Septembar 20, 2024, 12:24:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementi za mrsavljenje  (Pročitano 29011 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #60 poslato: April 07, 2016, 10:08:39 pre podne »
ova tema odlazu u veoma pogresnom pravcu i jako je tesko coveku objasniti da je APSOLUTNO i POGRESAN STAV
evo
ja cu pokusati jos jednom,a doktor ce nadam se dati svoju zadnju.

dakle

Citat
Da 75ml glukoze.Bilo je:
 5.8 0h
 7.7 30min
 9.5 60min
 9.4 90min
 9.4 120min
a spustilo na 7.7 nakon tek nakon oko 3h

VISE NEGO PRISTOJNA i adekvatna reakcija pankreasa,ili sto bi rekao dok,prveeno-zdrav si kao...-naravno,gledajuci na vestacko drndanje pankresa sa tolikom kolicnom prostog secera NA PRAZAN STOMAK u jutarnjim casovima!!!!

redom

Citat
jednom sam imao secer 7 (iako nisam jeo oko 10h pre toga, oko 16h pre toga sam jeo dosta mesa a nakon toga puno voca  - posto mi je bio cheat day pa je moguce da je rezultat bio veci nego sto je realno).

ovo je jos jedna potvrdda da si zdrav kao DREN,posto su ovo neverovatno DOBRI rezulatati s obzirom na TVOJE godine x (puta) RADIUKALNO MALTRETNIRANJE metabolzima sa ne unosenjem NICEGA u periodu od 10 casova pa onda UNOS gomile smeca u kratkom vre peruodu....ono....zaista ...

Citat
samo se nekom bez insulinske rezistencije (odnosno male) nakon 2h secer bude ne vise od 7.8 ili nakon 1h 8.4 nakon 75 ml glukoze.

da,klincima 17-20 god   ;)...a ti si daleko od tog doba

BOTOM LAJN  ;D

Citat
jebes svoju psihu bespotrebno.

x 200

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #61 poslato: April 07, 2016, 10:34:29 pre podne »
Da se ne bi potresao vise,
Na mjerenju posle jednog sata bilo bi idealno da bude manje od 10,4 posle 2 sata manje od 8,7.
Tako da otpadaju ovi tvoji podaci.
Ovo je kod potpuno zdravih, i granica se pomjera sa godinama.

Da bi se test uzeo uopste u razmatranje
5 dana prije njega bi trebalo dnevno da se uzima minimum 200g
UH i to ne iz pirinca vec da jedes onako kako jede neko ko nije cuo da postoji BB.

Svaka dijeta dovodi organizam u disbalans,  zato sam te i pitao kad si radio, nalazi se sigurno ne vade kad si na keto jer ne drzis zi keto cijeli zivot.

Moj zakljucak je da nisi ni blizu metabolickom problemu,
Da imas neki problem  vjeruj mi da  bi ti rezltat bio 15+ i to kod blazeg tipa dijabetesa.

Ne bih da ti pametujem,  al ovaj test se vise koristi za nekoga ko ima dijabetes ili je trudan, da bi se terapija mogla korigovati.

Tako da nemoj bacati novac, ima doktora u drzavnoj sluzbi koji rade svoj posao vise nego korektno.

I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #62 poslato: April 07, 2016, 11:22:58 pre podne »
Za te pare sto si dao na test mogao si da uzmes bcaa :-)

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #63 poslato: April 07, 2016, 11:33:20 pre podne »
Tesko - test je ispod 1000 din :)

Ne ove vrednosti su tacne proverio sam vise puta - npr imas ovde - http://www.medicalcg.me/broj-44/aktuelni-stavovi-u-dijagnostici-dijabetesa-opterecenjem-glukozom/.

Nisam bio na keto tada unosio sam malo UH ne bas 200gr ali mozda 50-100. Tj taj deo ima logike.

U svakom slucaju nije neki problem, ne bas da se nesto potresam.

Nisam rekao da imam metabolicki sindrom ili nesto slicno, samo povecanu rezistenciju sto je normalno sa obzirom da skoro svako to ima.  Cilj mi je u svakom slucaju da je malo smanjim, da bih lakse gubio tezinu kada zatreba :)

A lekari, pa nisam stekao utisak da su nesto strucni, neki pricaju teske gluposti a misle da sve znaju.


