Septembar 21, 2024, 02:33:54 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani  (Pročitano 9595 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #30 poslato: Februar 29, 2016, 03:05:17 posle podne »
[quote-Kriska crnog hleba ALI VRLO MALA(ovakve sitnice ne prave toliko fizicku stetu koliko psihicku)
-Voce
-Spanac+pirinac - obrok bez proteina,potpuno bez veze..
-SUPICE sa povrcem][/quote]

ovo su uglavnom razlozi gde se vec nakon 5-10 dana odustaje
one,koje su malo tvrdgolavije i izdrzre tj maltenitraju sebe do te mere da trepe recimo 30 dana-imaju naravno "rezulatata" posto je telo izlozeno tolikom soku da bi drugacije bilo i cudno
ali
pored "rezultata" dolazi do zustavljnja i onako usporenog BMR kod zena i onda trasssssss yo yo efkeat ravan erupicji vulkana pokokaplpetl:D

Van mreže Koala

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #31 poslato: Februar 29, 2016, 03:07:27 posle podne »
Ovo sve meni i dalje deluje dobrim delom kao da si ishranu planirala po clanku u blic zeni...(bez uvrede)..

Znaci:

-Kriska crnog hleba ALI VRLO MALA(ovakve sitnice ne prave toliko fizicku stetu koliko psihicku)
-Voce
-Spanac+pirinac - obrok bez proteina,potpuno bez veze..
-SUPICE sa povrcem (Ne znaci ako je tu povrce da je to dobro,jer u tom fazonu moze i burek sa povrcem? ;D)

Ili recimo peces na tefloncu bez ulja(sto je sasvim okej ali kap-2 da se ne lepi nece te ubiti) a ovamo jedes obojeni,uh ja se izvinjavam,CRNI hleb..

I te krize kad nema slatkog pa posipas narandze cimetom i slicno..

I sad ce neki da kazu,pa dobro ne mora tako striktno da se jede ipak ti nisi takmicar i slicno... Ja se APSOLUTNO SLAZEM,ali zar nije lakse biti striktan 1-2 meseca,srezati se lepo,i KAD SE DOTERAS onda sebi dozvoljavati slatko i neke 'sitne grehe' POMALO i na taj nacin odrzavati,a ne sa 10kg viska govoriti necu striktno pa udri po slatkom.. (ovo za 10kg viska je cist primer,ne odnosi se na tebe,samo da docaram malo) ;)
1. Mala kriska sa jajima, jer sam navikla da jaja jedem sa hljebom. S obzirom na to da sam ranije jela po 5-6 kriski bijelog hljeba, ovo je itekako dobar pomak, pogotovo jer sada jedem jednu ili nijednu krisku dnevno
2. Sto se tice voca, ne namjeravam ga potpuno izbaciti iz prehrane svakako, jer ga ne smatram nezdravim, te takodjer ne smatram da mi par vocki u toku sedmice moze napraviti ikakvu stetu, a cimet je itekako zdrav
3. Nemaju svi ljudi na raspolaganju kile mesa svaki dan, to je ipak poskupo pa moram biti i ekonomicna, te smatram da je riza sa spinatom zdrav obrok
4.  Sad mi reci i da povrce nije dobro? I da, itekako je zdravo. Kuhano povrce bez ulja, u vodi, sa dodatkom bibera, malo soli, persuna itd. Tako da veze nemam po kojem osnovu poredis ovo sa burekom.
5. Kao sto rekoh za cimet, itekako je zdrav i takodjer seceri nam trebaju a meni ne pada na um da padam u nesvijest po ulici kada sam super gladna ili kada mi padne secer
6. Ja da hocu za dva mjeseca da skinem deset kila onda bih bila na nekoj dijeti. Meni je cilj promijeniti prehranu i hraniti se zdravo, te ujedno zdravo gubiti kilograme a ne smrsati deset kilograma za dve mjeseca u kojima cu da se patim i gladujem. Takodjer ne patim od toga da imam izvajano tijelo niti bilo sta drugo, a ni nemam vremena da se bavim takvim stvarima u zivotu. Samo zelim da zakopcam stare hlace na sebi.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #32 poslato: Februar 29, 2016, 03:17:05 posle podne »
Pa vidi,dosta velike kile je moguce izgubiti za NEKI RELATIVAN vremenski period,sto ne znaci da nije na zdrav nacin,jednostavno vise obroka da se ubrza metabolizam,kardio treninzi,dobar tajming i eto..

A koliko vidim ti potenciras jako na ZDRAVOJ ishrani,jer kad se kaze "ZDRAVA ISHRANA" vecim delom se ne misli na kvalitetne namirnice,nego gomila glupih clanaka gde zaludjuju ljude da je zdrav i idealan dorucak gomila voca i povrca zbuckana u blenderu... JA NE KAZEM DA TO NIJE ZDRAVO,ALI TO NIJE ONO STO TELU U TOM TRENUTKU TREBA to je cela poenta.. :) Postoji jako dobra razlika u kvalitetnoj ishrani i zdravoj,i onda kad meni dodje ortak pa kaze "dobro brt ti jedes zdravo",pa ne znam da li jedem zdravo ali znam da jedem kvalitetno.. :) Razmisli malo..

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #33 poslato: Februar 29, 2016, 03:51:35 posle podne »
''Zdravo'' je relativan pojam tako da vezivati se slepo za taj pojam je malo glupo...
''Trebaju nam seceri''..Da,ali kakvi seceri?
 ''Meni je cilj promijeniti prehranu i hraniti se zdravo, te ujedno zdravo gubiti kilograme a ne smrsati deset kilograma za dve mjeseca u kojima cu da se patim i gladujem.'' Za skidanje 10 kilograma uopste nije potrebno gladovanje i patnja vec dobo koncipirana dijeta tokom koje ne bi gladovala ali ne bi ni jela razno smece...
Ali bitno je da si ti napravila neku promenu i samo napred..;)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #34 poslato: Februar 29, 2016, 03:56:18 posle podne »
Slažem se sa svime od gore što t je rečeno, mada ja mislim da ti gladuješ i da je to problem svega, a oko voća je jako diskutabilno da je zdravo jeste (vitamini, vlakna....), ali je i prost šećer što nije dobro zbog gubljenja masti, skakanje insulina bla, bla....

Tako da izbegavaj voćne užine... I pokušaj da razgraničiš šta je zdravo, a šta korisno kako bi se došlo do željenog cilja (u velikoj meri se ovo poklapa...)

Tebi treba da je jedan od ciljeva da nisi gladna (čitaj kortizol u normali), da ti nedivlja insulin (rezultat lipoliza), da si u kcal deficitu (ukoliko nije ispoštovano ne moze se ni gam izgubiti) i da treniraš (ubrzava metabolizam čuva mišićnu masu....)

Kada sam ti napisao za večeru P+M, to nije meso i povrće, meso da ali povrće ne(UH je), a ako ležeš u 1-2 možeš slobodno jesti i posle 7h recimo 8-9 je ok.

Ako si gladna probaj da jedeš više vlakana cimet je isto dobar jer ublažava skakanje insulina a i hrom je dobar, takođe probaj kao što su ti rekli da jedes 4-5 obroka, svaki P+M+UH, osim zadnjeg. ;)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #35 poslato: Februar 29, 2016, 05:28:58 posle podne »
Slažem se sa svime od gore što t je rečeno, mada ja mislim da ti gladuješ i da je to problem svega, a oko voća je jako diskutabilno da je zdravo jeste (vitamini, vlakna....), ali je i prost šećer što nije dobro zbog gubljenja masti, skakanje insulina bla, bla....

Tako da izbegavaj voćne užine... I pokušaj da razgraničiš šta je zdravo, a šta korisno kako bi se došlo do željenog cilja (u velikoj meri se ovo poklapa...)

Tebi treba da je jedan od ciljeva da nisi gladna (čitaj kortizol u normali), da ti nedivlja insulin (rezultat lipoliza), da si u kcal deficitu (ukoliko nije ispoštovano ne moze se ni gam izgubiti) i da treniraš (ubrzava metabolizam čuva mišićnu masu....)

Kada sam ti napisao za večeru P+M, to nije meso i povrće, meso da ali povrće ne(UH je), a ako ležeš u 1-2 možeš slobodno jesti i posle 7h recimo 8-9 je ok.

