Oktobar 06, 2024, 09:13:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Istezivanje misica  (Pročitano 2125 puta)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Istezivanje misica
« poslato: Decembar 15, 2015, 02:31:33 pre podne »
Hteo bih da pitam oko istezivanje misice. Dali da radim pre ili nakon treninga?
Ili i pre i nakon, i za vreme pauze izmedju serije...



Gledao sam malo na youtube oko istezivanje misice na ruke,
[url]https://www.youtube.com/watch?v=7a1XqHpsVF0[/url]
i
[url]https://www.youtube.com/watch?v=VULt--bcWd0[/url]

Citao sam malo knjigu od Arnolda, "The Education of Bodubyilder", po ko zna koji put i sad mi to skrenulo paznju. Mozda s ovome bi imao brzi napredak..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.618
Odg: Istezivanje misica
« Odgovor #1 poslato: Decembar 15, 2015, 08:48:17 pre podne »
Ja prvi put cujem za istezivanje misica... Ako mislis na istezanje tu ima mnogo teorija, ali recimo da i mas posle treninga staticko istezanje, koje mozes u bilo kom delu dana da radis , recimo pred spavanje, ujutru... imas u toku treninga posle serije , u toku serije (sada ne znam dal se tretira kao dinamicko), ali recimo ako radis ruke ti mozes na skotu da uradis sistem za biceps, gde ces uzeti neku tezinu uraditi 10 ponavljanja, pa drzati teg u ekstenziji jedno 5-7 sek. pa uradis 8 ponavljanja, pa opet pauza , pa 5 pa 3... ( nema sanse da ne pogodis jako misic)

imas neke ljude koji smatraju da istezanje ne treba da radis pod upalom , neki smatraju da bas treba , imas teorije koje ukazuju da se istezanjem u nekim situacijama kao pred trening tvoj RM smanjuje , da ti je ta posebna krutost nekad potrebna, tako da pred trening to mozda ne bi trebalo da radis, ali u sustini je sve onako kako tebi odgovara, a ovo su neke smernice.

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Istezivanje misica
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2015, 11:24:45 posle podne »
Ovako pred svega hvala na odgovoru. To ja ovih dana radim pred treningom, istezanje misica i nekako mi snaga ponestane u treningu, ali zbog nesigurnosti radim istezanje pred i posle trening.

E sad, fora je u tome sto kada radim istezanje pred treninga, smanjuje snagu, ali nakon zavrsetak tu seriju osecam povecan pump na ruke, posebno na Biceps, kada radim flex.

Citao sam dosta oko toga, najbolji primer od Arnolda gde sam citao da je bitno istezanje misica, samo nije napomenuo kad tj dal nakon treninga ili pred treninga.

Pa istezanje nisam radio sa tegovima, nego bez, ali cu da ukljucim i to ako treba. Nakon treninga odradim istezanje za ruke (uzimam primer ovog dana), i totalno ih relaksiram misice. Pa cu da vidim kako ce se odvijati, dal ce imati poboljsanje ili ne.