Septembar 30, 2024, 02:27:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: shonInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)  (Pročitano 3749 puta)

Van mreže Moos

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« poslato: Decembar 18, 2016, 11:14:00 pre podne »
Ovako, u neku ruku me ova keto dijeta zbunjuje. Pre nekoliko nedelja, kada sam poceo da je praktikujem, odmah sam se zeznuo sa tim sto sam smanjio unos kalorija na minimum. Imao sam razne glavobolje itd. Cak sam se i utripovao da sam se razboleo jer mi je bilo jako lose. Ali vadio sam krv i nalazi su u redu, prema doktoricinim recima sam zdrav kao drvoseca :D

Bio sam na nekoj dijeti pre ketoa (UN) - znam sve, nije potreban komentar u vezi toga :D
Skinuo sam nekih 10kg sa njom, pa sam krenuo u keto ali kao sto sam rekao sasvim smesno i tu sam jos 5kg oslabio.

Tako da sam sada stao na 100kg. Visok sam 178. I hteo bih da skinem jos nekih 10-12kg. (Salo imam vecim delom na stomaku i grudima) Donekle sam pratio keto dijetu koliko sam uspeo da je skontam sam, jer nisam pojma imao sta da jedem. Uglavnom je to bio sir sa minimalno uh, kupus, zelena salata i razno meso i jaja. Ali ponestalo mi je ideja pa sam "ukrao" jelovnik sa nekog sajta od jednog clana, koji glasi ovako.

1.obrok 2 cela jaja + 4 belanca
2.obrok merica mesavina proteina + 2 caps omega 3 ( 500mg ulja po kapsuli )
3.obrok 200g mesa + salata + 20g ( lešnik, badem, kikiriki )
4.obrok posle treninga merica whey + 2 caps omega 3
5.obrok 150g mesa + 40g koštunjavog voća
6.obrok 1-2 cela jaja

Da li je ok ovo za mene? S' obzirom dam sam izracunao da meni dnevno treba oko 2000kcal.

Ako ne, moze li neko da mi sastavi taj jelovnik vise ja se ubih da se uklopim ali ne ide jbg...
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2016, 11:22:27 pre podne Moos »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 18, 2016, 01:13:44 posle podne »
Ne igraju kalorije ulogu,i taj clan sto si "ukrao" po jelovniku mi deluje da ima dosta kg manje od tebe,tako da to ne ide za tebe...

Treba ti 1.8-2gr/kg proteina i 100-150gr masti... Hidrati nista svesno,to 10tak gr sto prodje u salati i slicno to se ni ne obaziri...

I nedeljom punjenje,sa nekih 300gr uh.. :)

Pa ti na osnovu ovoga izbaci neki jelovnik

Van mreže Moos

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 18, 2016, 02:32:36 posle podne »
Ne igraju kalorije ulogu,i taj clan sto si "ukrao" po jelovniku mi deluje da ima dosta kg manje od tebe,tako da to ne ide za tebe...

Treba ti 1.8-2gr/kg proteina i 100-150gr masti... Hidrati nista svesno,to 10tak gr sto prodje u salati i slicno to se ni ne obaziri...

I nedeljom punjenje,sa nekih 300gr uh.. :)

Pa ti na osnovu ovoga izbaci neki jelovnik

Hvala ti na odgovoru. A da li igra ulogu to sto je meni ovo sasvim dovoljno? Ne osecam nikakvu glad, slabost ili bilo sta sto bi me omelo u treningu? Znaci ovo mi bas odgovara. Mogu ja da pojacam malo kolicine, ali da li da uradim to kad mi sasvim odgovara ovo? Cak mi je i ovo previse.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2016, 02:39:06 posle podne »
Ne igraju kalorije ulogu,i taj clan sto si "ukrao" po jelovniku mi deluje da ima dosta kg manje od tebe,tako da to ne ide za tebe...

Treba ti 1.8-2gr/kg proteina i 100-150gr masti... Hidrati nista svesno,to 10tak gr sto prodje u salati i slicno to se ni ne obaziri...

I nedeljom punjenje,sa nekih 300gr uh.. :)

Pa ti na osnovu ovoga izbaci neki jelovnik

Hvala ti na odgovoru. A da li igra ulogu to sto je meni ovo sasvim dovoljno? Ne osecam nikakvu glad, slabost ili bilo sta sto bi me omelo u treningu? Znaci ovo mi bas odgovara. Mogu ja da pojacam malo kolicine, ali da li da uradim to kad mi sasvim odgovara ovo? Cak mi je i ovo previse.

Evo dacu ti primer..

Meni je dosta 300gr mesa,a za napredak silujem sebe da pojedem kilu jer mi toliko ZAPRAVO TREBA...
Razumes sad? :)

Jer jako jako mi je tesko da shvatim kako si ti izracunao 2000kcal za osobu od 100 i kusur kg...? (Iako kalorije ne igraju ni najmanju ulogu,zanima me kako si do toga dosao?)

Van mreže Moos

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2016, 02:47:01 posle podne »
Ne igraju kalorije ulogu,i taj clan sto si "ukrao" po jelovniku mi deluje da ima dosta kg manje od tebe,tako da to ne ide za tebe...

Treba ti 1.8-2gr/kg proteina i 100-150gr masti... Hidrati nista svesno,to 10tak gr sto prodje u salati i slicno to se ni ne obaziri...

