Jun 29, 2024, 01:53:11 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Lavilldaumb
X3MShop banner

Autor Tema: Do odraza preko tegova?  (Pročitano 25156 puta)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #30 poslato: Mart 13, 2007, 02:35:55 pre podne »
e da jel  isto dizati 120 iz polucucnja na smithu ili sa "slobodnom sipkom"..posto sam cuo komentare u teretani tipa : "ma svaka cast, ajde sad sa "slobodnom sipkom izbaci toliko"....



Nije isto...sa slobodnim tegom se lakse sjebes :twisted:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #31 poslato: Mart 13, 2007, 05:25:03 pre podne »
Citat
NAJVECA...ALI NAJVECA MOGUCA GLUPOST KOJA POSTOJI DA COVEK KOJI IMA PREKO 185-190 CM VISINE RADI CUCNJEVE SA SLOBODNIM OPTERECENJEM I TO..DUBOKE....

??? - kako to...
Koji je razlog za ovakvu tvrdnju. :shock:
...

pa da krenes samo od osnove biomehnaickog pokreta...da ne idemo dalje..

koliko treba nekome ko je visok 190 cm i ko je visok 170cm da dodje u donji krajni polozaj i da u pravlnoj formi se vrati nazad??

dakle...sto je god poluga veca...veca je opterecenje na donji deo ledja i na misicni skelet uopsteno...

stp je god opterecenje vece..to je mogucnost od povrede veca....

e da sada ne ulazim u raspravu u kakvom su stanju noge od ljudi koji imaju preko 185cm visine...

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #32 poslato: Mart 13, 2007, 04:02:48 posle podne »
program! program! program!.....daj,daj,daj!................. :D :) :lol: :P
rad, red i disciplina

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #33 poslato: Mart 13, 2007, 10:31:59 posle podne »
Ne znam da li su ti naveli ali ako ti noge nesu u potpunosti razgibane zaboravi na napredak odraza.
Ja kada sam ima 16ipo god tada sam bio viskok oko 177cm uspeo sam da zakucam. Malo je tek bio obruc nakrivljen ali niko nije ostao ravnodusan kada su videli kolko sam skocio a uz to nisam tada bio viskok za tako nesto.
"Povukao" sam se iz basketa kada se njegova svetost sa tvog avatara povukla  :(.

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #34 poslato: Mart 14, 2007, 12:10:28 posle podne »
@princo
...........i jos jedan veliki as je nestao sa kosarkaske mape  :P
rad, red i disciplina

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #35 poslato: Mart 14, 2007, 12:23:40 posle podne »
@princo
...........i jos jedan veliki as je nestao sa kosarkaske mape  :P

NAJVECI...

Od '98 ne pratim NBA (Osim Kingsa one 2-3 sezone),nije to to :(
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #36 poslato: Mart 14, 2007, 02:50:25 posle podne »
@ Sale

Bukvalno, od tada nema vise izazova i atrakcije....i nema  POBEDNIKA!! MJ nije izgubio ni jedno finale koje je igrao!

i zbog toga ja hocu da nagruvam odraz da vratim gore navedeno :P!!!
rad, red i disciplina

ZAZEN

  • Gost
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #37 poslato: Mart 14, 2007, 02:53:44 posle podne »
Citat
NAJVECA...ALI NAJVECA MOGUCA GLUPOST KOJA POSTOJI DA COVEK KOJI IMA PREKO 185-190 CM VISINE RADI CUCNJEVE SA SLOBODNIM OPTERECENJEM I TO..DUBOKE....

??? - kako to...
Koji je razlog za ovakvu tvrdnju.

...

pa da krenes samo od osnove biomehnaickog pokreta...da ne idemo dalje..

koliko treba nekome ko je visok 190 cm i ko je visok 170cm da dodje u donji krajni polozaj i da u pravlnoj formi se vrati nazad??

dakle...sto je god poluga veca...veca je opterecenje na donji deo ledja i na misicni skelet uopsteno...

stp je god opterecenje vece..to je mogucnost od povrede veca....

e da sada ne ulazim u raspravu u kakvom su stanju noge od ljudi koji imaju preko 185cm visine...


Tako jeste ali…
Ne bih bio tako iskljuciv pa rekao da NIKAKO ne treba raditi… Onda bi smo mogli reci isto za benc, zgib, propadanje… kod svih ovih vezbi poluge su nepovoljnije kod visokog coveka.
Istina, kod cucnja je stvar malo drugacija zbog vece kompleksnosti vezbe i osetljivijih delova koji su ukljuceni.
Treba biti pazljiviji u odabiru kilaze i pripremljen prici vezbi a ne potpuno iskljuciti duboki cucanj.

Zanimalo me da li postoji neka posebna studija da ukazuje na ovakvu tvrdnju, van opste biomehanicke logike.
Da se ne udaljavamo od teme.
 :)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #38 poslato: Mart 14, 2007, 03:23:16 posle podne »
opet studije..

meni stvarno nije jasno...do kada i do gde jebote......

pa aman ljudi......pa za svaku stidju koaj je napisan ima protustudija...

pa ja stvarno enznam.

pazi..sada covek trazi studiju koja dokazuje "moju",koja i nije moja tvrdanj da covek od 190 cm ne treba da radi duboke cucnejve a pogotvo ne sa 150% svoje tezine.

e ovo je stvarno zalosno

ZAZEN

  • Gost
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #39 poslato: Mart 14, 2007, 03:40:35 posle podne »
Drugim recima TVRDNJA DA "NAJVECA...ALI NAJVECA MOGUCA GLUPOST KOJA POSTOJI DA COVEK KOJI IMA PREKO 185-190 CM VISINE RADI CUCNJEVE SA SLOBODNIM OPTERECENJEM I TO..DUBOKE...." JE POTPUNA GLUPOST!!!
 :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.585
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #40 poslato: Mart 14, 2007, 06:06:40 posle podne »
@pedja
da li je ok sto ja radim cucanj sa vise ponavljanja sa na jvise 60 kg, visok 188-9, 85 kg ? ili hoces da kazes da ja nikad u zivotu ne pomislim da radim cucanj sa slobodnim tegom nego da samo radim leg press i na drugim masinama vezbe za noge?
mislim jer moguce uopste napredovati nesto ozbiljnije u snazi i masi ako nikada ne radis cucanj? evo pitam te kao nekog koji je profesionalac u ovom sportu i koji je sigurno  trenirao i druge sportiste razlicitih konstitucija i ima dosta iskustva...da zanemarimo studije...ako moze odgovor..unapred zahvalan.

Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #41 poslato: Mart 14, 2007, 07:21:56 posle podne »
@Pirat odlicno pitanje! i mene to zanima?
rad, red i disciplina

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #42 poslato: Mart 14, 2007, 07:40:37 posle podne »
Drugim recima TVRDNJA DA "NAJVECA...ALI NAJVECA MOGUCA GLUPOST KOJA POSTOJI DA COVEK KOJI IMA PREKO 185-190 CM VISINE RADI CUCNJEVE SA SLOBODNIM OPTERECENJEM I TO..DUBOKE...." JE POTPUNA GLUPOST!!!
 :D
..

pa neznam gde je tu tvoj problem....?????????????

dakle.....ja se sa ovim sprotom bavim mozda onoliko koliko ti imas godina....

sve sto sam rekao..rekao sam sa stanje svog licnog iskustva i rada sa mnogim ljudima koji su mi ukazali poverenje i koji su zadovljni sa tim sto su postigli slusajuci ono sto sam im ja rekao..

dakle....tvoje "znanje"o amteriji treba potkrepvljvati cinjenicama.
neznam,dali si i majku pitao kada ti je melko donosila i govrila da je zdravo da ti pokaze neku studiju o tome ili si joj verovao zato sto zena valjda nesto zna....

dakle....ja nemam vremena da se ovde natezem sa tobom..iz prostog razloga jer neznas u stvari ni sta hoces.

dakle..odogvrno tvrdim..da je najveca moguca glupost raditi cucnnjeve za lljede  koje sam naveo gore i na nacin koji sam naveo..

to sto ti zanmerujes biomehnaicke pokrete..dovljno govri o tvojoj potkovanosti samo sa elementarnim zanjem o tematci,onda neznm samo od kuda ti ideja da od nekoga trazis daljnja obajsnjenja..

ili mozda ti i neznas sta je sustina biomhanickih pkreta pirlikom izvndojenja nekih vezbi pa bi trebalo da ti covek seljackim jezikom objasni..

ali nije problem..

dakle...covek koji je visok 190 cm i radi cucenjve na nacin koji ti zastupas i preprucujes moze da se zajebe do kraja svog zivota..

