Oktobar 18, 2024, 06:38:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.326 poruka u 18.769 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertCef
X3MShop banner

Autor Tema: GLUTAMIN  (Pročitano 550883 puta)

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #120 poslato: Jun 19, 2006, 09:08:37 posle podne »
Opet ne uspevamo da se sporazumemo.
Ovo gore definitivno vazi za,recimo,whey protein - to je (bez obzira sto ga ne gledamo tako)jedan kompleksan proizvod,sastavljen od vise aminokiselina i drugih jedinjenja.Naravno da odnos sastojaka zavisi od porekla,obrade i ostalih faktora.Glutamin je,sa druge strane,jednostavan proizvod,jedan molekul.Tu nema greske-toliko atoma ugljenika,kiseonika,azota i to je to.Ako stavis jedan manje ili vise atom to vise nije glutamin vec ko zna sta.
Evo primer:pod mineralnom vodom se podrazumeva svasta,razne tecnosti sa osnovom H2O i dodatkom raznih minerala u raznim odnosima.Kada bih hteo da je pravim,mogao bih u milion kombinacija da je kreiram i verovatno bi svaka imala malo drugacije pogodnosti (ili mane) za zdravlje.
Pod H2O se podrazumeva ...voda - da je nazovemo destilovana voda,radi razumevanja.Mogu da je destilisem,da vicem na nju dok se ne ocisti ili bilo koji moguci nacin,nije bitno.Bitno je da dobijem na kraju molekul od dva atoma vodonika i jedan kiseonika.Proces dobijanja i poreklo sirovina je totalno nebitan.Eventualno je bitan procenat necistoca na kraju-ali to se krece 1%-0.1%-0.01%.Sad ovde pokusavate da kazete da ovo vazi za vodu i za druge milione hemijskih jedinjenja,sva osim za glutamin?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.340
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #121 poslato: Jun 19, 2006, 11:14:35 posle podne »
UUUUUFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #122 poslato: Jun 20, 2006, 12:49:51 pre podne »
Nego da ja vas pitam nesto konkretno. Uzeo sam Dymatize-ov, glutamin, kreatin i protein.  

E sad jel OK da uzmem kreatin pola sata pre treninga, posle 15 min glutamin ( 5 grama ), TRENING, pa cim zavrsim, glutamin ( 10 grama ) + DEX pomesano, a posle 10 min kreatin i protein pomesano ?
Ili da uzmem sam Glutamin posle treninga a da pored kreatina i proteina posle 10 min da smesam i DEX.

Pitam jer dugo nisam uzimao sveo ovo pa sam zaboravio. Sada ce neko da kaze MA SMESAJ SVE BOLI TE KURAC, ali naravno da to NECU uciniti jer hocu MAX iskoristivost svega jer mi ne padaju suplementi sa neba kao nekima, tako da trazim savet.

HVALA

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #123 poslato: Jun 20, 2006, 05:43:36 pre podne »
Citat: MotornaTestera
Nego da ja vas pitam nesto konkretno. Uzeo sam Dymatize-ov, glutamin, kreatin i protein.  

E sad jel OK da uzmem kreatin pola sata pre treninga, posle 15 min glutamin ( 5 grama ), TRENING, pa cim zavrsim, glutamin ( 10 grama ) + DEX pomesano, a posle 10 min kreatin i protein pomesano ?
Ili da uzmem sam Glutamin posle treninga a da pored kreatina i proteina posle 10 min da smesam i DEX.

Pitam jer dugo nisam uzimao sveo ovo pa sam zaboravio. Sada ce neko da kaze MA SMESAJ SVE BOLI TE KURAC, ali naravno da to NECU uciniti jer hocu MAX iskoristivost svega jer mi ne padaju suplementi sa neba kao nekima, tako da trazim savet.

HVALA


posle treninga mesaj sve zajedno

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #124 poslato: Jun 20, 2006, 05:46:12 pre podne »
Citat: boban
Opet ne uspevamo da se sporazumemo.
Ovo gore definitivno vazi za,recimo,whey protein - to je (bez obzira sto ga ne gledamo tako)jedan kompleksan proizvod,sastavljen od vise aminokiselina i drugih jedinjenja.Naravno da odnos sastojaka zavisi od porekla,obrade i ostalih faktora.Glutamin je,sa druge strane,jednostavan proizvod,jedan molekul.Tu nema greske-toliko atoma ugljenika,kiseonika,azota i to je to.Ako stavis jedan manje ili vise atom to vise nije glutamin vec ko zna sta.
Evo primer:pod mineralnom vodom se podrazumeva svasta,razne tecnosti sa osnovom H2O i dodatkom raznih minerala u raznim odnosima.Kada bih hteo da je pravim,mogao bih u milion kombinacija da je kreiram i verovatno bi svaka imala malo drugacije pogodnosti (ili mane) za zdravlje.
Pod H2O se podrazumeva ...voda - da je nazovemo destilovana voda,radi razumevanja.Mogu da je destilisem,da vicem na nju dok se ne ocisti ili bilo koji moguci nacin,nije bitno.Bitno je da dobijem na kraju molekul od dva atoma vodonika i jedan kiseonika.Proces dobijanja i poreklo sirovina je totalno nebitan.Eventualno je bitan procenat necistoca na kraju-ali to se krece 1%-0.1%-0.01%.Sad ovde pokusavate da kazete da ovo vazi za vodu i za druge milione hemijskih jedinjenja,sva osim za glutamin?



ja ti kazem kako je , ako ne verujes uzmi glutamin od BIOTEC i glutalean od LABRADA  pa prvo nekoliko dana uzimaj jedan pa nekoliko dana drugi a pazi i na rastvorljivost jednog i drugog i ostale parametre pa sam donesi zakljucak posto nama ne verujes

