Avgust 01, 2024, 10:21:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.758 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Optimum Anabolics - prevod  (Pročitano 6919 puta)

Van mreže rikelme

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #15 poslato: Januar 16, 2006, 10:23:40 posle podne »
Dužina trajanja treninga



Koliko ste puta pročitali primer ubitačnog treninga nekog Pere Petrovića punog steroida kojim je 12 godina uzastopce osvojio takmičenje Mr. Universe?

Znate na koji mislim... trening je opisan u dugačkom članku u nekom časopisu pod naslovom: Perina strogo čuvana tajna.

U članku vam opisuje kako da i vi dobijete grudi kao što su njegove a da bi ste uradili trening koji vam on predlaže, potrebno vam je 2 ili više sata.

Naravno taj Pera nije priložio i fotografije svoje mini apoteke koja je pretrpana najpopularnijim anabolnim steroidima u svetu bodibildinga.

Ono što hoću da kažem je... da bi time ugrozio samu svrhu članka. Ali to je i cilj njegovih sponzora koji ga dobro plaćaju za reklamu da tim člankom navuče što više mladih početnika da poveruju u idiotsko mišljenje da što im duže traje trening da će više mišića izgraditi.

Duži treninzi automatsko znače i više novca od članarine i veća prodaja suplemenata koji služe da se izbore sa hroničnom pretreniranošću koja nastaje upravo zbog tih treninga!

Zaboravite na njih!!!

Ukoliko ne želite da izbegnete štetne posledice koje vam te štetne hemikalije mogu doneti, dozvolite mi da vam objasnim koliko je to tačno vremena kojeg trebate da provedete vežbajući u vašoj omiljenoj teretani.

Činjenica je da ljudski organizam može da izdrži određeni napor, pre nego što se ne ugasi.
U slučaju veoma veliko opterećenja ta granica je 60 minuta!


Posle 60 minuta, vaš nivo testosterona drastično pada (čak i do 80%)!


Nemojte zaboraviti... testosteron je ključni anabolni hormon koji će vam omogućiti da prevaziđete vaš genetski potencijal!

Ono što vam je potrebno je da po svaku cenu izbebegavate bilo kakvo smanjene nivoa testosterona!

Pored toga što umanjuje dejstvo vaših anabolnih hormona, trening duži od 60 minuta povećeva vaš zamor, kako fizički tako i mentalni i samim tim vam produžava vreme koje vam je potrebno da bi ste se oporavili.

A nemojmo da zaboravimo i faktor motivacije...

Koliko vi možete biti inspirisani i zagrejani pred trening znajući da vam predstoji dug, mučan i veoma izrabljujući trening. A pogotovo kad takvi treninzi ne daju rezultat kakav ste očekivali?
I meni samom bi bilo jako teško da ostanem veoma motivisan.

Kada budete planirali koliko vremena da posvetite svakom vašem treningu, ne zaboravite ovo vrlo važno pravilo...


Ograničite vaš trening na 60 minuta ili manje!


Hoću da ovo pravilo shvatite veoma ozbiljno!

Kada ste u teretani, obratite pažnju na vaš sat. Čim se približi 60-ti minut treninga, vi morate da napustite teretanu!

Ne zanima me da li vam je ostala još samo 1 ili 2 serije da bi ste završili vaš trening... marš napolje iz teretane!

Te preostale serije će vam više naškoditi nego pomoći, i samo će pokvariti to što ste postigli u prvom satu treninga.

E sada se vi pitate:

Kako da postignem da završim ceo trening u roku od samo sat vremena?

Lepo, u OA programu koristićete superserije da biste maksimalno iskoristili svaki minut koji provedete u teretani.

I to radićete superserije za neki mišić i njegov antagonist (recimo biceps i triceps) i time dobiti na dva polja: uštedećete vreme i takođe ćete iskoristiti sve prednosti aktivnog odmora i tako više odmoriti prvi mišić za narednu seriju.

Takođe radićete superserije i za istu mišićnu grupu i to tako što ćete kombinovati izolirajuće i osnovne vežbe.

A evo i zašto...

Da li ste nekada dok ste radili vežbe za grudi i posle njih osećali da ste više pogodili triceps nego grudni mišić? Da, e pa svako je to doživeo.

To se događa zato što manje mišićne grupe često ranije otkažu pre većih. Pa zato možda i niste dovoljno stimulisali dovoljno vaše grudi baš iz razloga što vam triceps nije izdržao!

Iz tog razloga u OA programu će se u superseriji prvo raditi izolaciona vežba da bismo zamorili te veće mišićne grupe. Zatim ćete osnovnom vežbom veoma jako pogoditi željeni mišić.

Ako već ne koristite superserije u vašem treningu, vi traćite veoma dragoceno vreme!

Na ovaj način u OA programu vi ćete uraditi i do 20-30 serija po treningu (i sve u okviru od 60 minuta)!

Detaljan program ću vam kasnije izložiti tako da ne morate da brinete ako vam još sve nije najjasnije.




Jel čita iko ovaj prevod :?:

Skoro da niko nije ni komentarisao, a baš me interesuje šta misle profesionalci o svemu ovome.
Ima još dosta toga da se prevede, ali mislim da je i ovo dovoljno za neke komentare.

Pozdrav

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #16 poslato: Januar 17, 2006, 05:38:22 pre podne »
ja čekam kada postuješ sve pa onda da komentarišem , a i zbog preglednosti najverovatnije cu da brišem i ove prethodne komentare na tekst pa kada završiš e onda da se komentariše , OK :   ))))

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #17 poslato: Januar 17, 2006, 06:42:51 pre podne »
...!!!!!!......U članku vam opisuje kako da i vi dobijete grudi kao što su njegove a da bi ste uradili trening koji vam on predlaže, potrebno vam je 2 ili više sata.

Naravno taj Pera nije priložio i fotografije svoje mini apoteke koja je pretrpana najpopularnijim anabolnim steroidima u svetu bodibildinga.

Ono što hoću da kažem je... da bi time ugrozio samu svrhu članka. Ali to je i cilj njegovih sponzora koji ga dobro plaćaju za reklamu da tim člankom navuče što više mladih početnika da poveruju u idiotsko mišljenje da što im duže traje trening da će više mišića izgraditi...............




.....!!!!!!!...Duži treninzi automatsko znače i više novca od članarine i veća prodaja suplemenata koji služe da se izbore sa hroničnom pretreniranošću koja nastaje upravo zbog tih treninga!





......!!!!!!Kako da postignem da završim ceo trening u roku od samo sat vremena......

.....!!..Lepo, u OA programu koristićete superserije da biste maksimalno iskoristili svaki minut koji provedete u teretani.

I to radićete superserije za neki mišić i njegov antagonist



....PA STA JE OVO...??????...KAKVE SU OVO BUDALASTINE!!!!!.....BOLJE A OVO NISAM NI CITAO....

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #18 poslato: Januar 17, 2006, 09:23:18 pre podne »
Evo ja cu poceti,Pedjos nemoj nervirati probacu da objasnim neke stvari....
 :cry:  :cry:  :cry:

Citat:"U članku vam opisuje kako da i vi dobijete grudi kao što su njegove a da bi ste uradili trening koji vam on predlaže"

Prvo koga je briga za njegove grudi !!! Mene interesuje kakve su moje !
Nek se on brine o svojim .On ovde preporucuje nesta neznma 20 serija OK..
To je opet njegov trening ,meni treba moj trening .
Mislim da svako treba da gleda i uci od drugih i da sastavlja svoj trening,prilagodjen sebi i svojim mogucnostima,potrebama.
PA NARAVNO DA NEMOGU DA TRENIRAM GRUDI kao RECIMO DORIAN.
Ono sa supersetovima antagonista  ce Markoni da komentarise bolje od mene.
Sto se tice supersetova izolirajuca pa osnovna vezba.To nista nije novo to se inace zove princip predhodnog zamora i to je istina sto je gore navedeno da se rade iz razloga sto manji misic otkaze pre onoga veceg jer ucestvuje u vezbi pa se onaj veci nasao nepogodjenim .
OVO NEMOZE BITI USTALJENI TRENING.A ovo je opet moje misljenje.
Mislim da sam ovaj princip pomenuo Zaretu jer cinimi se nije do sada osetio upalu ramena.Probaj Zare mozda ce delovati a mozda nece.
Momci nista nije uklesano u kamenu.
Ja neradim vec duze vreme.
Sva veslanja za ledja,mrtvo dizanje,klasican cucanj,potisak sa cela ima jos famozni vezbi koje izbegavam .
Iz vise razloga neznaci da netreba da se rade.Tako neko nece raditi ovo ali ce raditi ono jer nemu odgovara iz vise razloga.
60 min trening otprilike se slazem sa tim.Ali meni nekad trening traje 40min a naravno nekad nesta duze.
Pre sam trenirao i po 90min.Sad kad pomislim na 90 min muka mi je.
U proseku mislim da mi sad traje treninga"ali nisam siguran" 50min.
60min superserija mmmmmm... malolije !!! Kaze 60minuta i kuci a zasto ne 55min i kuci?
Ja licno sam oprezan sa supersetovima.Radje cu da skratim pauze,povecam opterecenje ako radim na masi.
Za definiciju OK treba se dozirati suprset.
Ali nemam nista protiv nekom sigurno odgovaraju supersetovi ...
Osjecaj se stice vremenom nekad mi treba malo vise treninga a nekad nesta manje.Naravno i ja se nekad predjem a sutradan ujutro to znam i uzimam odmor i pojacavam UH ako smijem......
ajde da vidimo semu treninga.
Toliko za sada.
Pozdrav
Drafter

 :roll:  :roll:  :roll:
Drafter

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #19 poslato: Januar 17, 2006, 10:52:40 pre podne »
ma drafter ja jako dobro znam sta su super serije,gigantske serije,mamutske i ostale seirije sa kojima ja kojsi se ovim bavim profi imam posla..ja to hocu da kazem....

znaci..ok..ne znaimaju te dorijanove grudi..nemas takve ciljeve...to je ok.....ali da vezbas kao neki manijak u super serijama da bi zajebaso gazdu gym-a da ti ne naplati vise ili ....ma nemam pojma u opste o cemu je ovde rec,.....ovaj tekst je toliko sranje da to nisam video u zivotu..

super serije za pocetnike ili srednje iskusne da im gazda ne bi napaltio vise teretanu ili da im neko ne proda suplemente zatio jer ce da se pretreniraju.....strasno...strasno......

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #20 poslato: Januar 17, 2006, 12:31:50 posle podne »
Citat: pedjos
ma drafter ja jako dobro znam sta su super serije,gigantske serije,mamutske i ostale seirije sa kojima ja kojsi se ovim bavim profi imam posla..ja to hocu da kazem....

znaci..ok..ne znaimaju te dorijanove grudi..nemas takve ciljeve...to je ok.....ali da vezbas kao neki manijak u super serijama da bi zajebaso gazdu gym-a da ti ne naplati vise ili ....ma nemam pojma u opste o cemu je ovde rec,.....ovaj tekst je toliko sranje da to nisam video u zivotu..

super serije za pocetnike ili srednje iskusne da im gazda ne bi napaltio vise teretanu ili da im neko ne proda suplemente zatio jer ce da se pretreniraju.....strasno...strasno......


Pedjos znam da ti znas.
Tekst je bio namjenjen za one koji neznaju (pocetnici) i za one koji misle da znaju...
Ako je ovde rec da vezbas u supersetovima da bi manje placao teretanu onda nemam naravno ni ja  komentar.
Pozdrav
Drafter
Drafter

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #21 poslato: Januar 17, 2006, 12:38:09 posle podne »
pa o tome ti ja i govrim....

a i ot ome da pocetnici i srednje iskusni rade super serije takodjer nemam bas kometnar....

ja u stvari uopste neznam sta je ovaj pesnik hteo da kaze sa takvim tesktom...ne momak koji ga je preveo..nego autor

Van mreže rikelme

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #22 poslato: Januar 17, 2006, 01:06:51 posle podne »
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Očekivao sam ovakve komentare pošto je i moje mišljenje veoma slično. E sad da li je moguće da svi na ovom forumu razmišljaju toliko pogrešno i da je taj Jeff Anderson toliki stručnjak, ili je pak najveća budaletina? Ja mislim ovo drugo. Mada prodaje svoju knjigu za nekih $60...

Ali, ajd rekao sam sebi da ću probati 4 meseca po njegovom programu, i ovako nemam nešto puno da izgubim u odnosu na vas sa profi scene. Pa ćemo da vidimo ko je u pravu.

Možda nisam baš sve delove teksta preveo u duhu našeg jezika, neke delove nisam uopšte jer nije bilo smisla.

Sad mi je glupo da stanem kad sam došao do trećine, završiću celu pa vi radite sa postovima šta god vam drago :wink:

A što se tiče treninga od 60 minuta: nije on rekao da vi morate toliko ostati, nego da vaš trening maksimalno toliko traje. Ako završite sve za 30 minuta, još bolje...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #23 poslato: Januar 17, 2006, 02:45:04 posle podne »
hahahhahha..to bi bilo zanimljivo videti..nekoga ko ceo trning zavrsi u super serijama..tj to vise nisu super serije nego gigantkse serije...za 30 min!!!!..hahhahahah...pa taj jedino da korsiti EPO...e onda ..

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Re: Optimum Anabolics - prevod
« Odgovor #24 poslato: Jul 20, 2006, 05:57:27 posle podne »
Da li je ziv ovaj user koji je prihvatio ideju da ide 3 nedelje sa samo 30g proteina?