Jun 24, 2024, 02:55:33 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.213 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Aminokiseline  (Pročitano 6479 puta)

Van mreže OpasanBaja

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Aminokiseline
« poslato: Februar 02, 2016, 11:24:28 posle podne »
Gledam po forumu informacije koje mi trebaju ali ih nisam nasao, pa rekoh ajde da postavim pitanje. Razmisljam da krenem da pijem aminokiseline, tablete(ne mislim na BCAA,Glutamin). E sad mene interesuje cemu to sluzi, da li se dobija na snagu kao kreatin, da li pomaze u skidanju sala(ovo sam procitao negde, a dosta njih koji su pili aminokiseline kazu da pomaze u skidanju salal i mrsavljenja), da li ima nekih zabrana kao sto je kod kreatina bez alkohola?
Hvala svima! :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2016, 06:13:20 pre podne »
Gledam po forumu informacije koje mi trebaju ali ih nisam nasao, pa rekoh ajde da postavim pitanje. Razmisljam da krenem da pijem aminokiseline, tablete(ne mislim na BCAA,Glutamin). E sad mene interesuje cemu to sluzi, da li se dobija na snagu kao kreatin, da li pomaze u skidanju sala(ovo sam procitao negde, a dosta njih koji su pili aminokiseline kazu da pomaze u skidanju salal i mrsavljenja), da li ima nekih zabrana kao sto je kod kreatina bez alkohola?
Hvala svima! :)

apsolutno nema nikakve veze sa kretainom niti je bilo sta slicno eetima koji daje kreatin
ono sto deceniju,ako ne i vise su price o AMINO KISELINAMA i MRSAVJENJU tj kako amino kiseline sluze kod procesa mrsavljenja sto je nevidjenja glupost
Verovatno je negde i neki strucnjak,nacuo glasine o tome,kako su u fazi defincije (kod aktivnih takmicara) koriste povecane kolcine AK (EAK,BCAA,GLUTAMIN,KARNITIN...) pa ko veli,ajde da ja izvedem konkulruziju: ovi piju AK i rade na definciji/znaci,amino kiseline su u stvari za definicju.
Naravno
to nema veze sa zdravm pamecu.
Da je istina da se koriste AK u fazi defincije (ko moze da si pristui i u fazi mase,naravno) a jedini razlog za to je sprecavanja katabolzima tj svojstvono takvih oblika AK tipa bcaa i sl da su sposobni da u svakom trenuntku obezbdjuju celiji dodtok gradivnih materija,ne dozvoljavajuci pri tome da misic "sam sebe jede" (malo sam upropstio,zbog lakseg razumevanja)
Ono sto je posebno bitno je da prilikom kupovine 'AMINO KISELINA" citate supelement facts i ono ispod sitno ingredients i tamo ce sve da pise,a i posto su amino kiseline sastavni deo svakoog molekula proteina,tj svaki molekul proteina ssastoji se od od tacnog broja amino kiselina,onda je stvar ovde vise nego jasna!
Naravno
postoje free form ak kao sto rekoh,i sigurno da je bolje da se koriste u solo varaijantma ili varijantma gde se zna sta radi u sinergiji i koje su nam preko potrebne,vec npr da u sastavu ima npr histidin tj ak koja sama po sebi nama ne znaci nista spektakluarno,ali u ak lancu cini celukupan deo price itd itd itd

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2016, 06:27:46 pre podne »
Gledam po forumu informacije koje mi trebaju ali ih nisam nasao, pa rekoh ajde da postavim pitanje. Razmisljam da krenem da pijem aminokiseline, tablete(ne mislim na BCAA,Glutamin). E sad mene interesuje cemu to sluzi, da li se dobija na snagu kao kreatin, da li pomaze u skidanju sala(ovo sam procitao negde, a dosta njih koji su pili aminokiseline kazu da pomaze u skidanju salal i mrsavljenja), da li ima nekih zabrana kao sto je kod kreatina bez alkohola?
Hvala svima! :)

Kao sto Pedja rece,aminokiseline su gradivna materija koja pomaze misicu da ne predje u fazu katabolizma (slikovito ti je Pedja rekao da "ne jede sam sebe")

Ali ono sto mene zanima je to kakve su to 'zabrane' i 'kreatin bez alkohola'?

