Jul 02, 2024, 11:44:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: kako da poboljsam moj trening?  (Pročitano 8443 puta)

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #15 poslato: April 16, 2007, 11:13:10 posle podne »
ok, sastavicu nov plan treninga pa cu napisati :D


6 dana trening pa jedan dan odmor, svaki dan drugu skupinu misica...
1.dan - prsa
2.dan - biceps
3.dan - triceps
4.dan - ledja
5.dan - noge
6.dan - ramena
7.dan - odmor
tako bi ti tribalo biti najbolje...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #16 poslato: April 16, 2007, 11:18:56 posle podne »
ok, sastavicu nov plan treninga pa cu napisati :D


6 dana trening pa jedan dan odmor, svaki dan drugu skupinu misica...
1.dan - prsa
2.dan - biceps
3.dan - triceps
4.dan - ledja
5.dan - noge
6.dan - ramena
7.dan - odmor
tako bi ti tribalo biti najbolje...

Bolje je da se spoji bic i tric kao jedan tening,a doda jos jedan dan odmora-4. dan npr.
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #17 poslato: April 17, 2007, 01:15:08 pre podne »
nisan nikad proba, ovo san reka jer otprilike ja tako radin,a i koncentriran se na jednu grupu pa neznan bili ima jos snage za tric...u svakon slucaju cu provat...

Van mreže futo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #18 poslato: April 17, 2007, 10:43:30 pre podne »
ukoliko radim posebno svaku misicnu grupu, trening ce mi trajati oko 1h... ja uglavnom ostajem u teretani 2h i uvek imam snage da odradim svaku vezbu dobro. Meni je nekako puno da mi se nedelju dana odmara misic, a kada radim ovako 2 grupe jedan dan, onda imam odmora 2 dana, ili ukoliko je dan pauze izmedju onda 3. Za sada lepo napredujem i sa oakvim treninzima.
Nije lose ovo sto si napisao Nuke, tako slicno sam ja razmisljao da pocnem npr od leta.. kada mi budu misici spremni da odradim kvalitetan tening za jednu grupu misica, odnosno da radim jednu grupu misica 1,5h... a trenutno ce to bitii tesko izvodljivo.
Kapiram da svako treba sam sebi da napravi trening, ne odgovara svakome isti nacin treniranja
Zanima me jedna stvar, video sam da neki momci u teretani odrade npr benc. Kada zavrse standardne serije, stave neku manju tezinu.. npr 40-50kg i onda pumpaju kolko mogu, 25-30 puta. Pomaze li to necemu?

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #19 poslato: April 17, 2007, 12:15:11 posle podne »
pa i najbolje da ti traje oko 1h, cak i manje...jer ti vise ne triba...a to sta ti mislis da ti je dovoljno da ti misic odmara 2 dana...misic misli suprotno, triba mu sigurno tjedan dana odmora,jer ako 99.999% ljudi, bili oni profi ili ne odmaraju misic tjedan dana, nevidin zasto i ti nebi...
to za bench pomaze, al ti nemogu nesto opsirnije rec o tome...drugi ce moc...

btw. ja san jucer biceps napravia za 30-35 min i isa ca doma :D
« Poslednja izmena: April 17, 2007, 12:17:36 posle podne Nuke »

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #20 poslato: April 17, 2007, 01:54:08 posle podne »
btw. ja san jucer biceps napravia za 30-35 min i isa ca doma :D
Pa tako i treba :)... meni trening traje sat vremena a radim po dve grupe misica + trbusnjake na kraju

Nije lose ovo sto si napisao Nuke, tako slicno sam ja razmisljao da pocnem npr od leta.. kada mi budu misici spremni da odradim kvalitetan tening za jednu grupu misica, odnosno da radim jednu grupu misica 1,5h...
Ako mislis da radis jednu grupu misica po treningu stvarno ne znam sta ce ti 1,5h za to...mnogo je, veruj mi
poz
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #21 poslato: April 17, 2007, 02:19:45 posle podne »
btw. ja san jucer biceps napravia za 30-35 min i isa ca doma :D
Pa tako i treba :)... meni trening traje sat vremena a radim po dve grupe misica + trbusnjake na kraju

Nije lose ovo sto si napisao Nuke, tako slicno sam ja razmisljao da pocnem npr od leta.. kada mi budu misici spremni da odradim kvalitetan tening za jednu grupu misica, odnosno da radim jednu grupu misica 1,5h...
Ako mislis da radis jednu grupu misica po treningu stvarno ne znam sta ce ti 1,5h za to...mnogo je, veruj mi
poz

al neki jos misle da misic raste u teretani i sta su duze u teretani misle da ce misic vise rast...a utezi ga samo ozljedjuju...zato triba brzo doma papat i odmarat :D

Van mreže futo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #22 poslato: April 17, 2007, 02:32:51 posle podne »
znam ja da misici ne rastu u teretani, nego kada se odmaraju. Ali je bitno odraditi kvalitetan trening!
Meni treba pola sata do teretane, naravno isto tolko i do kuce. I nema sanse da odem u teretanu da vezbam 30-35min pa da se vratim kuci.
Navikao sam da vezbam 2 misicne grupe, svaka po nekih 45 min, i onda odradim trbusnjake ili malo vozim biciklu... znaci sve ukupno 1,5-2h 8)
kada sam postavio ovu temnu, zeleo sam da vidim vase misljenje o ovakvom nacinu treniranja... i mozda da mi napravite neki trening od 2 misicne grupe po treningu. znci recimo:grudi-biceps
                                                  ledja-triceps
                                                  ramena-noge
ili kako ja radim: biceps-triceps
                         grudi-noge
                         ledja-ramena

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #23 poslato: April 17, 2007, 02:36:53 posle podne »
onda izmedju svakog treninga ostavi po dan odmora...al ja bi jos uvik radje radia jednu grupu dnevno..al ok,tvoje tilo...

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #24 poslato: April 17, 2007, 02:48:59 posle podne »
onda izmedju svakog treninga ostavi po dan odmora...al ja bi jos uvik radje radia jednu grupu dnevno..al ok,tvoje tilo...

Jbg, i ja mislim da je to najbolji princip treniranja ali neki ljudi (u koje se i ja ubrajam :) ) jednostavno nemaju vremena da svaki dan idu u teretanu...
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #25 poslato: April 17, 2007, 07:15:38 posle podne »
onda izmedju svakog treninga ostavi po dan odmora...al ja bi jos uvik radje radia jednu grupu dnevno..al ok,tvoje tilo...

Jbg, i ja mislim da je to najbolji princip treniranja ali neki ljudi (u koje se i ja ubrajam :) ) jednostavno nemaju vremena da svaki dan idu u teretanu...

dobro za to...ako nemas vrimena onda je tako najbolje...al je on reka da ide 6 puta nediljon u teretanu i jedan dan odmora a radi po 2 grupe svaki dan...

Van mreže futo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #26 poslato: April 17, 2007, 09:00:00 posle podne »
e ovako, odlucio sam da prihvatim vase savete i radim jednu grupu misica po treningu. Pocinjem od ponedeljka.
1dan-biceps
2dan-triceps
3dan-grudi
4dan-pauza
5dan-ledja
6dan-ramena
7dan-noge
trbusnjake cu raditi 3-4 puta nedeljno, posle treninga
na trcanje cu ici minimalno 3 puta nedeljno, takodje posle treninga...
uglavnom za svaki misic cu raditi 5 vezbi po 5 serija,
sto se tice ishrane, napisacu ovde za nekih 2-3 sata kako bi to izgledalo, pa mi mozete i oko toga pomoci
poz svima :D

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #27 poslato: April 17, 2007, 09:15:23 posle podne »
Sefe vidi ovako...Kazes da ces da radis trening od sat vremena.Da te pitam nesto,sta mislis da radis za biceps ili triceps na treningu a da ti traje toliko??5 vezbi u 4-5 serija,jel???Zajebi takvo razmisljanje!Bic i tric radi zajedno na jednom treningu.Trening moze da bude ovakav:

1.dan grudi
2.dan noge
3.dan ramena
4.dan pauza
5.dan ledja
6.dan bic+tric
7.dan pauza
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže futo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #28 poslato: April 17, 2007, 10:20:55 posle podne »
evo ovako, napisacu sta konzumiram od namirnica u toku jedne nedelje..
1,5kg pileceg beog mesa- proteina 327g, kalorija 1740
4 konzerve sardine (posto nemam gde da kupim u vodi, kupim u ulju pa stavim ucedilju i iscedim skorz... malo ispreme sa vodom) proteina100, kalorija 1200
5x450g ella posnog sira- 270g proteina i 1320kcal
4l mleka-140g proteina i oko 1950kcal
3l jogurta-100g proteina i oko 1350kcal
oslic 400g- 70g proteina i oko 300kcal
20belanaca i 6 zumanca- 230g proteina i oko 600kcal
hleba, recimo da pojedem za nedelju dana 300g- 25g proteina i oko 700kcal
ja mislim da je to otprilke ono sto pojedem u nedelju dana, naravno ubace se tu i neki slatkisi itd
to je oko 1260g proteina nedeljno i oko 9150kcal
znaci na dan prosecno unesem oko 180g proteina i oko 1300kcal.. e sada da ubacim da svakodnevno unesem jos 200kcal.. npr neki sladoled ili neko manje pecivo ili nesto bzvz.. znaci 1500kcal
imate neke primedbe na moj nacin ishrane.. cega bi trebao vise a cega manje:) vi predlozite a ju ci videti da li cu prihvatiti savete
ove podatke o kalorijama i proteinima sam prezueo sa jednog sajta.. ukoliko ima greseka nisam ja kriv :lol:

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: kako da poboljsam moj trening?
« Odgovor #29 poslato: April 17, 2007, 11:14:57 posle podne »
Sefe vidi ovako...Kazes da ces da radis trening od sat vremena.Da te pitam nesto,sta mislis da radis za biceps ili triceps na treningu a da ti traje toliko??5 vezbi u 4-5 serija,jel???Zajebi takvo razmisljanje!Bic i tric radi zajedno na jednom treningu.Trening moze da bude ovakav:

1.dan grudi
2.dan noge
3.dan ramena
4.dan pauza
5.dan ledja
6.dan bic+tric
7.dan pauza
Evo ti! Ovo je super i jos imas dva dana pauze...

Uf bre pa sto ne napisa dnevni jelovnik? Ja godisnje pojedem oko 180 kg piletine...jel to dovoljno :P
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti