se vezuju. Nikada nije daleko od istine.

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Četrdeseti rođendan Sibirskog diva!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 19, 2007, 11:10:49 posle podne »
evo malo sto imam ja kuci u jednoj knjizici o njemu

Aleksandar Kareljin je Rus.Neprikosnoveni je sampion sveta u rvanju grcko-rimskom stilom,klasicnoj olimpijskoj disciplini.Bori se u apsolutnoj kategoriji.Tezak je vise od 130kg,a visok 192cm.Patike broj 52 nosi.Ni jednom u karijeri nije porazen na turnirima izvan svoje domovine.Sve borbe je dobio.U borbi sa njim protivnici izdrze najduze 2 minuta.Tri puta je osvajao zlatne olimpijske medalje.Sedmostruki je prvak sveta.Sampionat evrope je osvajao devet puta.Naravno,u svojoj disciplini je neprikosnoven je vladar u rusiji.Clan je "Dinama" iz Novosibirska.
Zbog svega toga smatra se najvecim sportistom 20. veka.
Rodjen je u Novosibirsku.Aleksandrov otac,takodje Aleksandar,vozac kamiona visok je samo 168,a majka Zineida,sluzbenica samo 166cm.Roditelji su vec tada svhatili kako su kasnije rekli,da ce njihov sin "biti nesto"...
 Govori engleski,svedski i ,naravno ruski jezik.
   DETINJSTVO
Do trinaeste godine Aleksandar Kareljin je, u novosibirsku,imao je uobicajno detinjstvo.Najvise vremena provodio je u sumi.Lovio je lisice.Bavio se veslanjem.Negde u to vreme sreo ga je istaknuti trener Viktor Kuznjecov i od tada se Aleksandar iskljucivo posvecuje rvanju.
Vec sa 15 godina dostigao je sviju visinu, 192cm.Za njega su strunjace bile i ostale smisao i filozofija zivota i zivljanja.Samo rvanje.Novinarima je rekao:"Nekad uoci meca sanjam zahvat kojim kasnije pobedim protivnika".
LIK
Aleksandar Kareljin je ogroman,nabijenih misica.Svojom pojavim deluje zastrasujuce,posebno na protivnike.Lici na coveka-robota,pa je razumljivo zasto ga deca prihvataju sa velikim odusevljenjem.
Iza takve face valjda jedino deca uspevaju da vide neznu rusku dusu.Kareljin je poeta.Omiljeni pisac mu je Bulakov.Njegovi pisci su jos Turgenjev,Jesenjin,Drajzer..Redovni je posetilac baleta i opere/
DOPING-NE
Karijera Aleksandra Kareljina imala je vrtoglav uspon.Neverovatan.Iritirani Kareljinovim uspesima,njegovi protivnici su tako poceli da sire price kako je sigurno koristio steroide ili hormone.
Aleksandar Kareljin je na to davao samo jedan odgovor:dobrovoljno se prijavljivao posle meceva na anti doping kontrole.Rezultat tih analiza je uvek bio negativan.Medjutim ostala je prica da je Aleksandar Kareljin proizvod rushe hemije.Uz njegovo ime ostao je i nadimak "sibirski eksperiment"
BITI PRVI
"Mada mi nista ne mozemo da promenimo,ali treba da se veruje da je covek tvorac svoje sudbine.Ako se mnogo potrudi,covek moze da ispise znacajan deo stranica svog zivota.Treba biti optimista i govoriti da je sve dobro.U sportu je vazna i sebicnost koja dovodi do pobede.Biti prvi,to je znanje kako da se radi,da se covek ne plasi rada.A ako ne ispadne kako treba da se ne boji da krene iz pocetka." objasnio je Aleksandar Kareljin svoju zivotnu filozofiju u moskovskom casopisu "Medved"
Ili,Kareljinov pogled iz ovog ugla:"Nisam navikao da budem prvi,nego sam navikao da dam sve od sebe.Treba se boriti,postovati ljude"
POVREDA
Na evropskom prvenstvu u Budimpesti 1996,u polufinau 28.marta,Aleksandru Kareljinu je pukao grudni misic.Izdrzao je do kraja osvojivsi zlatnu medalju.Ali je odma,tu u budimpesti morao na operacioni sto.Hirurg Istvan Barkes je tri sata vodio operaciju.Kareljinu je savetovano da sa treninzima pocne tek za 2 meseca.U tom trenutku do Olimpijskih igara ostalo je nekih stotinak dana.Kareljin je zamolio lekarsku ekipu DR Barkesa da podatke o njegovoj operaciji ne objavljuje nekoliko meseci.
Na Olimpijskim igrama u Atlanti u finalnoj borbi,Aleksandar Kareljin je rvao povredjen.U tome su amerikanci videli sansu za svog ljubimca ,Meta Gafarija.Tu borbu Kareljin je savladao Gafarija po 21 put
posle osvojene zlatne medalje u Atlanti,dr Barkes je u ime cele bolnice iz Budimpeste poslao cestitku Kareljinu.
Kad se o nekome u rusiji govori sa uvazavanjem,odna se oslovljava po imenu i ocevom imenu.Ruski selektor u rvanju svojevremeno Olimpijski sampion Mihael Mamiasvili za Kareljina kaze:"Ja ga vec 6 godina i u oci i iza ledja zovem Aleksandar Aleksandrovic ili San Sanic".Inace kako da naglasim koliko ga postujem.Ja jesam Olimpijski sampion ali one je Kareljin.
al se nekad dobro jelo

Van mreže GORAN_ILIC

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.779
  • National, Balkan, European champion
Odg: Četrdeseti rođendan Sibirskog diva!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 20, 2007, 12:05:40 pre podne »
Legenda od coveka
ZALUD TEBI BEOGRADE SLAVA
KAD JE TEBI KRAGUJEVAC GLAVA

Van mreže aragorn

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 410
Odg: Četrdeseti rođendan Sibirskog diva!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 20, 2007, 08:47:34 pre podne »
Secam se, kad sam gledao njegov trening......

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr............
"Ja sam Put,Istina i Zivot"Hristos Gospod