Oktobar 05, 2024, 11:45:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.335 poruka u 18.768 tema - 20.975 članova - Poslednji član: SlolskaNd
X3MShop banner

Autor Tema: Kombinacija suplemenata???????????????????  (Pročitano 14504 puta)

Van mreže Hulk

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Kombinacija suplemenata???????????????????
« poslato: Februar 26, 2006, 10:45:53 posle podne »
Ja sam se danas uclanio i imam par pitanja. Koristio sam jedan kreatin firme DYMATIZE zove se X PEND NITRIC OXID i spada u kreatine nove generacije. Kosta 4.500 hiljade dinara i to je nesto najbolje sto sam ikad pio. Nema punjenja, uzima se 15,5 grama pola sata pre treninga i isto toliko 15 min posle treninga. Ima 700gr. Kombinovao sam ga sa Optimum Nutrition Whey proteinom i Universal Nutrition ZMA. Ova kombinacija je super, ali me zanima posto sam sve to potrosio, a vidim da ste vi ovde svi pili sve, zanima me koji je po vama najbolji ( najcistiji, sa dosta amina i glutamina i td ) protein, koji kreatin, i da li je bolje uzimati Tribulus ili ZMA. Jer oba preparata uticu na pojacanje produkcije testosterona. Ukratko, gledam da iskombinujem 2 do 3 suplementa koji ce uticati na snagu i misicni rast, pa me zanima koja je vasa preporuka sto se toga tice. Naravno, bez lekova i td.

Van mreže Vlada

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2006, 11:32:14 posle podne »
Meni lično se na najvuše sviđa kreatin i glutamin Ultimate-a ''Creapure'' i ''Glutapure''.
Od protina mi se najviše sviđa ''Optimum Gold Standard''.
Koristio sam Prostar Whey i Elite Whey.
Svi proteini su u ustoj klasi i razlika je po mom mišljenju zanemariva.
To je to...
 8)

Van mreže Hulk

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2006, 12:14:23 pre podne »
E Vlado brate, i ja sam cuo da je taj Creapure super. A reci mi koliko te kostao taj glutamin? I po mom misljenju su male razlike izmedju tih navedenih proteina, ali se dvoumim izmedju DYMATIZE ELITE WHEY-a i OPTIMUM GOLDA ( koji sam pio ovog meseca i odlican je ). A zar nije najbolje kombinovati kreatin i protein ili kreatin i amino u cilju dobijanja na snazi i misicnoj masi?

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2006, 12:14:57 pre podne »
ZMA dobija svaku preporuku : )
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Hulk

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2006, 12:23:09 pre podne »
MR. Big, reci mi, jel ima uopste smisla piti taj Tribulus kad pogledas da bodibilderi uzimaju po 100 i 1000 puta vise testosterona nego sto im telo proizvodi ( standardnih 6-10 mg ) da bi izgledali kako izgledaju, a Tribulus stimulise lucenje LH hormona i dodaje od 20% do maksimalnih 40% pojacanja produkcije testosterona? Pitanje je koliko bi trebalo toga da se uzme, ako se vec uzima ( naravno ULTIMATEov je zakon ima 40 ili 45 % steroidal saponisa ) i koliko meseci da se pije pa da da neke vidljive rezultate? Jer vidim neke seracke bombasticne najave za njega " JEDINA LEGALNA ZAMENA ZA ANABOLICKE STEROIDE"..." DECENIJAMA CUVANA TAJNA DIZACA TEGOVA" i td. Sta vi mislite ljudi? Jel ga ko koristio?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2006, 12:25:00 pre podne »
OK ti je ova kombinacija.ako ti je odgovarala,nemoj nista da menjas.Optimum whey je moj omiljeni,Xpand nisam probao ali ga ljudi hvale,ZMA OK.Nadam se da uzimas i vitamine i minerale uz sve ovo.Samo napred i dobrodosao na forum :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2006, 12:27:38 pre podne »
Citat: Hulk
MR. Big, reci mi, jel ima uopste smisla piti taj Tribulus kad pogledas da bodibilderi uzimaju po 100 i 1000 puta vise testosterona nego sto im telo proizvodi ( standardnih 6-10 mg ) da bi izgledali kako izgledaju, a Tribulus stimulise lucenje LH hormona i dodaje od 20% do maksimalnih 40% pojacanja produkcije testosterona? Pitanje je koliko bi trebalo toga da se uzme, ako se vec uzima ( naravno ULTIMATEov je zakon ima 40 ili 45 % steroidal saponisa ) i koliko meseci da se pije pa da da neke vidljive rezultate? Jer vidim neke seracke bombasticne najave za njega " JEDINA LEGALNA ZAMENA ZA ANABOLICKE STEROIDE"..." DECENIJAMA CUVANA TAJNA DIZACA TEGOVA" i td. Sta vi mislite ljudi? Jel ga ko koristio?


