Jul 02, 2024, 12:11:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Masa trbusnjaka  (Pročitano 7874 puta)

Van mreže Pere

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Masa trbusnjaka
« poslato: Januar 11, 2007, 09:52:39 posle podne »
Pozdrav, treniram intezivno godinu dana, sve ide svojim tokom samo malo zaostaje masa trbusnih misica.
Definicija nije problem jer mi je trenutni postotak masti 8% ( prirodno sam takav, ne trudim se nista posebno)
nego mi jednostavno nedostaje mase i možda malo iscrtanosti ali vjerujem da ce to doci s masom.
Trbusnjake radim 3 puta tjedno po dvije vježbe (nastojim uvijek kombinirati razlicite: npr. gornje i donje, gornje i medurebrene, donje i bocne)
i to 4-5 serija po 10-15 ponavljanja. Zanima me sta bih treba promijeniti da pocnu rasti ?  :( :(
Pedja hocu tvoje misljenje obavezno  :D

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2007, 10:04:20 posle podne »
E kako izracunas postotak masti? Kako si ti dosao do toga da imas 8%? Sorry malo za offtopic...  :roll:

Van mreže Pere

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2007, 11:02:17 posle podne »
Postoje uredaji kojima se mjeri postotak masnoca, ima ih vise vrsta i mjerenja na razlicite nacine, osim uredajima moze se mjeriti i spravom koja se zove kaliper, on mjeri kozni nabor pa pomocu formula dobijes postotak. Ja sam mjerio bioimpedancom, to je uredaj koji kroz tijelo salje elektricni impuls i na temelju povratne informacije daje postotak tjelesnih masnoca.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2007, 01:31:16 pre podne »
A, izgleda kao kucna vaga? Pa, pre svega bih ti preporucio da povecas broj ponavljanja u samim serijama, po meni 25-35 sa maksimalno koncentrisanim pokretima i pravim vezbama bi trebalo da zavrsi posao, radi tri puta nedeljno gornje, donje i bocne.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2007, 07:43:25 pre podne »
pazi

oblik trbusnjaka je odrejden genetksi....tu nema dileme...

si mi radimo na njihovim detaljima..psoebno na medjurebarnim...to niej ni problem ni tajna.....

fora je u tome..sto je trbusni zid specifiacn misic koji je sklon laganom uvecanju /pogotvo bocni delovi.....ili tamo gde se nalaz slauf kako bi neki rekli...

povecavanjem opterecenja radeci spomenute moze veoma lako da se desi da jednsotavno prosrirs struk sto nikome nije cilj...

u tvom slucaju ja bih tebi preprucio da izbares malo vise od 4-5 vezbi...

hvala bogu za trbu ih imao milion...

uzmes recimo 9 vezbi..

n a jednom treningu radi 4 vezbe sa tesniskim opterecenjam za prednji trbusni zid ali nemoj da spstas ponavljanja ispod 12..

na sledecem treningu uradi 5 vezni ali neka ti borj ponavljanja ne ide ispod 25..

3 puta nedeljno je i vise nego dovljno.......

svaku vezbu u radi..

kada radis sa tezinom...max 2 serije i naravno maximalna koncentraicja i kontrakcija prilikom svakog pokreta

kada radis drugi trenig uradi po 3 vezbe u svakoj seriji..

to ej t.
javi rezualtate

Van mreže bekam

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #5 poslato: Januar 12, 2007, 01:55:03 posle podne »
e ja se vec jednom zali za trbusnjake  ali bez ikakwog odgowora,pa da probam owde
 kao prwo pocetnik sam u owome ,muce me kosi kao i prawi prbusnjaci,imam bolowe u donjem prsljenju kad radim te wezbe

Van mreže Pere

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #6 poslato: Januar 12, 2007, 02:03:58 posle podne »
Znaci moj trening bi izgledao ovako :
jedan trening - 4 vjezbe sa opterecenjem po dvije serije u svakoj vjezbi + minimalno 12 ponavljanja
drugi trening - 5 vjezbi bez opterecenja po tri serije u svakoj vjezbi + minimalno 25 ponavljanja
Još molim te ako nije problem da mi kazes koje vjezbe bi bilo najbolje da koristim.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #7 poslato: Januar 12, 2007, 03:34:05 posle podne »
e ja se vec jednom zali za trbusnjake  ali bez ikakwog odgowora,pa da probam owde
 kao prwo pocetnik sam u owome ,muce me kosi kao i prawi prbusnjaci,imam bolowe u donjem prsljenju kad radim te wezbe
....

ZAR TI NISI OTISAO U AMERE???

