Septembar 19, 2024, 07:13:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: moj trening  (Pročitano 4360 puta)

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
moj trening
« poslato: Januar 24, 2007, 09:43:40 posle podne »
Ovako, prvo ću da napišem koje vežbe radim za koje partije pa posle par objašnjenja kada šta radim.
Grudi Ravni, kosi, kontrakosi benč bućice, ponekad ubacim šipku. Četvrta vežba ili propadanje ili pullover.
Leđa Prednji, zadnji lat, t-šipka, veslanje, uvek ovako samo menjam serije i hvat iz treninga u trening.
Biceps, obično 6 serija podeljenih u 2 vežbe.Stojeći ili sedeći pregib i jedan na skotu.
Triceps, uski benč/french press, podizanje bućice iza glave/jednoručno, sa sajlama guranje na dole sa konopcom ili šipkom.Ponekad ubacim neku drugu vežbu umesto druge.
Ramena, 2 hammer sprave za srednje i prednje rame, i letenje bućicama za zadnje rame sedeći u pretklonu.
Noge, duboki čučanj na smitu, hack(pauza gore, na polovini i dole sa max kontrakcijom), presa. ne zaključavam nikada.Što se tiče zadnje lože radim samo ekstenziju za nju, ne bih znao šta još da ubacim pošto neću da radim deadlift.Trening za noge mi je uvek ovakav samo što menjam serije, ponavljanja i položaj nogu.
Lostovi, podizanje na prste na smitu, i podizanje na mašini.Velike kilaže sa ove dve vežbe.

E sad, obično radim ili jednu partiju dnevno ili spojim dve samo gledam da nema sledećih preklapanja,
dan pre-posle leđa ne radim zadnje rame
dan pre-posle grudi ne radim prednje rame
dan pre-posle grudi i ramena ne radim triceps
dan pre-posle leđa ne radim biceps
dan pre-posle nogu ne radim listove
Nikada ne radim 3 velike mišićne partije uzastopce.Bude recimo ovako nešto, tr1 grudi tr2 leđa tr3 ramena.
Možda ste primetili ali ne radim trapezuse i podlakticu pošto ne znam gde da ih ubacim pa ujedno tražim vaš savet, kao i to koje vežbe da radim.
Konačno napisah ovaj topic, toliko me je mrzelo :D sada hoću komentare... :)

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: moj trening
« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2007, 09:48:34 posle podne »
Takođe, gledam da radim po osećaju, ako mi je neki mišić umoran ili ne mogu da ga radim, uzmem pa radim nešto drugo.Ako sam recimo trenirao grudi u sredu, to ne znači da ću ga ponovo trenirati za nedelju dana, razmak može biti, 5,6,7 dana.Sve zavisi od mene.
Isto, gledam da uspostavim maksimalnu muscle-mind konekciju, i dobro mi ide i forsiram super-slow ponavljanja.Izolirajuće vežbe uglavom ne radim super slow jer mi tako odgovara.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: moj trening
« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2007, 09:52:04 posle podne »
Mene od iskoraka rasturaju gluteusi i zadnja loza :wink:

Sve u svemu-imas dobar plan rada...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: moj trening
« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2007, 09:57:10 posle podne »
Zaboravih da napomenem, s' vremena na vreme iskorak umesto hacka.

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: moj trening
« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2007, 11:20:47 posle podne »
fino fino,ali ne trebas se puno ogranicavati na bas neke specijalne vjebe i na uvijek isti redoslijed i slicno,ali naveo si otprilike kako tvoj program izgleda,po meni se to sve cini dobro,ali moje misljenje da se ne trebas nikad ogranicavati ni u cemu,treba stalno mijenjati i eksperimentisati(vjezbe,serije,ponavljanja,redosliijed vjezbi,hvat,razlicite uglove izvodjenja,nacine i brzine izvodjenja vjezbi,supersetovi itd.ma sve...) :D sto se tice onoga dan  prije-poslije takodjer i ja praktikujem... :D pozz

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: moj trening
« Odgovor #5 poslato: Januar 25, 2007, 12:20:49 pre podne »
Ja bi malo prosirio trening za rame, ne mislim na jednom treningu, nego bih ubacio malo vise letenja, potisak bucicama i sajle obavezno. Sto se tice ledja ubacio bih zgibove svaki trening, a veslanje i t sipku radio na razlicitim treninzima.

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: moj trening
« Odgovor #6 poslato: Januar 25, 2007, 12:52:05 pre podne »
Još uvek ne mogu da radim zgibove.Da mogu da radim serije po 12 ponavljanja ubacio bih.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: moj trening
« Odgovor #7 poslato: Januar 25, 2007, 01:04:52 pre podne »
A kako mislis da dodjes do 12, ako ih ne radis? Radi brate, ako mozes pet, toliko sigurno mozes, a posle radi lat, da se dokusuris...za cas ces stici do famoznih 12!

Van mreže MONSTERMUSCLE

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: moj trening
« Odgovor #8 poslato: Januar 25, 2007, 01:23:08 pre podne »
TRENING TI JE DOSTA DOBAR!!!!
KAKVE REZULTATE TI POKAZUJE???
TRAPEZE MOZES DA UBACIS KAD RADIS RAME,SLOBODNO....
A PODLAKTICE KADA VEZBAS BICEPS I GRUDI!!!!
A ZGIBOVE BI TREBAO OBAVEZNO RADITI!!!!TRUDI SE,MAKAR JEDVA RADIO I DVA PONAVLjANJA!!!!!
JA KAD SAM POCEO DA TRENIRAM NISAM MOGAO DA URADIM NI JEDAN SIROKI ZGIB.....
A SVI SU MI SE SMEJALI....A DANAS SVI TI LIKOVI NE MOGU,NITI IZGLEDAJU NI POLA KAO JA!!!!!
PUMP IT UPPPP! 8) 8) 8)
I NEED DRUGS...... LONG LIVE ANABOLICs.......

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: moj trening
« Odgovor #9 poslato: Januar 25, 2007, 02:04:35 pre podne »
Ok, ubaciću zgibove, ali jedino mogu da ih uradim uz pomoć drugog, ne mogu sam ni jedan da izvučem :( to je najveći problem.
Ako bi ih ubacio šta da ibacim od vežbi za leđa, lat ?
"TRENING TI JE DOSTA DOBAR!!!!
KAKVE REZULTATE TI POKAZUJE???"
Da kucnem u drvo odlične, ruke i noge, rastu ko iz vode.Leđa su mi dosta napredovala, samo kod grudi nisam zadovoljan uopšte.
Ovaj trening za grudi je relativno nov, pre sam radio na hammer mašinama 3 meseca i nisam zadovoljan ni malo.Sada sam prešao na slobodne težine pa ćemo videti kako ide.Da imam digitalca uslikao bih se, najviše zbog sebe da vidim napredak.

Van mreže MONSTERMUSCLE

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: moj trening
« Odgovor #10 poslato: Januar 25, 2007, 02:06:52 pre podne »
RADI SA SLOBODNIM TEZINAMA,BUCICE SU NAJBOLjE ZA MASU,
JOS AKO SI POCETNIK....EXTRA!!!!!
BILO BI LEPO DA UBACIS NEKE FOTKE.....
I NEED DRUGS...... LONG LIVE ANABOLICs.......

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: moj trening
« Odgovor #11 poslato: Januar 25, 2007, 02:17:04 pre podne »
Ok, ubaciću zgibove, ali jedino mogu da ih uradim uz pomoć drugog, ne mogu sam ni jedan da izvučem

Tako se i pocinje...Veruj da ces za par treninga moci sam da uradis bar 5-6 :wink: a zgibovi su nezamenljivi za ledja...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: moj trening
« Odgovor #12 poslato: Januar 25, 2007, 11:07:04 pre podne »
trapez mozes da radis ili sa rameni ili sa ledjima,ja bi prije sa ledjima,a podlakticu ako ces vec da radis  ubaci par serija kad radis ruke,i onako ti podlakice rade svaki put osim kada radis noge :D

sto se tice vratila samo pokusaji,ja takdojer kad sam tek poceo prije eto godinu i nesto nisam mogao uraditi ni zgiba ni propadanje,ama bas ni jedno ponavljanje,i odugovlacio sam bas kao i ti da to radim zato sto ne mogu,dok jednog dana nisam rekao sebi da cu se truditi da napredujem na tim vjezbama i malo po malo,iz treninga u trening islo je sve bolje i bolje,samo naprijed....nekad kombinuj sa latom,nekad umjesto lata,mijenjaj i hvatove,eksperimentisi,jer ne treba izostaviti ni jedno ni drugo,ali samo polako,sve ce doci na svoje,samo vjeruj u sebe jer ti to mozes ;)

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: moj trening
« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2007, 03:56:23 posle podne »
Ok, poslušaću vaš savet za zgibove, samo da mi se vrati trening partner u gym :)
@monster
ma nikako da kupim digitalca pa da se uslikam , prvenstveno da bolje vidim napredak.

Van mreže sildenafil citrate

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: moj trening
« Odgovor #14 poslato: Januar 28, 2007, 08:27:33 posle podne »
trebao bi napisati kakvim intenzitetom radiš!
pretpostavit ću da nisi početnik.. u tom slučaju, više od 3-4 treninga je previše.
zgibove pokušaj raditi uskim hvatom, to ćeš sigurno moći, a vježba je izuzetno dobra za stvaranje v oblika- razvoj latimusa