Septembar 30, 2024, 02:08:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: shonInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Bez hrane...  (Pročitano 15637 puta)

Van mreže PitBull

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.163
  • ....1992....
Bez hrane...
« poslato: Januar 23, 2007, 12:10:57 posle podne »
E ovako zanima me koliko covek moze dugo da izdrzi bez hrane?
ovo me zanima je sam cuo pricu od trenera ( ne meni upucenu) da  jedan veslac Ukrajinac koji, je inace odradio jedan trening sa nama, nije jeo nista 50 dana samo je pio vosu i jos je pride trenirao, a sada zivi samo na hrani tipa oraha, musli i tako toga....
Liberte toujours

Van mreže Bane_NS

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #1 poslato: Januar 23, 2007, 12:37:07 posle podne »
tesko je dati precizan odgovor, sve zavisi od pocetne mase sa kojom se krece... a ovo za 50 dana da se ne jede nista i jos trenira, je stvarno, ajd da kazem - van pameti... tada vec nastaju trajne, nepopravljive posledice, organizam jede sam sebe da bi opstao. Rad misica i organa se svodi na minimum, iskljucuju se pojedine funkcije kako bi se mozak nahranio, znaci organizam se umrtvljuje i polako ali sigurno se ide u smrt...

Ne znam koji je rekord da je neko izdrzao najduze bez hrane, ali se kaze da niko ne moze da prezivi gubitak od 40% telesne mase - odjednom u kontinuitetu, na takav radikalan nacin.

P.S.

vise je slucajeva da je neko umro od trovanja - pokusavajuci da pojede nesto sto nije jestivo i koliko toliko ublazi osecaj gladi - nego od same gladi.

Poz.
B.

Van mreže PitBull

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.163
  • ....1992....
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #2 poslato: Januar 23, 2007, 01:21:13 posle podne »
tesko je dati precizan odgovor, sve zavisi od pocetne mase sa kojom se krece... a ovo za 50 dana da se ne jede nista i jos trenira, je stvarno, ajd da kazem - van pameti... tada vec nastaju trajne, nepopravljive posledice, organizam jede sam sebe da bi opstao. Rad misica i organa se svodi na minimum, iskljucuju se pojedine funkcije kako bi se mozak nahranio, znaci organizam se umrtvljuje i polako ali sigurno se ide u smrt...

Ne znam koji je rekord da je neko izdrzao najduze bez hrane, ali se kaze da niko ne moze da prezivi gubitak od 40% telesne mase - odjednom u kontinuitetu, na takav radikalan nacin.

P.S.

vise je slucajeva da je neko umro od trovanja - pokusavajuci da pojede nesto sto nije jestivo i koliko toliko ublazi osecaj gladi - nego od same gladi.

Poz.
B.
pa i meni je bilo neverovatno kad sam cuo, a taj uopste ne izgleda osuseno...
Liberte toujours

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #3 poslato: Januar 23, 2007, 01:46:56 posle podne »
pa dobro, ti probas 15 dana bez icega pa vidis kako organizam reaguje, mislim da ne bi mogo izdrzat odma tih 50
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #4 poslato: Januar 23, 2007, 01:54:03 posle podne »
ma joj taj tvoj trener nije normalan,pusti takve "trenere",samo petljaju,cini mi se da je neko ,nisam siguran dal ti ili neko drugi,al davno isto slusao neke gluposti od trenera,nisam siguran sta je tacno bilo,uglavnom neke besmislice i gluposti, pa smo isto tako komentarisali ovdje...cini mi se da je tad bila jos veca provala nego sad...ne znam kako se takvi ljudi mogu nazivati "trenerima",cuj 50 dana bez hrane,jos treninzi,pa u kakav bi tek kazabolizam otisao,da ne kazem za posljedice,ako ne i smrt...jos ne izgleda osuseno i napaceno kao sto ti kazes...slozio bi se u potpunosti sa onim sto je Bane rekao ...

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2007, 07:30:24 posle podne »
MA to su bre budale! Zasto bi neko gladovao, pogotovu sportisti???? Postoje neke stvari koje ako se naruse ne mogu se stabilizovati nikada! Cemu onda sve to? Sem ako neko strajkuje gladju mada i oni jedu siguran sam!

Van mreže protejini

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2007, 07:51:10 posle podne »
40 dana je sasvim moguce izdrzati bez hrane.
Postoje dijete koje,navodno,pomazu kod mnogih bolesti,a terapija je potpuno izgladnjivanje.
Da se pritom i trenira,izgleda mi apsolutno nemoguce.



Van mreže SteX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 254
    • SZR "GAGA"
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2007, 10:11:31 posle podne »
ne jedi nista desetak dana i neces moci da se pomeris,a kamoli da trenirash..
pa odakle ti energija ako ne jedesh..