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #8 poslato: Januar 12, 2007, 03:35:26 posle podne »
Znaci moj trening bi izgledao ovako :
jedan trening - 4 vjezbe sa opterecenjem po dvije serije u svakoj vjezbi + minimalno 12 ponavljanja
drugi trening - 5 vjezbi bez opterecenja po tri serije u svakoj vjezbi + minimalno 25 ponavljanja
Još molim te ako nije problem da mi kazes koje vjezbe bi bilo najbolje da koristim.

..

AJ OVAKO....PRVI TRENING...MAXIMLANO 15 PON

DRUGI TRENING MAXIMALNO 30 PON

STO SE TICE VEZBE...JBG SADA.

JA IH TREUNTO U LGAVI IMAM 30...

MISLIMDA TI NIJE PROBLEM DA SAM SKLOPIS NEKE KOCKICE I DA SI URADIS JEDAN LEP PROGRAMCIC SA VEZBAMA....

Van mreže Pere

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #9 poslato: Januar 13, 2007, 02:03:06 posle podne »
Nije mi problem ali do sada nisam naisao na dva ista misljenja o vjezbama, pricao sam s mnogo ljudi i svi mi daju razlicite savjete o nacinu izvodenja i o samim vjezbama. Pa posto sam se od mog trenera Joska (fitnes instruktor) naslusao samo rijeci hvale o tebi, zelia sam cuti tvoje misljenje i da me ti malo detaljnije uputis. Nakon sta sam vidia tvoje slike i sta si ti postiga jos sam vise zelia cut tvoje misljenje. Hvala ti na dosadasnjim informacijama i nadam se da ces mi jos pomoci.  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #10 poslato: Januar 13, 2007, 02:49:58 posle podne »
Nije mi problem ali do sada nisam naisao na dva ista misljenja o vjezbama, pricao sam s mnogo ljudi i svi mi daju razlicite savjete o nacinu izvodenja i o samim vjezbama. Pa posto sam se od mog trenera Joska (fitnes instruktor) naslusao samo rijeci hvale o tebi, zelia sam cuti tvoje misljenje i da me ti malo detaljnije uputis. Nakon sta sam vidia tvoje slike i sta si ti postiga jos sam vise zelia cut tvoje misljenje. Hvala ti na dosadasnjim informacijama i nadam se da ces mi jos pomoci.  :)
...

sto se tice pomoci..

naravno i uvek..

sto se tice ljudi koji ti savetuju..

znas kako ej to najlakse da resis..

probas da radis po 2-4 nedlje svaicji savet...

dakle...selektivno samo odstaanjujes one metode koje ti ne rade i pored tih metoda stavis etiketu....savet dala...budala..ili zalepis koji ti hoces epietet..

isto tako kada sam i ja u piotanju..

probaj da radis ovaj sistem 4 nedlje..

ako ga radis pravilno..uz pomoc joska....ja ti garantujem da ces biti zadovljan..

ako ne..slobodno prilepi

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2007, 09:37:24 posle podne »
Pardon sto upadam u temu ali nisam skontao jednu stvar, naime spomenia si opterecenje i povecanje sirine u struku sto nikome nije cilj (valjda si mislio na ove bocne), zanima me kako radis trbusnjake sa opterecenjem a da LEDJA ne pate ( da li je uopce potrebno opterecenje, naime i mladi Pere je dosta visok tako da me zanima da smanjim na minimum opterecenje lumbunalnog dijela kralježnice a da pri tom ostvarim najbolju kontrakciju...? Jer sam pri vjezbama sa opterecenjem, recimo uhvatit uteg nogama, leci na klupu, uhvatit se rukama za rub i lagano noge sagibajuci i spustajuci do horizontalnog polozaja te blago i polagano vracanje nazad, osjetio dosta rad spomenutog dijela kraljeznice tako da me zanima kako postedit taj dio nama malo duzima, jer pri velikim polugama dosta je neugodno a pogotovo recimo nakon mrtvog dizanja, dubokog cucnja u kojem pokusavam sto vise cuvat donji dio ledja???

A za mene osobno, najbolja vjezba za donje je klupa na kojoj se rade zgibovi sa spustanjem nogu do dna i podizanjem do pravog kuta savinutih noga, ono sto Šarčev preporuča za separaciju, kontarkcija i istezanje istodobno po njemu daje max rezultat, te na lopti spustanje dosta horizontalnije uz drzanje nogu na švedske ljestve...
A za gornje sam prije krca ploču od 15-20 kg na prsa i na klupu običnu okačit noge na kosinu i upirat ali onda sam vidio da se to ne preporuča zbog ledja i opasnosti same vježbe, pa sam uzeo na Cross masini i konopu klanjanje do poda (ono kao da laktovima diras pod) te ispavit ledja pogled ispred sebe i maximalno naprezanje prilikom podizanja te udah izdah prilikom spustanja na standardnoj klupi za trbuh na kojoj se mogu noge okacit na kosini...

I primjetio sam da kad imam jako tvrde i snažne trbusne da se cijeli osjecam sigurniji izvodjeci vjezbe sa velikim kilazama, daju mi sigurnost a dok sam trenirao nogomet svi su me ucili da udarac počiva na snazi trbuha i da bez snažnog trbuha (mišiža) nema niti udarca i prave kondicije...
Nažalost moja velika kilaža je prekrila moje mogu slobodno rec velike trbusne i nadam se po prvi put sljedece ljeto da cu smanjit kozu oko pupka i da ce sve doci na vidjelo, proslo ljeto uspjeh je bio gornja dva reda, uz BF na 16-17% na 110kg tjelesne tezine bez kreatina i posnih sireva i bio sam odusevljen koliko znaci izbacivanje doticnih kad sam sei po prvi put u zivotu nazirao vlakna na rameni, sjajan osjecaj i oku ugodan...ovu godinu idem jos dalje, uči se dok si živ zar ne, strah je da se ne izgubi ovo malo teško stečeno he he he,. sad bi svi kazali "ovaj bi jeba a da ne udje" ali ja sam strplkjiv i kao što sam naveo uz pomoć velike tambure ću dogurat do neke defke kojoj tezim, ali nekoj brutalnoj nikad nisam tezio pa ni sad, nekih 12-13% ja sretan kao malo dite...endomorf sam tako da mi pri tom postotki BF-a velicina ce sigurno izac na vidjelo onoliko koliko ja zelim...

P.S. Kao što piše ispod mogapotpisa, natural sam pa i sami znate koliko ide sporije, ali hebemu ne možeš ovce i novce šmrc... šmrc... Pedja i ostali pomagaj kako je reka Pere  8)
« Poslednja izmena: Januar 13, 2007, 09:40:47 posle podne N_E_Z_N_A_L_I_C_A »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #12 poslato: Januar 14, 2007, 06:15:13 posle podne »
opet dolazimo do onoga sto smo josko i ja mnogo puta rekli..

ne treba ti velika tezina da bi misic stimulisao na rast...muslce -mind connettion je veoma bitna stavaka..

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #13 poslato: Januar 14, 2007, 11:54:26 posle podne »
opet dolazimo do onoga sto smo josko i ja mnogo puta rekli..

ne treba ti velika tezina da bi misic stimulisao na rast...muslce -mind connettion je veoma bitna stavaka..

To sam i mislia nego me interesiralo ovo povezano uz opterecenje...malo sam bio zbunjen...hvala...

Van mreže Pere

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Masa trbusnjaka
« Odgovor #14 poslato: Januar 18, 2007, 10:33:48 posle podne »
Bok Pedja, poceo sam raditi trening po tvojim savjetima i mislim da ce ovaj put uroditi plodom.
Medutim imam nekoliko nedoumica pa cu ti potrosit jos malo vremena  :) :) 
nadam se da imas strpljenja jer sam ja uzasno temeljit i apsolutno svaka sitnica me zanima !! To najbolje zna moj trener
Josko koji me naucia svemu sta on zna i VELIKO mu hvala na tom  8) 8)

Kao prvo nije mi jasno kako cu podijeliti vjezbe, hocu li ih podijeliti na vjezbe za: gornje, donje, bocne i medurebrene ??
Ako ih podijelim tako kako ce mi onda izgledati raspored vjezbi za pojedini trening.
Hocu li ,kada radim trening s opterecenjem, raditi sve cetiri gore navedene skupine ili cu nekako drukcije ??
Kako cu onda raditi trening kad radim bez opterecenja s obzirom da radim pet vjezbi ??

S obzirom da trbusnjake radim 3 puta tjedno hocu li jedan tjedan raditi prvi trening s opterecenjem,
drugi trening bez opterecenja i treci ponovo s opterecenjem i zatim sljedeci pocinjem bez opterecenja, pa s opterecenjem, pa bez opterecenja
ili cu svaki tjedan raditi neovisno o proslom, znaci da mi je svaki tjedan isti ??

Pomozi mi jer zelim trbusne barem upola zavidne kao ti, nikako ne ide  :(
Puno pozdrava i hvala ti unaprijed !