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #125 poslato: Jun 20, 2006, 08:04:51 pre podne »
Ma Markoni, pusti... ne vredi...
Milion puta je receno iz prakse valja to, to i to... ako neko nece da prihvati to misljenje ne mora...neka radi sta hoce... I milsim da ste trebali obrisati gore poruke, jer nemaju veze s temom, tema je Glutamin, a ne kompleksni preparati, hemiski procesi, mercedes i fiat... itd
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #126 poslato: Jun 20, 2006, 10:52:37 pre podne »
Ok,necu vise.Mada je cinjenica da mi niko nije odgovorio,samo je izneseno da razlika postoji,sto znam i sam.Inace,razlog zasto je Biotech Whey los nije sto ga pravi Biotech,vec zato sto je niskog procenta proteina i dobijen losim postupkom sto je i pisalo u pocetku na kutiji (sitnim slovima :) ).Taj isti whey nece biti nista bolji ako na kutiji pise Labrada jer je sam po sebi takav.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.340
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #127 poslato: Jun 20, 2006, 11:37:40 pre podne »
HAHAHHAHAHHA..NEVEROVATNO..ALI NEVEROVATNO

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #128 poslato: Jun 20, 2006, 12:19:52 posle podne »
posle treninga mesaj sve zajedno[/quote]

Cekaj Markoni, ako to sve pomesam, mozda je glupo pitanje ali da li je iskoristivost svih preparata ista kao da uzimam sa razmakom od 10 min ?

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #129 poslato: Jun 20, 2006, 12:38:24 posle podne »
Citat: boban
Ok,necu vise.Mada je cinjenica da mi niko nije odgovorio,samo je izneseno da razlika postoji,sto znam i sam.Inace,razlog zasto je Biotech Whey los nije sto ga pravi Biotech,vec zato sto je niskog procenta proteina i dobijen losim postupkom sto je i pisalo u pocetku na kutiji (sitnim slovima :) ).Taj isti whey nece biti nista bolji ako na kutiji pise Labrada jer je sam po sebi takav.

koj si car , pa ja ne spominjem whey , rekao sam uzmi glutalean od LABRADA i glutamin od BIOTECH  pa uporedi sam

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #130 poslato: Jun 20, 2006, 12:41:06 posle podne »
Citat: MotornaTestera
posle treninga mesaj sve zajedno


Cekaj Markoni, ako to sve pomesam, mozda je glupo pitanje ali da li je iskoristivost svih preparata ista kao da uzimam sa razmakom od 10 min ?[/quote]


ista iskoristljivost , nema zbog cega da bude manja iskoristljivost ako ih uzimas , oni ne stupaju u neku hemijsku reakciju kada su zajedno da bi se bilo sta poremetilo

Van mreže boban

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #131 poslato: Jun 20, 2006, 03:52:06 posle podne »
To je bio primer gde se vidi razlika u sastavu suplementa bez obzira na ime proizvodjaca.
Razumem da je za 99% ljudi ovde suplement alat koji koriste u ovom sportu,bez dubljeg ulazenja u sustinu.Kada bi mehanicara pitali koji kljucevi su dobri,sigurno bi vam rekao ime proizvodjaca,ne ulazeci u to dali su oni od ovog ili onog celika,hrom-vanadijuma i sl. iako je to razlog kvaliteta,ne natpis na njima.To nije na njemu da zna i nije mu ni bitno niti ga zanima.
Ja sam se nadao da ce se onaj 1% mozda javiti ali da to moze tako Misko bi ostao bez posla :)

Van mreže MotornaTestera

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 190
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #132 poslato: Jun 23, 2006, 12:00:29 pre podne »
Citat: Markoni
Citat: MotornaTestera
posle treninga mesaj sve zajedno


Cekaj Markoni, ako to sve pomesam, mozda je glupo pitanje ali da li je iskoristivost svih preparata ista kao da uzimam sa razmakom od 10 min ?



ista iskoristljivost , nema zbog cega da bude manja iskoristljivost ako ih uzimas , oni ne stupaju u neku hemijsku reakciju kada su zajedno da bi se bilo sta poremetilo[/quote]


E  pazi Markoni, evo zbog cega smaram sa ovim; jedni kazu uzmi prvo kreatin, pa posle 10 min glutamin, pa posle 30  min protein, drugi daju drugi raspored, a sve to kao zbog toga, ne da ne bi doslo do hemijske reakcije, nego kao, organizam ne uspeva sve lepo da svari maksimalno kad je tako smesano. jer ovako zveknes na prazan stomak jedno pa posle drugo pa trece i pravis pauze i kao sve se svarilo pojedinacno. Eto to sam cuo pa zato pitam. :?:

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #133 poslato: Jun 23, 2006, 06:07:56 pre podne »
a j objasni mi zasto bi mesanje uticalo na iskoristljivost ako izmedju tih suplemenata nema nikakve hemijske reakcije kada se nalaze zajedno u vodi , sva tri supl. su od amino kiselina sastavljeni

Van mreže Bane_NS

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Re: GLUTAMIN
« Odgovor #134 poslato: Jul 01, 2006, 02:56:42 posle podne »
ja procitah nesto na bb.com -u, neki clanak davno, pisalo tamo da creatine i glutamin koriste iste mehanizme transporta, sta vec, pa kada se uzmu istovremeno nastaje borba koji ce pre da se ugura :) pa su tamo u tom clanku izlozili plan kako da se pije sta ako si isovremeno na creatinu i glutaminu, ali poenta clanka je bila da se pije odvojeno... samo prenosim sta sam procitao.

P.S.

nemojte me napadati :)