Avgust 01, 2024, 02:04:12 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.758 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Plan Treninga - DušanSilni  (Pročitano 7021 puta)

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Plan Treninga - DušanSilni
« poslato: Decembar 16, 2015, 10:49:00 posle podne »
Cao svima! Uskoro planiram da krenem u teretanu. Sa tegovima nisam trenirao jako dugo, mozda cak i celu deceniju. Sada mi se ukazala prilika da ponovo pocnem pa bih hteo da Vam predstavim svoj plan treniranja a za uzvrat da dobijem neke sugestije i odgovore na pitanja sa kojima nisam nacisto.

Odlucio sam se  za 3 treninga sa tegovima nedeljno pri cemu bih trenirao celo telo. Osim treninga sa tegovima 5 puta nedeljno cu raditi kardio trening izjutra. Plan mi je da se ovoga pridrzavam tri meseca. Sto se ishrane tice znatno sam je korigovao poslenjih 2 godine i bicu u mogucnosti da je podelim u 4 do 5 obroka dnevno. Iako to mozda nije dovoljno razumite me da nemam ambicije ka profesionalizmu vec samo zelim da u ta tri meseca poboljsam svoju formu. Pored ishrane ukljucicu i pojacanu suplementaciju ali o tome kasnije ukoliko bude potrebe(imam par pitanja i u vezi nje).
Sobzirom da zelim da radim celo telo, koliko bi razlicitih vezbi po misicnim grupama trebao da sadrzi trening? Evo jednog predloga pa da cujem korekcije:

1. Zgibovi sirok hvat
2. Jednorucno veslanje bucicom
3. Ravan benc
4.Razvlacenje bucicama na kosoj klupi
5. Prednje rame (potisci bucicama)
6.Letenje(lateralno)
7. Triceps(potisci bucice iznad glave)
8. Biceps (s-sipka)
9.Cucnjevi
10. neka od vezbi za zadnju lozu ili listove
11.Trbušnjaci

Drugi i treci trening bi imao isti redosled misicnih grupa ali sa drugim vezbama. Sobzirom na broj vezbi isao bih na nizi broj ponavljanja, do 8 po seriji cisto da se trening ne otegne u nedogled.

Koliko serija bih trebao da primenjujem po vezbi?
Da li postoji neki redosled vezbi koji treba ispostovati, tipa uzastopno raditi samo  antagonisticke grupe misica?


Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #1 poslato: Decembar 21, 2015, 10:34:20 posle podne »
Iskoristicu ovu temu i za par pitanja oko suplementacije. Pre svega, postavljam svoj plan suplemenata.

                                 Suplementacija

                       Dnevne doze suplemenata:

1. Dan Kardio-Teretana       • WEY                  -  80 gr
                                         •  BCAA               -  15 tab
                                         •  Liquid Amino    -  40 ml
                                         •  L - karnitin       -  22 ml
                                         •  Creatin             -  20 gr
                                         •  Glutamin          -  20 gr
                                         •  Sagorevac             

2. Dan Samo Kardio            • WEY                    -  40 gr
                                         •  BCAA                 -  5 tab
                                         •  Liquid Amino      -  20 ml
                                         •  L - karnitin         -  10 ml
                                         •  Creatin               -  10 gr
                                         •  Glutamin             -  12 gr
                                         •  Sagorevac 

   

                              Podela dnevnih doza suplemenata

                                   Dan Kardio - Teretana

1. Pre kardio treninga:          •  BCAA                 -    5 tab
                                           •  Liquid Amino      -  15 ml
                                           •  L - karnitin         -  12 ml
                                           •  Creatin               -  10 gr

   
2.  Posle kardio treninga        • WEY                     -  40 gr
                                           •  Glutamin              -  10 gr

3.  Pre teretane                    •  BCAA                 -  5 tab
                                           •  Liquid Amino      -  10 ml
                                           •  L - karnitin         -  10 ml
                                           •  Creatin               -  10 gr


4. U teretani                         •  BCAA                -  5 tab
                                           •  Liquid Amino     -  15 ml


5. Posle tereretane                • WEY                    -  40 gr
                                           •  Glutamin             -  10 gr


Pitanje je naravno da li sam odredjene suplemente pozicionirao kako treba i da li su navedene kolicine korektne ako se uzme u obzir prvi deo ''Dnevne doze suplemenata''. Ovu dnevnu dozu sam napravio koristeci maksimalne preporucene dnevne doze na pakovanjima proizvoda koje sam bezecovao kod lokalnog dilera:). Verujem da opusteno moze i vise da se uzima ali ja cu se ovaj put pridrzavati preporuka proizvodjaca a za drugi put cemo videti.
Konkretnije:
1. Da li bih wey trebao podeliti u manje doze i piti ga i uz obroke a ne samo kako sam gore naveo u dve doze po 40 grama?
2. Kreatin piti pre kardia i pre teretane ili posle kardia i u toku treninga sa tegovima ili posle treninga sa tegovima?
3. da li je korektno piti BCAA i pre teretane i u teretani ili je mozda bolje sve popiti pre teretane ili sve u PWM-u?
4. Liquid amino podeliti na dve doze pre i u teretani ili sve piti u teretani?
5. Da li da u PWM-u povecam dozu Weya na ustrb doze posle kardia ili je bolje i nju smanjiti na recimo 30 gr pa ostatak popiti ili pre spavanja ili ga piti uz neki od obroka?

Verovatno cu imati jos pitanja ali sad mi stao mozak...ukoliko bude trebalo iskucacu sadrzaj preparata. To sam sada izbegao jer je sizifovski posao ali ako ne moze bez toga iskucacu sutra uvece. Probajte da mi sada odgovorite cisto na osnovu zadatih kolicina, iako, jos jednom napominjem, znam da svakako mogu biti i vece doze.

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #2 poslato: Decembar 21, 2015, 10:35:32 posle podne »
Ah zaboravih:

Dan Samo Kardio


1. Pre kardio treninga:           •  BCAA                   -    5 tab
                                           •  Liquid Amino         -  20 ml
                                           •  L - karnitin            -  10 ml
                                           •  Creatin                  -  10 gr

   
2.  Posle kardio treninga        • WEY                     -  40 gr
                                           •  Glutamin              -  12 gr

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #3 poslato: Decembar 22, 2015, 12:14:36 pre podne »
Poz druze.
Vidim da tek kreces u teretanu pa par reci.
Toliko cimanje oko suplementacije nisam video skoro...
Znaci ja sam zagovornik da se prvih par meseci teretane ne koristi suplementacija(mnogi se nece sloziti),ali nekako mi je realno da se telo kao telo navikne samo po sebi na promenu,na tegove,itd i da ono samo sebi da mali kickstart pre bilo koje suplementacije itd..(mozda glupa prica,ali eto neko moje vidjenje)

Sledeca stavka,napisao si trening,suplementaciju nabubao ne znas ni ti sta si kupio i sta si radio,a ishrane nigde ?
Ako nisi kupio sve ovo sto si naveo,ja bih ti rekao da ni ne kupujes,mozda whey za PWM i to je to,ako jesi jebiga..


Sto se tice pitanja:
1. Pijes ga po mericu u PWM i uz neki obrok u zavisnosti od ishrane(sastavi istu)...
2. Pre i posle treninga sa tegovima po 5g
3. Po 10g pre i posle tegova
4. Po meni piti u teretani.
5. Ne treba da se opterecujes "dozama" zveknes mericu,mericu ipo i cao.Sto se tice pred spavanje,opet zavisi od ishrane kakvi su obroci pred krevet,da li imas ellu u planu etc.. :)


Mislim da imas puno da naucis o samom treningu,teretani,kako to sve uopsteno ide,pre nego sto se bacis na ovo cimanje sa suplementima,5-10g wheya gore dole ti nista nece znaciti. :)

Eto nadam se da sam ti odg na neka osnovna pitanja,i ishranu obavezno postavi i citaj o istoj,jer dzaba sve ako je hrana losa. :)

pozz.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #4 poslato: Decembar 22, 2015, 05:45:29 pre podne »
Slobodan je odg ali nije hteo da otvori do kraja.
U svakom slucaju
npr
5 tbl BCAA = 5 gr (pod uslovom da jesu BCAA a ne da su wpc u kapletama:D ) sto je naravno jasno da je gubljenje i vremena i novca