Feel the fear... and do it anyway - Bruce Lee

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2007, 12:37:22 pre podne »
Vidi, kad ej jedan nas politicar krenuo u strajk gladju, meni ej ispricala jedna devojka da Rusi imaju neki fazon sa tim gladovanjem. Pije se samo voda i to posebnom  tehnikom, nakon nekog vremena dolazi do velike detoxikacije u organizmu i ti ustvari odatle vuces energiju i bla...bla...bla Ima tacno koliko dana traje taj "ciklus" ili sta vec. Meni je to izgledalo kao klasicna budalastina, ali ti me sada podseti sa tim Ukrajincem. Sve i da je to potpuno tacno, ne vidim razlog???!!!!!!????


Van mreže Bane_NS

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2007, 07:12:11 pre podne »
meni ej ispricala jedna devojka

pozdravi je  :D

Pije se samo voda i to posebnom  tehnikom

koju god tehniku primenjivao - srkanje, u malim gutljajima, na ex, sa slamcicom ili bez slamcice, stojecki ili sedecki... voda ce uvek imati 0 kalorija, tako da teorija o tehnici pijenja pada u istu (vodu).


nakon nekog vremena dolazi do velike detoxikacije u organizmu

nakon nekog vremena dolazi do velikog trovanja organizma sa ketonskim telima (koja oksidacijom mogu da nahrane mozak u nedostatku glukoze)... odatle i cuveni acetonski zadah kod izgladnelog.

i ti ustvari odatle vuces energiju i bla...bla...bla

u tkivima se sve vise skuplja voda zbog nedostatka proteina, smanjuje se potrosnja kiseonika, rad unutrasnjih organa se svodi na minimum, telo se umrtvljuje, jede samo sebe dokle ima sta...

Sve i da je to potpuno tacno, ne vidim razlog???!!!!!!????

I could not agree more  :D

Van mreže PitBull

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.163
  • ....1992....
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2007, 12:14:34 posle podne »
Vidi, kad ej jedan nas politicar krenuo u strajk gladju, meni ej ispricala jedna devojka da Rusi imaju neki fazon sa tim gladovanjem. Pije se samo voda i to posebnom  tehnikom, nakon nekog vremena dolazi do velike detoxikacije u organizmu i ti ustvari odatle vuces energiju i bla...bla...bla Ima tacno koliko dana traje taj "ciklus" ili sta vec. Meni je to izgledalo kao klasicna budalastina, ali ti me sada podseti sa tim Ukrajincem. Sve i da je to potpuno tacno, ne vidim razlog???!!!!!!????


e to je u pitanju bilo izbacivanje toxina iz organizma!
Liberte toujours

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2007, 01:26:08 posle podne »
Ma sjajno!  :D

Van mreže Bane_NS

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2007, 02:42:59 posle podne »
prof. dr A. N. Malisevu - Gladovanjem do zdravlja  :lol:

Van mreže Protein

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #13 poslato: Januar 24, 2007, 08:04:39 posle podne »
40 dana je sasvim moguce izdrzati bez hrane.
Postoje dijete koje,navodno,pomazu kod mnogih bolesti,a terapija je potpuno izgladnjivanje.

Točno. Metabolizam se može ubrzati ali i usporiti do fantastičnih razmjera. U slučaju neizlječivih malignih bolesti, često je to jedina nada u ozdravljenje. Pri tom je neophodno uputiti se u problematiku i imati tzv. 'vodiča kroz gladovanje'. Postoje tehnike smanjivanja unosa kalorija do potpunog gladovanja, ali se mora provoditi čišćenje organizma kao i balansirati unos vode i soli da bi izbjegli stvari o kojima je pisao @Bane_NS. Osim u medicinske svrhe, gladovanje se koristi i sastavni je dio života svakog jogija te se oni smatraju čuvarima jedne od najvećih tajni čovječanstva, ... iznimne dugovječnosti. Najme 'solarni' jogiji uzimaju samo šalicu vode dnevno, bez i najmanjeg unosa hrane, te navodno samo boravkom na otvorenom (svjetlu) podmiruju minimalne potrebe organizma (energiziranjem, nekom vrstom fotosinteze). Pri tom trebamo reći da njihov život najmanje sliči našem 'zapadnom'. Mjesece provode nepomično u meditiranju. Dakle o teretani i gladovanju, nemojte niti pomišljati  :)
Svako jutro jedno jaje organizmu snagu daje

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Bez hrane...
« Odgovor #14 poslato: Januar 24, 2007, 09:16:14 posle podne »
Meni su Vikinzi ipak mnogo blizi!  :lol: