Jun 26, 2024, 03:58:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.236 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Steroidi za starije  (Pročitano 7107 puta)

Van mreže Blackberry

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Steroidi za starije
« poslato: Januar 15, 2016, 02:46:05 pre podne »
Pozdrav, nov sam na forumu pa bih hteo unapred da pozdravim sve clanove i forumase kako starije tako i mladje.
pa da krenemo....
Imam 36 godina, treniram od svoje 24 godine uglavnom redovo a zadnjih 7-8 godina bas redovno.Do 24 godine sam se bavio raznim sportovima pa pomalo i teretanom ali uglavnom sam ceo zivot u nekom fazonu vezbanja.Do sada sam od preparata koristio sve...popio sam sve sto imate u ponudi zadnjih nekoliko godina konstantno(dobro ne bas sve ali dobrih 70-80%) uglavnom se baziram na whey i multivitaminima tribulusu i azot reaktorcicima.Imam 198cm tezak 95-96kg.Medjutim u zadnjih godinu dana javio mi se problem pa bih molio ako bi neko mogao nekako da mi pomogne jer ne znam kako da ga zaobidjem ako je to i moguce uopste.
Zadnjih god do dve polako posle svakog treninga sve se slabije oporavljam, odradim ja trening sve to stoji ali osecam da to nije to...bolovi u zglobovima,tetivama,misicima, nekao mi trening ne prija ko ranije(starost sta ces) ali sa 36 god kontam pa nisam mator (valjda) sada da li je doslo mozda do smanjenja mog prirodnog testosterona pa mi se telo sporije oporavlja ne znam.Onda da napomenem, vishe ne napredujem nego nazadujem,ili stagniram.Radio sam sve moguce treninge za snagu 5,3,1 trojek keceve ,sestice, pa kombinovao ponavljanja isao piramidalno povecanje tezine ali sem bolova i teskog treninga nista:ponekad uradim recimo seriju sa 100kg bench 8 ponavljanja sa podignutim nogama na klupi a vec sledeci trening jedva kilava cetvorka.Nekako osecam da se nesto desava.u toku zagrevanja osecam kako mi rameni zglobovi krckaju, pucketaju itd.Nisam siguran da li je to sve posledica naturalnog vezbanja godinama cak sam se spremao i za neka takmicenja(nisam se proslavio ne mogu protiv dopinga) ali u tom periodu sam kidao na treninzima i odlazio kuci u bolovima ali sam se oporavljao nekako pio sam po 40-50gr glutamina i 20gr bcaa u pwm sa whey-omRazmisljam da uzemm nesto od steroida malo da me refreshuje, mozda bi imalo efekta jer me vata pnika da cu da prestanem sa omiljenim mi sportom.I da zdrav sam ko dren evo vec nekih mesec dana sam napravio pauzu pa krecem za 10 dana ponovo u teretanu.Pauzu sam napravio bas zbog toga jer mi je trening postao mucenje.Moguce da sam genetsku slabiji, misici tetive itd ne znam...mozda je to u pitanju, ili zamor materijala, ne znam stvarno.Jako bih voleo ako neko moze da mi da neki savet i nadam se da sam dosao na pravo mesto.Razmisljao sam da uzmem 250mg depo-a nekih 10 nedelja ili 500mg ali jos nesto.ja imam prirodno povecan holesterol oko 10-11 cak i kad sam bio na low carb dijeti imao sam oko 8 ukupan holesterol, trigliceridi i dobar holesterol je na odlicnom nivou.Ne znam sta da radim.Plz help me neki savet nesto ako ima neko nesto pametno.p.s. Nadam se da nisam smorio ovolikom postom kilometarskim :)
« Poslednja izmena: Januar 15, 2016, 02:50:50 pre podne Blackberry »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2016, 06:07:23 pre podne »
Pozdrav
pa vidi
pre svega,moras da razdvojis dve stvari a to su: REKREATIVNI TRENING i TAKMICARSKI DEO.
Posto,
ne vidim potrebu da guras bilo kakve tezine,a ako se bavis rekreativno kao sto si rekao ili ukoliko ne zelis nekoga da impresiniras u teretani sa tim (a nekako sam siguran da je dosta toga vec kasno i za to)
Naravno da nisi mator i naravno da je za svaku ppohvalu to sto radis
Jedino,cini mi se malo da nisi odlucan tacno u tome sta zelis.
Mislim
da li zelis da dignes iz bencha 150 kg-i da ne pitas za cenu-i to je razlog upotrebe hemije
ili je razlog ovo drugo sto sam pitao. Malo tj prilicno je to nejasno .
Nije pproblem tu u dozam ili tome sto ti planiras.To je najmanji problem da ti se kaze.
Vec je for au SVRHI cele te price.
E sad...na tebi je

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #2 poslato: Januar 15, 2016, 06:58:40 pre podne »
Slažem se sa Peđom, moraš da odediš prioritete. I da ti kažem nešto ako u tvojim godinama uđeš u priču, teško ćeš izaći :D

Mislim deset nedelja ćeš se osećati kao car, a opravak će ti biti teži nego klincima i jedva ćeš čekati sledeću kuru, da opet osetiš moć. U svakom slučaju ono što tebe muči je pad igf-a i tu nema leka. Mislim ima :D

Da smo sada na nekom od američkih foruma oni bi ti rekli da ti je vreme za TRT ili HRT što je još bolje...No nemoj da bude dala baba dinar da u kolo uđe, a dva da izađe

Neko mlađi će se brže oporavati, a ti ako si rešio onda reši do kraja i budi svestan da posledice nisu kao kod nekog od 24-5 godina
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #3 poslato: Januar 15, 2016, 10:06:18 pre podne »
Citat
Da smo sada na nekom od američkih foruma oni bi ti rekli da ti je vreme za TRT ili HRT
ufff da
ovo sam zboravio
kao sto mnoga (gotovo sva zzla) stizu od tih degena,tako je sa 15 logicno i normalno da se "roknes" da bi bio cool
sa 30 je ok da nastavis ono sto si radio sa 15 da izbgnes stres..a sa 40 da radis TRT itd itd...uzas u pm..
pre dve godine mozda odpr,me kontkatira covek
nema aposlutno nikakve veze sa sportom u opste,a pogotovo ne sa teretenaom,ali je dobio savet na nekom usa forumu,pa cisto da se malo savetuje.
naime
on je mladi otac sa 26 god, imaju dvoje bliznaca od po 3 ili 4 meseca starsosti,menadzer je neke rpivatne firme,radi po 10 sati itd idt i posto nemoze vise da izdrzi pritisak porodice,on je shvatio da je to na spihcikoj bazi,tj na tome da mu je testosteron nizak,pa su ga savetvali da uzima 250 mg testsotreon depoa nedljeno,jer gle srece,on je za razliku od njih rodjen u Srb gde se to moze kupovati u apoteakma i ono..pa daj bre covece..mi da smo tamo,nama bi roditelji to jos u 3 god davali u bebi papice.. ;D

Van mreže Blackberry

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #4 poslato: Januar 15, 2016, 10:54:32 pre podne »
Da u pravu ste, zaboravio sam da napomenem da mi nije do takmicenja ali sam to samo naveo da sam se ranije spremao natural skroz i kidao jako da bih vam vise docarao moj tip treninga.Sada ne planiram da prelazim 110kg ili 100 kg i to samo ponavljanja i to mi je dosta.Inace nisam benchom opterecen jer mi je bitniji spoljasnji izgled nego sad neko dizanje i ne zelim nikog da impresioniram sem samog sebe jer volim da sam ok gradjen.ali se javlja problem jer me boli sve i od 100kg sto opet nije neka velika kilaza, i onda automatski kad organizam oseti bol pada koncentracija i liftovi su katastrofa pa cak i pri zagrevanju oko 80kg...ali to se odnosi i na pomocne vezbe tipa potisci,razvlacenja,propadanja i sl.Ja volim teretanu, kao i svi ovde prisutni tako da znam da me kapireate kad kazem da mi je mucenje postalo, i kontam da ce vremenom biti sve losije...i jos nesto zaboravio sam da napisem...nekako se osecam meksi,sake, podlaktica kad stegnem ruku kao da su meksi ,sad dal tripujem ne bih rekao ali nekako se to pogodilo i sa bolovima itd.Sad razlog za upotrebu hemije mi se samo jer se plasim da se ne raspadnem i naravno zelja za daljim treningom jer kazem malo mi je postala patnja.Mozda to tako treba ne znam zato sam i dosao da se posavetujem sa nekim starijim i iskusnijim koji je mozda to prosao.Verovatno nam je ..ne verovatno nego sigurno da nam je telesna konstitucija i misicna masa skroz razlicita jer ste u ovome dugo al nadam se da me kapirate sta zelim reci...mozda sam se zeznuo sto ranije nisam krenuo sa hemijom,mozda sad ne bi pisao o ovome nemam pojma nisam pametan ali eto iskusio sam naturalan dugogodisnji trening na svojoj kozi.Da li je zbog toga ili je zbog genetike mozda je slabija to je sad pitanje i ostaje jedno MOZDA?

