Jun 26, 2024, 07:39:21 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI  (Pročitano 18600 puta)

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« poslato: Januar 14, 2006, 01:00:36 pre podne »
[align=justify]JEDAN SAVRSENI DODATAK ZAISTA POSTOJI
[/align]


      Vreme ja da tegove i savremene saplemente ostavite po strani i prihvatite se tanjira. Hrana ce postati Vasa omiljena rec!

      Pripazite se najnovijih nutritivnih reklama koje propagiraju i nude vam carobni saplement, tj . proizvod koji ce vase telo transformisati tako da ono bude definisanije i sa vise misicne mase. Ni jedan proizvod ne moze opravdati takva obecanja, vec je substanca koja vam je apsolutno potrebna za rast – HRANA! Da biste ostvarili zeljene rezultate, hrana je ta koja ce uvek najefikasnije raditi, mnogo bolje nego bilo koji carobni saplement.

      UVEK CE TE IZGLEDATI ONAKO KAKO JEDETE,zapamtite to, bez obzira kako god trenirali ili sta vec! Zato sa punim pravom hranu nazivamo SAVRSENIM SAPLEMENTOM vasem treningu!!!
      Hrana nam pruza sledece stvari, sto nam nijedan drugi saplement ne moze pruziti:
Sirov materijal koji vase telo zahteva za rast i stimulaciju hiljade procesa koji ucestvuju u razlaganju, absorbciji i asimilaciji nutrienata. Digestivni proces, na primer, zahteva pravu hranu sa svojim balansom nutrienata i vlakana, da bi obavio posao za koji i postoji. Prisustvo hrane, kiselina i digestivnih enzima u tankom crevu stimulise produkciju hormona potrebnih za absorbciju nutrienata. Bez hrane ti procesi su poremeceni i pravilna i potpuna asimilacija nutrienata je nemoguca.

      U hranu koja  pruza najbolje rezultate po pitanju poboljsanja fizickog izgleda i fizickih sposobnosti spada sledece; Cist protein, za pocetak, snabdeva nas nutrientima koja nazivamo amino kiseline i zahtevana su za svaki metabolicki proces. Sportisti imaju povecanu potrebu za njima u odnosu na prosecne osobe. Bez dovoljno proteina ne mozete izgraditi misic, ne mozete ga obnoviti posle treninga,…..    Cvrsti i vlaknasti ugljeni hidrati snabdevaju telo energijom i skladiste se kao glikogen u misicima i jetri.

      Bice vam  potrebne i odredjene masti koje nazivamo esencijalnim masnim kiselinama, koje moraju biti uzete kroz ishranu. Esencijalne masne kiseline regulisu mnoge bioloske funkcije, ukljucujuci proizvodnju konektivnog tkiva, celijskih zidova i hormona.

      Sva hrana koja se preporucuje bodi bilderima i sportistima ima visoku hranljivu gustinu. Ovaj termin oznacava odnos nutrienata koje neka namirnica sadrzi, prema energiji koju pruza. Prirodno cvrste namirnice kao sto su krompir, pirinac …. prepune su ugljenih hidrata, proteina, vitamina i minerala. Vlaknasto povrce je bogato mineralima i vitaminima, vodom, vlaknima i ugljenim hidratima. Cista mesa su izvrstan izvor proteina , vitamina i minerala. Ukratko, ovakva hrana je pravi izvor hranljivih sastojaka i bas zato treba da nam je na prvom mestu.

      Trudite se da budete podalje od namirnica niske hranljive gustine. Ovo je obicno brza hrana, slatkisi, sokovi, preradjena hrana, alkohol i namirnice sa visokim postotkom masti. Ovakva hrana se veoma lako pretvara u naslage masnog tkiva ili se recimo u slucaju alkohola mogu umesati u sposobnost tela da metabolise mast. Zaboravite i na vocne sokove, a gazirane ne vredi ni spominjati.

      Hrana je kamen temeljac svake ishrane. Ako ne jedete pravu hranu nista drugo vise nije vazno. Ni jedan saplement vam ne moze pruziti prednosti koje pruza prava kompletna hrana.  
Koliko vas trenira godinama, a napredak u misicnoj masi je zanemarljiv na ulozeni trud?

Zapamtite : uvek ce te izgledati onako kako se hranite (sta cu, neke  stvari treba ponekad vise puta ponoviti). Nacin na koji se hranite ce odluciti kakav i koliko brz ce vas napredak biti ka misicavom i snaznom telu a ne tamo neki saplement sa ovim ili onim sastavom!!!

