Septembar 23, 2024, 03:29:01 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Robertgauth
X3MShop banner

Autor Tema: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA  (Pročitano 4396 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« poslato: April 12, 2016, 04:49:11 posle podne »
Evo šta bi trebalo da zapamtite:
-genetske modifikacije hrane su uvećale proizvodnju pojedinih žitarica 20-30%

-GMO žitarice se, po pravilu, znato lakše uzgajaju: uspevaju i u umerenim klimama, traže manje vode, đubrišta, pesticida i tome slično da bi rasle

-GMO namirnice su prisutne svuda oko nas, u mnogo većoj meri nego što smo svesni
-Evropska komisija je do sada finansirala oko 130 studija o GMO hrani, koje je izvodilo oko 500 nezavisnih timova i ni u jednoj studiji nije zaključeno da GMO hrana povlači sa sobom rizike po zdravlje ljudi

-jedan od glavnih argumenata protiv GMO hrane je studija koja je izvedena na pacovima i u kojoj je ne preterano ubedljivo zaključeno da unos GMO hrane znatno uvećava rizik od stvaranja kancera

-možda bi najbolje rešenje bilo nastaviti sa proizvodnjom i distribucijom GMO hrane, uz održavanje konstantnih istraživanja i kontrole

Svake godine, oko milion ljudi na planeti umre usled nedostatka vitamina A. Dodatno, nedostatak ovog vitamina uzrokuje trajno slepilo kod oko 500 000-3 000 000 dece u svetu!
Ipak, u novije vreme nauka je ponudila potencijalno rešenje ovog ozbiljnog stanja: takozvani „zlatni pirinač“. Dok obični, prirodni pirinač jedva sadrži vitamin A, ovaj „zlatni pirinač“ sadrži više vitamina A nego spanać!...

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2016/04/istina-o-gmo-namirnicama.html

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #1 poslato: April 12, 2016, 07:07:53 posle podne »
mislim da odavno  ni evropski suplementi nisu gmo free..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #2 poslato: April 13, 2016, 11:46:58 pre podne »
mislim da odavno  ni evropski suplementi nisu gmo free..

morali bi da pise drugar...
kazne su STRASNE da se neko igra sa tim

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #3 poslato: April 13, 2016, 01:52:46 posle podne »
Mislis? Recimo u Nemackoj (ako cemo po hrani, a to verovatno tj. sam siguran da vec znas) , imas one prodavnice koje su gmo free i da kazemo standove itd za koje se zna da nisu, i cena o njima dosta govori... imam prijatelja koji zivi tamo, odlazio sam kod njega vis puta , na oko naravno ne moze nista da se provali , ali pricaju ljudi koji tamo zive da i ako kupis tamo gmo free tj pazaris, nije ti neka garancija da si pazario gmo free proizvod jer se tu vise ne zna st aje sta ima krivina koliko hoces, recimo mleko... postoji tolerancija po kolenima kod stoke, potom proizvodjac moze da tvrdi da krava nije genetski ni sa cim dopingovana itd... i to je za njega gmo free, ali se ne pita cime je hranjena... neke firme da sada ne nabrajam kada im posaljes mail na tu temu , dobijas slicne odgovore...  i u samom tekstu pise da evropska komisija finansira ta istrazivanja ... tako da...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #4 poslato: April 13, 2016, 01:58:14 posle podne »
Mislis? Recimo u Nemackoj (ako cemo po hrani, a to verovatno tj. sam siguran da vec znas) , imas one prodavnice koje su gmo free i da kazemo standove itd za koje se zna da nisu, i cena o njima dosta govori... imam prijatelja koji zivi tamo, odlazio sam kod njega vis puta , na oko naravno ne moze nista da se provali , ali pricaju ljudi koji tamo zive da i ako kupis tamo gmo free tj pazaris, nije ti neka garancija da si pazario gmo free proizvod jer se tu vise ne zna st aje sta ima krivina koliko hoces, recimo mleko... postoji tolerancija po kolenima kod stoke, potom proizvodjac moze da tvrdi da krava nije genetski ni sa cim dopingovana itd... i to je za njega gmo free, ali se ne pita cime je hranjena... neke firme da sada ne nabrajam kada im posaljes mail na tu temu , dobijas slicne odgovore...  i u samom tekstu pise da evropska komisija finansira ta istrazivanja ... tako da...

ne mislim ja nista NEGO ZNAM
a i procitaj jos jednom sta si napisao i sam sebe si demantovao
POSTOJE prodavnice gde pise organic bla bla bla :D :D
pa sto onda kada je tako sve jednostavno,ne uvaljuju ljudima gmo pod orgn ;) ;)
a i to se vidi i prepozna
ti si BIO nekoliko puta,a ja ziveo nekoliko godina,i radio bas gotovo pa slicne stvari...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #5 poslato: April 13, 2016, 02:02:07 posle podne »
znaci ti kada udjes u prodavnicu u nemackoj i kupujes u organic , mozes 100 posto da budes siguran da je to organic ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #6 poslato: April 13, 2016, 02:11:39 posle podne »
znaci ti kada udjes u prodavnicu u nemackoj i kupujes u organic , mozes 100 posto da budes siguran da je to organic ?

naravno
i tamo gde pise GMO free je 100% gmo free
isto tako,i zato u Nemackoj mozes da kupis 1 kg paradajza za 10 euro centi a u drugoj radnji ces 1 kg da platis 5.5 eu ;)

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #7 poslato: April 13, 2016, 11:42:48 posle podne »
Ja koliko sam video definicije i sertifikacije za organsku hranu (koja se razlikuje od drzave do drzave, cak nema ni EU wide regulativu), non-GMO nije uslov da bi nesto bilo organsko.
Laicki se uzima da jeste tako, ali ne vidim po definicijama da se ista o tome pominje.

Takodje, na vecini pise nesto tipa GMO-free (sto ne znaci 100% GMO free, jer pstoje zakonski definisane granice granice!).

Za Nemacku je dobro objasnjeno ovde:
http://www.ohnegentechnik.org/index.php?id=467
« Poslednja izmena: April 13, 2016, 11:46:09 posle podne MrT »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #8 poslato: April 14, 2016, 05:24:59 pre podne »
Ja koliko sam video definicije i sertifikacije za organsku hranu (koja se razlikuje od drzave do drzave, cak nema ni EU wide regulativu), non-GMO nije uslov da bi nesto bilo organsko.
Laicki se uzima da jeste tako, ali ne vidim po definicijama da se ista o tome pominje.

Takodje, na vecini pise nesto tipa GMO-free (sto ne znaci 100% GMO free, jer pstoje zakonski definisane granice granice!).

Za Nemacku je dobro objasnjeno ovde:
http://www.ohnegentechnik.org/index.php?id=467

nesto ti to nisi kako treba drugar...
ja ti govorim licna iskustva
i nije MOGUCE da pise gmo free a da nije org -ili
ukoliko ti uspes da tako nesto dokazes,defitivno si bogat covek u tom slucaju.veruj mi.
znam kroz kakve procedure porlaze firme koje se bave sa proizvodnjom i koja je haos oko gmo ,gmp certifikata itd itd itd

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #9 poslato: April 14, 2016, 09:37:27 posle podne »
Pa pise lepo gore ;) Postoji % za "GMO free", prilicno visok, ali nije skroz cist.
Ne znaci da ce namerno moci celu proizvodju da maskiraju, ali da se nadje GMO - moze!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #10 poslato: April 15, 2016, 06:50:33 pre podne »
Pa pise lepo gore ;) Postoji % za "GMO free", prilicno visok, ali nije skroz cist.
Ne znaci da ce namerno moci celu proizvodju da maskiraju, ali da se nadje GMO - moze!

o tome i govorim
da ako neki zeli gmo..naravno
e sada ovi %...
jbg...prvenstveno je bilo reci posto je Pirat spomenuo proizvodjacje suplemenacije u EU
o tome znam pprilicno dosta i znam kroz sta se prolazi zbog GMO certifikata

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #11 poslato: April 15, 2016, 11:58:24 pre podne »
A, OK. Naravno da nece biti whey od GMO krave, a da pise GMO Free.


BTW, da te potsetim da je skoro jedan UK suplement toliko fejlovao testove da je pitanje kako su ga pustili da ostane na trzistu (bilo je u Week in Week Out sa BBC Scotland-a, ima ga na sajtovima sa .trnt - pisalo da je >70% proteina, dok nema ni 2% proteina, ali nikom nista ;))

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #12 poslato: April 15, 2016, 12:57:41 posle podne »
Citat
A, OK. Naravno da nece biti whey od GMO krave, a da pise GMO Free.

da ali moze da bude hranjena gmo ;)
Za supse sve zavisi gde nabavljaju sirovine... i od koga... interesantno je da nijedan brend  ni Evropski ni USA to ne otkriva na svojim proizvodima... odakle sta i kako... neke novonastale evropske firme isto ... coustumer service im je nula poena... jedva imaju dobar prezentacioni sajt... a kamoli neke daljnje informacije... to iskreno daje losu sliku na celu industriju suplemenata... zato i postoje svakakva misljenja i ono kada odes kod lekara... pa te pita da li si pio proteine :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #13 poslato: April 15, 2016, 03:35:33 posle podne »
Citat
A, OK. Naravno da nece biti whey od GMO krave, a da pise GMO Free.

Pirat je odgovorio
OVO JE NAJVECI problem drugar jer nekako vidim da ne rauzmes tehonlgju prozivodnje.
nije BREND proizvodjac sirovine.
BREND radi samo punjenje,a sirovina se uzima na globlanom trzistu
Najpoznaitji PORIZVODJACI sirovine u EU su eng vollack i brentag i 98% brednova uzima SIROVINU od njih bas iz razloga sto je GMO FREE a to je 1 mil% jer su toliko ostre i rogornze fore oko tog gmo da je to strasno
Pricam ,dakle iz prive ruke i znam o cemu je rec.
Naravno

Piratj je odgoviro po pitanju jos nekih stvari,i vise nego precizno ;)

Citat
BTW, da te potsetim da je skoro jedan UK suplement toliko fejlovao testove da je pitanje kako su ga pustili da ostane na trzistu

NARAVNO i to nije TAJNA vec je puklo na sva zvona drugar
BAS zbog tih i takvih i jeste sranje tj proizovjdaci imaju sranje,a pogtovo od kada se digao taj slucaj,sam Vollack je uradio haos oko i bas zbog tih koji izbacuju te fore

steta sto newsweek nije objavio kazne koje su izrecene sto materijalne,novcane,sto kazne tvroza sa glavne aktere te price ;) ;)


Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: ISTINA O GMO NAMIRNICAMA
« Odgovor #14 poslato: April 16, 2016, 05:07:21 pre podne »
Koji brend je bio u pitanju, da li znas? U WiWo nisu hteli da ga imenuju, koliko se secam.