-upotreba dve vrste sagorevaca (fat burner i L carnitin) u konstalaciji sa monohidratom i nema nekog narocitog smisla,posto je ocigledno da je "cilj" gubljenje viska kg,a pokusaj zadrzavanja odredjene snage,onda bih sigurno uzeo neki pH corect kreatin umest monohidrata,kojega bi ostavio za bulk fazu i sigurno ca bi benefiti u tom slucaju bili mnogo veci,a da ne pricam o upotrebi 20 gr kreatina u bilo kojoj varijanti kao bacanja novca i bezpotrebna prica.

itd itd..zaista dosta promasaja i kao sto slobodan rece,preveliko opterecivanje sa pricom oko toga -trebalo je da ti se objasni to prilikom kupovine

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2015, 06:40:37 pre podne »
Mozda je trebalo jos malo dodatno da se opisem. Pre svega imam 33 godine a teretanu sam intenzivno pohadjao u ranim 20im sto nezavisno sto u sklopu veslackih treninga. Dugo vremena nisam trenirao sto zbog posla sto zbog povrede kicme koju sam zaradio na vaterpolu u 25 godini. 2014 sam poceo da radim drugu vrstu posla, dosta fizicki zahtevnu pa sam resio da sredim kilazu. U tom trenutku imao sam 106kg na mojih 184cm visine. Uz svakodnevne fizicke aktivnosti, korigovanu ishranu a posle skoro dve godine sada imam 87-8kg. Intenzivnim vezbanjem sam ojacao lumbalni deo i prevazisao predjasnje probleme. Zbog intenziteta posla a nemogucnosti da se hranim u vise obroka posegao sam za wey-om pre 8 meseci i od tada ga redovno koristim u dve dnevne doze. Nakon sto sam osetio fizicki napredak uveo sam trcanje pre sest meseci a nemalo zatim i trening posle posla - zgibovi (5 serija), biceps(3), kombo vezba za ramena (lateral podizanje, frontal podizanje, podizanje sipke do brade, letenje u pretklonu), triceps(3), sklekovi(5), cucnjevi (3- bez opterecenja), iskorak (3-bez opterecenja). Trbusnjaci(6 serija, kratke kontrakcije). Trbusnjaci su mi jedino problematicni. Ne smetaju mi jedino kratke kontrakcije i podizanje nogu savijenih u kolenima dok visim sa vratila. Sve ostalo mi jako vredja lumbalni deo pa izbegavam. Za desetak dana dolazim kuci na tromesecni odmor pa sam resio da krenem u teretanu. Sto se ishrane tice bice uskladjena sa preporukama procitanim na ovom sajtu ali jos uvek nisam seo da napisem plan....rano je. Veceras cu izvuci specifikaciju proizvoda koje sam pkanirao da uzmem pa cemo prokomentarisati. Naravno da necu kupovati nesto sto mi ne treba izmedju ostalog i zato jer uzimam odmah tromesecnu dozu zbog odlicnih novogodisnjih popusta a i brat ima popust od nekih 10-ak posto kao clan jednog od velikih fitnes lanaca.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #6 poslato: Decembar 22, 2015, 06:46:48 pre podne »
Pa dobro
trening kao treniing je klasican tj tako bi trebalo da izgleda klaiscan trening za nekog rekreativca i coveka pretrpanog poslovnim obavezama,a to govore i tvoji rezultati,sto je u svakom slucaju,cak i da nisu na tom nivou,za svaku pohvalu.
Sto se tice toga sto si rekao,da si "posegao" za whey-protenimom u nemogucnosti adekvatnog hranjenja npr,i to je jedna od greski npr,posto whey kao whey ,a da nije ukombinovan kao neki mix,uz dodatke masnoca ne cini obrok i na zalost svih nas,niti moze biti itd itd itd

sto se tice vezbi koje izbegavas,a koje ti nanose bol-to sigurno i dalje treba da zaobilizas u sirokom luku................

a ovo je bila tvoja tema,otvorena u aprilu tj MIlena ti je otovrila tada?

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,29707.msg376161.html#msg376161
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2015, 06:49:41 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #7 poslato: Decembar 22, 2015, 06:50:54 pre podne »
Mogu monohidrat da zamenim krealkalinom. I onako sam mislio da ga koristim samo do mesec ipo dana pa da odmorim bubrege. Kao sto rekoh popisacu specifikaciju navedenih suplemenata pa mi pomozite oko izbora. Nisam jos isao u soping ali planirao sam to da obavim veceras. Nije priblem da sacekam vikend cisto da se usaglasimo. Hvala jos jednom na odgovorima.

