Septembar 19, 2024, 11:38:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kupovina suplemenata online preko interneta !  (Pročitano 35416 puta)

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #15 poslato: Januar 13, 2007, 11:05:27 pre podne »
erdal,odakle si ti ???

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #16 poslato: Januar 13, 2007, 01:15:23 posle podne »
@Erdal82

Neko je rekao da je na svu robu jos 50% troskova...



Jel ima neko da je za Srbiju porucivao?

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #17 poslato: Januar 13, 2007, 02:38:33 posle podne »
I ja sam negde procitala to da se preko odredjene kolicine ne platja caring,zato sam pitala. . .ali mogu da probam da smislim i nesto za pdv:P

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže Lucky :)

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #18 poslato: Januar 13, 2007, 05:14:12 posle podne »
I ja sam negde procitala to da se preko odredjene kolicine ne platja caring,zato sam pitala. . .ali mogu da probam da smislim i nesto za pdv:P

kod nas u hr se plaća i carina i pdv!! carina 5 % od vrijednosti proizvoda i pdv 22%!!

Van mreže OVERLOAD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #19 poslato: Januar 15, 2007, 01:29:59 pre podne »
I ja sam negde procitala to da se preko odredjene kolicine ne platja caring,zato sam pitala. . .ali mogu da probam da smislim i nesto za pdv:P

Carina ne moze da se ne placa preko odredjene kolicine, nego moze samo da se ne placa ispod odredjene kolicine.Bilo je da se ne placa ako vrednost paketa zajedno sa postarinom ne prelazi 100 EUR-a, a sada su smanjili pa je limit 20 EUR-a.


 Ja sam narucio preko stranice www.supplementmarket.com Optimum whey protein 2,2 KG ($27), izabrao malo brzu ali skuplju posiljku za $25, pa cemo bas vidjeti za 7-10 dana...ako bude moglo, isplati se tako narucivat, ako ne, onda barem znam da je neisplativo...

Kada se udruzi, isplativije je zbog postarine, jer na svaki dodatni naruceni suplement dobijes dosta manju postarinu, a nekad je i ne moras platiti, ako narucis u vecim kolicinama...
Ajde bas da vidim prvo da ti stigne za 7-10 dana iz Amerike  :lol:, i obavesti nas koliko si platio postarinu   :lol:
Da, ako narucis veliki paket za koji je postarina 150 dolara to ce Amerikanci da ti plate , a ako je 25 dolara onda nece da se cimaju  :lol:
« Poslednja izmena: Januar 15, 2007, 01:33:40 pre podne OVERLOAD »
"Remember my NAME...you'll be screaming it later..."

http://www.youtube.com/watch?v=Q98Hmx6zTuo

Van mreže OVERLOAD

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 113
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #20 poslato: Januar 15, 2007, 01:34:50 pre podne »
I ja sam negde procitala to da se preko odredjene kolicine ne platja caring,zato sam pitala. . .ali mogu da probam da smislim i nesto za pdv:P
Mogu da te kontaktiram ako mi treba knjigovodja?
"Remember my NAME...you'll be screaming it later..."

http://www.youtube.com/watch?v=Q98Hmx6zTuo

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #21 poslato: Januar 15, 2007, 02:28:15 pre podne »
Pa jel ima neko da je porucivao za Srbiju pakete?

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #22 poslato: Januar 15, 2007, 09:19:32 pre podne »
@OVERLOAD Slobodno-ne sumnjaj u mene;)8)

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže Erdal82

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #23 poslato: Januar 15, 2007, 05:57:59 posle podne »
erdal,odakle si ti ???

Iz Sarajeva sam...ovdje je vjerovatno malo drukciji sistem...
Da, istina je da carinu ne placas ako vrijednost proizvoda (ali BEZ postarine) NE prelazi 100EUR, mada se to nesto stalno mijenja...mislim da carina uopce nece biti problem, vec ta sanitarn kontrola je kod nas problem...ajd, vidjecemo...Optimum mi jos nije stigao...

Van mreže toleander

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #24 poslato: Januar 16, 2007, 03:05:04 posle podne »
Pa jel ima neko da je porucivao za Srbiju pakete?
narucivao ja :) sta te konkretno zanima?

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #25 poslato: Januar 17, 2007, 06:44:30 posle podne »
erdal,odakle si ti ???

Iz Sarajeva sam...ovdje je vjerovatno malo drukciji sistem...
Da, istina je da carinu ne placas ako vrijednost proizvoda (ali BEZ postarine) NE prelazi 100EUR, mada se to nesto stalno mijenja...mislim da carina uopce nece biti problem, vec ta sanitarn kontrola je kod nas problem...ajd, vidjecemo...Optimum mi jos nije stigao...

aha,pa i ja sam takodjer..a sta si ti sve narucio??...i bas me zanima kad to stigne da vidimo koliko ce to sve izaci sa carinom,pdv-om,postarinom i ostalim sranjima...

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #26 poslato: Januar 17, 2007, 10:04:36 posle podne »
Pa jel ima neko da je porucivao za Srbiju pakete?
narucivao ja :) sta te konkretno zanima?

