Septembar 28, 2024, 04:17:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.305 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: UBACUJTE POTISKE ZA SNAGU !!  (Pročitano 1241 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
UBACUJTE POTISKE ZA SNAGU !!
« poslato: Novembar 22, 2016, 04:39:05 posle podne »
Danas su potisci nekako izašli iz mode. Teško je proceniti zašto i teško je reći koliko možemo izgubiti ukoliko se i nama to desi.

Neke od osnovnih vežbi za koje ste svi čuli jesu potisak za rame, sa čela, stojeći potisak, potisak na benč klupi itd.

Potisak kao takav jeste jedna od najstarijih i najboljih vežbi za jačanje i razvijanje gornjeg dela tela, pa treba da budu deo svakog trening programa, pogotovu ukoliko se profesionalno bavite sportom!
Da stvari učinimo zanimljivijim, bacite pogled na ovaj snimak:

! No longer available

Tuta Bugarin koga vidite na snimku jeste Serge Reding, godina 1971, Svetsko prvenstvo. Ovaj baja je stvarno bio jak. Danas (opet nažalost) skoro pa da je prava retkost videti nekoga ko potisak može da radi sa opterećenjem koje odgovara njegovoj težini, a kamoli da natovari oko 225kg kao na snimku.
Hajde sada da vidimo da li smo se pomakli od ove 1971. godine.

Jedini baja koji je uspeo da pobedi ovu težinu Bugarina jeste brat Rus, Vasilij Aleksev, samo par minuta nakon što je Bugarin ostvario ovaj podvig, Rus ga je pobedio za dodatnih 2kg. I to je to, sve do današnje 2012. Godine. Možemo li se zapitati da li smo svi kolektivno nazadovali? Kao vrsta?

Potisak i nabačaj su prve vežbe koje su dobile olimpijski karakter. Ali, vremenom su bodibilding i powerlifting potisnuli olimpijske, pa je to jedan od razloga zašto je njihova popularnost opala.
Mada, svi većinom znate ovu priču. Pravo pitanje jeste zašto bismo prestajali da radimo jednu od najbitnijih vežbi koja je decenijama bila u praksi?

Potisak je možda jedna od najlogičnijih vežbi koja vam pada na pamet kada vidite šipku sa tegovima na podu. Kao da vam sama ona kaže: ,,ajde momčino, digni me iznad tintare, ako možeš, ako si dovoljno jak!’’.

Onda vi kažete nešto ovako: ,,OK, ali radije bih te stavio na klupu, pa onda radio potisak. I to je dobro, zar ne? Od toga će moje grudi biti velike!
Šipka odgovara: ,,pa, ako baš moraš, stavi me onda na rek i onda me potiskuj iznad glave. To je još uvek pravi, muški potisak!’’.

,,daj bre šipko, postavi se samo na benč, pa ću te odatle mlatarati. Mogu mnogo više da natovarim na benču, a i moje grudi će biti velike!

Na kraju šipka kaže:,, ajde dobro, stavi me više na benč! Devojčice!’’.  Možda vam ovaj dijalog zvuči preterano i smešno, ali situacija je stvano ovakva!

Istina jeste da na benču može više da se gurne, zbog prirode pokreta, istina jeste da će peks dobiti stimulaciju. Ali, da nije možda pravi razlog zašto izgebavate potisak iznad glave snaga??? Da niste možda slabi na tom mestu, pa ne biste da vam se neko podsmeva? Sebe ne možete lagati  -ukoliko je to u pitanju, onda ste stvarno devojčica.

Samo da istaknemo, da ne bude zabune: niko nije rođen kao snagator i svi mi imamo slabe tačke. To ne osuđujemo! Ali, osuđujemo one koji beže od toga, ne žele da se suoče sa svojim slabostima i da ih pobede. Oni su devojčice!  ..

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na  link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/02/niste-ojacali-ubacujte-potiske-u-trening.html