Jul 03, 2024, 02:52:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Problem oko vezbi  (Pročitano 5712 puta)

Van mreže Miki8989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Problem oko vezbi
« poslato: Novembar 23, 2016, 01:15:06 posle podne »
Pozdrav, imam problem kada radim grudi i ledja, kada god radim grudi uvek pogodim ramena nikako grudi, gledao sam na internetu pokusavao sto tacnije da radim da spojim loparice napravim most dupe bude cvrsto uz klupu al ne pomaze nikako da pogodim grudi cak sam i pokusavao da radim sa manjom kilazom po 30 ponavljanja i ne ide, a za ledja kad radim npr na lat masini uvek pogodim biceps nikako ledja, jedini donji deo ledja mogu da pogodim kad radim npr veslanje, dok biceps triceps ramena i noge pogodim bas ljudski, upalim ih ko da je neko stavio zar na njih

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #1 poslato: Novembar 23, 2016, 01:55:29 posle podne »
Mislim da ces sam sebi da odgovoris..
Koliko dugo vezbas?

Van mreže Miki8989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2016, 01:56:57 posle podne »
godinu i kusur

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2016, 02:33:46 posle podne »
godinu i kusur

pa jedan od odgovora
a drugi je taj da misice koje osecas (imas upale) su daleko angazovniji prilikom izvodjenja vezbi nego sto bi trebalo
prevedeno
slaba ti je tehnika izvodjenja i u zelji za velikim grudima i ledjima -gresis

Van mreže kapL0

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 68
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #4 poslato: Novembar 23, 2016, 03:07:50 posle podne »
Sto se tice grudi polozaj laktova je jako bitan . Kod potisaka sa bucicama , benca , probaj  da ti laktovi budi pod nekih 45 stepeni i da sipku spustas u nivou bradavica.

Van mreže Miki8989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2016, 03:16:42 posle podne »
gledao sam na yt kako se radi i sve i dalje ne stima, znam da treba vremena da bude dobra tehnika al kako god da radim ne mogu da pogodim, radim sa bucicama grudi samo mi se ruke umore, na benchu pogadjam ramena, probao sam sa manjom kilazom pa da bude vise ponavljanja, ne ide, probam sa vecom kilazom manje ponavljanja onda me ubise ramena, pitao sam druge u teretani kazu da ne vide zasto ne pogadjam cini im se da dobro radim, probao sam malo ispod grudi da spustam sipku nista, probam na grudi da spustim opet nista, jedino razvlacenje na sajli me pogodi malo, a za ledja, kad radim lat pogadjam biceps, jedino kad radim veslanje i t bar mi pogodi donji deo ledja, radio sam mrtvo dizanje napocetku pogadjalo mi citava ledja ali krenula je kicma da me boli pa sam batalio, jedino kada sam pogodio ledja i grudi jeste prvi dan u teretani kad sam imao upalu

Van mreže Miki8989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #6 poslato: Novembar 23, 2016, 03:19:41 posle podne »
Sto se tice grudi polozaj laktova je jako bitan . Kod potisaka sa bucicama , benca , probaj  da ti laktovi budi pod nekih 45 stepeni i da sipku spustas u nivou bradavica.
probao sam da laktove guram vise ka telu al opet pogadjam ramena ne toliko al opet pogadjam, vise ne znam sta da probam, ljudi mi govore da previse razmiljam o tehnici umesto da pustim da ide svojim tokom

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #7 poslato: Novembar 23, 2016, 03:37:50 posle podne »
gledao sam na yt kako se radi i sve i dalje ne stima, znam da treba vremena da bude dobra tehnika al kako god da radim ne mogu da pogodim, radim sa bucicama grudi samo mi se ruke umore, na benchu pogadjam ramena, probao sam sa manjom kilazom pa da bude vise ponavljanja, ne ide, probam sa vecom kilazom manje ponavljanja onda me ubise ramena, pitao sam druge u teretani kazu da ne vide zasto ne pogadjam cini im se da dobro radim, probao sam malo ispod grudi da spustam sipku nista, probam na grudi da spustim opet nista, jedino razvlacenje na sajli me pogodi malo, a za ledja, kad radim lat pogadjam biceps, jedino kad radim veslanje i t bar mi pogodi donji deo ledja, radio sam mrtvo dizanje napocetku pogadjalo mi citava ledja ali krenula je kicma da me boli pa sam batalio, jedino kada sam pogodio ledja i grudi jeste prvi dan u teretani kad sam imao upalu

vidi
jos jednom
NE RADIS PRAVILNO VEZBE ili VEZBU
to sto si ti gledao to ne znaci nista
Isto bi bilo da kazes ,da si gledao kao Hamilton vozi formulu i da si spreman i da znas i ti ili ja da je vozim-ako me razumes sada
Ne ide to tako
Ocigledno ti to sto si :gledao: ne oodgovara i nekada je i POGRESAN pokret,a ako je aktivacija misica adekvatna,a bez rizika od povrede DOBAR
npr
kada bi gledao moje klipove i oponasao moje treninge,mogao bi samo da se povredis.
a moguce da si i to ili nesto slicno gledao

a to sto ti je neko drugi u teretani rekao nesto..ma..

ajde okaci neku sliku da pogledamo,jer bi i tako mnoge stvari bile jasnije

Van mreže Miki8989

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #8 poslato: Novembar 23, 2016, 03:55:39 posle podne »
Posto sam na poslu trenutno imam ove slike ako ne odgovaraju mogu veceras il sutra da vam posaljem. Znam da radim nepravilno vezbe ali vise ne znam sta da uradim da bih pogodio misic
« Poslednja izmena: Novembar 23, 2016, 03:57:13 posle podne Miki8989 »

Van mreže Dannie1981

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 164
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #9 poslato: Novembar 23, 2016, 04:34:29 posle podne »
   Ako kod bencha pogadjas ramena, onda to znaci da previse pokreces rame izvodeci bench - tj. da ga pri spustanju sipke na grudi suvise guras unazad, a pri potisku suvise odlepis rame od klupe - to je jedini razlog koji ja mogu da vidim da te ramena bole i da osecas spoj rameno-grudnog dela umesto samog pektoralisa. Probaj da bench radis tako da ne uijas ledja mnogo, tek toliko samo da su lopatice prilepljene uz klupu - ramena OBAVEZNO zalepi za klupu i ne pomeraj ih vise do kraja vezbe. Smanji tezinu i kreni polako pokret, da mozes svaki pomeraj da ispratis - nemoj da radis potisak do zakljucavanja laktova, nego tik pred zadrzi poziciju sekund dva i kreni da spustas sipku, sto neko rece do predela bradavica. Drugo, uhvati nesto uzi hvat da ne razvlacis ramena pri sirokom hvatu, kad vec imas problem da ih ispogadjas svaki put pri benchu.

   Za lat - prebaci palac preko sipke pri hvatu i gurni laktove unazad, paralelno sa telom, nemoj ih izbacivati ispred sebe, da bi prosto onemogucio da ti umesto ledja rade podlaktice; nemoj da radis podhvat, nego nadhvat i obavezno palac preko - tu bi trebalo maksimalno da radi latisimus i ne postoji nikakva verovatnoca da ti biceps radi u tom polozaju jer ga takav hvat UOPSTE ne angazuje.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #10 poslato: Novembar 23, 2016, 11:03:55 posle podne »
Smanji kilazu,kontrolisi pokret i SPORIJI NEGATIV...

Gde sam provalio da vecina ljudi gresi kod vezbi je upravo onaj deo pokreta kada teret sam "pada" ili se "dize"(lat masina kad dizes gore,bench kad spustas itd..) jer se jednostavno "prepustite" i pustite sam teret da odradi vecinu posla gde samo pri kraju "amortizujete" malo umesto da snagom misica kontrolisete i taj deo pokreta...

Ako je bench u pitanju,spor negativ,polako spustas,oseti teret,spusti sipku na pleksus i polako nazad gore...
Isto vazi za lat masinu,malo brze povuces na grudi,zadrzis sekundu i polako negativ nazad...

Probaj jednostavno da smanjis kilazu i da simuliras ovo sto sam ti naveo i trudi se da kroz celu seriju razmisljas o tome sta radis,jer cim ti misli odlutaju poceces da guras bez veze ... :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #11 poslato: Novembar 24, 2016, 06:21:44 pre podne »
jako je tesko "putem interneta" objasniti pravilan pokret
mislim
ovo je tipican pokazatelj da je teorija OK,ali kada dodje do prakticnog dela,onda treba ipak neko ko "zna" a ne ko je gledao kako se to radi-ako me razumes

Van mreže Smeker

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #12 poslato: Novembar 24, 2016, 06:49:15 pre podne »
Kada radim lat, trudim se da lopatice sto vise spojim ko da imam lopticu izmedju njih i pokusavam da je sto vise stisnem, a za grudi lopatice su spojene, ramena dole, mali most, dupe na klupi, noge vucem nazad i stajem citavim stopalom i radim oko 10-15 ponavljanja u seriji, mene tako najvise pogadja a imao sam isti taj problem, na bechu sam bio povredio ramena jer sam gledao kako drugi odbijaju sipku od svojih grudi i samo cekam kad ce grudni kos da polome, posle toga sam morao na shock wave terapije da mi razbijaju upalu i nisam par meseci prilasio bench klupi.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2016, 07:05:27 pre podne Smeker »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #13 poslato: Novembar 24, 2016, 06:57:36 pre podne »
Citat
opet za lat ne treba koliko znam neka specijalna tehnika

pa zbog toga te bole bicepsi
mislim,ne kapiram ovo sto si rekao
ZA sve je potrebna tehnika momak.Kada si prohodao,roditelji su te ucili danima toj tehnici.
Ovako ispada,da si se ti rodio sa znanjem oko tehinke izvodjenja vezbi

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Problem oko vezbi
« Odgovor #14 poslato: Novembar 24, 2016, 07:01:13 pre podne »
I ona glavna stvar
kako mogu da primetim,da govoris/pises o grudima i ledjima itd,sto je razmiljivo i vidjao sam to
Samo sto nikako da se dohvatimo dela ISHRANE,posto misic ne raste u teretani ,te si nas skorz prebacio na trening,dok je mozda glavna posledica tvog nezadovljstva u napredovanju ISHRANA,a ti si trazio greske u treningu,menjao,povecavo i smanjivao..