Septembar 28, 2024, 04:11:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: PRAVA ISTINA - RAMENA PHILA HEATHA  (Pročitano 1189 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
PRAVA ISTINA - RAMENA PHILA HEATHA
« poslato: Mart 07, 2016, 04:04:30 posle podne »
S obzirom da će ovo biti tekst o programu treninga za ramena, verovatno mnogi očekuju intenzivne serije potisaka iznad glave, uz neizbežna lateralna dizanja bučicama. Ipak, kada je u pitanju vladajući Mr. Olympia, Phil Heath, nećete ga videti kako radi tradicionalne treninge, a vrlo retko ćete ga videti kako u seriji juri svoj RM, kako bi zadovoljio fanove oko sebe ili tome slično. Većina njegovog treniranja odnosi se na upotrebu sprava za vežbanje, a u serijama drži se skoro konstantnog broja ponavljanja,za koji i studije i iskustvo pokazuju da doprinosi mišićnom rastu.

„Da li su ti potrebni osnovni pokreti koje bi izvodio bučicama i šipkom?“ „Naravno da jesu“, odgovara Phil i nastavlja „ranije sam radio potiske sa veoma velikim opterećenjima, i osećao sam ozbiljan bol sve vreme, ali danas znam da tako ne treba da se vežba! Danas svako voli da priča i savetuje šta je bolje. Možda su mnogi u pravu, možda imaju dobre argumente, ali šta ako meni ne odgovara da radim to što oni pričaju, šta ako se ja ne osećam prijatno dok radim to što savetuju? Ja radim ono što mi je prijatno i ono što mi daje efekta, dakle, sve dok rastem, jedino me to zanima“.
Phil kaže kako mu i danas mnogi savetuju da ubaci više pokreta bučicama jer će tako, prema njihovim rečima, rasti još više. Ali, Phil i dalje raste iako ne menja svoju praksu. Sve dok bude želeo da raste, tako će i ostati. Onda kada ne bude želeo više da uvećava obime, možda će poslušati ono što mu drugi kažu.

Ipak, priznaje da povremeno radi potiske pomoću šipke, i istovremeno kaže da ih mrzi. Onog momenta kada oseti bol prilikom rada momentano prestaje. „Bol me uvek podseti da ne treniram zbog drugih, već zbog sebe. Moram da budem racionalan i pametan. Naravno, tamo gde ima mesta ne slušam pravila toliko dosledno i mislim da sam do sada sve to uspešno radio. Primera radi, smatram da sam izgradio veoma razvijena leđa, bez izvođenja pokreta mrtvog dizanja!“...

NASTAVAK teksta,procitajte na nasem BLOGU,klikom na link ispod:

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2016/03/prava-istina-ramena-phila-heatha.html