Jul 04, 2024, 02:36:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...  (Pročitano 6275 puta)

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« poslato: Februar 08, 2016, 03:59:32 pre podne »
Ovako ljudi visok sam 183 cm a bildam oko pola godine u tih pola godine sam skočio sa 75 kg na 85 kg...ali šta duže odmiče vrijeme to sporije dobivam na kilaži,zadnjih mjesec dana stojim na 85 kg a cilj mi je barem 90 kg imat...ne idem u teretanu nego sam doma kupio utege,e sad ne želim radit izolacijske vježbe nego samo 5-6 osnovnih vježbi : čučanj,mrtvo dizanje,benč,vojnički potisak, zgibovi, veslanje u pretklonu...može li mi netko reći tjedni program samo sa tih 5-6 osnovnih vježbi koje sam naveo ? Koje od navedenih vježbi da radim pon ? Koje uto ? Koje sri...itd ?
« Poslednja izmena: Februar 08, 2016, 04:17:58 pre podne Rocky5 »

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2016, 04:04:40 pre podne »
Molim samo iskusne da komentiraju ovu temu ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2016, 06:09:55 pre podne »
Ovako ljudi visok sam 183 cm a bildam oko pola godine u tih pola godine sam skočio sa 75 kg na 85 kg...ali šta duže odmiče vrijeme to sporije dobivam na kilaži,zadnjih mjesec dana stojim na 85 kg a cilj mi je barem 90 kg imat...ne idem u teretanu nego sam doma kupio utege,e sad ne želim radit izolacijske vježbe nego samo 5-6 osnovnih vježbi : čučanj,mrtvo dizanje,benč,vojnički potisak, zgibovi, veslanje u pretklonu...može li mi netko reći tjedni program samo sa tih 5-6 osnovnih vježbi koje sam naveo ? Koje od navedenih vježbi da radim pon ? Koje uto ? Koje sri...itd ?

evo
ako mene smatras iskusnim,pa bih ja mogao nesto da ti napisem
a kako se hranis npr?
i kako si mislio
dobio si 10 kg za pola godine (to bih voleo da vidim,ali nije to sada ni bitno)
sto znaci da bi trebalo da se ide 20 kg godisnje ili s obzirom na tvoju pocetnu kilazu ,ti bi za 3 god treninga mtrebalo da imas  135 kg cistih misica...

shvatas?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2016, 08:43:54 pre podne »
Ne znam koliko puta je pisano da se masa ili defka ne rade sa tegovima, i da su te price o 20 ponavljanja za defku a 5 za masu cisti MIT.

Ishranu da vidimo pa cemo dalje..

A tih 10kg sto Pedja spominje,kakvog je to kvaliteta,mislim ako je interes dobiti 15kg sala onda je to najmanji problem.. :)

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2016, 05:28:41 posle podne »
Tih 10 kg vjerojatno nisu čisti mišići ali ipak mislim da su većinom mišići,ne vidim šta je tu čudno pa u početku kad tek počmeš bildat ( prvih par mjeseci ) najviše dobiješ na masi, ali šta duže bildaš to sporije dobivaš kilograme,šta se tiče moje prehrane slatko sam izbacio zbilja rjetko to jedem,sokove sve sam isto izbacio,alkohol isto...mesa dosta jedem svaki dan,jaja isto svaki dan,povrće dosta,voće tu i tamo,ribu ponekad,imam u prosjeku 3-4 obroka dnevno,vode pijem dosta...ali ljudi tema je kako napravit tjedni trening samo sa osnovnim vježbama tipa čučanj,mrtvo dizanje,benč,zgibovi,veslanje u pretklonu,vojnički potisak... bez ikakvih drugih vježbi ? koje od navedenih vježbi da radim pon ? Koje uto ? Koje čet...? Itd... to je suština  i zato sam i otvorio temu a ne zbog prehrane ili rasprave kako sam dobio 10 kg u pola godine .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2016, 05:36:20 posle podne »
Tih 10 kg vjerojatno nisu čisti mišići ali ipak mislim da su većinom mišići,ne vidim šta je tu čudno pa u početku kad tek počmeš bildat ( prvih par mjeseci ) najviše dobiješ na masi, ali šta duže bildaš to sporije dobivaš kilograme,šta se tiče moje prehrane slatko sam izbacio zbilja rjetko to jedem,sokove sve sam isto izbacio,alkohol isto...mesa dosta jedem svaki dan,jaja isto svaki dan,povrće dosta,voće tu i tamo,ribu ponekad,imam u prosjeku 3-4 obroka dnevno,vode pijem dosta...ali ljudi tema je kako napravit tjedni trening samo sa osnovnim vježbama tipa čučanj,mrtvo dizanje,benč,zgibovi,veslanje u pretklonu,vojnički potisak... bez ikakvih drugih vježbi ? koje od navedenih vježbi da radim pon ? Koje uto ? Koje čet...? Itd... to je suština  i zato sam i otvorio temu a ne zbog prehrane ili rasprave kako sam dobio 10 kg u pola godine .

