Septembar 28, 2024, 06:44:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.306 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)  (Pročitano 10853 puta)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #15 poslato: April 01, 2016, 10:52:48 pre podne »
.. Iskreno, ne osecam se najbolje tako, nemam energije.  . I puno kikirikija jer ne znam drugi izvor dobrih masti :D

 



Evo druze uglavnom je ovde problem.Aj taj kikiriki manje vise iako sadrzi linolnu kiselinu koja potpomaze zadrzavanje masnih naslaga,20-30 gr dnevno ali po tvom pisanju vidim da je to "puno" mnogo vise od 20-30gr...Prvi deo odgovora je bitniji i tu se jasno vidi da nesto ne radis kako treba...Problem je u tome sto jedes malo a treninras mnogo i telo svakodnevno izlazes naporu a ne dajes mu dovoljno goriva odnosno hranljive materije...Jel znas mozda na koliko kalorija si poceo dijetu jer ako si krenuo sa velikim kalorijskim deficitom i sada kada stvari stoje u mestu i treba da srezes kalorije ti nemas kuda dole da ides vise,ako me razumes...

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #16 poslato: April 01, 2016, 10:58:41 pre podne »
Drugar,vise obroka dnevno je zbog toga da bi ti se varila hrana nonstop,jetra radila i samim tim ubrzavas metabolizam i lucenje insulina ako ne gresim. Ti radis bodyweight vezbe,unos makronutrijenata ne treba da bude u toj kolicini kao kod nas koji vezbamo sa tegovima itd. Tebi treba otprilike 130g proteina dnevno,i 150g-200g UH isto. Treninzi takodje ne mogu da ti budu "KOLIKO NAJVISE USPEM,CEPAJ DOK NE RIKNES!",vec lepo rasporedjeni. Malo se vise razumem u bodyweight,pa ako ti ne bi bio problem da ispises tvoj 'sredjeni' trening,pa bi mogao da ti kazem da li je sve okej i da ti pomognem :)

Van mreže Blacklight

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #17 poslato: April 01, 2016, 11:00:50 pre podne »
U pravu si, jeo sam malo, zato kazem osecam da mi taj rezim od 5 6 manjih obroka nije prijao (tj ja sam to radio pogresno 100%) pa sam vratio na 3 jaca obroka i te uzine od kikirikija i voca, banane i jabuke su tu pretezno sada (u pravu si, kesica  na dan kikirikija otprilike mi ode ako ne i jace malo, sigurno je previse :)) Kada sam to uradio opet sam imao energije za sve. Unosio sam 500 kalorija manje a mozda i vise od toga, kako kaze onaj proracun da treba da bude deficit da bi se gubila kilaza ali sam vise poceo telo da slusam, sada sigurno unosim manje od optimuma i vezbam, ali ne toliko malo da bih otisao u neki deficit i bio slab (kao sa tih 500), osecam stvarno da imam energije za ovaj rezim i osecam se dobro, snazno. Samo sto to salo sa stomaka i sisa ne silazi jos :)

Evo rezim vezbi:
Ujutru ustajem, radim 400 sklekova, 20 serija po 20. Obicno doguram do 300 pa moram da varam i radim 10 po 10 :D Posle toga dorucak, ubrzo nakon toga uzina. Oko 4 krecem u setnju, u 5 i 15:20 zavrsavam sa setnjom i idem na sipke, radim tri serije propadanja po 20, obicno posle serije i po otkazem pa opet moram da radim 5 po 5 :) Kad dodjem kuci odradim trbusnjake, ne znam tacno koje su vezbe (normalni, sa obe strane, makazice i ono kad privlacis noge grudima i ispruzas ih, izvinjavam se zbog laickog objasnjenja). I to je to, svaki dan
« Poslednja izmena: April 01, 2016, 11:04:23 pre podne Blacklight »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #18 poslato: April 01, 2016, 11:04:52 pre podne »
Prijatelju
ovo je egzaktan sport i stvari se moraju znati TACNO
nije moguce

Citat
taj rezim od 5 6 manjih obroka nije prijao (tj ja sam to radio pogresno 100%) pa sam vratio na 3 jaca obroka

pa
Citat
uzine od kikirikija i voca, banane i jabuke su tu pretezno sada (u pravu si, kesica  na dan kikirikija otprilike mi ode ako ne i jace malo, sigurno je previse :)) Kada sam to uradio opet sam imao energije za sve

pa
Citat
Unosio sam 500 kalorija manje a mozda i vise od toga,

 :o :o

Citat
kako kaze onaj proracun da treba da bude deficit da bi se gubila kilaza ali sam vise poceo telo da slusam, sada sigurno unosim manje od optimuma i vezbam, ali ne toliko malo da bih otisao u neki deficit i bio slab (kao sa tih 500),

 :(

Citat
osecam stvarno da imam energije za ovaj rezim i osecam se dobro, snazno. Samo sto to salo sa stomaka i sisa ne silazi jos :)

Ne moze da bude: VEZITE SE SLECEMO,A MOZDA I NECEMO
ovaj sistem,sigurno nije dobar i nece ti doneti nista dobro..veruj mi