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #8 poslato: Decembar 22, 2015, 06:53:10 pre podne »
Da da to je ta tema april 2014, tada sam poceo sa korekcijom.

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #9 poslato: Decembar 22, 2015, 08:41:30 pre podne »
Evo i specifikacije.
 
 WEY:
Nährwert pro 100g
Eiweiß: 73,77g
Kohlenhydrate: 4,29g
Fett: 2,91g
davon gesättigte Fettsäuren: 0,14g
 
 

Portion Size
40g

Vitamine

Vitamin C: 50mg 62,5%*
Vitamin E: 7,5mg 62,5%*
Vitamin B6: 0,88mg 62,5%*
Vitamin B2: 0,88mg 62,5%*
Vitamin B1: 0,69mg 62,5%*
Vitamin B12: 1,56µg 62,5%*


BCAA:  BCAA's im Verhältnis 2:1:1
100% freie Form

Hochdosierte BCAA Tabletten mit freien BCAA´s im Verhältnis 2:1:1. Jede 1000mg Tablette enthält 500mg Leucin sowie 250mg Isoleucin und 250mg Valin in 100% freier Form

Liquid Amino: 

Aminosäuren per 100g

Valin: 827mg
Isoleucin: 447mg
Leucin: 967mg
Lysin: 1380mg
Methionin: 273mg
Tryptophan: 33mg
Threonin: 587mg
Phenylalanin: 793mg
Arginin: 2587mg
Histidin: 173mg
Cystein: 33mg
Tyrosin: 140mg
Prolin: 4553mg
Alanin: 3033mg
Asparaginsäure: 1900mg
Serin: 1107mg
Glutaminsäure: 3487mg
Glycin: 19727mg
Hydroxy-Lysin: 380mg
Hydroxy-Prolin: 4107mg
 

Inhaltsstoffe

Wasser, Proteinhydrolysat, L-Glycin, Säuerungsmittel: Zitronensäure; Konservierungsstoff: Kaliumsorbat; Aroma, Süßungsmittel: Natriumcyclamat, Natriumsaccharin, Sucralose, Acesulfam K; Farbstoff: Allurarot AC*
 
Nisam prevodio, pretpostavljam da nema potrebe. Ispod cu dodati krealkalin koji nude pa da vidimo koji bi bio odgovarajuc:

1. Vrsta
Kre-Alkalyn, Gelatine (Kapselhülle), Maltodextrin, Magnesium Stearat
 
2. Vrsta
: Gelatine (Rind), Kre-Alkaloid TM, Trennmittel Magnesiumsalze von Speisefettsäuren

3.vrsta
Kreatine Monohydrate), Kapselhülle: Gelatine (Rind), Koffein, Grüner Kaffee Extrakt, Theobromin, Niacin, Theophylin, Trennmittel (Magnesiumsalze der Speisefettsäuren, Siliciumdioxid), Farbstoffe (Kapsel) (E172, E171, E133, E129) E129 kann die Aktivität und Aufmerksamkeit von Kindern beeinträchtigen
 

Nährwert pro 100g

Kreatin-Monohydrat: 2010mg
Koffein: 180mg
Grüner Kaffe Extrakt: 120mg
Theobromin: 100mg
Niacine: 36mg
Teofillina: 25mg
 


 

 

Van mreže DušanSilni

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #10 poslato: Decembar 22, 2015, 09:00:30 posle podne »
@SlobodanS
''Toliko cimanje oko suplementacije nisam video skoro...''

Jel mozes da mi objasnis koje konkretno cimanje? To sto sam podelio desetak brojki i slozio ih u jednu pristojnu kolonu? Meni za to trebalo pola sata...Nista od gore navedenog nisam izmislio vec sam samo pokupio preporuke na ovom sajtu. Mozda deluje kao mnogo ali svaki od tih preparata preporucujete u pojedinim clancima. Tabelu sam i slozio cisto da vidim sta je od toga visak a po tebi sve je visak...hmmm...tu mi nesto ne klapa.

''Sledeca stavka,napisao si trening,suplementaciju nabubao ne znas ni ti sta si kupio i sta si radio,a ishrane nigde ?''

