Jul 03, 2024, 03:14:09 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Do odraza preko tegova?  (Pročitano 25186 puta)

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #60 poslato: Jun 18, 2007, 02:04:21 pre podne »
To si ti na slici? Vidis da letis, sta hoces onda!?  :wink:
Da to sam ja...al ocu jos, ocu da radim u letu sta mi se hoce, kpiras!...zato sam i postavio ovu temu!
rad, red i disciplina

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #61 poslato: Jun 18, 2007, 04:15:38 posle podne »
ma odro bih ja tebe u sketu samo tako...  :D  jel mozes da kucas ? mozes... sta ce ti visse odraz... da bi bio dobar kosarkas radi na nekim drugim stvarima ... ne opterecujes se odrazom, to dolazi samo od sebe...

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #62 poslato: Januar 16, 2008, 11:27:57 posle podne »
Ima li novina po ovom pitanju? 'DRIVINV'

Odro bi me  al juce.. ;tsak;
rad, red i disciplina

Van mreže slam_dunker

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #63 poslato: Februar 15, 2009, 05:33:17 posle podne »
Jeste da je tema stara kao Bibilija ali moram neshto da napishem.

Ne mogu da vjerujem da govorite da visoki ljudi ne smiju da rade chuchnjeve sa slobodnim tezinama o.O . Pa svaki sprinter ih radi a svaki preko 185 i zivi i zdravi svi bre! Tony Gentilcore iz Cressey Performance je pisao chlanak o smith mashini kao "najskupljem chiviluku za kapute na svijetu". Ja radim chuchanj sa free weights ( mada sam proveo mjesec dana uchecji i ispravljajucji formu) i nije mi nishta nego sam sve bolje i bolje.. Tako da pedja.. drzi se bodybuildinga a snagu ostavi nekome ko zna shta pricha..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #64 poslato: Februar 16, 2009, 10:40:22 pre podne »
zanimljivo... ;D. ja cu ti samo reci da imam 1.90 i da su meni slobodni tegovi u vezbama kao sto su cucnjevi , mrtvo dizanje, veslanje u pretkolnu uvek pravili probleme... nije stvar u formi , forma je bila savrsena... ali zajebancija pocinje kad se prelazi na vece tezine.... smith je keva nad kevama sto se tice cucnja... ukombinovana sa leg pressom i slobodnim tegom gde se koriste manje tezine.... moze dosta da se uradi....a sto se tice odraza i rada na odrazu... ja poznajem visse onih koji su sjebali kolena nego onih koji su zaista nesto uradili da valja... moje misljenje o tome... a radio sam razna sranja od air alerta preko , raznih drugih pliometrijskih vezbi... anije samo moje misljenje nego i mnogih strucnijih ljudi...jednbostavno ako hoces visse da skaces.. moras da nadjes nacina da opteretis taj misic konstanto, i sto cesce ali sto bezbonije jer su kolena nesto sto se vrlo lako trosi...tako da razne kombinacije skokova, rad sa  vijacom i varijacije na temu i poneki trening u teretani ali ne svaki !!!!! kao i konstantno igranje kosarke ce dovesti nekog do veceg odraza odnsno te vrste snage... takodje onaj ko ima visa kliogrma moze da zaboravi da moze lako da se odvoji od zemlje... sto manji bf - lakse se odvajas od zemlje... koliko ce ko da razvije maximum skoka... to zavisi od njegove tehnike skakanja, timinga i pre svega genetike... neki ljudi jednostavno ne mogu da skacu visoko, neki ljudi ne umeju i nikad nece nauciti tu motoriku kako da izvuku sto veci skok- jer su trapavi za to... a to sto si prozvao Pedjosa ... tu si se malo zajebo jer je covek ne samo bodibilder, nego je i spremao razne sportiste van svog sporta...

Van mreže slam_dunker

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #65 poslato: Februar 16, 2009, 01:50:19 posle podne »
Citat
zanimljivo... ;D. ja cu ti samo reci da imam 1.90 i da su meni slobodni tegovi u vezbama kao sto su cucnjevi , mrtvo dizanje, veslanje u pretkolnu uvek pravili probleme... nije stvar u formi , forma je bila savrsena... ali zajebancija pocinje kad se prelazi na vece tezine....
ako je forma bila savrshena, shto je malovjerovatno, sigurno nisi imao problema. Ali poshto sam siguran da nije, onda mozda i jesi.

Citat
smith je keva nad kevama sto se tice cucnja... ukombinovana sa leg pressom i slobodnim tegom gde se koriste manje tezine...
za izjavu o smith mashini treba da se upucash u nogu, i leg press i smith mashina stvaraju vishe problema nego shto dobrog donose.

http://www.bostonherald.com/blogs/entertainment/step_up/index.php/2007/08/17/the-worlds-best-coat-rack/
http://www.bostonherald.com/blogs/entertainment/step_up/index.php/2008/02/13/exercises-i-hate-the-leg-press/

Citat
a sto se tice odraza i rada na odrazu... ja poznajem visse onih koji su sjebali kolena nego onih koji su zaista nesto uradili da valja... moje misljenje o tome... a radio sam razna sranja od air alerta preko , raznih drugih pliometrijskih vezbi... anije samo moje misljenje nego i mnogih strucnijih ljudi...jednbostavno ako hoces visse da skaces.. moras da nadjes nacina da opteretis taj misic konstanto, i sto cesce ali sto bezbonije jer su kolena nesto sto se vrlo lako trosi...tako da razne kombinacije skokova, rad sa  vijacom i varijacije na temu i poneki trening u teretani ali ne svaki !!!!! kao i konstantno igranje kosarke ce dovesti nekog do veceg odraza odnsno te vrste snage... takodje onaj ko ima visa kliogrma moze da zaboravi da moze lako da se odvoji od zemlje... sto manji bf - lakse se odvajas od zemlje... koliko ce ko da razvije maximum skoka... to zavisi od njegove tehnike skakanja, timinga i pre svega genetike... neki ljudi jednostavno ne mogu da skacu visoko, neki ljudi ne umeju i nikad nece nauciti tu motoriku kako da izvuku sto veci skok- jer su trapavi za to...

Da, ali nash posao je da dodjemo do granice dje ne mozemo dalje zbog genetike.. to sigurno nije pola metra odraza za nikoga.

Citat
a to sto si prozvao Pedjosa ... tu si se malo zajebo jer je covek ne samo bodibilder, nego je i spremao razne sportiste van svog sporta...
ne prozivam ja Pedju zbog nichega sem zbog one izjave o chuchnju. Mislim.. 190 nije isto shto i 210.. ljudima preko 2m je vjerovatno dosta teshko da rade squat (ali je izvodljivo) ali squat sa free weight je nezamjenljiva vjezba.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2009, 01:51:50 posle podne slam_dunker »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #66 poslato: Februar 16, 2009, 02:32:20 posle podne »
Citat
ako je forma bila savrshena, shto je malovjerovatno, sigurno nisi imao problema. Ali poshto sam siguran da nije, onda mozda i jesi.
necu da se ponavljam... dobro znam o cemu ti pricam...

Citat
za izjavu o smith mashini treba da se upucash u nogu, i leg press i smith mashina stvaraju vishe problema nego shto dobrog donose.
sta ti si postavio nekolik linkova i resio si stvar jel? hahaha i te linkove ne pada mi napamet da komentarisem...(na naetu mozes da nadjes i da su govna zdrava za jelo pa ih niko ne jede)... sto se tice pucanja u nogu - sebe necu , za tebe doduse ne garantujem.. ;D
Citat
Da, ali nash posao je da dodjemo do granice dje ne mozemo dalje zbog genetike.. to sigurno nije pola metra odraza za nikoga.
to o cemu ti pricas nije jednostavan posao... nije cilj nekom da dodje do svog maximuma pa cak i da probija neke barijere ako ce u to slucaju ugroziti svoju karijeru...  vecina sporista zavrsi svoju karijeru pre vremena jer je upravo islo tom logikom..
Citat
ne prozivam ja Pedju zbog nichega sem zbog one izjave o chuchnju
... pa procitaj malo sta si napisao...