« Poslednja izmena: April 07, 2016, 11:44:07 pre podne aZoki »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #64 poslato: April 07, 2016, 11:36:08 pre podne »
Citat
, samo povecanu rezistenciju sto je normalno sa obzirom da skoro svako to ima.

naravno
a ovisi ili odvisi od barem 55 parametara u kojima moze da se razlikuje,a tebi konrektno je vise nego ok sve po tom pitanju

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #65 poslato: April 07, 2016, 01:37:38 posle podne »
Tesko - test je ispod 1000 din :)

Ne ove vrednosti su tacne proverio sam vise puta - npr imas ovde - http://www.medicalcg.me/broj-44/aktuelni-stavovi-u-dijagnostici-dijabetesa-opterecenjem-glukozom/.

Nisam bio na keto tada unosio sam malo UH ne bas 200gr ali mozda 50-100. Tj taj deo ima logike.

U svakom slucaju nije neki problem, ne bas da se nesto potresam.

Nisam rekao da imam metabolicki sindrom ili nesto slicno, samo povecanu rezistenciju sto je normalno sa obzirom da skoro svako to ima.  Cilj mi je u svakom slucaju da je malo smanjim, da bih lakse gubio tezinu kada zatreba :)

A lekari, pa nisam stekao utisak da su nesto strucni, neki pricaju teske gluposti a misle da sve znaju.

Evo da ne bude da sam ja nesto prepametan,
Al ne mozes da procitas nesto na internetu i postavis sebi dijagnozu,
I citat ,, AKTUELNI STAVOVI''


O tome ti i pricam da te nisu adekvatno pripremili za ispitivanje.



Za manje od hiljadu dinara ti je neko 4 puta vadio krv iz vene?
I jos ti kontrolisao mokracu?
I jos ti konsultacije odradio?

Pa to mozes da posmatras ovako evo na primjer na forumu, Pedja je general,
On ce da ti da najbolji savjet ako radis sa njim,
Al ima jos 15 ljudi minimum, koji ce ti dati isto tako dobar savjet
I imas jos sigurno 100 ljudi koji ti nece pricati gluposti jer imaju po 20 godina iskustva.

Svaki endokrinolog koji ulozi u svoje skolovanje 10-12 godina ce znati sta je insulinska rezistencija, evo ja to mogu da ti potpisem cistog srca, tako da ne bih ulazio ulazio u diskusiju makar oko toga.
« Poslednja izmena: April 07, 2016, 01:41:04 posle podne Treniram_roletne »
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #66 poslato: April 07, 2016, 01:49:38 posle podne »
Evo sve ocu da ti kazem, rezistencija povecana ili smanjena predstavlja metabolicki sindrom, da ne bude da sam lupio nesto reda radi :)
Profesor Bojovic je jako dobar strucnjak, al ti u njegovom clanku ne pise da je on pedijatar, nisu iste vrijednosti za sve uzraste, kao sto sam ti vec napisao granica se pomjera sa godinama.

Zbog toga se dijagnoze ne postavljaju preko googla, vec kod doktora u ordinaciji.
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #67 poslato: April 07, 2016, 02:52:33 posle podne »
ma bottom line je da ko kontrolise tezinu i unos prostih secera nema danas mnogo bojazni za dijabetom, stres jbg sve pogadja , ali ovo prvo plus vezbe su jak odobra preventiva...

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #68 poslato: April 07, 2016, 03:34:42 posle podne »
Evo sve ocu da ti kazem, rezistencija povecana ili smanjena predstavlja metabolicki sindrom, da ne bude da sam lupio nesto reda radi :)
Profesor Bojovic je jako dobar strucnjak, al ti u njegovom clanku ne pise da je on pedijatar, nisu iste vrijednosti za sve uzraste, kao sto sam ti vec napisao granica se pomjera sa godinama.

Zbog toga se dijagnoze ne postavljaju preko googla, vec kod doktora u ordinaciji.

Da pa dijagnozu je postavio endokrinolog, koji je znao koliko imam godina. I to ne samo koristeci OGGT (mada ne tvrdim da je njegova dijagnoza tacna). Tesko da bi bilo ko  u autorskom clanku nesto proglasio apsolutnom istinom ako se to odnosi samo na mali procenat populacije bez da to naglasi. A posto se druge informacije iz clanka odnose na sve uzraste, sto bi se onda samo ta informacija odnosila jedino na decu.