Da li mislis da cu tri meseca gladovati?  Ili mislis da cu baciti pare na suplementaciju a da se pre toga ne informisem o ishrani? Nadam se da ne mislis...inace bih se uvredio

''Znaci ja sam zagovornik da se prvih par meseci teretane ne koristi suplementacija(mnogi se nece sloziti),ali nekako mi je realno da se telo kao telo navikne samo po sebi na promenu,na tegove,itd i da ono samo sebi da mali kickstart pre bilo koje suplementacije itd..(mozda glupa prica,ali eto neko moje vidjenje)''

Dakle ako uzmem sekiru (kramp, lopatu) i sekiram (krampam, lopatam) jedan jak trening od 45 min to znaci da moji misici nece imati nikakvog benefita od suplementacije jer je to prvi put da to radim? Pokusavam da drugacije shvatim ovo sto si napisao ali mi ne ide.

Iz tvojih odgovora na moja pitanja vidim da mi nista od gore nevedenih proizvda ne treba ni pre ni posle kardio treninga?!  Ne znam kakv je tvoj kardio ali mene opasno bole noge posle trcanja ili OrbiTrekera(ili kako god da ga zovu).

''Mislim da imas puno da naucis o samom treningu,teretani,kako to sve uopsteno ide,pre nego sto se bacis na ovo cimanje sa suplementima,5-10g wheya gore dole ti nista nece znaciti.  ''

Slazem se, zaista treba mnogo toga da naucim i trudim se, dosta citam i uporedjujem.Cimanje mi nije zaista cimanje narocito  zbog ovog dela 5-10 grama gore ili dole...bolje je da je dole ako vec ne mora .

''Eto nadam se da sam ti odg na neka osnovna pitanja,i ishranu obavezno postavi i citaj o istoj,jer dzaba sve ako je hrana losa.  pozz.''

Eto vidis kako mozes da budes pristojan i kulturan, cisto da coveku ne presedne sto je ista i pitao. Napisacu kasnije nesto o svojoj trenutnoj ishrani a sastavicu u medjuvremenu i neki preliminarni plan i postaviti par pitanja tom prilikom. Hvala na odgovorima, uzecu ih u obzir svakako.

@Pedja:

''-upotreba dve vrste sagorevaca (fat burner i L carnitin) u konstalaciji sa monohidratom i nema nekog narocitog smisla,posto je ocigledno da je "cilj" gubljenje viska kg,a pokusaj zadrzavanja odredjene snage,onda bih sigurno uzeo neki pH corect kreatin umest monohidrata,kojega bi ostavio za bulk fazu i sigurno ca bi benefiti u tom slucaju bili mnogo veci,a da ne pricam o upotrebi 20 gr kreatina u bilo kojoj varijanti kao bacanja novca i bezpotrebna prica.''

Cilj svakako jeste gubitak jos par kilograma, recimo do 5kg ne vise. Oba sagorevaca sam dodao jer sam kontao da je L-karnitin vitamin koji stimulise sagorevanje masnih kiselina na drugom principu nego li kofein, taurin i drugi dodaci iz ostalih sagorevaca. Ako sam dobro razumeo istvremeno mi nisu potrebna oba? Dalje mogu da eliminisem  kreatin ili sagorevac ? U principu mogu da eliminisem oba ukoliko od njih nece biti nekog benefita sobzirom na koriscenje ostale suplementacije.Pa da ih uvedem nakon planirana tri meseca treniranja kada se vratim regularnim radnim obavezama.

''Sto se tice toga sto si rekao,da si "posegao" za whey-protenimom u nemogucnosti adekvatnog hranjenja npr,i to je jedna od greski npr,posto whey kao whey ,a da nije ukombinovan kao neki mix,uz dodatke masnoca ne cini obrok i na zalost svih nas,niti moze biti itd itd itd''

Wey sam uzeo u trenutku kada sam posle posla dolazio toliko fizicki iscrpljen da nisam imao snage ni da jedem. Budio sam se ujutru sa strasnim upalama i danima nisam uspevao da se adekvatno odmorim. Poceo sam da ga pijem rano ujutru na prazan stomak sa mlekom i nakon dolaska kuci sa posla a nekih 1-2 sata pre nego sto bih vecerao. Vrlo brzo sam se uzigao i dobio na kondiciji i snazi iako nista dodatno osim rada na poslu nisam trenirao. Kada sam posle par meseci uvideo da ne samo sto sam  smrsao i ojacao vec imam i viska eneregije uveo sam trcanje a kasnije i trening tri puta nedeljno posle posla.kada sam poceo da treniram uzeo kreatin i kompleks asmino +BCAA(jedan proizvod).

