Jul 03, 2024, 02:36:57 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Do odraza preko tegova?  (Pročitano 25178 puta)

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #75 poslato: Mart 15, 2009, 08:14:37 pre podne »
Zato sto je to jedan od programa koji se tamo koristi za povecanje odraza, guglaj malo!
Da zamisli verovatno imaju pametnija posla, i ne mogu da odvoje manje od pola sata dnevno za to!
Molim te prestani da lupas! Za povecanje odraza kosarkasa, odbojkasa, ili kome god treba a profi je radi se pliometrija...a ti da imalo imas veze sa mozgom i da si slucajno porbao da radis bilo pliometrija bilo AIR ALERT uvideo bi razliku! Nekome ko je profi i skace dobro air alert nece pomoci mnogo, samo ce da ga izmori, a pliometrija ce mu pomoci a i da bi nju radio moras da mozes bar 1.5 puta svoju tezinu da izbacis iz polu cucnja...inace pliomertija je mnogo teza i radi se samo u pripremnom periodu...a ti ako imas mozga i mislis da ce neki nba kondicioni trener da postavi na google svoj trening, onda...ma samo ti veruj u to sto pricas...ko nema u vuglu ima na googlu!
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #76 poslato: Mart 15, 2009, 09:40:20 pre podne »
e ljudi ema potrebe da raspravljate o tome ... i o tom programu se pricalo tako da... jos plus taj decko sto je postavio temu nema ga sto godina na forumu, verovatno sada leti i kuca sa linije slobodnih bacanja, kroz noge sta vec...

Van mreže Micronized

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #77 poslato: Mart 15, 2009, 07:32:00 posle podne »
Pliometrija se sastoji od niza razlicitih vrsta skokova, i bazira se brzoj izmeni ekscentrične i koncentrične kontrakcije u pojedinačnim i ponavljajućim pokretima!!!
Da imas imalo mozga primetio bi slicnost sa Air Alertom.
Air Alert nije trening program nekog trenera, ali ga treniri koriste sa ostalim programima, stvarno ne znam odkale ti takvi zakljuci i ideje.
Ti si strucnjak pa znas da nekome nece pomoci taj program, bas bi voleo da procitam tvoj naucno istrazivaki rad na temu vertikalnog skoka!
Ende!

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #78 poslato: Mart 15, 2009, 08:16:04 posle podne »
E ae pali google boy ukucao si pliometrija i napisao definiciju...ne trebaju mi naucni radovi...pitao sam mozda nase kosarkaske trenere...a slicnosti ima, pa naravno da ima! Ali poenta je u tome da AIR ALERT oduzima mnogo snage! Nebitno....probaj da ga radis pa stigni do neke ozbiljnije nedelje pa idi igraj basket ili probaj da dizes neke tezine ili radi tehniku...ako odes na basket vrlo verovatno ces se povrediti, ako budes dizao tezine videces da ti je pola zivota ostalo u nogama, ako budes radio tehniku videces da ti je koordinacija losija zbog umora...itd...inace pitaj bilo kojeg trenera nekog kosarkaskog ili odbojkaskog, rukometaskog...kluba...da li koriste to!
Ne trebas mi vise odgovarati! Kraj je teme!
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #79 poslato: Mart 16, 2009, 02:40:37 pre podne »
samo da napomenem da se i dok se radi air alert preorucuje rad sa tegovima kao i sprintevi...c isto da se malo ubacim u tu vasu polemiku...

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #80 poslato: Mart 16, 2009, 08:38:37 pre podne »
pa znam...ali videces koliko oslabis...znas ti sta je npr u air alertu tri dana uzastopce treninga...preporucljivo je i da ides i da skaces malo na kos, odnosno specificni skok, dvokorak, ali ne i da igras basket jer su ti ligametni oslabili a misici konstantno umorni i pod stresom i neretko se desavaju povrede...
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #81 poslato: Mart 16, 2009, 11:17:13 pre podne »
Jeste da je tema stara kao Bibilija ali moram neshto da napishem.

Ne mogu da vjerujem da govorite da visoki ljudi ne smiju da rade chuchnjeve sa slobodnim tezinama o.O . Pa svaki sprinter ih radi a svaki preko 185 i zivi i zdravi svi bre! Tony Gentilcore iz Cressey Performance je pisao chlanak o smith mashini kao "najskupljem chiviluku za kapute na svijetu". Ja radim chuchanj sa free weights ( mada sam proveo mjesec dana uchecji i ispravljajucji formu) i nije mi nishta nego sam sve bolje i bolje.. Tako da pedja.. drzi se bodybuildinga a snagu ostavi nekome ko zna shta pricha..

opa...ovo nisam ni video...
pa vidi momcino..
ja mogu da ostavim sta god hocu,ali iza mene je niz godina rada i treninga u ovom sportu gde sma se dokazao,a u zadnje vreme mi je veoma interesantno da dokazujem takvima kao sto si ti KOLIKO POJMA NEMAJU SA ZIVOTOM jer verujem da si ti jedan od "onih"koji je zavrsio DIF ili nesto slicno pa sada svoje naucne mtode zasnivas na nekim studaijma koje TEBI IZGLEDAJU LOGICNO....
dakle...koliko pojma nemas se vidi iz prilozenog gde kazes da cucanj sa slobodnim tegom rade sprinetri ili sta vec...super..
a ja te pitam..
kakve veze sprinteri imaju sa bilo kojom vrstom odraza?...jao majko bozija....jao..pa jao..pa jaoooooo

pa ideo dalje...
dali si ti ikada gledao kako ti sprinteri rade taj cucanj,koja dubina,koja tehinika ..ili da skratim...
taj cucanj koji sprinetri rade..a koje si ti negde video..NEMA AMA BAS NIKAKVE VEZE SA PRAVLINOM IZVODJNJEM CUCNJA....
zato lupas budalstine i pokusvas da nekome kazes nesto,a da u stvari u opste nemas pojma o cemu pricas....??

naravno da je sl cucanj ok..ali nikako ne moze da bude zamena za nesto sto moze da kontrlosie pokret u punom radijusu kretenja kao sto je cucanj na SMIHT MASINI..
ta budala sto je rekla da je to ofinger..slobdno mogu da ga nazovem budaltinom jer verovatno u pokusaju guranja neke svoje debelne knjige ili studije je naisao na niz problema i kontra misljenja sa kojima se potvrdjuje da je smith masina extra stvar,pa u nedostatku adekvatnih i naravno opravdanih argumaetna on to naziva OFINGEROM..sto dovljno govri o njegovom mentalnom sklopu a jos vise kao nekome ko za sebe kaze da je vrhinski trerenr...da...u mojim jajima!!!

dalje.....
gde je pedja rekao da onaj ko se bavi powerliftnigm treba da radi na smiht masini??
dali si ti nepsmien ili sta??..
ja nemam nista sa snagom niti me ta kategorija zanima a i oni koji me znaju,onda i znajumoje misnjenje o tome tako da u oppste nemam potrebu da sirim dalje ovu pricu oko toga...
moja prica je bila povezana za nesto drugo gde se tema zove..TEGOVIMA DO ODRAZA ili kako god..a ne natezeanje sa PROPALIM BODIBLDErima kojim nema  i ,vec se nasao u necemu drugom...

sjajan si
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 01:57:41 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #82 poslato: Mart 16, 2009, 06:08:26 posle podne »
pa znam...ali videces koliko oslabis...znas ti sta je npr u air alertu tri dana uzastopce treninga...preporucljivo je i da ides i da skaces malo na kos, odnosno specificni skok, dvokorak, ali ne i da igras basket jer su ti ligametni oslabili a misici konstantno umorni i pod stresom i neretko se desavaju povrede...
pa brate svaki program koji se sastoji od ne znam koliko nedelja je veliki atak na ligamente i misice... sve je to u sustini go kurac, ja sam kazem ti radio mnogo tih programa i shvatio da sam sve to na bolji ali na do duduse duzi nacin mogao postici u teretani... milim i to sto pricate o profi igracima ... oni imaju pesronalne trenere koji poznaju njihova tela ko svoj dzep znaju tacnu njihove indexe snage, fizicke predispozicije , mogucnosti, nacine ishrane  itd... tako da prema njima uskladuju treninga mase snage eksplozivnosti, odraza... jbg to je velika masinerija...nemoj ocekivati da je tamo neki Tracy , Kobe, Carter radio Air alert... nemojte da milsite o tome jer  i ako ste gledali taj program sa cd-a receno je u jednom malom delu kao satro "e to su radili NBA igraci" a koji? ajde neka kazu koji? sto je to tajna? znaci to je cist marketing jer je taj cd pravilnog izvodjenja vezbi bio najprodavanji i tu su se uzele grdne pare... da se razumemo ono sto ste stampali po kopirnicama sa slikama i opisima vezbi je sranje dok se ne vidi uzivo odnosno na filmu kako se radi...
elem u svakom slucaju za veci odraz:
rad u teretani u kombinaciji sa raznim varijacijama skokova , vijace, sprinteva... cilj da se sto cesce aktivira ta grupa misica, kao i sto manji bf... i kljuc je konstantnost ,  moze se ocekivati trajno povecanje odraza tek nakon duzeg vremenskog perioda rada na istom a to su minimum dve godine...koliko ce neko povcati odraz sad dalje to zavisi od genetike i to dosta... a NBA igraci i kosarkasi imaju dobar odraz kao i odbojkasi itd jer su celog zivota skakali po pet sati dnevno... to su godine i godine konstantog treninga... tako da uvek imajte to na umu...

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #83 poslato: Mart 16, 2009, 06:47:03 posle podne »
 Evo i  jedna zanimoljivost,Duci Simonovic je jednom prilokom rekao da je on u svojim 20-tim godinama imao odraz samo 50 cm.Nesto kasnije posle priprema u engleskoj koje su trajale oko 2-3 meseca on je povecao svoj odraz na 90 cm.Njegov glavni trening za odraz je bila vezba koju su cinili strogo kontrolisani skokovi niz strmu ravan,gde se pri doskoku vodilo racuna da se telo dovede u polozaj polu cucnja i iz tog polozaja se ide ponovo gore.Inace te vezbe je izvodio sa tegom od 30 kg na ledjima-ramenima.Verovatno je tu bilo jos nekih caka,ali kaze da je to bila sustina  njegovog treninga za povecanje odraza.Medjutim on kaze jos i da su upravo ti treninzi odgovorni za probleme koje on danas oseca u nogama-kolenima,kao i to da njegove noge nisu imale adekvatnu misicnu masu pa su mu ligamenti nosili veliko opterecenje.Pa je cak i ta tezina za njega pretstavljala problem,jer je bio jako mrsav inace.Takodje tada i nisu postojali neki suplementi kao danas,tako da razmislite i o ubacivanju neke kvalitetnije preventivne zastite za vase zglobove i tetive(na primer animal flex) dok izvodite te programe i treninge iskljucivo za odraz,koji su mimo klasicne teretane.Takodje dok izvodite te programe,a i inace kada nabijate kondiciju,gledajte da trcite na povrsinama koje su pod nekim blagim nagibom(uzbrdo/nizbrdo),i koje nisu previse tvrde kao sto je asfalt i ulice.Idealne su trim staze ko moze da ih priusti.Jer ce te tako najbolje sacuvati zglobove.Ravni asfalt/beton za trcanje je najgori.
« Poslednja izmena: Mart 16, 2009, 06:56:54 posle podne NemanjaBG »

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #84 poslato: Mart 16, 2009, 11:59:47 posle podne »
Momci slazem se sa obojicom...znaci polako, konstantno, sa malo bf do odraza...
Obojica ste u pravu!
E i Pedja...i ti si u pravu!

Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #85 poslato: Mart 17, 2009, 07:54:05 pre podne »
Evo i  jedna zanimoljivost,Duci Simonovic je jednom prilokom rekao da je on u svojim 20-tim godinama imao odraz samo 50 cm.Nesto kasnije posle priprema u engleskoj koje su trajale oko 2-3 meseca on je povecao svoj odraz na 90 cm.Njegov glavni trening za odraz je bila vezba koju su cinili strogo kontrolisani skokovi niz strmu ravan,gde se pri doskoku vodilo racuna da se telo dovede u polozaj polu cucnja i iz tog polozaja se ide ponovo gore.Inace te vezbe je izvodio sa tegom od 30 kg na ledjima-ramenima.Verovatno je tu bilo jos nekih caka,ali kaze da je to bila sustina  njegovog treninga za povecanje odraza.Medjutim on kaze jos i da su upravo ti treninzi odgovorni za probleme koje on danas oseca u nogama-kolenima,kao i to da njegove noge nisu imale adekvatnu misicnu masu pa su mu ligamenti nosili veliko opterecenje.Pa je cak i ta tezina za njega pretstavljala problem,jer je bio jako mrsav inace.Takodje tada i nisu postojali neki suplementi kao danas,tako da razmislite i o ubacivanju neke kvalitetnije preventivne zastite za vase zglobove i tetive(na primer animal flex) dok izvodite te programe i treninge iskljucivo za odraz,koji su mimo klasicne teretane.Takodje dok izvodite te programe,a i inace kada nabijate kondiciju,gledajte da trcite na povrsinama koje su pod nekim blagim nagibom(uzbrdo/nizbrdo),i koje nisu previse tvrde kao sto je asfalt i ulice.Idealne su trim staze ko moze da ih priusti.Jer ce te tako najbolje sacuvati zglobove.Ravni asfalt/beton za trcanje je najgori.

ja ducija izuzteno cenim,cak sam jednom bio i gost sa njim u jednoj emisji na tv novi sada-odista davno..
ali on covek je malo zastranio po nekim pitanjima a pogtovo po tome sto sada krivi sport za sve...
u pravu je kada kaze da su danas sprotisti robovi....to je tacno
ali u njegovo vreme nisu bili,i njemu niko nije kriv sto on nije uspoe da unovci to sto je imao u sebi..a on bas to i govri.
bilo kako bilo..
sa ovim sto si rekao potpuno se slazem gde je duci to neznjauci u stvari da je ovo srz problema ove zapocete teme tj ta njegova recenica ili text obrazlzio da je to tacno.te da bez adekvatane misicne mase koja ce da amortizuje moguce povrede nema njista od nicega

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #86 poslato: Mart 18, 2009, 01:55:26 posle podne »
 Pa dobro u njegovo vreme su pocinjali sa time,ali jednostavno sada posle toliko godina,vidi i on da nije mozda tako trebao da postupi.Jednostavno njegova  tvrdoglavost,jedinstvenost u ono vreme i po pitanju igre i pameti,i to vaspitanje koje je bilo isuvise dobro,doprineli su da odmah neke lose stvari,koje mozda i nisu bile toliko lose,saseca u korenu.I potom ne zeleci da im se vrati nikada.Cak i kada uvidi da mozda i nije bas trebao tako brutalno da postupa,da je mozda malo i preterao,ta njegova tvrdoglavost mu nije davala da porekne ono sto je u datom trenutku odlucio i sasekao.E sada uvidja posle toliko godina da je malo unovcio sebe i na neki nacin iskoristio tu "mafiju",da obezbedi sebi neki bolji zivot ,jednostavno sa novcanom satisfakcijom bi se bolje borio za ovo sto zeli i sto sada pokusava.Mogao bi da finansira sam sebe u svemu sto hoce,i ne bi zavisio ni od koga(ovo ne znam da li je jedna rec stvarno :)).Ali eto...Inace njegova majka je bila tezak tabletoman i on je imao fobiju od svih dodataka ishrani,pa cak i od obicnih vitamina i ako je znao sta su.Ali cela ta pozadina je uticala na njega,i to sto je vidjao kako se na takmicenjima bukvalno gura sportistima da uzimaju svakojake energetske napitke koje nisu smeli na primer da odbiju.Ukoliko bi odbijali i ne bi slusali rizikovali bi svoju platu i svoj posao.Znaci covek je bukvalno gubio pravo na sopstvene odlike i volju,samo zato sto je vezan ugovorom.Pa sada kada si pod ugovorom ja mogu da ti radim sta hocu.E to je njega zgrazavalo .Da jedan covek se bogati na drugom tako sto ce ga dresirati kao zivotinju.To je najvise izrazeno u kolektivnim sportovima.Znaci moras da se povinujes pravilima jer to je veliki biznis na kraju.Pa se tu zatim umesaju i kladionice i kladionicari i sta od svega toga dobijas na kraju,jedan veliki cirkus.Zdrave konkurencije nema,vec se bukvalno na protivnika gleda kao na najgoreg neprijatelja i igraci igraju zbog para najvise,a ne zato sto brane boje nekog kluba.Jer njemu novac odredjuje gde ce igrati, a ne atmosfera u klubu,kakvi su ljudi...itd.Iako mu na primer 1 milion zavrsava posao,ovaj drugi mu nudi 2,i vise nista nije bitno ide covek za 2 miliona pa makar hodao po trnju.E to je lose za sport profesionalni danas.Sto se sve svelo na biznis...
« Poslednja izmena: Mart 18, 2009, 02:03:50 posle podne NemanjaBG »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #87 poslato: Mart 18, 2009, 01:57:48 posle podne »
samo jedno...zato sto nije koristio nista iz ovog ili onog razloga-zato je u stanju u kojem i jeste..
bez FARAMKOLSKOIH DODATAKA NEMOGUCE JE BAVITISI SE SPROTOM....ni malim fudbalom amtatreskim jbg....
sve drugo su u pravu......
ali to je istina...i on sam nista nikada nece uraditi...

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #88 poslato: Mart 18, 2009, 02:09:51 posle podne »
 Pa jbg.svako ima svoje neke stavove i razmisljanja.Mada on kaze da tada niko nije ni imao nista da im objasni,strucni kadar kod nas je tada u tom pogledu,u sportu bio jako slab.I trener kada su ga pitali sta im to nudi nije znao da im kaze,nego je govorio ne znam i oni to uzimaju,pa ti kad ne znas nista o necemu naravno da se ne usudjujes da koristis :)
 
 "ali to je istina...i on sam nista nikada nece uraditi..."

 Pa nece ali promenice se neke stvari u buducnosti sigurno.Jer preteravce ljudi jednog dana u svemu sto rade,pohlepa radoznalost i tvrdoglavos ce nam doci glave.Inace ljudi su istvoreni da sami sebe uniste na kraju :)
« Poslednja izmena: Mart 18, 2009, 02:13:35 posle podne NemanjaBG »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #89 poslato: Mart 18, 2009, 04:18:52 posle podne »
samo jedno...zato sto nije koristio nista iz ovog ili onog razloga-zato je u stanju u kojem i jeste..
bez FARAMKOLSKOIH DODATAKA NEMOGUCE JE BAVITISI SE SPROTOM....ni malim fudbalom amtatreskim jbg....
sve drugo su u pravu......
ali to je istina...i on sam nista nikada nece uraditi...
to danas pevaju i ptice na grani.... samo i dalje ce biti sranje dok ne izumru oni dinosaurusi , koji i dalje mazu populaciju govnima kako je sve to "clean".... hleb puter i med i slicno... mislim to neko licemerstvo mi se najvisse gadi... bilo kako bilo , sport je velika lutrija i vrlo moze se reci rizican posao, danas si na vrhu , talenat ovo ono , sutra te stigne neka povreda gubis sve ali sve sto si ikada postigao i zasta si radio... a drza ti tempo u takvoj masineriji bez onoga sto je Pedjos naveo te sigurno vodi tome...

ewo mogu da navedem mnogo primera ali MJ (koga bi sigurno svi prepoznali...) dosta ljudi zna da je bio jedan od najvecih leapera (skakaca svih vremena , pa ima je titulu AIR - samo ime govori) a malo ljudi zna da je zbog toga sto je on radio i tempo kojim je on vezbao imao toliko operacija kolena i kicme da samo bog zna koliko se puta nasao na hirurskom stolu... i sam je vise puta izjavio da je imao dosta srece u svojoj karijeri sto se tice povreda , i to izgovara covek cija se gradja i muskulatora navodi kao jedna od najboljih za taj sport , sa jako jako niskim bf om....

elem da ne ispadne da sam skroz otisao sa teme... svi bi ste hteli da kucate naravno, i da imate jak odraz iskljucivo zbog te neke atrakcije, ja licno i dalje stojim iza toga sto sam rekao u prethodom postu kako je najbolji nacin da se dodje do toga.... znaci svako po meni ko se bavi basketom moze da razvije odraz da zakuca, ali vec guranje preko nekiih granica i izivljavljanje ... pamte to ligamenti i kolena jako dobro... i ako ne ide , onda ne ide ako ne mozes preko toga visse da skaces nemoj silovati... odraz je samo jedan od aspekata kosarkaskog da kazemo umeca... ima mnogo ali mnogo drugih stvari koji cine igraca velikim, ja razumem i zelju nekog da se pokaze na terenu da bude atraktvivan itd... ali ne treba silovati to ... kljuc je sto duze ostati u sportu bez vecih povreda a ostalo sve dolazi samo od sebe...