Septembar 20, 2024, 06:37:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti za pocetnika  (Pročitano 9758 puta)

Van mreže Nik

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #15 poslato: Mart 07, 2016, 11:12:46 posle podne »
Hvala puno Vojo. I na kraju je l bi ti izbacio susenu govedinu ili ipak ostavio u jelovniku?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #16 poslato: Mart 07, 2016, 11:18:18 posle podne »
Taman posla druze,tu smo da se pomazemo..:)
Ja bih izbacio, e sad ti kako hoces...;)

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #17 poslato: Mart 07, 2016, 11:19:04 posle podne »
Zar nije bolje ubaciti meso pravo, ne suseno, susena govedina donosi razne rizike a i puna je soli i sl. kupi npr govedji but pa jedi to ili belo meso i sl.

Van mreže Nik

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #18 poslato: Mart 07, 2016, 11:29:42 posle podne »
Bolje Lee Vu, tako c i biti ucinjeno... susene govedine nema, a ni mleka ni jogurta, omlet sa pahuljicama, jos samo da nabavim whey  i idemooo :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #19 poslato: Mart 07, 2016, 11:36:03 posle podne »
Bolje Lee Vu, tako c i biti ucinjeno... susene govedine nema, a ni mleka ni jogurta, omlet sa pahuljicama, jos samo da nabavim whey  i idemooo :)
E tako,vidis kako moze..:D

Van mreže Nik

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #20 poslato: Mart 07, 2016, 11:51:59 posle podne »
Sve se moze ako se ulozi rad, posvecenost i najvaznija stvar je da kada se posustane covek ne odustane. Samo trebaju prave informacije.

Drugari hvala puno na savetima, pa se citamo na nekim "naprednijim" temama

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #21 poslato: Mart 08, 2016, 06:05:56 pre podne »
Citat
1. Zasto susenu govedinu izbaciti - po nutritivnim vrednostima odlican je izvor proteina

pokusaj da saznas poreklo "govedine"
pokusaj da saznas proces obrade te govedine
pokusaj da saznas kako se dobija krajnji product "susena govodena"
pokusaj da saznas sta se koristi u procesu "susenja" govodine i stabilizacije

siguran sam da ce ti odgovori na ova pitanja,nametnui zakljucak
parce govedine te nece ubiti naravno
medjutim
ovde se govori
o parcetu hleba uz obrok x 3 obroka = 300 gr
parcetu govodine
casi jogurta
voce
potreba za secerom (izmisljen pojam) posto mozdane celije ne funkocnisu uz pomoc irtiacije panrkesa da izluci inuslin i trazi secer,vec je to neki drugi proces,ali da ne davim,nikakve veze sa POTREBOM nema vec je stvar sasvim drugaicja.

dakle
imamo 5 paratmaera u tri ili cetri obroka i SVEGA PO MALO...kapiras gde nas ovo vodi?

Van mreže Nik

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #22 poslato: Mart 08, 2016, 10:58:09 pre podne »
Zaboravio sam da napomenem da susenu govedinu ne kupujem, nego je pravim sam. Imam susnicu za meso. Meso sveze kupujem u lokalnoj mesari za koju znam da goveda otkupljuje od lokalnih poljoprivrednika, koji goveda hrane ispasom i koncentratom jer je to najekonomicniji nacin uzgoja goveda i krava. E sad, tu ide usoljavanje govedine i susenje na hrastovom drvetu, pa sazrevanje jedno mesec dana i sva se sasusi, bukvalno se topi u ustima. Nikakvi aditivi, pojacivaci ukusa niti bilo kakvih dodataka tu nema.

Opet da napomenem da ne insistiram da to mora da se jede, izbacu je to je najmanji problem, ali eto, cisto je prijatnog ukusa, ima dobre nutritivne vrednosti i moze biti kao cips, da se gricne nesto.

Sve po malo loseg i znam kuda sve to vodi, zato i jesam ovde da pitam prave poznavaoce. Bilo kakva promena u ishrani daje rezultate, ali ipak treba sve to dovesti do savrsenstva, jer posao obavljen na pola nije nikakv posao.

Voce - procitao sam tekst ovde na forumu o vocu i uvideo zasto ne valja, ali kako stoji u tekstu ukoliko se jede voce najbolje je uzeti ujutru jednu vocku nakon dorucka. U mnogim jelovnicima ovde vidim da ljudi uzimaju ujutru i jednu bananu.

I hleb i mleko, jogurt su vec izbaceni, juce ih nisam konzumirao pa necu ni ubuduce. Nisam jeo ni susenu govedinu, izbacu je lako. Samo pitam da li bi moglo na ovaj nacin da se iskoriste hranljive materije?

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #23 poslato: Mart 08, 2016, 11:23:38 pre podne »
Ukoliko je u pitanju takav nacin (a ispasa i koncentrat sigurno da nisu najekonimicniji nacin uzgoja-KAMO SRECE DA JESU) onda sigurno ne bi smo imali neke globalne probleme ,ali to je neka druga tema
Beef Jerky je molja omiljena hrana dok god sam boravio "preko" i ako je tako
100ak gr na dan zaista nije problem
ostalo je sve receno
i sada umesto esejskih pisama,paznju posvetiti sastavljanju adekvatnog jelovnika i sigurno da razuletata mora da bude.