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2016, 09:46:58 pre podne »
U sustini misli na preporuku da dok se koristi kreatin da smanji junk i sve to na min i da ne konzumira alkohol(verovatno se misli kao nemoj da pijes kad si na svadbi ili sta vec)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.575
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2016, 11:15:31 pre podne »
alkohol je dijuretik , a k.m. navlaci vodu...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #5 poslato: Februar 03, 2016, 11:25:28 pre podne »
alkohol je dijuretik , a k.m. navlaci vodu...

a tom slucaju
znaci ako ne koristi kredzu,mozes da se lesis redovno..nema to veze
bitno da kredza odradi :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.575
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #6 poslato: Februar 03, 2016, 12:32:18 posle podne »
ako ne koristi kredzu onda je necural pa moze, ali samo domacu od dede sa sela , sa jednom kasikom secera po litru  :)

Van mreže OpasanBaja

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #7 poslato: Februar 03, 2016, 01:18:19 posle podne »
Da li smem da pijem alkohol ako od suplementa koristim krealkalin i aminokiseline?

Van mreže OpasanBaja

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #8 poslato: Februar 03, 2016, 01:39:40 posle podne »
I jos jedno pitanje. :)
Koje aminokiseline u tabletama preporucujete, mislim na proizvodjaca i pakovanje? :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #9 poslato: Februar 03, 2016, 02:07:35 posle podne »
Da li ces piti alkohol ili ne zavisi iskljucivo od tebe.Sto znaci da,kao sto rece Pedja,ukoliko na primer ne koristis kreatin treba da se ubijas od alkohola itd. itd.Moje misljenje je da bi trebalo da smanjis alkohol ako ga vec konzumiras, ili jos bolje da ga izbacis skroz.Iskren da budem ne vidim svrhu koriscenja suplementacije a uvece se nalivati alkoholom ali kao sto rekoh to je iskljucivo na tebi..Evo, ovde imas veliki izbor aminokiselina u tabletama, pa izaberi neke koje ti odgovaraju...
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/24-aminokiseline-tablete

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #10 poslato: Februar 03, 2016, 02:27:09 posle podne »
U sustini misli na preporuku da dok se koristi kreatin da smanji junk i sve to na min i da ne konzumira alkohol(verovatno se misli kao nemoj da pijes kad si na svadbi ili sta vec)

Pa meni je to neshvatljivo skroz.
Znaci ja sutra startujem kreatin pa cu da smanjim junk i necu da pijem a do juce sam svako vece olesen i jedem junk svaka 2h ?

Mislim ako nesto radim valjda cu da pazim na ishranu,da izbacim alkohol,cigare gluposti,pa uzeti suplement samo da me pogura... Mozda ja pogresno rezonujem stvarno ne znam... :)
Koje aminokiseline u tabletama preporucujete

Ne razumem stvarno zasto si zapeo za tablete ?

Odma da ti kazem,BioTech amino tablete su ogromne,znaci jedva progutas kolika je,tako da razmislis i u tom pravcu.. :)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #11 poslato: Februar 03, 2016, 02:49:00 posle podne »
Zasto hoces AK bas u tabletama zar nije lakse konzumirati u prahu msm da kod Pedje ima amino 1 koji je po meni super i jos neki pa biraj :)
A ako vec pijes kreatin batali alkohol ili ga bar dobro smanji i pi puno vode...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.575
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #12 poslato: Februar 03, 2016, 03:04:46 posle podne »
Tablete nije problem gutati , one ako su glazirane  lako skliznu u grlo , aminobolic je recimo jako dobar(dobra mu je i cena)  jer ima visoke doze leucina u sebi , u kombinaciji sa bcaa moze da bude vrhunska opcija za borbu protiv katabolizma. Ljudima vremenom mogu da se smuce ukusi od zasladjivaca koje trpaju u prah  , tako da tablete se jos traze i jos su na trzistu zbog toga... odlicno resenje ako neko ima problem sa tim.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #13 poslato: Februar 03, 2016, 03:08:02 posle podne »
Citat
amino tablete su ogromne,znaci jedva progutas

probaj ti strpati 1 gr praska u 1 malu kaps ili tbl   ;D ;D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Aminokiseline
« Odgovor #14 poslato: Februar 03, 2016, 03:12:10 posle podne »
Citat
amino tablete su ogromne,znaci jedva progutas

probaj ti strpati 1 gr praska u 1 malu kaps ili tbl   ;D ;D

Pa to da,ali sam napisao jer vidim da je decko zapeo za tbl a znam da mnogi odustaju od tableta bas zato sto su velike... ;D