Jun 22, 2024, 12:30:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.208 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: pucanje tetive bicepsa  (Pročitano 16918 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.573
Odg: pucanje tetive bicepsa
« Odgovor #30 poslato: Jul 19, 2016, 01:43:48 posle podne »
ti treba da ides kod specijaliste za ortopoedsku hirurgiju , znaci kod nekog ko ulazi u meso i zna kako to izgleda i njegova iskustva sa pacijentima da cujes, ako ti on kaze da ne moras da operise onda nemoj, ali ako ti on predlozi operaciju onda razmisli , u svakom slucaju ovde na forumu ne mozes dobiti vise odo ovoga sto se tice i saveta i znanja...

Van mreže mate321

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: pucanje tetive bicepsa
« Odgovor #31 poslato: Jul 19, 2016, 02:09:51 posle podne »
oba dva su specijaliste za ortopoedsku hirurgiju, jedan radi kbc,a drugi je privatno nesto stariji doktor u mirovini.

Van mreže mate321

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: pucanje tetive bicepsa
« Odgovor #32 poslato: Jul 19, 2016, 11:01:37 posle podne »
Postovani,
Otrgnuce duge glave bicepsa u ramenu se obicno ne operira.
Razlog je: procijenjeni minimalni gubitak snage, vrlo vjerojatno neprimijetan. Nakon otrgnuca tesko je odrediti odgovarajucu napetost tetive u kojoj se fiksira.
Obicno kroz nekoliko tjedana pacijent osjeca blaze bolove i grcenje u nadlaktici. Nakon toga zaostaje samo estetski deformitet.
Lp

evo odgovora iz specijalne privatne bolnica za ortopediju, samo sam pokušao dogovorit pregled, uglavnom se bave sportašima iz cijele regije, pokušat ću na silu dogovorit pregled, jebiga, napomenuo sam da sam aktivni sportaš sa utezima.

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: pucanje tetive bicepsa
« Odgovor #33 poslato: Jul 20, 2016, 01:05:40 posle podne »
Jadran Damjanovic je imao puknuce tetive bicepsa, ali izgleda da se oporavlja dobro jer opet je u igri velike kilaze i kecevi, ne znam njegovu situaciju i pricu ali je bilo gadno za vidjet bar na videozapisu

Van mreže mate321

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: pucanje tetive bicepsa
« Odgovor #34 poslato: Jul 21, 2016, 12:12:07 pre podne »
Koja je pukla mu u laktu ili ramenu?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: pucanje tetive bicepsa
« Odgovor #35 poslato: Jul 21, 2016, 10:21:51 pre podne »
Jadran Damjanovic je imao puknuce tetive bicepsa, ali izgleda da se oporavlja dobro jer opet je u igri velike kilaze i kecevi, ne znam njegovu situaciju i pricu ali je bilo gadno za vidjet bar na videozapisu
Jel si siguran Gumac da je biceps bio u pitanju,nesto mi se cini.da je triceps ali kozda gresim.
@mate321 Mislim da je lakat ..

Van mreže Endorfin

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: pucanje tetive bicepsa
« Odgovor #36 poslato: Decembar 04, 2016, 11:50:20 posle podne »
Odgovor.Najbolje da odes kod ortopeda.Mom dedi je davno pukla tetiva bicepsa duge glave,skroz i isao je kod hirurga ortopeda i onaj je rekao da ne treba operisati jel nije fizicki radnik i da ne rade nista.Ja sam imao povredu delimicna ruptura od vise godina obaranja ruke i snimao ultrazvukom,proslo je samo od terapija,struja magnet,laseri,inace dosta skupo.Isao sam kod jednog od poznatijih lekara.Ja mislim da ako je totalno pukla ,nema spasa osim operacije.Ali ponavljam,najbolje idi kod ortopeda i neka on pogleda.Ali gledaj kako se i ti osecas,dali ti slabi ruka,ili nisi na snazi nista izgubio itd.Imas na internetu ljudi po you tube koji operisu,ko zeli da se takmici power liftingom itd taj mora operisati.Imas ekstra hirurga u madjarskoj a i u beogradu.Taj u madjarskoj je inace operisao Evina Katonu .