I nedeljom punjenje,sa nekih 300gr uh.. :)

Pa ti na osnovu ovoga izbaci neki jelovnik

Hvala ti na odgovoru. A da li igra ulogu to sto je meni ovo sasvim dovoljno? Ne osecam nikakvu glad, slabost ili bilo sta sto bi me omelo u treningu? Znaci ovo mi bas odgovara. Mogu ja da pojacam malo kolicine, ali da li da uradim to kad mi sasvim odgovara ovo? Cak mi je i ovo previse.

Evo dacu ti primer..

Meni je dosta 300gr mesa,a za napredak silujem sebe da pojedem kilu jer mi toliko ZAPRAVO TREBA...
Razumes sad? :)

Jer jako jako mi je tesko da shvatim kako si ti izracunao 2000kcal za osobu od 100 i kusur kg...? (Iako kalorije ne igraju ni najmanju ulogu,zanima me kako si do toga dosao?)

BMR kalkulator? :D

Van mreže Moos

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2016, 02:52:48 posle podne »
A jel mozes da mi das primer za jedan dan kako da se hranim? Mene stvarno zbunjuje to 150gr masti i 2g/kg proteini jbg.. Ne mogu da pokopcam da sklopim jelovnik za jedan dan.. Ne znam kako matematicki da izracunam koliko bi recimo grama mesa i svega ostalog trebao da pojedem da bih to postigao jbg to me jako zbunjuje.. Pootovo ovo za masti.. Kako da ja znam da li sam pojeo 100 ili 150 grama?
« Poslednja izmena: Decembar 18, 2016, 02:56:33 posle podne Moos »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #6 poslato: Decembar 18, 2016, 03:07:00 posle podne »
A jel mozes da mi das primer za jedan dan kako da se hranim? Mene stvarno zbunjuje to 150gr masti i 2g/kg proteini jbg.. Ne mogu da pokopcam da sklopim jelovnik za jedan dan.. Ne znam kako matematicki da izracunam koliko bi recimo grama mesa i svega ostalog trebao da pojedem da bih to postigao jbg to me jako zbunjuje.. Pootovo ovo za masti.. Kako da ja znam da li sam pojeo 100 ili 150 grama?

Citaj nutrition sekciju,moras da naucis koliko proteina ima u mesu,jajima,hidrata u pirincu,krompiru,masti u jajima,orasastim plodovima itditd.. i na osnovu toga sastavljas...

Jer jelovnik ti niko nece besplatno pisati.. ;)

Van mreže Moos

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2016, 03:08:52 posle podne »
A jel mozes da mi das primer za jedan dan kako da se hranim? Mene stvarno zbunjuje to 150gr masti i 2g/kg proteini jbg.. Ne mogu da pokopcam da sklopim jelovnik za jedan dan.. Ne znam kako matematicki da izracunam koliko bi recimo grama mesa i svega ostalog trebao da pojedem da bih to postigao jbg to me jako zbunjuje.. Pootovo ovo za masti.. Kako da ja znam da li sam pojeo 100 ili 150 grama?

Citaj nutrition sekciju,moras da naucis koliko proteina ima u mesu,jajima,hidrata u pirincu,krompiru,masti u jajima,orasastim plodovima itditd.. i na osnovu toga sastavljas...

Jer jelovnik ti niko nece besplatno pisati.. ;)

Sve ima cenu, pa i jelovnik :D

Znaci u principu sve sto mi treba je tablica kalorija?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2016, 03:15:40 posle podne »
Znaci u principu sve sto mi treba je tablica kalorija?

Po 5x samo u ovoj temi pisem,NUTRIJENATA (PROTEIN,UH,MASTI) NE KALORIJA (kalorije su beskorisne)...

Van mreže Moos

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2016, 03:24:46 posle podne »
Znaci u principu sve sto mi treba je tablica kalorija?

Po 5x samo u ovoj temi pisem,NUTRIJENATA (PROTEIN,UH,MASTI) NE KALORIJA (kalorije su beskorisne)...

Jbg nisam bukvalno mislio da gledam sta koliko ima kcal.. nego tablica kalorija kao sto ima na body.ba koliko koja namirnica sadrzi kj, kcal, uh, proteina i masti na 100g...

Pa da na osnovu toga sastavim jelovnik

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2016, 03:30:00 posle podne »
koliko koja namirnica sadrzi kj, kcal, uh, proteina i masti na 100g...

Pa da na osnovu toga sastavim jelovnik

Ja sam ti rekao da trazis prot,uh,masti,pa gde god mozes naci te podatke posluzi se.. :)

Van mreže Moos

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2016, 03:40:01 posle podne »
koliko koja namirnica sadrzi kj, kcal, uh, proteina i masti na 100g...

Pa da na osnovu toga sastavim jelovnik

Ja sam ti rekao da trazis prot,uh,masti,pa gde god mozes naci te podatke posluzi se.. :)

Potrudicu se. Hvala jos jednom

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Keto dijeta (pomoc oko ishrane)
« Odgovor #12 poslato: Decembar 19, 2016, 05:52:21 pre podne »
Znaci u principu sve sto mi treba je tablica kalorija?

Po 5x samo u ovoj temi pisem,NUTRIJENATA (PROTEIN,UH,MASTI) NE KALORIJA (kalorije su beskorisne)...

Jbg nisam bukvalno mislio da gledam sta koliko ima kcal.. nego tablica kalorija kao sto ima na body.ba koliko koja namirnica sadrzi kj, kcal, uh, proteina i masti na 100g...

Pa da na osnovu toga sastavim jelovnik


imas tipa

100 gr belog mesa - 22 gr B
100 gr pirinca -- 80 gr UH
1 celo jaje = 7 gr B
100 gr krompira = 22 gr UH

itd itd itd