Jul 03, 2024, 02:48:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Do odraza preko tegova?  (Pročitano 25181 puta)

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Do odraza preko tegova?
« poslato: Mart 12, 2007, 12:20:11 posle podne »
Poz ljudi!
Ovako...Zanima me da li moze da se "nabudzi" odraz putem tegova....tacnije dobro isplaniranim programom...

sa vezbama tipa: cucanj,leg press, hack squat,  poewer clean,  iskorak,  calf raises(list)....i slicnim.


I ako neko zna neki nek ostavi  program...hvala unapred! pozz  :)
rad, red i disciplina

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2007, 12:39:02 posle podne »
Cini mi se da smo vec pisali o odrazu...potrazi malo...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2007, 12:40:30 posle podne »
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2007, 01:00:25 posle podne »
hvala sale :)....al tamo nis nepise o konkretnom programu sa TEGOVIMA...
..pise samo za plyometrics vezbe...
...daj te konkretno nesto!
rad, red i disciplina

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2007, 01:27:41 posle podne »
Probaj one polu-cucnjeve sa skokom sa sipkom i nekom normalnom kilazom...Samo pazi na pravilan polozaj kicme...Jbg meni nikad nisu trebale vezbe za odraz-priroda jbg :wink: tako da nisam 100% kompetetan za to sta je najbolje,ali sam gledao momke koji su radili na tome
« Poslednja izmena: Mart 12, 2007, 01:30:07 posle podne sasacg »
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2007, 02:53:52 posle podne »
hvala sale legendo..pogledacu nesto o tome..
....dajte ljudi neki program, savet, vezbu...
 :D
rad, red i disciplina

Van mreže chokolino

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2007, 02:59:39 posle podne »
ima jos ljudi koji postavljaju pitanja nisi samo ti ovdje ,,zato ohladi sa pitanjima imas ineternet

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2007, 03:26:45 posle podne »
izvini chokolino 8)
rad, red i disciplina

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2007, 03:42:29 posle podne »
@majkl
radi standardne vezbe za noge, sve ono sto si naveo...cucanj, leg press, kvadricepse zadnju lozu-na masinama, iskorak manje visse, zatim ima dobra vezba radi se na onim sajlama za grudi(ne znam jbg naziv masine) u svakom slucaju, spustis oba kotura dole, uhvatis obe rucke, i radis polucucanj na jednoj nozi...jako je zajebano ali aktivira i misice stabilizatore-u pocetku radi sa manjim tezinama-posle polako povecavaj...
ja sam radio i Air Alert 1,2 i jos neke druge programe, i dosta su mi pomogli u odrazu ali mislim da je bolje i pametnije da odradis vezbe sa tegovima i ne zaboravi - za odraz su bitni i trbusnjaci kao i ledjnji misici. koji god program da sastavis je dobar za noge samo radi svaku vezbu maksimalno skoncentrisan i ne juri neke extremne tezine- nego visse sereija i ponavljanja-to ti je moj savet ovo ti prvenstveno govorim zbog povreda

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2007, 05:18:00 posle podne »
Tacno tako...Ne bi trebao da se bakces sa plyometric-om sve dok dobro ne ojacas noge tj. dok ne budes mogao da radis serije cucnjeva sa bar 1,5 svoje tezine!
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2007, 05:23:39 posle podne »
Tacno tako...Ne bi trebao da se bakces sa plyometric-om sve dok dobro ne ojacas noge tj. dok ne budes mogao da radis serije cucnjeva sa bar 1,5 svoje tezine!

Kakve su ovo price?????"dok ne bues mogao da radis cucnjeva sa 1.5 svoje tezine"???Ne lupaj molim te!!!Sta ce kosarkasu toliko forsiranje???Ne mogu da verujem...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2007, 06:16:31 posle podne »
Nigde nije napisao da je kosarkas...Ako zeli izgraditi kompletno telo i pri tom da ima dobar odraz-tesko da ce to postici samo plyometric vezbama.Ima noge samo da ozilave ili ce uspeti da se povredi.Mozda sam preterao sa serijama ,ali trebao bi da moze da izbaci bar 140% svoje tezine na cucnju! Ja takodje imam dobar odraz - sa svojih 188 mogao sam da zakucam bez problema sa 2 ruke iz  naskoka(naravno ,nikad nisam radio posebne vezbe za odraz ,ali kad sam prestao da treniram i ugojio se 20 kg ,ostale su mi cackalice od nogu i sad se ubih od cucnjeva ne bi li taj nedostatak popravio).Imam nekoliko odbojkasa u teretani i svaki cucne sa 2x svoje tezine!Ovo naravno ne mora puno da znaci ,ali da su jake noge bitne za plyometric u to sam 100% siguran!
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #12 poslato: Mart 12, 2007, 06:30:39 posle podne »
sasacg iako me ne zna, pogodio je, kosarkas sam...
pa sam resio da nabudzim odraz....radio sam razne plyometric programe...al su pomaci bili minimalni..
tako da sam resio da krenem rad sa tegovima...
chakija hvala na odgovoru...kazi mi sta sad radis za noge,
Nigde nije napisao da je kosarkas... i sad se ubih od cucnjeva ne bi li taj nedostatak popravio
hvala.... :D
rad, red i disciplina

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2007, 06:49:47 posle podne »
Sad si uploadovao avatar  :D.Ma nema frke, neka covek radi ono sto mu iskusni ljudi kazu ,mada moj zakljucak ostaje da je do dobrog odraza put preko dobrog cucnja!
Ja sam batalio kosarku ,sada samo idem na basket preko leta.Kao sto sam rekao noge su mi bile medju najslabijim partijama i sada radim program za masu koji je ogranicen zbog teretane u koju idem.
Radim  noge utorkom i to zadnji cucanj na smitu(nema slobodan teg za cucanj  :() ''A-2-d-G'' sa manjim tezinama(60%) 4 radne serije ,zadnju seriju natovarim 90% i do paralele.Iskorak sa bucicama 4 duzine teretane  :D (~8 ponavljanja za svaku nogu).Sutiranje na kurl-u 3 serije do max.Zadnja loza sa dvorucnim tegom (valjda se zove rumunsko mrtvo vucenje ??) ,i na kurl povlacenje za zadnju lozu 4 serije...izvinjenje zbog naziva vezbi jbg. nikad nisam obracao paznju na njih  :D.
Posle ovoga riknem tako da jos uvek ne mogu ubaciti list u ovaj trening(imao sam dugu pauzu) ,ali bi bilo lepo kad bi  i njega uspeo sa 2 vezbe pogoditi.Uostalom ,na ovu temu imas dosta na forumu-ja sam ti izlozio kako moj trening izgleda ,sad da li ce ti pomoci ne znam ali mogu ti garantovati da i dalje zakucam iz naskoka(doduse sa jednom rukom),a do leta...mmmmmmmhhhh...   
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2007, 06:53:24 posle podne »
Mozda sam preterao sa serijama ,ali trebao bi da moze da izbaci bar 140% svoje tezine na cucnju

Jedna stvar je da radi serije sa 150% svoje tezine,a sasvim druga da moze jednom ili dva puta da izbaci tu tezinu,mada ne znam ni sta ce mu to kad noge moze da ojaca i sa mnogo manjim tezinama uz pravilan rad-sporo spustanje i podizanje bez zakljucavanja.I Pedja je pricao vise puta kako sada radi sa nekim minornim tezinama cucnjeva,a ne bih rekao da ima slabe noge...

Majkl,radi standardne vezbe za jacanje misica nnogu,ali NIKAKO ne preteruj sa tezinama,jer nisi bilder i nije ti cilj da imas velike nego snazne noge.Radi cucnjeve sa vise ponavljanja(12-15) u pravilnoj formi.Mozes i ove polucucnjeve sa skokom da ubacis,mislim da je to odlicna stvar,samo neka budu male tezine-10-15kg...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!