Vise ne narucujes? Zanima me komplet procedura. Vidim da je jeftino u poredjenu sa cenama koje su kod nas.

- Kolko dugo cekas?
- Kolki su dodatni troskovi pre ulaska u nasu drzavu?
- Kolki su troskovi ovde kod nas kada stigne?
- Kada se sve ovo sabere da li je i dalje isplatljivije?
- Ako bi narucivao mnogo vece pakete npr 3,4 kante whey-a + nekoliko manjih da li postoji neko extra placanje na to i da li je onda isplatljivije?
- Do kolko mozes da narucis a da ti ne naplacuju carinu?
- I za kraj (za sada :) ) da li si ti zadovoljan?

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.777
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #27 poslato: Januar 17, 2007, 10:48:31 posle podne »
bolje te pare potrosit na veleprodajij kod uvoznika za nasu/vasu zemlju
ko ce se prchkat sa carinama, postarinama, vodovodom i kanalizacijom itd. itd.
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Erdal82

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #28 poslato: Januar 18, 2007, 02:36:20 pre podne »
erdal,odakle si ti ???

Iz Sarajeva sam...ovdje je vjerovatno malo drukciji sistem...
Da, istina je da carinu ne placas ako vrijednost proizvoda (ali BEZ postarine) NE prelazi 100EUR, mada se to nesto stalno mijenja...mislim da carina uopce nece biti problem, vec ta sanitarn kontrola je kod nas problem...ajd, vidjecemo...Optimum mi jos nije stigao...

aha,pa i ja sam takodjer..a sta si ti sve narucio??...i bas me zanima kad to stigne da vidimo koliko ce to sve izaci sa carinom,pdv-om,postarinom i ostalim sranjima...

Ja sam narucio sam Optimum Whey Protein 2,3 KG, nisam smio vise...pa kad stigne, vidjecu jel se isplati tako uzimati pojedinacno...htio sam naravno jos nesta da narucim, ali za pocetak samo ovaj whey...

Van mreže toleander

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Kupovina suplemenata online preko interneta !
« Odgovor #29 poslato: Januar 18, 2007, 11:09:23 pre podne »
Pa jel ima neko da je porucivao za Srbiju pakete?
narucivao ja :) sta te konkretno zanima?

Vise ne narucujes? Zanima me komplet procedura. Vidim da je jeftino u poredjenu sa cenama koje su kod nas.

- Kolko dugo cekas?
- Kolki su dodatni troskovi pre ulaska u nasu drzavu?
- Kolki su troskovi ovde kod nas kada stigne?
- Kada se sve ovo sabere da li je i dalje isplatljivije?
- Ako bi narucivao mnogo vece pakete npr 3,4 kante whey-a + nekoliko manjih da li postoji neko extra placanje na to i da li je onda isplatljivije?
- Do kolko mozes da narucis a da ti ne naplacuju carinu?
- I za kraj (za sada :) ) da li si ti zadovoljan?
pogresno sam se izrazio, narucujem i dalje:D

-ima 3 nacina isporuke za pakete od nekoliko kg, ja biram onaj srednji (airmail parcel post). na sajtu pise da je to 4-10 dana, po mom iskustvu, to je 3-4 nedelje, ali sve do sada mi je uredno stizalo, samo, eto, malo sporije nego sto pise.

-drzava mi naplacuje jos 10% carine na vrednost i postarinu koja je deklarisana na paketu, i onda jos 18% pdv na sve to skupa :( ali, momci iz supplementmarketa ce ti rado na paketu napisati da vredi manje nego sto si ga platio ako ih zamolis da to urade :lol: pazi samo da ne preteras u smanjivanju jer carini moze da bude sumnjivo ako preteras. na ovo ide jos 400-500 dinara nekih glupavih taksi.

-koliko sam ja sabirao i racunao, isplati se uglavnom. neke stvari je tesko naci u beogradu. neke su dosta jeftinije u usa, pa su i posle carine jeftinije. ali, opet, to ne vazi sve, neke stvari i dalje kupujem ovde. generalno, mislim da ti je najbolje da sednes i sracunas otprilike za svaki suplement koji te zanima koliko bi te izasao i to uporedis sa cenama ovde. jeste smor to, ali moze da se ustedi:)

-ja i narucujem vecu kolicinu odjednom, obicno to bude jedno 45lb (oko 22kg) za par meseci jer je isplativije zbog postarine. na vece kolicine je isporuka dosta jeftinija gledano po kg. tako da ti je isplativije da kupis vecu koliicinu odjednom ili da se udruzis sa nekim pa da zajedno narucite i podelite troskove isporuke. i nema nista extra placanja, ono sto pise na sajtu kad kliknes na checkout plus carina i pdv po stopama koje sam vec pomenuo.

-nekada je (stara dobra vremena :lol:) do 100e moglo da se kupuje bez carine i pdv-a, sad vise ne moze, moras da platis uvek :x

i jesam zadovoljan, narucivao sam 3-4 puta do sada i sve je bilo ok... plus, sto UVEK imaju iso 100 sa ukusom cokolade :lol: