Jul 03, 2024, 02:46:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Preporučite mi trening  (Pročitano 7438 puta)

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Preporučite mi trening
« poslato: Januar 17, 2006, 10:04:45 pre podne »
Prvo pozdrav za sve,novi sam član :)
treba mi pomoć oko treninga,podaci:
-starost 16 godina
-visina 194
-težina oko 90
-trenirao vaterpolo i plivanje 2 godine
-nisam nikada bio u teretani

Prvo sam mislio da kupim onu univerzalnu spravu za vežbanje koja ima dosta vežbi na njoj ali rekli su mi da ne valja,ali su mi zato preporučili neku smitovu mašinu.Moja glavna pitanja su:
1.Da li smem uopšte ići u teretanu zbog rasta,i koje bi vežbe smeo da radim u sa kojim težinama?
2.Da li vredi uzimati neku od tih mašina sa više vežbi?
3.Ako ne bi smeo u teretanu koje vežbe mi preporučujete za smanjenje masti a povećanje mišićne mase?

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2006, 10:21:13 pre podne »
Dobro dosao! Mislim da slobodno mozes ici u teretanu . Ako budes pravilno izvodio vezbe to ce ti biti samo od koristi . Pogledaj izvodjenja vezbi u Trening pa sticky: vezbe. Ja licno ne bih kupovao neku kucnu spravu . Procitaj malo i o nacinu ishrane . Preporuku treninga ce ti verovatno dati malo iskusniji clanovi foruma , a i pogledaj one koji su vec postovani . Pozdrav :)

p.s. mozda ovo treba da se premesti u Trening?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2006, 10:55:01 pre podne »
dobro dosao na forum.....

evo ovako...prvo cu ovo da premestim pod trening aonda ce ti momci i ja sa prasnuti neke adekvatne odgovre...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2006, 11:00:42 pre podne »
premesteno :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2006, 11:25:06 pre podne »
kako je i gaudi rekao...nema nikakve potrebe da birines o bilo cemu a pogotvo ne o rastu zbog odlaska u gym...znaci....

malo prosetaj ovim nasim forumom i videti ces gomile dobrih postova koje verujem da ce da te zanimaju tj da se nadjes u nekom od njih..znaci....ako nesto slucajno u celoj toj prici ne bude jasno...ti samo za klicaj

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2006, 09:46:21 posle podne »
Nemate neke uopštene vežbe za moj uzrast?To me najviše interesuje kao i sa kojim težinama bi smeo da radim!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2006, 07:38:48 pre podne »
stari..nema uopstenih vezbi za tvoj uzrast!!!..imaju samo namenske vezbe....ali sobzirom da mi jos uvek neznamo koji su tvoji ciljevi dosta je tesko ovako od oka bilo sta da se kaze...razymes...sto se tice tezina..i to ovisi od ciljeva kojim atezis...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2006, 11:36:11 pre podne »
pedja,on ocigledno brine da mu gym ne zaustavi rast.ne razmisljaj o tome uopste,nije nigde dokazano da teretana(tegovi) zaustavljaju rast!!!a i sta ce ti vise od 194,jedino ako ne planiras da se profesionalno bavis kosarkom.ako je tako znam kako razmisljas,jer sam i ja bio u toj fazi doka sam trenirao.sad sam 198 i ne bih zeleo ni mm vise,a tada sam mislio samo da mi je 205-bicu dobra trojka i Bog da me vidi :D evo sad sam se vratio na tvoj post i ponovo ga procitao,vidim da nisi trenirao basket,dzabe sam ja sve ovo pisao u drugom delu posta :D ,nema veze ,nekom ce trebati.dakle,opusti se i treniraj,nadji nekog u teretani (dobrog instruktora) koji ce da te vodi tokom vezbanja i objasni ti kako sve to ide.poz
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2006, 12:07:53 posle podne »
da vezbe sa tegovima zaustavljau rasto TO JE GLUPOST NE DECENIJE..NEGO STOLECA......STOLECA.....