Van mreže Nik

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #24 poslato: Mart 08, 2016, 11:44:40 pre podne »
Pedja hvala puno na savetu... sada cu da prionem na sastavljanje jelovnika i da se uskladim sa vremenom i obavezama, naravno govedinu necu jesti svakog dana kao sto nisam ni do sada.

Drugari bas ste mi pomogli... srecno sa treninzima i ishranom. i nadam se da se sledeci put citamo u rubrici "moja transformacija" :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #25 poslato: Mart 08, 2016, 12:30:51 posle podne »
Samo napred guraj, dobio si savete i baci se na posao..;)

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #26 poslato: Mart 08, 2016, 12:40:25 posle podne »
Pedja hvala puno na savetu... sada cu da prionem na sastavljanje jelovnika i da se uskladim sa vremenom i obavezama, naravno govedinu necu jesti svakog dana kao sto nisam ni do sada.

Drugari bas ste mi pomogli... srecno sa treninzima i ishranom. i nadam se da se sledeci put citamo u rubrici "moja transformacija" :)

vazi
samo nabaci ove jelovnik da ga iskorigujemo i to je to

Van mreže Nik

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #27 poslato: Mart 08, 2016, 05:45:26 posle podne »
Koliko god se trudim da budem jasan uvek ima jos nesto da se pita.

Testenina da li moze da udje u jelovnik i ako ulazi da li ide obicna ili integralna?

Danas sam bas premoren, prebukiran obavezama tako da cu jelovnik sastaviti pa postovati ovde.

A do sada obroci su izgledali ovako:

1. 50gr ovsenih, 30 gr jecmenih, 4 jaja, tri zumanca sam bacio, nakon dorucka jedna jabuka

2. 130gr belog pileceg, 150gr testenina obicna, 30gr suncokreta

Ukupno do sada: 1550cal... p- 109.94... uh- 188.06... m- 49.36

Pun sam, ne mogu vise da zinem... ovde se poznaju junaci na jelu :)

Do kraja dana planiram pilece belo 130gr i 100gr pirinca sa sirovom sargarepom i zelenom salatom, a nakon toga 20gr brazilskih oraha

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #28 poslato: Mart 08, 2016, 07:01:13 posle podne »
Koliko god se trudim da budem jasan uvek ima jos nesto da se pita.

Testenina da li moze da udje u jelovnik i ako ulazi da li ide obicna ili integralna?

Danas sam bas premoren, prebukiran obavezama tako da cu jelovnik sastaviti pa postovati ovde.

A do sada obroci su izgledali ovako:

1. 50gr ovsenih, 30 gr jecmenih, 4 jaja, tri zumanca sam bacio, nakon dorucka jedna jabuka

2. 130gr belog pileceg, 150gr testenina obicna, 30gr suncokreta

Ukupno do sada: 1550cal... p- 109.94... uh- 188.06... m- 49.36

Pun sam, ne mogu vise da zinem... ovde se poznaju junaci na jelu :)

Do kraja dana planiram pilece belo 130gr i 100gr pirinca sa sirovom sargarepom i zelenom salatom, a nakon toga 20gr brazilskih oraha

I ti mislis da jedes 3. puta na dan,gde ces recimo u 1 obrok da svalis 120g hidrata iz TESTA,a u drugom jedva 40-50g iz ovsenih ? Ne razumem takvo razmisljanje,i ne mogu da poverujem da 1500kcal zadovoljava potrebe tvog tela,pa ni devojka od 160/50kg ne moze da opstane na 1500 kcal.. Jabuka mi nije jasna,kao da si ubio sebe u glavu da ti je neophodna pa bog.. Ja nisam pojeo vocku ima jedno 2 meseca sigurno i nista mi ne fali.. :) POENTA je da sad NE JEDES DA BI BIO SIT,nego DA NAHRANIS TELO a to su prijatelju nekad 2 potpuno suprotne strane novicica.. :)

Van mreže Nik

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Saveti za pocetnika
« Odgovor #29 poslato: Mart 08, 2016, 07:20:04 posle podne »
Vala u pravu si Slobodane, zapeo sam sa tom vockom kao nezdrav... od sutra cu je izbaciti.

Ne znam sta je u pitanju ali ja zaista nisam gladan... a to je i posledica prethodnih losih navika, dorucak oko12, 12:30... Sit sam i osecam se ful pun, niti sam gladan, niti imam potrebe za bilo cim, pa taman da mi stave ne znam sta na sto. I to me najvise nervira sto ne mogu da pojedem kalorija koliko je potrebno mom telu.

E sada ova testenina, da li da je ostavim u jelovniku sa smanjenom kolicinom, tipa 100gr u obroku ili da ide out?

Moram da se uhodam i da razradim stomak da pojede tih 5-6 obroka