Van mreže Blacklight

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #19 poslato: April 01, 2016, 11:15:21 pre podne »
Pa donosi mi dobroga, puno se bolje osecam nego pre :D A egzaktno.. evo sutra cu tacno zapisati sta sam jeo i pokusacu da izracunam koliko sam uneo kalorija, jbg ne razumem se bas da izracunam tacno koliko masti uh proteina. To je obicno ovoliko:
Dorucak - 3 soljice ovsenih sa jogurtom ili 3 przena/2 kuvana jaja (mada iskreno nekad posle sklekova isprzim i 6 7 ili kuvana pomesam sa tunjevinom i lukom),
Rucak OBICNO bude neko povrce i meso(najcesce pilece) u vidu corbe, paprikasha.. ali rekoh na to ne uticem (znam sta cete mi reci na ovo ali jbg),
Vecera 2 konzerve tunjevine sa sakom kikirikija i povrcem koga ima. Kesica do kesica i po kikirikija na dan uz 3-4 jabuke ili 2 jabuke 2 banane. 

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #20 poslato: April 01, 2016, 11:21:56 pre podne »
npr
PREZENO i KUVANO nije isto
- 3 soljice ne znaci nista,jer solja je jedinica mere u 14-15 veku,a sada bi trebalo da znas koliko gr ;)-sala mala.
-corba i paprikas su smece
-tunjevina,bi trebalo da je u maslnvog ulju ili salamuri a svakako za tebe je 2 kom (cca 360 gr ili 70 gr B po unosu) MNGOO
-3-4 jabuke...nonsens..
-a pogtovo 2 jabuke _+ dve banae

a da se osecas dobro
pa iskreno...seratonin od ovilike kolicine hrane i mora da bude SKY HIGH...:D : D

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #21 poslato: April 01, 2016, 11:25:49 pre podne »
Aj da uradim ono sto bi retko k'o uradio,ali tvoje je da li ces me poslusati ili ne(vecina ne radi ovo zato sto bude "a ne mogu tako,ne odgovara mi blabla"),pa cu ti ispisati kako bi trebao da ti izgleda bodyweight trening.

Nemoj da ga raspodeljujes na 2-3x dnevno,vec samo jednom u toku dana odradi celoukupan trening. Radis previse sklekova,i svega ostalog,a ne ubacujes noge nigde itd. Tvoj bodyweight trening otprilike bi trebao da izgleda ovako:

Siroki sklekovi 1x20
Siroki zgibovi 1x10-12(ako ne mozes,radi australian pull-ups(google))
Propadanja 1x15-20
Propadanja na jednoj sipci(obe ruke na jednu sipku i spustas se do grudi) 1x15-20
Diamond sklekovi 1x20
Zgibovi sipka iza glave 1x10(ako ne mozes,izbaci ovaj deo)
Cucanj 1x25
Iskorak 1x30
leg raises 1x8-10
crunches 1x30-40

Ovo radis sve po jednu seriju,ali 4 kruga. Znaci posle svake serije druga vezba i tako 4 kruga.

Ishrana,veruj mi druze.. to sto ti mislis da je tebi bolje,veruj mi da nije. Poslusaj savete sto se tice ishrane. I kuvana jaja ti zadrzavaju vise proteina nego przena.

Van mreže Blacklight

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #22 poslato: April 01, 2016, 11:33:40 pre podne »
Poslusacu naravno. Na zgibovima moram da radim, da doguram do toga da mogu da uradim pa cu to postepeno ali ovo ostalo cu raditi kako je napisano.

Znaci kuvana su bolja od pecenih, manje kikirikija, manje tunjevine za veceru. Sredicu to sve. Ne razumem samo sto su jabuke lose? Tj jabuke + banane, mozete li mi to pojasniti?

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #23 poslato: April 01, 2016, 11:37:05 pre podne »
Australian pull-ups ti je pocetnicka varijanta zgibova,to bi trebao da mozes lagano raditi ;)

Van mreže Blacklight

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #24 poslato: April 01, 2016, 11:42:49 pre podne »
Mogu 5 do 6 zgibova normalnih, posle toga otkazujem i forma je nikakva, koprcam se :) Da, izguglao sam australijske i video da rade to kod mene tamo :)

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #25 poslato: April 01, 2016, 11:48:39 pre podne »
A to voce sto si pitao - too much sugar. :)

Van mreže Blacklight

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #26 poslato: April 01, 2016, 11:57:12 pre podne »
Da izbacim onda ili su npr 2 jabuke na dan ok? Jedna?

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #27 poslato: April 01, 2016, 12:56:50 posle podne »
Po mogucstvu izbaci sve sto se tice toga. Kad bas osetis da ti telu treba secer(da ti padne secer),onda uzmi pojedi bananu-jabuku. Inace ne. I sredi taj ruckic sto pre ;)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #28 poslato: April 01, 2016, 01:49:58 posle podne »
Po mogucstvu izbaci sve sto se tice toga. Kad bas osetis da ti telu treba secer(da ti padne secer),onda uzmi pojedi bananu-jabuku. Inace ne. I sredi taj ruckic sto pre ;)

Pa ne baš.
suck it up, buttercup

Van mreže Nikola96

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Pocetnik ovde, mislim da vam je sve vec jasno.. :)
« Odgovor #29 poslato: April 01, 2016, 01:58:43 posle podne »
Ako nije problem,bilo bi okej kada bi obrazlozila zasto je dat odgovor takav. :)