Ishrana: Merica WEY cim ustanem, musli, pirinac sa suvim grozdjem posle nekih sat vremena (oko 7). Izmdju 7 i 12 pojedem par banana, jabuku ili neko drugo voce da mi otvori apetit. U 12 rucak, koji cini meso, piletina, curetina, govedina, tunjevina, losos sa pirincem, miksom povrca, podvarkom, pecurkama i obavezno salata(zelena, paradajz, kupus, krastavci-svezi kiseli, masline, crni luk) ma da ne nabrajam bas kombinujem da mi ne dosadi... salatu spremam strogo sa hladnocedjenim maslinovim uljem. Posle rucka obicno ne jedem nista do vecere, Kada treniram onda popijem amino i kreatin kada krenem sa posla a wey odmah nakon treninga pa veceram 1-2h nakon toga. Do sada nisam pio dextrozu u cilju stimulacije pankreasa, to cu svakako uvesti od 1. januara. Veceram obicno kuvana jela: Pasulj, boraniju, grasak, kupus, kako kad....znate ono kao mama kad sprema samo sto spremam sam pa i stelujem prema svojim potrebama. Gledam da bude bez zaprske i sa sto manje ulja. Naravno pojedu se tu cesto i przena jaja,przeni krompirici, punomasni sirevi, pavlake itd ali recimo sokove ne pijem, slatkise  vec slobodno mogu da kazem retko kad.

Kao sto vidite ishrana je daleko od idealne ali je poprilicno zdrava i korektna. Mozda sa njom necu postici neke vrhunske rezultate ali to mi i nije cilj. Cilj mi je da sebe neviknem na redovno treniranje i da mi to postane stil zivota jer vidim koliko se bolje osecam sada kada sam skinuo dobar deo viska kilograma. Potajno zelim da mi se vide svih sest trbusnjaka ...trenutno samo ova prva dva:) ostali su iza tapacirunga.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #11 poslato: Decembar 22, 2015, 10:08:03 posle podne »
@SlobodanS
''Toliko cimanje oko suplementacije nisam video skoro...''

Jel mozes da mi objasnis koje konkretno cimanje? To sto sam podelio desetak brojki i slozio ih u jednu pristojnu kolonu? Meni za to trebalo pola sata...Nista od gore navedenog nisam izmislio vec sam samo pokupio preporuke na ovom sajtu. Mozda deluje kao mnogo ali svaki od tih preparata preporucujete u pojedinim clancima. Tabelu sam i slozio cisto da vidim sta je od toga visak a po tebi sve je visak...hmmm...tu mi nesto ne klapa.

''Sledeca stavka,napisao si trening,suplementaciju nabubao ne znas ni ti sta si kupio i sta si radio,a ishrane nigde ?''

Da li mislis da cu tri meseca gladovati?  Ili mislis da cu baciti pare na suplementaciju a da se pre toga ne informisem o ishrani? Nadam se da ne mislis...inace bih se uvredio

''Znaci ja sam zagovornik da se prvih par meseci teretane ne koristi suplementacija(mnogi se nece sloziti),ali nekako mi je realno da se telo kao telo navikne samo po sebi na promenu,na tegove,itd i da ono samo sebi da mali kickstart pre bilo koje suplementacije itd..(mozda glupa prica,ali eto neko moje vidjenje)''

Dakle ako uzmem sekiru (kramp, lopatu) i sekiram (krampam, lopatam) jedan jak trening od 45 min to znaci da moji misici nece imati nikakvog benefita od suplementacije jer je to prvi put da to radim? Pokusavam da drugacije shvatim ovo sto si napisao ali mi ne ide.

Iz tvojih odgovora na moja pitanja vidim da mi nista od gore nevedenih proizvda ne treba ni pre ni posle kardio treninga?!  Ne znam kakv je tvoj kardio ali mene opasno bole noge posle trcanja ili OrbiTrekera(ili kako god da ga zovu).

