Septembar 30, 2024, 10:22:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: shonInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Low carb  (Pročitano 7834 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Low carb
« Odgovor #15 poslato: Decembar 12, 2016, 07:49:39 pre podne »
Ako je unos minimalan,kao kod low carb,onda treba da se unosi kada je POTREBA ZA NJIMA
da li je to pred trening-ok -ALI NIJE PRAVILO
meni licno je uvek bilo potrebno u vecrenjim satima,kada je inuslin u piku i potrebu sam resavao na taj nacin

jel pod potrebom podrazumevas  kada osetis jaku glad? zar uvece metabolizam nije najsporiji? koliko je onda ok uneti uh pri insulinskom piku ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Low carb
« Odgovor #16 poslato: Decembar 12, 2016, 09:38:02 pre podne »
Ako je unos minimalan,kao kod low carb,onda treba da se unosi kada je POTREBA ZA NJIMA
da li je to pred trening-ok -ALI NIJE PRAVILO
meni licno je uvek bilo potrebno u vecrenjim satima,kada je inuslin u piku i potrebu sam resavao na taj nacin

jel pod potrebom podrazumevas  kada osetis jaku glad? zar uvece metabolizam nije najsporiji? koliko je onda ok uneti uh pri insulinskom piku ?

pa to nema veze sa meabolizom,i nije rec ovde o kostataciji koja je tacna,da se metaboizam usporava,kako dan odmice,ali onda se opet postavlja pitanje,ako je tako,a jeste,cemu onda npr UH pred trening,ako neko trenira u 20 uvecer itd itd..mislim da je sada sve jasno.
Osecaj gladi moze biti "subjektivan" osecaj,a svakako da cu radije da isoristim bonus sa UH tada,nego da pucam metke u prazno,a ako nemam potrebu za tim.sve i da imam,jos jednom i zaista zadnji put ponavljam,5oak gr UH ne utice na perofamsne na treningu

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Low carb
« Odgovor #17 poslato: Decembar 12, 2016, 09:45:47 pre podne »
ma ok to za trening , na to nisam ni mislio... generalno je prica za sebe, treba samo zapitati sebe koliko smo puta imali los trening a da smo pre toga unosili dovoljno uh , a koliko se desavalo na keto  da bude odlican trening... sto odmah pobija logiku. Za dobar ili los trening se ne gleda jedan obrok ili jedan unos makrosa nego celokupni rezim ishrane. Nego mi nije bilo najjasnije sta si podrazumeva pod tim, da je tebi licno uh pri low carbu bio potreban u vecernjim satima , jel koliko znam kod svih je u vecernjim satima insulin visi , gh nizak itd...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Low carb
« Odgovor #18 poslato: Decembar 12, 2016, 09:48:30 pre podne »
ma ok to za trening , na to nisam ni mislio... generalno je prica za sebe, treba samo zapitati sebe koliko smo puta imali los trening a da smo pre toga unosili dovoljno uh , a koliko se desavalo na keto  da bude odlican trening... sto odmah pobija logiku. Za dobar ili los trening se ne gleda jedan obrok ili jedan unos makrosa nego celokupni rezim ishrane. Nego mi nije bilo najjasnije sta si podrazumeva pod tim, da je tebi licno uh pri low carbu bio potreban u vecernjim satima , jel koliko znam kod svih je u vecernjim satima insulin visi , gh nizak itd...

objasnio sam tj napisao sam zasto je to tako kod mene,a i svima tako svakako preporucujem.Za mene.veceranji sati nisu sigurno kao za nekoga ,ko se budi u 14h itd,ali to je neka druga tema
Poenta je jasna.Bar se nadam

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Low carb
« Odgovor #19 poslato: Decembar 12, 2016, 09:54:17 pre podne »
svakako, a sto se tice ove druge teme mali off, jel mislis da se metabolizam ubrzava ako ustajemo sabajle i lezemo ranije ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Low carb
« Odgovor #20 poslato: Decembar 12, 2016, 11:00:02 pre podne »
svakako, a sto se tice ove druge teme mali off, jel mislis da se metabolizam ubrzava ako ustajemo sabajle i lezemo ranije ?

ne utice znacajno...

Van mreže Dentist

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Low carb
« Odgovor #21 poslato: Decembar 12, 2016, 02:35:22 posle podne »
Pedja nisam ja citirao ono da bi kontrirao nego zato što mi nije bilo jasno i želeo sam da čujem objašnjenje jer sam ovde da naučim nešto. Dobio sam ga i hvala na tome  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Low carb
« Odgovor #22 poslato: Decembar 12, 2016, 03:16:01 posle podne »
Pedja nisam ja citirao ono da bi kontrirao nego zato što mi nije bilo jasno i želeo sam da čujem objašnjenje jer sam ovde da naučim nešto. Dobio sam ga i hvala na tome  :)

ma nisam ni mislio da si kontrirao ili da bi kontrirao,posto i u svakom slucaju je to nesto sto sam ja objavio,tako da svakako ni u jednom trenutku nisam to shvatio na taj nacin
izivnjenje ako je moj odgovor mozda zvucao kao odgovror koji replicira nekom kontra komentaru ili slicno,ali ni najmanja namera nije postojala.
Pokusaj samo da se "prostim" jezikom priblizi kako stvari stoje

Van mreže bbddllrr

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Low carb
« Odgovor #23 poslato: Decembar 12, 2016, 03:38:49 posle podne »
Ako je unos minimalan,kao kod low carb,onda treba da se unosi kada je POTREBA ZA NJIMA
da li je to pred trening-ok -ALI NIJE PRAVILO
meni licno je uvek bilo potrebno u vecrenjim satima,kada je inuslin u piku i potrebu sam resavao na taj nacin

jel pod potrebom podrazumevas  kada osetis jaku glad? zar uvece metabolizam nije najsporiji? koliko je onda ok uneti uh pri insulinskom piku ?

pa to nema veze sa meabolizom,i nije rec ovde o kostataciji koja je tacna,da se metaboizam usporava,kako dan odmice,ali onda se opet postavlja pitanje,ako je tako,a jeste,cemu onda npr UH pred trening,ako neko trenira u 20 uvecer itd itd..mislim da je sada sve jasno.
Osecaj gladi moze biti "subjektivan" osecaj,a svakako da cu radije da isoristim bonus sa UH tada,nego da pucam metke u prazno,a ako nemam potrebu za tim.sve i da imam,jos jednom i zaista zadnji put ponavljam,5oak gr UH ne utice na perofamsne na treningu

Tako i ja, prilagodjavam unos treningu, ne zato sto tako kazu da mora, nego zato sto poslije treninga uvijek imam veliku glad, i logicno da cu tada iskoristit da unesem sto vise, nego da sve ispucam prije, i na kraju ostanem gladan