Septembar 20, 2024, 12:22:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kako ovo da ojacam...?  (Pročitano 3672 puta)

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Kako ovo da ojacam...?
« poslato: Februar 08, 2007, 02:39:30 pre podne »
Kada radim ravni bench ili potisak za triceps na bench klupi uvek mi predstavlja problem (sa vecim tezinama) da izvucem od dole ka gore. Sipku uvek spustam na nekih 10cm od tela i kada treba da izbacim tu mi je problem. Cim krecem da ispravljam ruke tada cu uvek izbaciti bez ikakvih problema.   Mene interesuje koji misic tu igra glavnu ulogu i sa kojom bi vezbom mogao i malo vise da ga ojacam?

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2007, 02:58:03 pre podne »
Ja bas u potpunosti ne razumijem tvoje pitanje. Ako ne mozes izbaciti sipku prema gore sa velikim tezinama, kako kazes, to znaci da radis sa tezinama sa kojima ne mozes pravilno da izvedes vjezbu.

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2007, 03:02:44 pre podne »
Kada spustim sipku na 10cm od tela i kada treba da izbacim iz tog polozaja tu mi zakazuje misic(i). Cim preovladam za nekih 20tak cm (kada mi neko pomogne) onda sve mogu sam. Znaci dole mi je kriticno.

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2007, 03:04:47 pre podne »
Kada spustim sipku na 10cm od tela i kada treba da izbacim iz tog polozaja tu mi zakazuje misic(i). Cim preovladam za nekih 20tak cm (kada mi neko pomogne) onda sve mogu sam. Znaci dole mi je kriticno.

Nisi jedini, to je normalna pojava, neka ti netko u pocetku pomaze, sve laganije i laganije dok sljedecu tezinu sam ne savladas i tako korak po korak....

Van mreže Manimal

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.496
  • I'm The King Of Fatness
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2007, 03:06:26 pre podne »
Kada spustim sipku na 10cm od tela i kada treba da izbacim iz tog polozaja tu mi zakazuje misic(i). Cim preovladam za nekih 20tak cm (kada mi neko pomogne) onda sve mogu sam. Znaci dole mi je kriticno.


Koji misic(i) ti zakazuju???    Grudni, triceps, rameni ili svi navedeni.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2007, 06:37:59 pre podne »
batic..samnji tezinu!!!!...nece nikoga imresionarati sa tim sto onaj ko ti pmaze radi mrtvo dizanje a ti bench..

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2007, 12:35:14 posle podne »
Ok, shvatio sam.

Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2007, 11:41:27 posle podne »
jbga,snaga je u tih 10 cm..

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #8 poslato: Februar 09, 2007, 12:13:11 pre podne »
Voleo bi bar da znam koji tu misic igra glavnu ulogu. Ovako kada se napregnem na prazno deluje mi da tih 10tak cm cepa grudni misic.

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #9 poslato: Februar 09, 2007, 01:06:22 pre podne »
brate, pa grudni misic igra glavnu ulogu ako radis sve kako treba.
nego spusti malo tezine i spusti sipku do grudi nisam shvatio kako to radis bench do 10cm iznad grudi (samo nemoj da je odbijas sipku od grudi)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.550
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #10 poslato: Februar 09, 2007, 02:35:45 posle podne »
@princo

Evo ja cu ti predloziti nesto...

Kao prvo moras da prilagodis tezinu za ovo sto cu ti reci, a ona ce posto predpostavljam da radis kao 99% vjezbaca po nasim klubovima sa odbijanjem i istim tempom, biti znatno manja od uobicajene...

Lagano spusti teg do grudi, zadrzi 2 sekunde na grudima, i onda vrlo lagano, vrlo sporo probaj da prvih 20-30cm pokreta, znaci od grudi prema gore uradis sto sporije, da to je bas taj dio koji je najteze izvuci, dok preostatak pokreta moze da bude klasican, tj explozivan, probaj da radis jedno vrijeme tako, naravno sa odgovarajucom tezinom, ne moraju to da budu mjeseci probaj 4-5 treninga za grudi da odradis tako pa vidi sta ce da bude...

Po meni prvo osjetices svoje grudi bolje nego ikad prije, a drugo, to sto zelis da postignes tj "ojacas" taj dio gdje ti podlaktica i nadlaktica zaklapaju najmanji ugao i gdje si najslabiji, ovom tehnikom u nekoj mjeri moze da se popravi, tj kada se vratis na standardnu formu primjetices da si jaci... A jos vaznije od toga pogodices grudi mnogo bolje nego li kako vjerovatno sada radis...naravno ako drugi segmenti ne prate trening, u prvom redu ishrana, nista od napredka...

Ovo je samo jedna od mnogo varijanti koje mogu pomoci da se na jedan malo drugaciji nacin pogodi misic, i po meni i ojaca... A ako zelis da se bavis PL postoje na ovom forumu i programi za veci bench pa mozes vidjeti kako i to izgleda..  a dosta je drugacije od standardnih BB programa, znaci sve zavisi od tvojih ciljeva...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Kako ovo da ojacam...?
« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2007, 02:16:06 posle podne »
Vladar, hvala na predlogu. Primenicu ga. Ne sumljam da nece biti napredka. Sto se tice ishrane, ona je sve bolja i kvalitetnija.
Mnoge stvari sam, cutajuci na ovom forumu u zadnjih par meseci, unapredio i poceo da isavrsavam. Tako da mi je napredak u kostatnom napredku.
Novo sto pokusavam da naucim, ako se tako moze reci, jeste konekcija izmedju uma i misica koji radim...