Septembar 28, 2024, 04:16:33 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.305 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: VISOKI VEŽBAČI i ČUČANJ  (Pročitano 1096 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
VISOKI VEŽBAČI i ČUČANJ
« poslato: Mart 08, 2016, 06:28:01 posle podne »
DA LI VISOKI VEŽBAČI MOGU OČEKIVATI KORIST OD ČUČNJA

Pitanje:
„Prilično sam visok i mišljenja sam da mi je to otežavajuća okolnost kada radim čučanj. Dodatno, i drugi su mi govorili da visoki ljudi nisu predodređeni za pokret čučnja i da bi trebalo da se držim leg pres vežbe ako želim da unapredim mišiće nogu. Koje je tvoje mišljenje?“

Odgovor (Lee Haney):
„Pa, možda ti se neće dopasti kako počinjem svoj odgovor na tvoje pitanje, ali oni koji su ti savetovali ovo što si mi izneo u pitanju su i u pravu i nisu. E sad, pre nego što te iznerviram ovakvom rečenicom, dopusti mi da ti objasnim na šta tačno mislim.

Ljudi određene građe (obično visoki sa dugim udovima) mogu imati poteškoća na vežbama poput čučnja, u odnosu na one koji su niži i sa kraćim udovima. Ovo je prvenstveno zbog činjenice da je suština čučnja u stvari u principu poluge i balansiranju tela prilikom izvođenja pokreta, održavanja ravnoteže.

Kako se spuštaš u pokretu čučnja, kukovi se blago pomeraju unazad, dok tvoja kolena kompenzuju pokret pomerajući se unapred, kako bi održala centar gravitacije poravnan sa tvojim člancima. Što su duže noge, to je veća mogućnost da osetiš nestabilnost prilikom spuštanja tokom izvođenja čučnja.
Iako nisam inžinjer, ovo ti mogu potvrditi i iz ličnog iskustva jer ti i ja imamo sličan problem i ja sam takođe imao dosta poteškoća radeći ovu vežbu. Da li ovo znači da treba da u potpunosti izbaciš čučanj iz svoje trenažne rutine?..

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2016/03/visoki-vezbaci-i-cucanj.html