       Nakon postavljanja temelja za izgradnju tela iz vasih snova mozete uzeti u razmatranje koji bi saplement vasoj ishrani mogao jos vise ubrzati napredak. Tek posto ste svoju ishranu doveli do maksimalno magucih granica i po pitanju kvaliteta i kolicine , dodatni saplementi ce toliko ubrzati napredak da ce mnogi pomisliti da ste uzimali nedozvoljena stimulativna sredstva – a vi ce te biti ponosni na vase zdravo, snazno i lepo oblikovano telo i posebno cete biti zadovoljni jer uzimate zdravu hranu i koristite zdrave saplemente : )


          ZELITE DA POSTANETE VELIKI ???

JEDITE, JEDITE , ZATIM OPET JEDITE i tek onda koristite saplemente!!!



P.S. Naslov ovog teksta je mozda malo pogresan ali je namerno stavljen jer je apsolutno nemoguce dovoljno naglasiti vaznost pravilne i dovoljne ishrane mladim ljudima koji tek ulaze u svet svakodnevnog pomeranja gvozdja te isti u zelji da sto pre dodju do ostvarenja ciljeva najpre posezu za saplementima ili cak i nedozvoljenim sredstvima a da pre toga nisu sredili svoju ishranu. Ma koliko mi pricali, klinci (i ne samo oni) uvek prave istu gresku i zato je naslov malko bombastican, da bi privukao paznju.

       
        Puno pozdrava
                 
                         MR.BIG
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #1 poslato: Januar 14, 2006, 02:13:47 pre podne »
a mi se nadali nekoj novoj formuli,ono kao C4H8-DI-PROPAN-BUTAN-CL14HCL5-17-NOR-HRANA :D odlican post,stvarno odlican,ma fantastican :D bravo BIG
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže KasperskY

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 590
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #2 poslato: Januar 14, 2006, 02:15:18 pre podne »
SVAKA CAST!!!!
Ko ovo ne bude shvatio na pravi nacin ne treba ni da bude blizu tegova i teretane! Pogotovu svi oni koji misle da su tajne u nekim preparatima ili u nekoj drugoj magiji!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #3 poslato: Januar 14, 2006, 08:14:22 pre podne »
majko bozija ovaj kao da je moj rodjeni brat..BRAVO MR BIG....ja vec godinama klincima u gym-u pokusavam da objasnim...morate da jedete..dzaba svi kretaini,proteini,vitaqmini hemija....ali neeeeeee.....

oni odu u apoteku ona ljubazna teta im izda 5 ams of galenika i jos kevu zajebu da ne jedu sedwich u skoli pa skucaju za 100 tabs metana i onda ravno u gym....e tu nastaje problem...oni kao prvu niti hoce niti znaju da vezbaju...sve se swvodi na bench i ruke...NARAVNO NOGE I NISTA DRUGO IM NE TREBA JER TO IMAJU PRIRODNO JAKO....grrrrrrrr...e tu vec ludim..

onda se svi slazu sa teorijom...pa koliko pedja uzima hemije kada onako izgleda...mora da se ubija i da sedi na iglama....a nece ni da cuju kada im pedja kaze da on ustaje u 04.00 ujutro i da idem da sopavam u 20.00-kada traju pripreme..da dnevno jedem 6-7 puta cvrstih oborka...1 kg belog mesa.300-400 gr konjetine..40 belanca.1 kg pirinca,krompir,testenine.tunjevine i salate..popije i ja negde neki jogurt i na sve to izracunajte da mi jedna kanta proteina od 2.2 lbs traje oko 15-20 dana!!!!!....a li neeeeeee...to nema veze...

bino je ostajati ujutro do 05.00 u gradu i buidtiti se posle podne oko 14 i mozda..ali mozda da se jede 1 evenutalno 2 puta u neoj smrdljivoj pekari...E TU JE PROBLEM.....al;i da ne kavarim topic..svak  cast MR BIG..

i jos samo da kazem da sve ovo sto sam rekao svi oni koji me znaju mogu da potvrde da je tacno...priznajem..zasita sam veliki prozdrljivac i neznam jel u pitanju 2 zelduca kako je markoni rekao ili ne ali je cinjenica ono sto je MR BIG rekao.......HRANA...HRANA....HRANA......I SAMO HRANA....

JOS JEDNOM..BRAVO STARI!!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #4 poslato: Januar 14, 2006, 10:45:56 pre podne »
Citat: pedjos
majko bozija ovaj kao da je moj rodjeni brat..BRAVO MR BIG....ja vec godinama klincima u gym-u pokusavam da objasnim...morate da jedete..dzaba svi kretaini,proteini,vitaqmini hemija....ali neeeeeee.....

oni odu u apoteku ona ljubazna teta im izda 5 ams of galenika i jos kevu zajebu da ne jedu sedwich u skoli pa skucaju za 100 tabs metana i onda ravno u gym....e tu nastaje problem...oni kao prvu niti hoce niti znaju da vezbaju...sve se swvodi na bench i ruke...NARAVNO NOGE I NISTA DRUGO IM NE TREBA JER TO IMAJU PRIRODNO JAKO....grrrrrrrr...e tu vec ludim..