Imas o tribulusu dosta na ovom forumu,potrazi malko
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2006, 12:34:21 pre podne »
Iskreno da ti kazem, ZMA uzimam konstantno a kad imam viska novaca uzimam i Tribulus i ta kombinacija mi strasno godi.
Reklama je reklama, sigurno je da od Tribulusa neces dobiti ne znam koliko na misicnoj masi ali meni licno prija osecaj cvrstine i povecanog tonusa misica koji dobijam od njega.
Pedjosu takodje prija Tribulus tako da ti je moj predlog da ga probas u svakom slucaju ali ne ocekuj brze rezultate vec ga uzimaj lepo svakodnevno i osluskuj telo.

I da, ULTIMATE rulez : )
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

j00j4nt200

  • Gost
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2006, 12:45:20 pre podne »
Citat: Hulk
MR. Big, reci mi, jel ima uopste smisla piti taj Tribulus kad pogledas da bodibilderi uzimaju po 100 i 1000 puta vise testosterona nego sto im telo proizvodi ( standardnih 6-10 mg ) da bi izgledali kako izgledaju, a Tribulus stimulise lucenje LH hormona i dodaje od 20% do maksimalnih 40% pojacanja produkcije testosterona? Pitanje je koliko bi trebalo toga da se uzme, ako se vec uzima ( naravno ULTIMATEov je zakon ima 40 ili 45 % steroidal saponisa ) i koliko meseci da se pije pa da da neke vidljive rezultate? Jer vidim neke seracke bombasticne najave za njega " JEDINA LEGALNA ZAMENA ZA ANABOLICKE STEROIDE"..." DECENIJAMA CUVANA TAJNA DIZACA TEGOVA" i td. Sta vi mislite ljudi? Jel ga ko koristio?


Moje misljenje:
- Da li se isplati kupovati Tribulus za BB u poredjenju sa kreatinima, proteinima, aminokiselinama,glutaminom i sl? - NE
- Da li cu dizati vece kilaze ili imati vecu izdrzljivost sa njim? - NE
- Cemu onda sluzi? Nisam siguran da li sluzi necemu u BB, ali meni Tribulus odgovara - kupujem ga zato sto kada ga koristim osecam se bolje,energicnije i sl... Mislim da pocinje delovati tek kada se popije prva bocica, cini mi se takodje da kada ga koristim obicno malo smrsam.

Zadnji put sam pored Ultimate-ovog kupio "Twinlab-ov Tribulus fuel extreme" - koji bi trebao biti na fazon Tribestana samo sto mu je manja gramaza.

Van mreže Vlada

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2006, 01:37:21 pre podne »
Kombinovao sam  creapure+glutapure+whey.
Pretpostavljam da znaš kako se uzimaju.
Extra sam zadovoljan rezultatima,ali uz saplemente imam i kvalitetnu ishranu.
Glutapure košta oko 4500din kg.

P.S.Mislim da bih bio veći nego sada da sam pojeo sve pare koje sam dao na sve(hranu,preparate)...
:D

Van mreže Hulk

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2006, 01:40:24 pre podne »
Hvala svima za savete. Pitao me je SASACG da li uzimam minerale i vatamine. Pa trudim se, ali kad imam malo vecu kintu kupim protein, amino ili kreatin. Ja bih najvise voleo da mogu da kupim i riblje ulje zbog OMEGE3 i ulje lana ( OMEGA6) koje u apoteci kosta 700 dinara, i komplekse vitamina i minerala, ali kad pogledas za te tri stvari mogu da kupim dve i po kile najboljeg proteina. Gledam da uzimam samo najbolje. Bas sam skoro video Californi Fitnes Glutamine 300 grama- 1300 dimara i BioTech Creatine-700grama-800 dinara. Uzas. Znam da neko nema da da toliko za suplemente, ali nisam ni ja neki burzuj nego kad skupim grunem neku dobru firmu. Ja se bojim najvise toga sto jedan mesec imam pare pa kupim jedan ili dav suplementa i onda ne moram da se prezderavam, nego pijem sejkove i amino i normalno jedem, a sledeceg nemam ni za kreatin ni za protein i onda jedem ko lud ne bi li nadomestio razliku da mi telo ne bi reagovalo razgradnjom ili da ne "opadnem". Sta vi mislite, ima li to smisla? Mislim ja stvarno ne znam nikog ko se ne takmici i uzima redovno bez izuzetka sve sto mu treba. I jos me zanima, koliko u proseku vi gledate da odspavate?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #11 poslato: Februar 27, 2006, 10:12:28 pre podne »
Nemoj se bas toliko oslanjati na suplemente,jer oni su ipak DODACI ishrani.Znaci,dobra i kvalitetna ishrana pa sve ostalo.Kad kazes da jedan mesec radis bez suplemenata-onda okvirno izracunaj koliko si proteina unosio dnevno(racunajuci i whey,amino...) dok si uzimao dodatke,i samo povecaj taj unos proteina kroz hranu da nadoknadis razliku nastalu neuzimanjem suplemenata.poz
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Hulk

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #12 poslato: Februar 27, 2006, 06:54:38 posle podne »
SASACG pazi ovako, ja sam visok 190 cm, i imam izmedju 98 i 100- 102 kg. Znaci male varijacije. Mislim meni su male jer sam skidao po 20 kg i dizao nazad na istu kilazu. E sad, cuvena polemika. KOLIKO ZAPRAVO GRAMA PROTEINA PO KILOGRAMU TELESNE MASE DNEVNO JE POTREBNO ZA NEKI SOLIDAN NAPREDAK? Neki kazu 2-2,5 grama, neki 3 grama, a ima i ljudi koji kazu 4 ili vise grama. Brate, ja u MekDonalds ne ulazim, kao ni u pekare. Gledam da jedem sto vise jaja, mesa (ribe, piletine ili junetine ) i mlecnih proizvoda. I sa tri, cetiri takva obroka dnevno i sejkovima ja sam jedva unosio 250, 300 grama po danu. Nema sanse. Ja bih onda po toj prici trebao ceo dan da sedim kod kuce i jedem. Poznato mi je da organizam ne moze da svari vise od 40-50 grama proteina iz cuga. Na primer kad popijem sejk. Inace bih smuckao 300 grama, popio i miran sam ceo dan. A ovako, ko da pijem lekove na svakih dva, tri sata. Cim se klopa svari, odma cepam sejk, cim se on svari, jedem. Morao sam posle treninga da ostajem budan do pola noci da bih uneo sve sto sam planirao.  Posto treniram uglavnom izmedju 20-23h. I onda, ZMA moras na prazan stomak, da se ne dodiruje sa kalcijumom. Pa posle sejka cekam jos sat, sat i po. Pa kad uzmes ZMA treba da sacekas jos pola sata, sat pa tek onda da legnes......I tako non-stop trka sa vremenom i pitanje koliko jos treba da unesem? Dakle, kolika je ta magicna cifra po vama za neki solidan napredak ? Imajte u vidu da mi je 2kg i 270grama trajalo 14 dana. Znaci satirao sam se. A protein je jebeno skup. I sami znate.

Van mreže Buki

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 867
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #13 poslato: Februar 27, 2006, 07:10:58 posle podne »
Da sam na tvom mestu, umesto glutamina bi uzeo multivitamine, multimenaral, b kompleks, C i E vitamin.

Pozdrav

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.808
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Kombinacija suplemenata???????????????????
« Odgovor #14 poslato: Februar 27, 2006, 07:23:18 posle podne »
Umesto glutamina-NE!Sve ovo zajedno sa whey,crea,gluta...-DA!Nisu vitamini,minerali toliko skupi da bi se odrekao glutamina zbog toga

Hulk,razumem te u potpunosti :D klasicna trka sa vremenom :D 3 grama bi bila neka solidna vrednost za napredak.Jedini nacin da postignes ono sto zelis(povecani unos proteina) je da "podebljas" ishranu :D :D Mislim da bi ti Pedja najbolje odgovorio na ova pitanja-majstor za hranu :D :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!