pa mi ti pokusavamo objasniti da se sa VEZBAMA ne dobija masa
vec da su VEZBE sredstvo uz pomoc kojij se dolazi do cilja,(tvoj npr je misicna masa) a koja iskljucivo i 80% zavisi od ISHRANE
A recenica: jedem dosta mesa -ne znaci NISTA.jer ako ti jedes meso,onako kako ti stara skuha-+onda je to gubljenje vremena itd itd tj ako jees hranu koja je uobicajna

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2016, 06:01:21 posle podne »
Nekad 3 nekad 4 put dnevno... Velika razlika, a da ne pricamo o kolicini koju pojedes.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #7 poslato: Februar 08, 2016, 06:02:09 posle podne »
Mislim da mi je prehrana dobra i da sam je sredio,a sad mogu dobit savjet u vezi vježbi ? Kojim danima da radim koje vježbe ( osnovne ) ?

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #8 poslato: Februar 08, 2016, 06:05:30 posle podne »
Nekad 3 nekad 4 put dnevno... Velika razlika, a da ne pricamo o kolicini koju pojedes.
Dosta jedem,zdravo jedem i to je ok...možemo se sad temi posvetit ?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2016, 06:07:40 posle podne »
Druze aj malo spusti loptu...Vidis da svi pokusavaju da ti pomognu a to sto ti ne zelis da prihvatis istinu to je druga stvar...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #10 poslato: Februar 08, 2016, 06:09:02 posle podne »
Nekad 3 nekad 4 put dnevno... Velika razlika, a da ne pricamo o kolicini koju pojedes.
Dosta jedem,zdravo jedem i to je ok...možemo se sad temi posvetit ?

gubimo vreme na taj nacin
mi to objasnjavamo ako stavati stoje ali ti ne zelis
ok
radi koje god hoces bw vezbe i napravi pazuu dan za dan izmedju vezbi
to je to
tu nema mnogo mudrilije,posto nisi u zatvoru da si prindujen da radis takve stvari
nema prostora za maniulaciju a jos manje prosotra za napreak,

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #11 poslato: Februar 08, 2016, 06:14:02 posle podne »
da je problem u treningu ti bi dobio kilograme al bi bili salo posto ne dobijas kg problem je u ishrani
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #12 poslato: Februar 08, 2016, 06:21:38 posle podne »
Nekad 3 nekad 4 put dnevno... Velika razlika, a da ne pricamo o kolicini koju pojedes.
Dosta jedem,zdravo jedem i to je ok...možemo se sad temi posvetit ?

gubimo vreme na taj nacin
mi to objasnjavamo ako stavati stoje ali ti ne zelis
ok
radi koje god hoces bw vezbe i napravi pazuu dan za dan izmedju vezbi
to je to
tu nema mnogo mudrilije,posto nisi u zatvoru da si prindujen da radis takve stvari
nema prostora za maniulaciju a jos manje prosotra za napreak,
Kako ne želim m vi kažete prehrana je najbitnija ja kažem da imam dobru i sređenu prehranu...ne vidim problem,ako smo prehranu rješili onda ajmo na vježbe,npr pon bildam,uto odmor,sri bildam,čet odmor,pet bildam,sub odmor...to si vjerojatno mislio,to je ok ali moram znat koje vježbe radit kojim danom ? Nemogu npr pon - benč,mrtvo,čučanj,zgibovi,veslanje...uto - vojnički potisak...mora raspored i plan neki postojat a ne da bude cirkus .

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #13 poslato: Februar 08, 2016, 06:23:45 posle podne »
Ja mislim da se lik zajebava, covece nije problem u treningu, ako ne dobijas kg problem je u ishrani, nebitno kakav je trening ako je ishrana jaka ti ces dobijati kilograme cak i salo, ako je prejaka ishrana onda mozda previse treniras ili tako nesto, ajde ispisi tu tvoju jaku ishranu da bas vidimo sta je to, hocemo i mi da ukrademo neke ideje

Van mreže Rocky5

  • Član
  • *
  • Poruke: 32
Odg: Trening za masu samo sa osnovnim vježbama...
« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2016, 06:30:59 posle podne »
Ja mislim da se lik zajebava, covece nije problem u treningu, ako ne dobijas kg problem je u ishrani, nebitno kakav je trening ako je ishrana jaka ti ces dobijati kilograme cak i salo, ako je prejaka ishrana onda mozda previse treniras ili tako nesto, ajde ispisi tu tvoju jaku ishranu da bas vidimo sta je to, hocemo i mi da ukrademo neke ideje
Ali dobio sam 10 kg u pola godine kad sam tek počeo bildat,u tih pola godine sam ima istu ishranu kao sad...dakle nije problem u ishrani,problem zadnjih par tjedana je šta nemam konkretan program i trening nego na pamet radim šta stignem .