Ako si gladna probaj da jedeš više vlakana cimet je isto dobar jer ublažava skakanje insulina a i hrom je dobar, takođe probaj kao što su ti rekli da jedes 4-5 obroka, svaki P+M+UH, osim zadnjeg. ;)

Pa moze voce ali da se tempira KADA I KOLIKO a ne budes gladan uvece daj kilo jabuka i slicno.. :)

Moze salata za veceru,to je zanemarljivo,ono sto je propustila je deo sa mastima,neki orasi,bademi da se dodaju itditd..

A sto se gladovanja tice,to je po njenim obrocima SIGURNO SLUCAJ,jer onaj ko mi kaze da mu je za ceo dan dosta kajgana,1 obrok meso+pirinac i razne "supice sa povrcem" alal mu vera .... :)

PS: @Koala iskreno  se nadam da ovo sve neces shvatiti kao napad na tebe ili tvoj cilj,jer apsolutno niko od nas nema nikakav interes da te sabotira ili ne daj boze napusava u bilo kom smislu,tu smo da pomognemo i to je to. Ono cemu se nadam jeste da ces shvatiti ovo dobronamerno i malo razmisliti da jedes KVALITETNO umesto ZDRAVO,a kasnije ces shvatiti da je kvalitetno ustvari zdravo ali na malo drugacije koncipiran nacin.. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #36 poslato: Februar 29, 2016, 05:30:45 posle podne »
Gomila cardia i male kolicine hrane odnosno low fat ishrana moze da dovede do katastrofe.Problema sa stitnom zlezdom itd.itd..Samo malo citanja, nista vise..

Van mreže Koala

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #37 poslato: Mart 17, 2016, 10:58:46 pre podne »
pocela sam da mrsam, nisam se vagala ali primjetim po hlacama. jeeee. eh, takodjer pocela sam da vjezbam. trening je kasno navecer, oko 10. sada mi nije jasno sta trebam jesti poslije treninga. naisla sam na milion informacija, npr jedni kazu proteine i grozdjice, drugi kazu proteine i voce, treci banane etc. takodjer, jedni kazu prije treninga proteine i masti, a drugi savjetuju ugljikohidrate i to tipa hljeba ili tjestenine 😮 takodjer mi nije jasno koliko ja kolicinski toga treba da jedem, jer mnogi savjetuju kao obilan obrok poslije treninga, a mene to brine jer je kasno navecer...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #38 poslato: Mart 17, 2016, 11:22:07 pre podne »
i, a drugi savjetuju ugljikohidrate i to tipa hljeba ili tjestenine jedem,
Nemoj da se ljutis molim ali ko ovo preporucuje a cilj je skidanje masnih naslaga?
Pa kako hleb i testenina kao izvor uh a opet akzem cilj skinuti mast? Naravno, ne ocekujem od tebe odgovor samo se pitam onako...Svaka cast, samo napred..;)

Van mreže Koala

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #39 poslato: Mart 17, 2016, 11:32:57 pre podne »
i, a drugi savjetuju ugljikohidrate i to tipa hljeba ili tjestenine jedem,
Nemoj da se ljutis molim ali ko ovo preporucuje a cilj je skidanje masnih naslaga?
Pa kako hleb i testenina kao izvor uh a opet akzem cilj skinuti mast? Naravno, ne ocekujem od tebe odgovor samo se pitam onako...Svaka cast, samo napred..;)

procitala na nekom forumu kada sam istrazivala sta jesti poslije treninga haha i niko ga nije ni upozorio na to a plus je davao savjete nekoj djevojci. kazem ja, milion stvari procitam i onda sam super zbunjena. svakako tjestenine i hljeb ne jedem nikako vise.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: pitanja pocetnika o zdravoj prehrani
« Odgovor #40 poslato: Mart 17, 2016, 12:42:18 posle podne »
Pa bez obzira sto je posle treninga kombinacija protein+masti dobro dodje jer je rec o kasnim vecernjim satima.. :)

A pre treninga je bitno da nisi gladna,a sad da li ce biti protein+uh ili protein+masti ne igra toliku ulogu sve dok je unos nutrijenata na dnevnom unosu kako treba..