onda se svi slazu sa teorijom...pa koliko pedja uzima hemije kada onako izgleda...mora da se ubija i da sedi na iglama....a nece ni da cuju kada im pedja kaze da on ustaje u 04.00 ujutro i da idem da sopavam u 20.00-kada traju pripreme..da dnevno jedem 6-7 puta cvrstih oborka...1 kg belog mesa.300-400 gr konjetine..40 belanca.1 kg pirinca,krompir,testenine.tunjevine i salate..popije i ja negde neki jogurt i na sve to izracunajte da mi jedna kanta proteina od 2.2 lbs traje oko 15-20 dana!!!!!....a li neeeeeee...to nema veze...

bino je ostajati ujutro do 05.00 u gradu i buidtiti se posle podne oko 14 i mozda..ali mozda da se jede 1 evenutalno 2 puta u neoj smrdljivoj pekari...E TU JE PROBLEM.....al;i da ne kavarim topic..svak  cast MR BIG..

i jos samo da kazem da sve ovo sto sam rekao svi oni koji me znaju mogu da potvrde da je tacno...priznajem..zasita sam veliki prozdrljivac i neznam jel u pitanju 2 zelduca kako je markoni rekao ili ne ali je cinjenica ono sto je MR BIG rekao.......HRANA...HRANA....HRANA......I SAMO HRANA....

JOS JEDNOM..BRAVO STARI!!!


Dzaba sva prica Pedja,znas i sam koliko sam na pansportu pricao HRANA,TRENING,ODMOR pa sve ostalo,ali neee,vecini je u glavi steroid kao primarna stvar za napredak.valjda ce ovaj odlicni post bar malo pomoci promeni misljenja takvih ljudi
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #5 poslato: Januar 14, 2006, 12:46:51 posle podne »
Retko dobar tekst . Suva istina . Ocekivao sam neko ubedjivanje kako ce vas neki suplement promeniti za 10 dana ili tako nesto , ali ipak mr. Big nije razocarao . Ja sam na licnom primeru pre par godina shvatio da je sva suplementacija , ludacki treninzi i sve ostalo uzalud ako nema dobre ishrane !
Tako da ovaj tekst obavezno treba staviti pod sticky kako bi bio sto ozbiljnije shvacen

Van mreže Jimmy_DJ

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #6 poslato: April 18, 2006, 09:13:51 posle podne »
extra,a pedja je skor u pravu,al skroz....sta ces kad imas 17 i u grad dodje neki dobar DJ...moras da odes....

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #7 poslato: April 18, 2006, 09:24:40 posle podne »
Super tekst !

Ja sam u nekom iscekivanju vezano za neki posao :(
Bice mi plata 3x veca nego na ovom poslu.
Sutra saznajem da li cu raditi tamo ili ne..   pitanje zivota ili smrti ! Ne mogu da spavam od uzbudjenja...

Samo razmisljam o hrani...   ne mogu da zamislim napredak sa 3-4-5 proteinskih obroka...     proteinom i glutaminom posle treninga...  

Drzite mi palceve !!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #8 poslato: April 18, 2006, 09:41:10 posle podne »
drzimo

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #9 poslato: April 19, 2006, 06:37:11 pre podne »
Akmo Kekko, samo napred Kekko mozes ti to Kekko ... :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #10 poslato: April 19, 2006, 06:40:56 pre podne »
onda vise nece imati komp

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #11 poslato: April 19, 2006, 08:10:10 posle podne »
Grrrr..  prolongirano je...   tek za mesec dana  :( :( :(

Van mreže Mr.Boris

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #12 poslato: Jun 05, 2006, 12:03:27 pre podne »
Hrana i jeste moja omiljena rec. I recenoje od staraca koje zdrav u super u fizikoj formi moze ito dobro da pojede i popije :)...Ja nerazumem kako neko moze i pomisliti o gymu akose slabo hrani.Meni daj mesa pa jase osecam koda mogu slona da podignem.Hehehe
Mr.Boris

Van mreže Dalibor

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 282
    • www.myspace.com/daliborzulejhic
Re: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #13 poslato: Avgust 16, 2006, 11:40:23 pre podne »
apsolutno se slažem sa svim navedenim. kad me članovi u fitnessu pitaju za neki supliment prvo ih upozorim da je to samo dodatak prehrani nikako nadomjestak. odličan tekst.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: SAVRSENI SAPLEMENT ZAISTA POSTOJI
« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2007, 01:57:18 pre podne »
poveden nekim nebuloznim pitanjima nekih da vratimo ovaj text na vidno ,da ga ti neki pazljvo iscitaju,pa da krenu dalje sa informisanjem...