Septembar 20, 2024, 04:53:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: trening za noge... ( masa )  (Pročitano 12998 puta)

Van mreže max_ns

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: trening za noge... ( masa )
« Odgovor #15 poslato: Februar 21, 2006, 09:04:37 pre podne »
Citat: milovan
Pa ovako vec sam naveo da sam imao problem sa casicom na kolenu, i da sam usled nosenja gipsa istopio butni misic i list...
e sada je problem sto ne mogu puno da opteretim nogu, a treba vratiti masu...a bez nekog opterecenja nema ni vece noge...
Sta mi je ciniti...
ajde dajte neko predlog ide leto, necu da stojim na dva stapa..


Pozdrav Milovane i ja sam kao klinac imao tesku povredu kolena(kazes imas problema sa patelom, jel iskace ili...)? Ajde objasni mi malo detaljnije mislim da mogu da ti pomognem da "resis" problem. Ali ako je to povreda na koju slutim moraces biti jako uporan i pazljiv u pocetku...ali otom potom.

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Re: trening za noge... ( masa )
« Odgovor #16 poslato: Februar 21, 2006, 11:45:45 pre podne »
Cao max.. .. pa ovako iscasio sam casicu , kako sam se okrenuo naglo na fudbalu , i ona je bukvalno isklocila  i bilo je i nekog unutrasnjeg krvarenja , to su otklonili spricom..... posle toga sam nodio gips mesec i po dana , sada je sve ok nista ne iskace nista ne boli, osim kazem kad je neka promena vremena... e da zaboravio sam da kazem da tu ( levu ) nogu mogu da savijem za nijansu manje od desne... mada mi ne smeta prilikom cucnjeva, ili leg press-a.....

Ako ti se slicno desilo, daj reci kako i sta si radio, i jel i tebi noga tako opala ?
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže max_ns

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: trening za noge... ( masa )
« Odgovor #17 poslato: Februar 22, 2006, 09:26:15 pre podne »
Citat: milovan
Cao max.. .. pa ovako iscasio sam casicu , kako sam se okrenuo naglo na fudbalu , i ona je bukvalno isklocila  i bilo je i nekog unutrasnjeg krvarenja , to su otklonili spricom..... posle toga sam nodio gips mesec i po dana , sada je sve ok nista ne iskace nista ne boli, osim kazem kad je neka promena vremena... e da zaboravio sam da kazem da tu ( levu ) nogu mogu da savijem za nijansu manje od desne... mada mi ne smeta prilikom cucnjeva, ili leg press-a.....

Ako ti se slicno desilo, daj reci kako i sta si radio, i jel i tebi noga tako opala ?

Pozdrav Milovane, nazalost desilo ti se bas ono na sta sam slutio. Bicu iskren to je jedna od najtezih povreda...da si kojim slucajem sportista i da treniras sport u kojem se zahteva puno doskoka, odskoka, tvoja karijera bi bila zavrsena. Dakle sto pre shvatis da vise nisi za fudbal, odbojku, kosarku, skok u dalj, troskok...50% si stvari resio. Moras u svojoj glavi imati to "uvek" na umu. Znaci kad dodje leto nemoj da glumis frajera na plazi da bi zadivio devojke, pa da skaces sa molova ili da u plicaku igras picigen jer svaki nagli odraz moze opet da ti povede do sledece luxacije(iscasenja). Svaka sledeca iscasenja su sve gora i gora i sve vise i vise ostecujes zglob(koleno). Sad kazes: "sada je sve u redu i vise ne iskace". Ja ti kazem da ovakva povreda ostavlja trajne posledice i ako ne budes vodio racuna i te kako ce da ti iskoci. Pazi ovako jednom kada ti iskoci patela(casica) sledeci put ti moze iskociti i kada slucajno nezgodno stanes na bankinu, izvrne ti se noga i casica pobegne. Kada dodje zimski period (led) tek tu moras da pazis...Ali ne brini nije sve tako crno. Drafter te je najbolje posavetovao, prvo moras ici nazad do svog ortopeda i fizioterapeuta(moze i sportski lekar) da ti odrede vezbe. Posto i sam kazes da su ti noge tanke plus nosio si gips verujem da su ti misici "totalno" atrofirali. Ono sto je definitivno bicikli mozes da vozis i to je u pocetku najbolje. Ali kad budes vozio bicikl obrati paznju na sledecu stvar: Sediste bicikla podigni sto vislje!!! Dakle ne da sedis ko babe na poniju onako nisko. Nego podigni sediste sto visnje kao u biciklizmu sto je pravilo, kad je noga u donjem polozaju da noga bude skoro skroz ispruzena. Nadam se da si me razumeo. Nazalost i ovo leto ces ici na "granama" bez uvrede od brzog oporavka nema nista. Cucanj, heg cucanj, presu, ekstenziju ces moci da radis ali kasnije, sad jos niposto! Znaci samo bicikl. Ne znam odakle si ali u Novom Sadu zivi i radi dr Miroslav Milankov najbolji ortoped za kolena u nasoj zemlji...pa ako si iz NS ili blizina idi do coveka da on to pogleda ali nacekaces se jer nisam ja jedini koji zna da je on najbolji...
U pravu je tvoj lekar kad ti je rekao sto ti bude bio jaci kvadriceps tvoje koleno ce biti jace jer ce misici da "uhvate" casicu. U stvari najvazniji misic je onaj unutrasnji misic. Ja nemam problema sa muskulaturom nogu ali imao sam tu povredu kao klinac od 12 godina. Inace i operacija tu ne pomaze jer ko ti moze garantovati da ti opet nece iskociti. Jedini nacin da zastitih svoju casicu je da ojacas misice nogu. Dakle rezime: ponovo kod lekara da dobijes uputstva za vezbe od njih, bicikl, a kasnije i ostalo...
Eto nadam se da sam ti pomogao, a ostalima se izvinjavam sto sam bio malo duzi i ako ovo nema veze sa temom.

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Re: trening za noge... ( masa )
« Odgovor #18 poslato: Februar 23, 2006, 03:31:19 posle podne »
ok, hvala puno , uradicu tako, pa neka mi prepisuju vezbe koje treba da radim...
Nema veze sto se ovog leta necu pokazati bas kako treba, ali mnogo mi je bitnije zdravlje , nego da se neko osvrne za mnom...
Ali eto nadam se da cu do sledeceg vec srediti noge...

Bicu uporan....


ps : iz bg-a sam , ali nije problem da skoknem do ns- ako je neko pravi strucnjak kao sto kazes..
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........