Ali u svakom slucaju nije mnogo bitno.
« Poslednja izmena: April 07, 2016, 04:00:21 posle podne aZoki »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #69 poslato: April 07, 2016, 04:19:39 posle podne »
dobro ti sada povodom toga mozesda ubacis cimet u isrhranu , da uzmes hrom i da umesto belog pirinca ubacis integralni umesto obicnog krompira slatki... to ti je to , nema neke velike filozofije, jako treniraj i drzi bf niskim... izbegavaj preterana  prejedanja junkom i ostalim govnima , sto bi u sustini svi trebalo tako.. ne menja to to iz bilo kojie perspektive da gledas nista znacajno...

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #70 poslato: April 07, 2016, 04:56:06 posle podne »
Evo sve ocu da ti kazem, rezistencija povecana ili smanjena predstavlja metabolicki sindrom, da ne bude da sam lupio nesto reda radi :)
Profesor Bojovic je jako dobar strucnjak, al ti u njegovom clanku ne pise da je on pedijatar, nisu iste vrijednosti za sve uzraste, kao sto sam ti vec napisao granica se pomjera sa godinama.

Zbog toga se dijagnoze ne postavljaju preko googla, vec kod doktora u ordinaciji.

Da pa dijagnozu je postavio endokrinolog, koji je znao koliko imam godina. I to ne samo koristeci OGGT (mada ne tvrdim da je njegova dijagnoza tacna). Tesko da bi bilo ko  u autorskom clanku nesto proglasio apsolutnom istinom ako se to odnosi samo na mali procenat populacije bez da to naglasi. A posto se druge informacije iz clanka odnose na sve uzraste, sto bi se onda samo ta informacija odnosila jedino na decu.

Ali u svakom slucaju nije mnogo bitno.

Ma tesko ces ti to razmjeti, ako je neko pedijatar, on se bavi dijecom do 18 godina, tako da ce se njegova istrazivanja i  naucno istrazivacki rad odnositi na taj uzrast.
Logicno, zar ne?

Ne rece mi gdje si uspio 4 puta da izvadis krv iz vene mokracu da prekontrolises za manje od hiljadu dinara, da i mi drugi ne bacamo novac u prazno:)
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #71 poslato: April 07, 2016, 05:06:04 posle podne »
Sto bi rekli drugi zavrsna rijec.

Nek ti je sa srecom i nek si nam zdrav 100 godina.
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #72 poslato: April 07, 2016, 06:02:03 posle podne »
Ma tesko ces ti to razmjeti, ako je neko pedijatar, on se bavi dijecom do 18 godina, tako da ce se njegova istrazivanja i  naucno istrazivacki rad odnositi na taj uzrast.
Logicno, zar ne?

Ne rece mi gdje si uspio 4 puta da izvadis krv iz vene mokracu da prekontrolises za manje od hiljadu dinara, da i mi drugi ne bacamo novac u prazno:)

Nije naucni rad izmisljanje tople vode. Te kednostavne stvari zna i lekar opste prakse. I niko ne pise radove a da ne napise na koga se odnose barem ja dosada nisam video.

OGTT test moze da se uradi bilo gde za toliko.
« Poslednja izmena: April 07, 2016, 06:11:34 posle podne aZoki »

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #73 poslato: April 07, 2016, 06:05:34 posle podne »
dobro ti sada povodom toga mozesda ubacis cimet u isrhranu , da uzmes hrom i da umesto belog pirinca ubacis integralni umesto obicnog krompira slatki... to ti je to , nema neke velike filozofije, jako treniraj i drzi bf niskim... izbegavaj preterana  prejedanja junkom i ostalim govnima , sto bi u sustini svi trebalo tako.. ne menja to to iz bilo kojie perspektive da gledas nista znacajno...

Hvala. Na cimet sam zaboravio :) ... a ostalo uglavnom vec koristim. I vise.

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #74 poslato: Maj 03, 2016, 10:09:26 posle podne »
Posle mesec dana keto dijete sa sa kalorijskim deficitom 700-1000 kcal na dan sam se ponovom izmerio na nekog vagi koja meri procenat masti i ostale stvari i navodno sam smanjio procenat masto sa 18% na 10% i uvecao misicnu masu za oko 3kg. Po meni je to mnogo manje ... ali sa tolikim kalorijskim deficitom i keto dijetom bi trebalo da sam izgubio bar nesto malo.

Prva slika je pre ostale su sada. Da li deluje da ima nekog pomaka. Po meni mozda nesto malo.
« Poslednja izmena: Maj 09, 2016, 01:51:28 posle podne Pedja_Petrovic »