Jul 02, 2024, 01:25:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Promene...  (Pročitano 1551 puta)

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Promene...
« poslato: Jun 01, 2007, 08:30:12 posle podne »
Vezbam po sledecem nedeljnom rasporedu :
1) ponedeljak ruke -biceps ,triceps i stomak
2)utorak noge -sutiranje 4 serije ,zadnji cucanj na smitu 6 serija,lezeci curl za zadnju lozu  i ''good morning''
3)cetvtak grudi i ramena
4)petak ledja ,podlaktica i list 
Problem je prvenstveno kod nogu jer ne primecujem napredak kao kod gornjeg dela tela...cak sam i sa rukama zadovoljan kako napreduju ali noge ... :?.
Kakve promene da ubacim da ih malo razdrmam?Ja sam mislio nesto tipa noge , ruke ,pauza ,noge , ruke 2 dana pauze i tako 3 nedelje pa onda jedna nedelja po starom programu...Sta mislite sta mi valja ciniti ??
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Promene...
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2007, 08:50:56 posle podne »
nemoj da radis sutiranje pre cucnja, prvo osnovna vežba pa izolaciona.Ubaci još jednu ili eventualno dve vežbe.
Recimo neke od ovih, hack, iskorak, presa.I ne tovari ploće

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Promene...
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2007, 10:17:14 posle podne »
Ako bih vjezbao po tom sistemu koji si naveo raspored partija bi bio nesto ovako....

PON Grudi i biceps
UTO Noge
CET Ramena i triceps
PET Ledja
SRI, SUB i NED su u ovoj varijanti dani odmora

Listove bih radio 2 puta nedjeljno u danima kada ne radim noge.

Licno mislim da se najbolji rezultati postizu treniranjem svake misicne partije posebno, ali to bi ukljucilo vise radnih dana sto vidim da ne primjenjujes. Ipak i ovo gore je dobra rutina.

Ako zelis da nabacis noge postoje rutine koje stavljaju noge da se rade ponedjeljkom tj u danu poslije dan ili dva dana odmora, toga ima po forumu pa malo procackaj, vjerujem idealna varijanta ako se daje prioritet nogama.

Sta bih jos naveo kao nesto sto ja radim kada je trening za noge u pitanju.... a to je da nikada ne pocinjem sa cucnjevima kao prvom vjezbom.

To je apsolutno u mom treningu vjezba koja dobija maksimalnu paznju i koja je neizostavna pa bilo da je izvodjena sa slobodnim opterecenjem (prednji, zadnji) u raznim stavovima ili na recimo Smithu, ali prije nje uvijek odradim nesto tipa... 10 minuta staze (hodanje, trcanje, laganim intenzitetom) Leg press (najcesca opcija) ili leg extenzija i to u oba ova slucaja ove vjezbe mi sluze kao pripremne vjezbe, ne idem sa velikim opterecenjem ili do otkaza vec da dodatno dovedem krv u misice i da razgibam koljena, tetive etc, (gotovo uvijek leg press ponovim nakon cucnjeva sa mnogo ozbiljnijim intenzitetom...)

Zatim odradim par serija cucnjeva sa recimo samo sipkom znaci jos pripremnih serija, sve je to ne neki veliki intenzitet niti obim ali nesto sto mi daje savrsenu pripremu za ono sto slijedi....

A to su vrlo cesto vrlo spora ponavljanja, razlicitog stava, ako radim Smith to su dobro izbacene noge naprijed, i opet ponavljam spora ponavljanja, nekad siri nekad uzi stav, nekad prsti gledaju naprijed nekad u stranu etc.... Ovo je naravno jedna od varijanti koja je sigurno dobro poznata mnogima na forumu... Isto tako nije jedini nacin da se dodje do velikih quadsa ali je ubitacna metoda i preporucujem je svakome ko je pogodio plafon u treningu za noge...

Eto neke moja razmisljanja, pa vidi jel ti nesto od toga odgovara.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Promene...
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2007, 12:50:03 posle podne »
To je apsolutno u mom treningu vjezba koja dobija maksimalnu paznju i koja je neizostavna pa bilo da je izvodjena sa slobodnim opterecenjem (prednji, zadnji) u raznim stavovima ili na recimo Smithu, ali prije nje uvijek odradim nesto tipa... 10 minuta staze (hodanje, trcanje, laganim intenzitetom) Leg press (najcesca opcija) ili leg extenzija i to u oba ova slucaja ove vjezbe mi sluze kao pripremne vjezbe, ne idem sa velikim opterecenjem ili do otkaza vec da dodatno dovedem krv u misice i da razgibam koljena, tetive etc, (gotovo uvijek leg press ponovim nakon cucnjeva sa mnogo ozbiljnijim intenzitetom...)

Zatim odradim par serija cucnjeva sa recimo samo sipkom znaci jos pripremnih serija, sve je to ne neki veliki intenzitet niti obim ali nesto sto mi daje savrsenu pripremu za ono sto slijedi....

A to su vrlo cesto vrlo spora ponavljanja, razlicitog stava, ako radim Smith to su dobro izbacene noge naprijed, i opet ponavljam spora ponavljanja, nekad siri nekad uzi stav, nekad prsti gledaju naprijed nekad u stranu etc.... Ovo je naravno jedna od varijanti koja je sigurno dobro poznata mnogima na forumu... Isto tako nije jedini nacin da se dodje do velikih quadsa ali je ubitacna metoda i preporucujem je svakome ko je pogodio plafon u treningu za noge...

Eto neke moja razmisljanja, pa vidi jel ti nesto od toga odgovara.

dobro razmisljanje... na ta nacin se minimizira svaka sansa da se povredis na treningu.... to je pametno treniranje