''Mislim da imas puno da naucis o samom treningu,teretani,kako to sve uopsteno ide,pre nego sto se bacis na ovo cimanje sa suplementima,5-10g wheya gore dole ti nista nece znaciti.  ''

Slazem se, zaista treba mnogo toga da naucim i trudim se, dosta citam i uporedjujem.Cimanje mi nije zaista cimanje narocito  zbog ovog dela 5-10 grama gore ili dole...bolje je da je dole ako vec ne mora .

''Eto nadam se da sam ti odg na neka osnovna pitanja,i ishranu obavezno postavi i citaj o istoj,jer dzaba sve ako je hrana losa.  pozz.''

Eto vidis kako mozes da budes pristojan i kulturan, cisto da coveku ne presedne sto je ista i pitao. Napisacu kasnije nesto o svojoj trenutnoj ishrani a sastavicu u medjuvremenu i neki preliminarni plan i postaviti par pitanja tom prilikom. Hvala na odgovorima, uzecu ih u obzir svakako.



Cimanje je iz razloga sto si tip "savremenog vezbaca"(mozda i nisi ali tako u ovoj situaciji ispada) da si uzeo supsa za 10k a ni uclanio se u teretanu nisi. (ako shvatas sta hocu da kazem). Sto Pedja kaze,gde si to uzimao trebali su ti skrenuti paznju,ali jbg nisu svi kao on da ti kazu kako jeste pa makar imali 5-6k dinara manji pazar.

Ne,naravno da ne mislim da ces da gladujes,ali si izneo sve detaljno sto trening,sto suplementaciju a nigde hrane,pa sam pretpostavio da kao sto se sve cesce desava ljudi zaborave na bitnost faktora ishrane.


Pa ne znam,ako ti lopatanje poredis sa dobrim treningom u teretani onda okej. Ono sto pokusavam da kazem jeste da je to nesto novo za telo,novi sok,i po meni je dobro ostaviti ga neko vreme da se samo "izbori" sa tim i udje u ritam. :)

Za suplementaciju sto sam hteo da dodam,znaci nisu dzabe "dodaci ishrani". Kvalitetna ishrana i ako vidis da zafali  proteina u obroku zvekne whey i slicno.

Treniram sa jednim drugarom vec mesec dana,i on tek pocinje,pa nekako sta pricam njemu pisem i ovde,a naravno na tebi je da izaberes sta ces i kako raditi. :)

PS: Evo ovim putem da ti se izvinim ukoliko si protumacio moj odgovor na pogresan nacin,znam da se to po forumima sve cesce desava,ali mi to stvarno nije bilo u interesu. :)

pozz

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #12 poslato: Decembar 22, 2015, 11:19:24 posle podne »


1.musli, pirinac sa suvim grozdjem posle nekih sat vremena (oko 7).
2. Izmdju 7 i 12 pojedem par banana, jabuku ili neko drugo voce da mi otvori apetit.
3.U 12 rucak.Posle rucka obicno ne jedem nista do vecere.
4. Do sada nisam pio dextrozu u cilju stimulacije pankreasa, to cu svakako uvesti od 1. januara.
5. Naravno pojedu se tu przeni krompirici, punomasni sirevi, pavlake itd ali recimo sokove ne pijem, slatkise  vec slobodno mogu da kazem retko kad.

 Potajno zelim da mi se vide svih sest trbusnjaka ...trenutno samo ova prva dva:) ostali su iza tapacirunga.
Veliki plus je sto si se posle toliko godina odlucio da se opet aktiviras tako da samo napred.@ Pedja i @Slobodan.S su pravu sve sto ti kazu tako da slusaj sta se prica.Oko suplementacije necu da pisem nista jer ste vec vi dosta pisali na tu temu a velikim delom se slazem sa Slobodanom sto se tice suplementacije.Izdvojicu par stvari iz ishrane  na koje bi trebalo da obratis paznju.

1.Prvi obrok u danu pun secera za kojima nema apsolutno potrebe.Suvo grozdje izbaci.Najgora stvar koju mozes da uradis u prvom obroku jeste prenatrpavanje secerima.Posle nocnog sna dorucak je insulinski najosetljiviji i postoji najveca mogucnost da visak zavrsi u masnim naslagama.

2.Nema potrebe za vocem u tom periodu.Voce ne otvara apetit,vec ce to opet zavrsiti tamo gde ne treba.

3.Dug vremenski period ostavljas telo bez nutrijenata.Prodje dosta vremena od ruca do vecere,ubaci neki obrok izmedju.

4.Uzimanje dekstroze u cilju iritiranja pankreasa da luci insulin u tvom slucaju ne treba raditi.Kod osoba koje imaju visak masnih naslaga veoma je losa insulinska osetljivost pa ce tako i to zavrsiti gde ne treba.Ostavi to za kasnije kada popravis svoju insulinsku osetljivost.

5.Petu konstataciju bih okarakterisao kao uzimanje manje stetnog od dva zla.Punomasni sirevi,pavlaka,przeni krompiri svakako nisu nesto sto treba da se nadje u tvom jelovniku ukoliko je cilj skidanje masnih naslaga pa i kako kazes vidljivost popularnog 'six pack-a'.

Uzeo sam u obzir da si rekao da ti nije cilj profesionalizam vec dovodjenje sebe u neku pristojnu formu,trbusnjaci itd. pa sam prema tome napravio neke male korekcije.Samo napred i istraj u tome sto si naumio,pozz.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.321
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #13 poslato: Decembar 23, 2015, 09:38:22 pre podne »
Voja je poentirao!
ono sto bih samo da dodam

-jedna vocka u toku dana-sigurno da nece da te ubije,a ono..jedem maline,jagode,banane itd a kg idu dole-te price pusti.
Dakle,nije bitno da je je 100 gr malina,borovnica ili nekog smrznutog voca-u redu..nece te minirati,i to vodi racuna,a v=Voja recei i kako i kada da to uneses ako vec moras.

-pavlake i ostala sranja,sigurno ti nece prdoneti nikakvog napredku,a pogtovo iz razloga sto u ihsrnai imas UH,a tako da si na nekoj keto dijeti,jedna kasika te neke junk opcije,i nece naneti neku stetu,ali na tvojoj vrsti,siguran sam da hoce.

-sto se tice konzmiranja dekstroze u toku treninga.Voja objasio sve,a i siguran sam da ti nisi na hemiji i da ne uzimas nista sto je potrebno da "zatvara moguce inuslinkse rupe" u toku  treninga,pa u mom vidjenu je sigurno bolje da taj TECNI L CARNITIN u dozama od 3000 mg (3 gr) konzumiras U TOKU TRENINGA

itd itd itd itd

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Plan Treninga - DušanSilni
« Odgovor #14 poslato: Decembar 23, 2015, 10:54:48 pre podne »
Voja je poentirao!
ono sto bih samo da dodam

-jedna vocka u toku dana-sigurno da nece da te ubije,a ono..jedem maline,jagode,banane itd a kg idu dole-te price pusti.
Dakle,nije bitno da je je 100 gr malina,borovnica ili nekog smrznutog voca-u redu..nece te minirati,i to vodi racuna,a v=Voja recei i kako i kada da to uneses ako vec moras.

-pavlake i ostala sranja,sigurno ti nece prdoneti nikakvog napredku,a pogtovo iz razloga sto u ihsrnai imas UH,a tako da si na nekoj keto dijeti,jedna kasika te neke junk opcije,i nece naneti neku stetu,ali na tvojoj vrsti,siguran sam da hoce.

-sto se tice konzmiranja dekstroze u toku treninga.Voja objasio sve,a i siguran sam da ti nisi na hemiji i da ne uzimas nista sto je potrebno da "zatvara moguce inuslinkse rupe" u toku  treninga,pa u mom vidjenu je sigurno bolje da taj TECNI L CARNITIN u dozama od 3000 mg (3 gr) konzumiras U TOKU TRENINGA

itd itd itd itd
Upravo tako Peksone a propo ovog voca.Naravno da jedna banana ili malo malina nece da ga ubije ali problem je sto se niko ne zaustavlja na tome vec to bude 4-5  banana itd..a uzimanje voca  u cilju otvaranja apetita je malo ono..jbg...nema smisla..Po mom misljenju to igranje sa mastima na keto,iritaciju pankreasa itd. neka ostavi za kasnije kad masne naslage odu dole,izgradi metabolizam itd...:)