Novembar 28, 2024, 07:45:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.389 poruka u 18.768 tema - 20.980 članova - Poslednji član: mc1212
X3MShop banner

Autor Tema: PRAVILNA PRIMENA SUPERSERIJA U TRENING PROGRAMU  (Pročitano 1146 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.358
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
PRAVILNA PRIMENA SUPERSERIJA U TRENING PROGRAMU
« poslato: Oktobar 05, 2016, 03:45:28 posle podne »
Mnogi od vas su čuli, ali i probali popularne superserije.

Za one koji su do sada živeli u pustinji, superserije predstavljaju naizmenično izvođenje dve vežbe, jednu za drugom.  Može se reći da su jedna od najstarijih tehnika u bodibildingu.
I pored njihove popularnosti, ipak postoje mnogi koji uopšte ne razumeju koncept i logiku koja stoji iza ove tehnike.

Dodatno, mnogi ,,stručnjaci’’ svojim klijentima ubacuju ovu tehniku tako što prosto nasumično izaberu dve vežbe i kažu: ,,radi!’’, a sve u cilju da dodatno ,,pojačaju’’ trening koji su zadali svom klijentu, da ga izmore itd, itd. Iako nećemo govoriti o nekoj preteranoj nauci, ipak se iza ove tehnike krije malo više.

Pa, krenimo polako.

Klasičan pristup:
Klasičan pristup bi se odnosio na aktivaciju antagonističkih mišića. Npr. isevate seriju za bidžu, pa odmah zatim kreće serija za tridžu, odmora bez između ove dve serije. Ili, serija na benč presu, pa zatim veslanje. U redu, osetićete umor i prokrvljenost, ali možete još više!

Ono što pravi problem u ovom klasičnom pristupu jeste što nekako zanemaruje faktore poput prethodnog umora, recipročnih inhibitora i stresa na kičmu. Ukoliko ste jedan od mnogih čije telo nije dobro izbalansirano (da uprostimo – neravnomerno razvijene mišićne grupe) ova tehnika može samo nagomilati probleme. Hajde sada da malo popričamo o gorespomenutim faktorima.

Prethodni umor:
Ukratko, pod ovim podrazumevamo snagu koju su vaši mišići utrošili na prethodni pokret. E sad, među prvima to jesu mišići lumbalnog dela, jer skoro da ne postoji pokret u kojem oni nisu, bar minimalno, aktivirani. Klasičan primer jeste čučanj: mnogima ni na pamet ne bi palo da čučanj aktivira trbušne mišiće. Realnost je skroz suprotna!  ....

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2012/10/pravilna-primena-superserija-u-trening.html