POVREDE
1.kolena
2.ligamenata
3.komlpeltnog kicmenog stuba
4.nerpvlian nacin izvnodjenja moze da dovede do mnogo gorih stvari koje sam vidajo svojim ocima gde teg moze i da poklopi coveka.

RAZLOZI..

amplituda pokreta kod viskog coveka je mnogo veca,duza ili neznam na koje  jeziku da ti obajsnim nego kod osobe koja je mnogo niza.

samim tim,prilikom izvodjenja pokreta cucnja efikasnot vezbe se umkanjuje za preko 40% iz prostog razloga sto njavecim delom tj skoro tokom 70% pokreta angazuju se i svi drugi moguci delovi tela koj su zncajno slabiji od misica nogu..

sta to znaci..pa to znaci..da recimo prilikom odlaksa u cucanj iz gornjeg polozaja,skoro ceo put do dole,najvece opterecenje trpi,kicmeni sub,karlicni deo,kolena i ligamenti..i tako sve do donjeg polozaja..kada se dodje u donji polozaj onda se ponovo cak i vise nego u prethodnom slucaju prikikom vracnja u gorni plozaj snazno angazuje donji deo kicme...sta se dogajda sa penastom masom zvanom diskus...TI SAM RAZMISLJAS..ILI NE..NADJI SUTDIJE O TOME..

pricamo o jednom ponavnjanu..

i sada se pojavi budala koja ccoveka koji je visok 190 cm i ima najvise 90 kg..jel obicno je tako slucaj...nateruje da radi duboke cucnjeve sa 150kg!!!..i to 2-3 ponavljanja.....

sta je glupost..

glupost je pod jedan covek koji to preprudcujue...ustvari ne..on je gomila setajuce gluposti..

i sada stvarno vise nemam volje da objasnjvam sta se desava sa prednji ukrstenim ligamentima kod osoba koje se bavi sprotovima tog tipa..tj kosraka,odobjka,rukomet,,i sl...i onda na to sve jo posolis sa ovakovm budalstinom.

aleluja moj zemljace..

@ pirat.

naravno da je moguce razivti masu nogu i bez OVAKVIH BUDALSTINA.

USTVARI..UZ OVAKVE BUDALSTINE..MASU NIKADA NECES NI RAZIVTI...I DA SE NE BAVIS KOSRAKOM,JEDINO STO MOZES DA ZARADIS JESU TRJANJA OSTECENJEA...

ja nisam protiv cucnjeva...cak sto vise..ali osobe kao sto si ti,treba da se ogranice na masine..bas iz razloga koje sam naveo gore ovom strucnjaku...

sto se tice cucnejva...za vas su idelani cucnjevi an smith masini..gde sama masina kontorlise pokret tokom citave putanje...i tu ne moze da dodje do krivlejnja i neprvlinog izvodjenja vezber..

vise ponavljnja....neznam sta podrazumevas pod tim..

mislim da si trebao da procitas jos mnogo ovde da vidis na koji nacin dolazi do hipretorfije!!!!

neznam,zasto se svi uhvaitete samo treninga...trening cini samo 20-30 % onoga sto je ovaj sport..

ne pricam o tvom...nego o ovom nasem..a tebi je cilj masa nogu..

problem je taj..sto kod nas ovakvi strucnjai teorteisu..

tebi mora biti jasno..ti dok god igras ligu,prvenstvo ili bilo sta drugo..od razvoja misicne mae nema nista.

niti smes niti je potrebno....


Van mreže Majkl

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
  • The MAN!
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #43 poslato: Mart 14, 2007, 07:49:31 posle podne »
@Pedja
Postovanje moje za ovaj text iz glave!
rad, red i disciplina

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Do odraza preko tegova?
« Odgovor #44 poslato: Mart 14, 2007, 07:54:18 posle podne »
@Pedja
Postovanje moje za ovaj text iz glave!
..

iskreno..ne raci mi se kuckati vise..

sada sam dosao sa 3 treninga i muka mi je od svega..

gasim comp i u krpe..
cardio et 04.30