Sto se tice posta koji je napisao NNP ako nije problem da mi objasnis malo terminologiju skracenica TRT ili HRT(stvarno nikad nisam cuo za to ) a i igf jel to hormon rasta ili se varam?
Ja sam se sa 25 oporavljao super,uz suplementaciju i ishranu peglao sam i trcanje i bajs,i to je lepo tako islo ali kazem eto zadnje 2 godine pocinje pad...bol itd...aj da imam 50 ili 60 godina pa ono da mi neko kaze pa dokle vishe ali sa 36 ili pak 40 godina treba ljudi da su u punoj snazi...mislim ja bar mislim da treba mozda se varam?

p.s. Jeva pishem odgovore ne mogu da procitam ovo sto trazi stalno neka slova da se ukucaju a nista ne vidim  ....mislim vidim al totalno nejasno jedva sam se i registrovao na forum , bilo je hvalim te Boze i to u 3 nocu :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #5 poslato: Januar 15, 2016, 11:09:59 pre podne »
za to sto ti hoces (ok izlged) tezine nemaju aposlutno niakkve veze
misic ne poznaje da li ti radis sa 100 ili 200 kg.
Ono sto je vazno je misicni stimulans

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #6 poslato: Januar 15, 2016, 11:15:19 pre podne »
Bilo bi glupo da ja nesto pisem na ovu temu pored Pedje i Npp-a ali sto se tice TRT i HRP ukratko...
TRT-testosterone replacement therapy
HRT- hormone replacement therapy

Van mreže Blackberry

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #7 poslato: Januar 15, 2016, 11:31:13 pre podne »
Hvala Vojo...elem, pre par meseci sam gledao dali na diskovery-u da u americi postoje instituti za starije od 35 god bas neka fora oko lecenja testosteronom za sportiste tako neka fora.Zato sam i dosao da se posavetujem da li je to mozda neko resenje, a sad cu napisati zasto mislim neko moje misljenje.Ako su bolovi konstantni u misicima zglobovima tetivama i ako je to recimo posledica pada testosterona ili hormona asta jer nisam vise "u naj godinama" ako bih uzeo testosteron par nedelja da li bi mi vratio misicne mase malo a uz to kontam ako bi mi nesto ostalo mozda bi to bila lancana reakcija organizma tipa...vise misicne mase vise testosterona pa samim tim mozda bi se i povecao hormon rasta sam od sebe...ne znam jel pogreesno razmisljam ali nekako mi je logicno

Pedja sto je napisao sad glupo mi je da napisem ali shvatio sam na tezi nacin.Ja sam godinama bio ubedjen da je bas povecavanje tezine misicni stimulans (sto veca tezina veca nadogradnja misica) mozda me je i to zeznulo a mozda...Sve u svemu sada mi je baza samo 12-15 ponavljanja...prvo mi je 100kg recimo odgovaralo sada vise nikako kako je krenulo spascu na 90 pa 80 i na kraju sa sipkom :///

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #8 poslato: Januar 15, 2016, 11:47:06 pre podne »
Drugar
evo jos jednom

Citat
gledao dali na diskovery-u da u americi postoje instituti za starije od 35 god bas neka fora oko lecenja testosteronom za sportiste tako neka fora.Zato sam i dosao da se posavetujem

usled kolektivnog ludila,ovo je samo jedna ludost u nizu tj profitabilnost koja dostize abnormalne granice,jer se naravno,tu mogu "leciti" samo oni koji imaju lovu i to ogromnu,dok onima kojima je TRT zaista preko potreban iz ovih ili onih razloga-nemaju pravo ni da se taxijem provozaju.Cista komercijala


Citat
.Ako su bolovi konstantni u misicima zglobovima tetivama i ako je to recimo posledica pada testosterona ili hormona asta jer nisam vise "u naj godinama" ako bih uzeo testosteron par nedelja da li bi mi vratio misicne mase malo a uz to kontam ako bi mi nesto ostalo mozda bi to bila lancana reakcija organizma tipa...vise misicne mase vise testosterona pa samim tim mozda bi se i povecao hormon rasta sam od sebe...ne znam jel pogreesno razmisljam ali nekako mi je logicno

apsolutno pogresno
pre svega,za "par nedelja" neces nista dobiti po itanju toga sto ti zelis,ali ces mnogo izgubiti
ono sto ces izgubiti je to,da ces tvoj i onako u slizanoj putanji testsotreon devaisrati tj unistiti,a za posledicu ces imati onda jos gore simptome nego sto sada imas ,a usles snazne supersije sopstvenog testa
sto kaze NPP..tih par nedelja postoji mogucnost da se osecas korketno (nikako euforcino) ali sta posle?

Citat
Ja sam godinama bio ubedjen da je bas povecavanje tezine misicni stimulans (sto veca tezina veca nadogradnja misica) mozda me je i to zeznulo a mozda.

pa zesznulo te sigurno
oali tje sada totalno po strani (posto je pad tvoje "snage"_) verovatno prouzorkovan povredama,mikro i makro osteenjima koja se nanaose vremenom i trjano ostaju itd itd itd

moras da razmisljas i sa "muske" strane
porodica ako je resena,moguce da dodje do snanog pada libida,nakon prestanka koristenja vestackog testa

Van mreže Blackberry

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #9 poslato: Januar 15, 2016, 11:58:30 pre podne »
U globalu savet je nikako sa koriscenjem testosterona koliko sam skapirao da ne bi bilo pogorsanja usled jos veceg pada posle kure.
Da li je bolje resenje koriscenje test bustera posto sam jos kao klinac rekao da cu da treniram zauvek necu stati nikada.Iskreno toliko mi je trenig postao nepodnosljiv da sam ga evo batalio na neko vreme vishe od mesec dana.
Citao sam i o kratkim kurama 2on 4 off gde ima jako puno clanaka po stranim forumima, sa brzim estrima jer kao te kratke kura te lepo dignu a hipofiza detektuje tek od 14-21 dana povecanje testosterona kada je vec kasno jer se vestacki skida i ne dolazi do svoje supresije testa. Mislim glava mi je puna informacija a davljenik se i za slamku hvata.
« Poslednja izmena: Januar 15, 2016, 12:04:32 posle podne Blackberry »

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #10 poslato: Januar 15, 2016, 12:06:44 posle podne »
Idi ti lepo kod lekara i odradi sistematski. Ipak nisi u teretanu ušao iz kafane, sa 36 ako ne najlepši trebalo bi da budeš najjači

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #11 poslato: Januar 15, 2016, 12:18:24 posle podne »
U globalu savet je nikako sa koriscenjem testosterona koliko sam skapirao da ne bi bilo pogorsanja usled jos veceg pada posle kure.
Da li je bolje resenje koriscenje test bustera posto sam jos kao klinac rekao da cu da treniram zauvek necu stati nikada.Iskreno toliko mi je trenig postao nepodnosljiv da sam ga evo batalio na neko vreme vishe od mesec dana.
Citao sam i o kratkim kurama 2on 4 off gde ima jako puno clanaka po stranim forumima, sa brzim estrima jer kao te kratke kura te lepo dignu a hipofiza detektuje tek od 14-21 dana povecanje testosterona kada je vec kasno jer se vestacki skida i ne dolazi do svoje supresije testa. Mislim glava mi je puna informacija a davljenik se i za slamku hvata.

pa gle
gledaj to sa druge strane
da NISI nikakav davljenik jer si aposlutno i poptuno zdrava OSOBA hvala Bogu na tome.
Hvatanje za slamku gledas u drugom kontekstu sto moze da ti predstavi problem-ako me rauzmes
ne vidim razlog,zasto ne pokusas sa nekim testo boosteriima ,posto oni mogu i hoce da poprave izzuetno dobro stanje po pitanju testa,a priddoni su preparati i nema rizika od nus pojava posle,koja je kod upotrebe lekova jbg,gotovo pa sigurnoa

mislim
za upotrebu hemije,ako si vec odlucen...ono

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #12 poslato: Januar 15, 2016, 01:35:33 posle podne »
Vidi, dobra hrana, povećaj unos masti, odmor (u današnje vreme koliko je moguće) + neki kompleksan test grow ili šta + peruanska maca koju ja obožavam bi možda mogli da urade posao

Trening napravi prema stanju tela, radi glavni lift jače, ostatak vežbi prilagodi sebi i onome što će ti pomoći da napreduješ. Danas postoji toliko različitih treninga koji mogu da stimulišu rast da je to jednostavno neverovatno.

Iskreno, mislim da nisi za hemiju, jer ne znaš tačno šta hoćeš, osim što bi želeo da si opet mlad, a to ne može :D
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Karac

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #13 poslato: Januar 27, 2016, 05:07:03 posle podne »
I, ukoliko sumnjas na nizak Testosteron, zasto ne odes kod svog ljekara i popricas o ovome sto si ovde napisao. Ne znas da li imas nizak T, dok NE URADIS LABORATORIJU !!! Uradi to i skini sumnje jednom za uvijek.....

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Steroidi za starije
« Odgovor #14 poslato: Januar 27, 2016, 07:46:27 posle podne »
Ma netreba ti ni lekar odeš u neku privatnu lab i izvadiš free i ukupni test i cao, ako su rezultati dobri super ako nisu idi kod doktora sa rezultatima, a i ako nisi dugo radio kompletan lab pregled uradi sve kada već ideš. Bolje tako nego da se tripuješ sta se dešava i sl. ja redovno idem da vadim čim mislim da nešto nije ok a bar 2x godišnje vadim komplet lab nalaze krv urin i ostalo, a pritom sam 100% natural ni h od hemije nisam uzimao...