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #9 poslato: Januar 18, 2006, 02:02:01 posle podne »
Nepravilno vježbanje 1000000000000000% ce zaustaviti rast .
A pravilno vježbanje može pomoć u rastu iako je sve to genecki

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #10 poslato: Januar 18, 2006, 05:27:53 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
Nepravilno vježbanje 1000000000000000% ce zaustaviti rast .
A pravilno vježbanje može pomoć u rastu iako je sve to genecki
...stari..nepravilan hod ce dovesti do toga da nepravilno hodas...zar ne...???.....znaci sve sto je nerpavilno-ne valja....

naravno da sam podrazumevao pravilan radu u teretani NECE I NEMOZE DA ZAUSTAVI RAST..

samo jedno pitanje....ako na vrh amortizera stavite opterecenje i tu ga ostavite jedno odredjeno vreme...kakav ce biti amortizer kada to opterecenje skinete sa njega nakon nekog vremena..??

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #11 poslato: Januar 19, 2006, 08:43:56 pre podne »
Peđja nebi volio da me krivo shvatiš jer svaka tvoja rijeć ima kod mene "težinu" tio sam samo upozorit da  djeca u razvojnoj fazi su osijetljiva tj njihovi koštano mišićni sustav nije još razvijen i može doći do tragedije!!!
Evo jedan primijer iz svakodnevnog života !!!!!!!!!
Mala djeca kad se rode prirodnim kretnjama pokušavaju se okrenuti na bok dok leže na leđima ili pužu na tlu samim time jacaju kralježnicu i trbušni stup koja ce im pomoći prilikom hodanja da drži tjelo ravno.
Dok neki "ambicjoni" roditelji pokušavaju izbijeć puzanje i okretanja tj pokušavaju djete što brže naućiti hodati i stavljaju ga u hodalicu tada djete naući hodati a da pritom nije ojaćala mišiće trupa .šta se dešava????
djete se zgrbi i od tu 100000 problema.ja vam to kažem jer sam na fakultetu vidio na slajdovima tu djecu kako su zgrbljena i .............
Htio sam da kažem da poćetnik ako je u razvojnoj fazi bilo bi mu bolje da poćme s repetitivnom snagom sklekovi zgibovi trbušnjaci ćućnjevi i njihove podvrste.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #12 poslato: Januar 19, 2006, 08:50:13 pre podne »
ma sve je ok stari..nisam nista ni mislio,ali jedno je cinjenica....ako naletis na budalu taj te moze zajebati i ako imas 35 godina..

to sam hteo da kazem.....
znaci....ja sam licno za to da klinci idu u gym..bolje nego da duvaju lepak..ali nikako da tamor ade sta hoce i kakohoce jer to naravno samo moze da dovede do toga sto si ti rekao..

inace potpuno se razumemo

Van mreže nikola82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #13 poslato: Januar 23, 2006, 11:46:48 posle podne »
Da ne bih otvarao slican novi topic postavicu svoje pitanje ovde..?
Prvo nisam bas totalni pocetnik vec treniram nekih 4m i visok sam 1,98 a tezak 115kg,uglavnom sve je to masa bez definicije a i imam problem sa veoma nerazvijenim grudima tako da bih voleo da mi neko da neki solidan trening kojim bi:
1)povecao misicnu masu grudi
2)izdefinisao se koliko je moguce(naravno tu ne podrazumevam detalje vezane za ishranu)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Preporučite mi trening
« Odgovor #14 poslato: Januar 24, 2006, 06:11:49 pre podne »
da stari,ali povecati masu grudi a ujedno raditi definiciju jer izdefinistai nemozes nista parcijalano je neostvarljiv poduhvat..to ne postioji u ovom sprtu.....ili si milsio da to radis u dva odvojena tremina tj trebalo bi malo jasniji da budes ovde