Septembar 28, 2024, 01:13:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.302 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Miroslav82 - Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane  (Pročitano 10954 puta)

Van mreže Miroslav82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Miroslav82 - Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« poslato: Maj 10, 2016, 09:01:28 posle podne »
Pozdrav svima. Zovem se Miroslav i imam 34 god. Trenutno sam na rotaciji uh sa ciljem da smanjim bf pa bih sve vas zamolio da iskomentarisete moj trenutni plan ishrane.
Obrok 1: 200g belanaca + merica whey-a
Obrok 2: 200g belanaca + merica whey-a;
Obrok 3: piletina 150-200g;
Obrok 4: tunjevina 150g;
Obrok 5: ella sir 450g.
Obrok 1,2 i 5 su mi obicno isti dok 3 i 4 menjam u smislu da jedem oslica, dimljeni cureci file ili nesto u tom smislu.
Pmw: whey, bcaa, glutamin, kreatin, omega 3.
Takodje u toku treninga pijem 10g bcaa.
Kada radim jutarnji kardio popijem bcaa i glutamin pre treninga i svako jutro pijem omega 3 i kompleks vitamina.
Uh dodajem obicno u 1, 3 i obroku posle treninga a kolicina zavisi koliko uh unosim tog dana odnosno da li unosim 50, 100 ili 150g uh.
Takodje cu okaciti i fotografiju da vidite trenutnu formu. Visok sam oko 173cm i trenutno imam 80kg. Trudim se da odradim oko 4 kardio treninga nedeljno i 5 treninga nedeljno sa tegovima. Koristim i sagorevac lipo 6 black koji uopste na mene izgleda ne deluje pa bi mi trebala i preporuka oko sagorevaca.
Hvala unapred na odgovorima i savetima.
« Poslednja izmena: Maj 11, 2016, 04:10:48 posle podne mica86 »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Maj 10, 2016, 09:06:37 posle podne »
200gr belanaca pa na to whey protein ? Zasto protein na protein? Bolje neke masti tu da se ubace ? :)

Svakako na 50-150gr ugljenih hidrata treba da obratis paznju i pojacas unos zdravih masti,jer sa ovakvom ishranom ja ne znam sta te drzi u "zivotu" bez zdravih masti.. ? :)

Van mreže Miroslav82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: Maj 10, 2016, 10:33:29 posle podne »
Trenutna forma, ako se moze nazvati formom!

Van mreže Miroslav82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: Maj 10, 2016, 10:35:47 posle podne »
Sta predlazes kao unos masti?
Do sada sam video da su najbolji izvor orasasti plodovi kao npr orasi, badem, kikiriki kao i maslinovo ulje.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2016, 10:45:46 posle podne »
Sta predlazes kao unos masti?
Do sada sam video da su najbolji izvor orasasti plodovi kao npr orasi, badem, kikiriki kao i maslinovo ulje.

Tako je,sve vrste orasastih plodova,maslinovo ulje,takodje zumanca,recimo umesto tih 200gr belanaca,pojedes 5-10 CELIH jaja (koliko god da jedes mozes cela) i uz to neka salatica,i eto kompletan obrok protein+masti+vlakna,ne moze jednostavnije a bolje... :)

I tih 50-150gr hidrata ubacis u obrok pre/posle treninga,ostatak picis P+M i odlican. :)

Van mreže Miroslav82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2016, 10:49:06 posle podne »
Hvala ti puno na brzom odgovoru i savetu.
Kako ti se cini ostatak jelovnika kao i trening sa suplementima koje trenutno koristim?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2016, 10:56:13 posle podne »
Pa ovako,namirnice sto se tice ishrane su okej,popravi to sto sam ti sugerisao u vezi uh i masti i to ce biti super.
Sto se tice suplementacije,na svom je mestu,osim kreatina njega izbaci,apsolutno je bespotreban u fazi definicije.. :)

A za sagorevac,dobar je lipo,verujem da radi,cim ishranu popravis bice rezultata,sigurno ce malo da pogura ali sve je to dzabe ako ishrana nije dobra tako da znas na sta ciljam.. :)

Van mreže Miroslav82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2016, 11:00:30 posle podne »
Sve mi je jasno. Ubacujem vise zdravih masti, hidrate uzimam u dorucku, pre i posle treninga.
Hvala ti jos jednom na savetu.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2016, 11:04:48 posle podne »
Sve mi je jasno. Ubacujem vise zdravih masti, hidrate uzimam u dorucku, pre i posle treninga.
Hvala ti jos jednom na savetu.

Najbolje bi bilo kada prepravis da postavis ovde za finalnu proveru,jer dosta ljudi ume da na neki nacin pogresno protumaci ovakve stvarcice pa dodje do zbrke,i onda bude stvar jos gora,pa cisto da to predupredimo.. :)

Van mreže Miroslav82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2016, 11:07:00 posle podne »
Postavicu korigovani jelovnik pa cemo da proverimo da li sam skontao. Upravo jedem ella sir + 50g oraha.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2016, 11:08:05 posle podne »
Upravo jedem ella sir + 50g oraha.

Upravo vidim da si na pravom putu :)  ;D

EDIT: Zaboravih da ti spomenem,mozda bi bilo dobro da zapocetak smanjis kardio,pustis malo hranu i metabolizam da urade svoje pa po potrebi ubacujes kardio.. :)

Van mreže Miroslav82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #11 poslato: Maj 10, 2016, 11:09:23 posle podne »
Sa iskrenim savetima. Hvala jos jednom.

Van mreže Miroslav82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #12 poslato: Maj 11, 2016, 03:48:29 posle podne »
Mozda nije lose da kardio radim subotom i nedeljom posto tim danima mogu da ga radim ujutro na prazan stomak. Kardio radim na sobnom trenaznom biciklu u kombinaciji hiit oko 15 min i kardio srednjeg inteziteta oko 15-20 min. Ostalim danima bih mogao trening sa tegovima i do sada sam imao obicaj da radim jednu misicnu partiju dnevno u trajanju oko 40 min.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #13 poslato: Maj 11, 2016, 03:58:41 posle podne »
Mozda nije lose da kardio radim subotom i nedeljom posto tim danima mogu da ga radim ujutro na prazan stomak. Kardio radim na sobnom trenaznom biciklu u kombinaciji hiit oko 15 min i kardio srednjeg inteziteta oko 15-20 min. Ostalim danima bih mogao trening sa tegovima i do sada sam imao obicaj da radim jednu misicnu partiju dnevno u trajanju oko 40 min.

Po meni skroz korektno zamisljeno.. :)

Van mreže Miroslav82

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Rotacija ugljenih hidrata, savet oko ishrane
« Odgovor #14 poslato: Maj 11, 2016, 04:14:13 posle podne »
Danasnja ishrana po obrocima:
Obrok br.1: sejk od 3 cela jaja i 100g belanaca + merica iso whey zero + kompleks vitamina, 10g glutamina i 3 kaps lipo 6 black;
Obrok br. 2: omlet od 3 cela jaja + salata paradajz;
Obrok br. 3: tunjevina 120g eva + 50g integralni hleb mestemacher
Obrok br. 4: verovatno 150-200g oslica, posle treninga.
Ako budem imao trening danas onda obavezno pmw koji se sastoji od merice whey-a, 10g glutamina, 10g bcaa.
Takodje pre treninga oko 1h bih uzeo 50g ovsenih, 3 kaps lipo 6 black, 12-15g mp assault-a i tokom treninga oko 10g bcaa.
Obrok br.5: 450g ella sira u koji dodam oko 0.5l vode i kesicu step soka zbog ukusa.
Danasnji cillj je oko 50g uh, oko 200g p i 80g m.