Van mreže slam_dunker

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #67 poslato: Februar 16, 2009, 07:17:32 posle podne »
Ok, preko svega cju precji, ali preko tog ruznog poredjenja Tony Gentilcore-a i "mozesh nacji na netu bla bla bla". Kad se informishesh malo ko je Tony, ko je doktor Stuart McGill, ko je Eric Cressey, shta je Cressey Performance onda mozemo da prichamo. Za razliku od ovih sranja odje vezanih za snagu, njihova sranja djeluju i josh niko nije umro niti se povrijedio od njih.

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #68 poslato: Mart 06, 2009, 02:16:04 posle podne »
Momci Nebojsa Bjedov je decko koga znam iz teretane u kojoj sam trenirao i trenutno je najjaci powerlifter u srbiji ima 190 sa 110kg i malo bf, radi pun cucanj sa 340kg, mrtvo sa 300kg i ravni potisak sa klupe sa 190kg mozda sada i vise, u glavnom decko kuca iz mesta ssa 2 ruke i trci 12,5 sec 100metara, kao voz je...s druge strane decko koji je kapiten odbojkaskog kluba Crvena Zvezda Dokic ne mogu d se setim imena iz 1/4 cucnja ili 1/2 cucnja gura 300kg sa 205cm...e sada sve zavisi sta ocete, za skakace generalno nije preporucljivo da rade pun cucanj, a koliko cete skakati zavisi takodje od vrste misicnih vlakana koja imate, odnosno procenta vlakana brzog trzaja, tj da li ste eksplozivan tip sto znaci da ste dobri na kratke staze i da imate ispod 12%bf....prosecan kosarkas ili odbojkas imaju otprilike od 8-12%bf...tako da...
Inace ja sam sada u 9-oj nedelji AIR ALERTA 3 i moram reci da je tezak ko pas, i povecao sam odraz do sada za 8-9cm...i izilavio noge, iskocile vene i sada skacem 49-50cm...a imam 101 kg na 191,5...a treba da imam 92-3kg...znaci moraju da se skinu kg....
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže shone190

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #69 poslato: Mart 13, 2009, 02:42:56 posle podne »
Prva i najbitnija stvar po meni je BF. Dzaba ti divljanje sa tegovima i ostale zezancije ako "vukljas" na sebi 5-10kg viska. Znaci najbolji nacin je prvo da se "oderes" pa onda da vidis hoces li na Smith ili na Leg Press :)

Pozzz

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #70 poslato: Mart 13, 2009, 09:29:37 posle podne »
Shone Bjedov je oborio rekord Srbije pre 3 meseca..pa reko da se ispravim! 361kg iz punog cucnja!
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #71 poslato: Mart 14, 2009, 11:22:38 pre podne »
Prva i najbitnija stvar po meni je BF. Dzaba ti divljanje sa tegovima i ostale zezancije ako "vukljas" na sebi 5-10kg viska. Znaci najbolji nacin je prvo da se "oderes" pa onda da vidis hoces li na Smith ili na Leg Press :)

Pozzz
slazem se da cim se spusti bf lakse se skace... pa najboljji skakaci su uvek imali nizak bf...

Van mreže Micronized

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #72 poslato: Mart 14, 2009, 10:28:51 posle podne »
Mozes da povecas odraz i bez tegova sa programom koji koriste NBA kosarkasi, program se zove Air Alert, garantuju povecanje odraza od 8 do 14 inca a moguce je cak i vise.
Ima da se skine na netu ceo progam vezbi u PDF formatu.
Pogledaj i na Youtube
http://www.youtube.com/watch?v=kLrDQT1TMBY

Van mreže Vlado86

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #73 poslato: Mart 14, 2009, 10:33:44 posle podne »
Au ala si lupio pa preziveo  >:(
Odakle ti to da taj program koriste NBA kosarkasi?
To bilo koji iole ozbiljan kosarkas nema vremena da radi!
Zamisli kada bi odvajali samo za odraz 15-16 nedelja...
Najsrecniji je onaj covek koji je ucinio srecnim najvise drugih ljudi!

Van mreže Micronized

  • Član
  • *
  • Poruke: 49
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #74 poslato: Mart 15, 2009, 02:55:34 pre podne »
Zato sto je to jedan od programa koji se tamo koristi za povecanje odraza, guglaj malo!
Da zamisli verovatno imaju pametnija posla, i ne mogu da odvoje manje od pola sata dnevno za to!